„Oczerniać i manipulować”. Radny PiS o kłamstwach sztabu Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski uruchomił dziś tzw. Centrum Sprawdzonych Informacji, które ma walczyć z „zalewem kłamstw i manipulacji PiS”. Co ciekawe „CSI” ma prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl., który już od początku swojego istnienia mija się z prawdą. – Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

Zaledwie wczoraj Patryk Jaki przedstawił swoje propozycje skierowane do powstańców warszawskich, a już sztab Rafała Trzaskowskiego i politycy PO zdążyli w tej sprawie wypuścić w przestrzeń publiczną szereg bzdur.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy przedstawił założenia swojego programu skierowanego do powstańców warszawskich. Zapowiedział m.in. budowę domu kombatanta, monitoring warunków ich życia, darmowe usługi opiekuńcze oraz bezpłatny transport na terenie miasta. To właśnie o ten ostatni punkt toczy się teraz spór.

Patryk Jaki nie proponował wcale darmowej komunikacji miejskiej – jak przekonują polityczni przeciwnicy, lecz wprowadzenie transportu dedykowanego, który obejmowałby powstańców na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych. Transport dedykowany zapewnia transport osobom do niego uprawnionym na zasadach door-to door, czyli od drzwi do drzwi. Najwyraźniej jednak politycy PO tej różnicy nie zauważyli przekonując, że Jaki chce darmowej komunikacji miejskiej.

To jest kłamstwo. My o tym nie mówiliśmy. Chodziło o transport specjalny dla powstańców

– powiedział nam radny Jacek Ozdoba.

Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej, sztabowcy Rafała Trzaskowskiego i osoby sympatyzujące z „totalną opozycją” zaatakowały Patryka Jakiego twierdząc, że proponuje darmowy transport dla powstańców, choć w rzeczywistości w stolicy obowiązują już darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 70 roku życia.

Co ciekawe, dziś właśnie Rafał Trzaskowski uruchomił „CSI”, które ma prowadzić portal mowprawde.pl. A tam… manipulacja.


Do zadań Centrum ma należeć weryfikacja informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. CSI ma być też wsparciem dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna startujących w wyborach samorządowych.

Chcą walczyć z manipulacjami, a sami – jak napisał na Twitterze Patryk Jaki – kłamią w sprawie jego obietnic.

Mówiąc wprost, jest to przykrywka do tego, by wprowadzać opinię publiczną w błąd, by manipulować i przekręcać pewne fakty w celach – tylko i wyłącznie – oczernienia kandydata Zjednoczonej Prawicy

– powiedział nam warszawski radny.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy dał im 24 godziny na sprostowanie kłamstw. W przeciwnym razie zapowiada wejście na drogę sądową.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki zażądał sprostowania i przeprosin. Jest odpowiedź Rafała Trzaskowskiego

Być może pojawią się formalne kroki, jeżeli posłowie Platformy Obywatelskiej, w tym Rafał Trzaskowski nie przestaną kłamać - w co ja osobiście wątpię. Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat

– dodał nasz rozmówca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy mają poważny problem. Tak źle z gospodarką nie było od wielu lat!

Angela Merkel / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Podczas gdy Polska jest jednym z liderów wzrostu gospodarczego w Europie, nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy - mają poważne problemy. Najnowsze dane przedstawione przez ekonomistów nie pozostawiają wątpliwości. Tak źle w branży przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów nie było od lat. Angela Merkel ma o czym myśleć.

PMI to wskaźnik oznaczający rozwój w branży przemysłowej. Z najnowszych danych wynika, że niemiecki przemysł przeżywa bardzo poważny kryzys. Łączny PMI Niemiec spadł poniżej 50 punktów. To bardzo słaby wynik.

"Łączny PMI spadł poniżej 50 pkt. Pierwszy raz od 2012 r. Recesja bardzo możliwa"

- napisał na Twitterze Jeroen Blokland, ekspert firmy Robeco.

Kłopoty Niemców zauważalne są również w Polsce.

"Po kilku miesiącach poszukiwania dna PMI w przetwórstwie zarył we wrześniu w Niemczech w ziemię, osiągając poziom 41,4 pkt (najniżej od czerwca 2009). Coraz szybciej spadają zatrudnienie, produkcja i zamówienia (te ostatnie najszybciej od kwietnia 2009)"

- skomentował na Twitterze Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

Jak dodał Borowski, kłopoty Niemców nie kończą się na przemyśle, ale dotknęły także usług. Wskaźnik PMI w usługach spadł do poziomu najniższego od 2014 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl