Mamy potwierdzenie! To sędzia Zawistowski wyraził zgodę, aby wywiesić transparent na gmachu SN

Sąd Najwyższy / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Na budynku Sądu Najwyższego wywieszono baner z napisem "KONSTYTUCJA" – ustalił portal niezalezna.pl. Dowiedzieliśmy się, że zgodę na rozwieszenie transparentu wydało „kierownictwo sądu”. A konkretnie – sędzia Dariusz Zawistowski – przyznał w rozmowie z nami rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal w Sądzie Najwyższym. Obywatele RP wywiesili wielki transparent i mieli "zgodę kierownictwa SN"

Policja proszona o interwencję w tej sprawie odpowiada, że decyzję o zawieszeniu, lub zdjęciu baneru może podjąć tylko administracja budynku.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym prasowy Sądu Najwyższego sędzią Michałem Laskowskim.

Rzeczywiście taka zgoda była i ja to potwierdzam

– poinformował.

Zgodę wydał pan prezes Dariusz Zawistowski, zastępujący panią prezes

– powiedział w rozmowie z niezalezna.pl rzecznik SN.

W połowie września wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha informował, że "pracami Sądu Najwyższego kieruje najstarszy stażem prezes Izby SN", czyli w praktyce prezes Dariusz Zawistowski.

Napis „KONSTYTUCJA”, który widnieje na rozwieszonym banerze koresponduje z polityczną akcją szeroko pojętej opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej, która protestuje przeciwko reformie sądownictwa w Polsce.

Ja nie widzę nic zdrożnego w słowie „konstytucja” i nic politycznego w tym słowie. Jest to tylko jedno słowo, w żaden sposób – nawet ten graficzny nie odwołuje się do jakiś znanych plakatów z tym samym słowem

– powiedział nam rzecznik SN

Sam układ „KON STY TUC JA” jest taki sam, jak na transparentach, ulotkach i koszulkach demonstrujących. Co na to sędzia?

Nie kojarzy mi się z tym. Konstytucja mi się kojarzy z najwyższym prawem, które obowiązuje w Polsce i  obowiązuje wszystkich – sędziów, obywateli. Więc nie widzę w tym absolutnie nic zdrożnego

– dodał sędzia Laskowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl