„Oczerniać i manipulować”. Radny PiS o kłamstwach sztabu Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski uruchomił dziś tzw. Centrum Sprawdzonych Informacji, które ma walczyć z „zalewem kłamstw i manipulacji PiS”. Co ciekawe „CSI” ma prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl., który już od początku swojego istnienia mija się z prawdą. – Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

Zaledwie wczoraj Patryk Jaki przedstawił swoje propozycje skierowane do powstańców warszawskich, a już sztab Rafała Trzaskowskiego i politycy PO zdążyli w tej sprawie wypuścić w przestrzeń publiczną szereg bzdur.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy przedstawił założenia swojego programu skierowanego do powstańców warszawskich. Zapowiedział m.in. budowę domu kombatanta, monitoring warunków ich życia, darmowe usługi opiekuńcze oraz bezpłatny transport na terenie miasta. To właśnie o ten ostatni punkt toczy się teraz spór.

Patryk Jaki nie proponował wcale darmowej komunikacji miejskiej – jak przekonują polityczni przeciwnicy, lecz wprowadzenie transportu dedykowanego, który obejmowałby powstańców na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych. Transport dedykowany zapewnia transport osobom do niego uprawnionym na zasadach door-to door, czyli od drzwi do drzwi. Najwyraźniej jednak politycy PO tej różnicy nie zauważyli przekonując, że Jaki chce darmowej komunikacji miejskiej.

To jest kłamstwo. My o tym nie mówiliśmy. Chodziło o transport specjalny dla powstańców

– powiedział nam radny Jacek Ozdoba.

Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej, sztabowcy Rafała Trzaskowskiego i osoby sympatyzujące z „totalną opozycją” zaatakowały Patryka Jakiego twierdząc, że proponuje darmowy transport dla powstańców, choć w rzeczywistości w stolicy obowiązują już darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 70 roku życia.

Co ciekawe, dziś właśnie Rafał Trzaskowski uruchomił „CSI”, które ma prowadzić portal mowprawde.pl. A tam… manipulacja.


Do zadań Centrum ma należeć weryfikacja informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. CSI ma być też wsparciem dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna startujących w wyborach samorządowych.

Chcą walczyć z manipulacjami, a sami – jak napisał na Twitterze Patryk Jaki – kłamią w sprawie jego obietnic.

Mówiąc wprost, jest to przykrywka do tego, by wprowadzać opinię publiczną w błąd, by manipulować i przekręcać pewne fakty w celach – tylko i wyłącznie – oczernienia kandydata Zjednoczonej Prawicy

– powiedział nam warszawski radny.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy dał im 24 godziny na sprostowanie kłamstw. W przeciwnym razie zapowiada wejście na drogę sądową.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki zażądał sprostowania i przeprosin. Jest odpowiedź Rafała Trzaskowskiego

Być może pojawią się formalne kroki, jeżeli posłowie Platformy Obywatelskiej, w tym Rafał Trzaskowski nie przestaną kłamać - w co ja osobiście wątpię. Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat

– dodał nasz rozmówca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gorące doniesienia mediów we Francji. Ujawniają, gdzie znajdowała się baza rosyjskich szpiegów na Zachodzie

Alpy francuskie, zdjęcie ilustracyjne / By B. Brassoud - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56324871

  

Francuski dziennik "Le Monde" podaje dzisiaj, że we francuskich Alpach znajdowała się baza grupy agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego. Szpiedzy mieli wykorzystywać ją do akcji przeprowadzanych na terenie Europy.

Dziennik podaje, że 15 członków supertajnej jednostki specjalnej rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU o numerze 29155 w latach 2014-2018 odwiedzało kilka miejscowości Górnej Sabaudii: Chamonix, Megeve, Annemasse i Evian. Stamtąd agenci wyruszali do akcji w całej Europie. Ostatni raz w znanej z ośnieżonych szczytów i wysokiej klasy ośrodków narciarskich Górnej Sabaudii mieli się zjawić we wrześniu 2018 r.

Listę 15 agentów, którą publikuje "Le Monde", udało się stworzyć dzięki śledztwu przeprowadzonemu wspólnie przez wywiady Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji i USA. Rozpoczęto je po próbie otrucia byłego agenta GRU Siergieja Skripala w marcu 2018 r. w brytyjskim mieście Salisbury. Wśród rosyjskich agentów, którzy zatrzymywali się w Górnej Sabaudii, był jeden z podejrzanych w tej sprawie.

Jak pisze dziennik, niektórzy z agentów przyjeżdżali do Francji wielokrotnie, inni zaledwie raz lub dwa razy. Możliwe - twierdzi gazeta - że pozostając w tym regionie, chcieli zdjąć z siebie jakiekolwiek podejrzenia przed wyruszeniem do miejsc, w których mieli przeprowadzać akcje.

- Najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że Górna Sabaudia była bazą dla tajnych operacji przeprowadzanych przez jednostkę 29155 w Europie

 - powiedziało źródło "Le Monde" we francuskim kontrwywiadzie.

"Le Monde" podaje, że zachodnie służby nie znalazły dotąd żadnych materiałów, w tym broni, pozostawionych przez agentów we Francji, ale udało się potwierdzić ich obecność w miejscach, w których jedli, mieszkali i robili zakupy.

Zdjęcie ilustrujące artykuł w „Le Monde” pochodzi od londyńskiej policji i pokazuje twarze dwóch głównych podejrzanych o próbę otrucia Skripala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl