"Chciałbym Panu bardzo podziękować za trwającą blisko rok współpracę zapoczątkowaną tak ważnymi dla naszego kraju obradami Okrągłego Stołu. Chcę, by Pan Generał wiedział, że przyniosła mi ona wiele osobistej satysfkacji" [pisownia oryginalna]

- pisze w lipcu 1990 r. w liście do Czesława Kiszczaka Aleksander Hall, ówczesny minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. List opublikował dziś na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, szef WBH.

- Ta "magia" Kiszczaka jest nieprawdopodobna! Ileż to ludzi z Solidarności pisało do niego z taką estymą jak przywódca idealnej prawicy w III RP - Aleksander Hall

- pisze Cenckiewicz.

Aleksander Hall od końca lat 70. działał w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, założył również opozycyjny Ruch Młodej Polski. Był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., a następnie doradcą Lecha Wałęsy. Do 1989 r. redagował pisma podziemne, zasiadał również w niejawnych władzach "Solidarności". 

Brał udział w obradach okrągłego stołu, a w utworzonym w 1989 r. rządzie Tadeusza Mazowieckiego otrzymał tekę ministra ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami. Z tego okresu pochodzi list opublikowany przez Cenckiewicza. Tydzień przed napisaniem listu przez Halla, Czesław Kiszczak zrezygnował ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych oraz funkcji wicepremiera w rządzie Mazowieckiego.

W latach 90. Hall stał na czele m.in. Forum Prawicy Demokratycznej i Partii Konserwatywnej.

W 2010 r. został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Orderem Orła Białego. Od 2011 r. zasiadał w kapitule tego odznaczenia. W listopadzie 2015 r. zrezygnował z członkostwa w kapitule po decyzji Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego.