„Oczerniać i manipulować”. Radny PiS o kłamstwach sztabu Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski uruchomił dziś tzw. Centrum Sprawdzonych Informacji, które ma walczyć z „zalewem kłamstw i manipulacji PiS”. Co ciekawe „CSI” ma prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl., który już od początku swojego istnienia mija się z prawdą. – Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

Zaledwie wczoraj Patryk Jaki przedstawił swoje propozycje skierowane do powstańców warszawskich, a już sztab Rafała Trzaskowskiego i politycy PO zdążyli w tej sprawie wypuścić w przestrzeń publiczną szereg bzdur.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy przedstawił założenia swojego programu skierowanego do powstańców warszawskich. Zapowiedział m.in. budowę domu kombatanta, monitoring warunków ich życia, darmowe usługi opiekuńcze oraz bezpłatny transport na terenie miasta. To właśnie o ten ostatni punkt toczy się teraz spór.

Patryk Jaki nie proponował wcale darmowej komunikacji miejskiej – jak przekonują polityczni przeciwnicy, lecz wprowadzenie transportu dedykowanego, który obejmowałby powstańców na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych. Transport dedykowany zapewnia transport osobom do niego uprawnionym na zasadach door-to door, czyli od drzwi do drzwi. Najwyraźniej jednak politycy PO tej różnicy nie zauważyli przekonując, że Jaki chce darmowej komunikacji miejskiej.

To jest kłamstwo. My o tym nie mówiliśmy. Chodziło o transport specjalny dla powstańców

– powiedział nam radny Jacek Ozdoba.

Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej, sztabowcy Rafała Trzaskowskiego i osoby sympatyzujące z „totalną opozycją” zaatakowały Patryka Jakiego twierdząc, że proponuje darmowy transport dla powstańców, choć w rzeczywistości w stolicy obowiązują już darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 70 roku życia.

Co ciekawe, dziś właśnie Rafał Trzaskowski uruchomił „CSI”, które ma prowadzić portal mowprawde.pl. A tam… manipulacja.


Do zadań Centrum ma należeć weryfikacja informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. CSI ma być też wsparciem dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna startujących w wyborach samorządowych.

Chcą walczyć z manipulacjami, a sami – jak napisał na Twitterze Patryk Jaki – kłamią w sprawie jego obietnic.

Mówiąc wprost, jest to przykrywka do tego, by wprowadzać opinię publiczną w błąd, by manipulować i przekręcać pewne fakty w celach – tylko i wyłącznie – oczernienia kandydata Zjednoczonej Prawicy

– powiedział nam warszawski radny.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy dał im 24 godziny na sprostowanie kłamstw. W przeciwnym razie zapowiada wejście na drogę sądową.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki zażądał sprostowania i przeprosin. Jest odpowiedź Rafała Trzaskowskiego

Być może pojawią się formalne kroki, jeżeli posłowie Platformy Obywatelskiej, w tym Rafał Trzaskowski nie przestaną kłamać - w co ja osobiście wątpię. Uważam, że to jest ich strategia wyborcza, by oczerniać, kłamać i manipulować – co z resztą robili przez wiele ostatnich lat

– dodał nasz rozmówca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus oznacza raj dla oszustów? Chiny walczą nie tylko z chorobą. Zatrzymano tysiące osób

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Chińska policja zatrzymała ponad 28 tysięcy osób podejrzanych o handel dzikimi zwierzętami, oszustwa, rozsiewanie plotek, nielegalną sprzedaż sprzętu medycznego i inne przestępstwa lub wykroczenia związane z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że dla wielu osób dramat, jakim jest epidemia, staje się dla niektórych okazją do zarobku.

- Wykryto 274 przypadki zawyżania cen lub nielegalnej spekulacji towarami oraz 1787 przypadków kupowania, przewozu lub sprzedaży dzikich zwierząt

– przekazał przedstawiciel ministerstwa bezpieczeństwa publicznego Li Jingsheng.

Podejrzewa się, że epidemia koronawirusa, która zabiła już w Chinach ponad 2,2 tys. osób, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan, gdzie sprzedawano między innymi dzikie zwierzęta. Po wybuchu epidemii chińskie władze tymczasowo zakazały handlu dzikimi zwierzętami w całym kraju.

604 prowadzone przez policję sprawy dotyczyły wytwarzania lub sprzedaży podrabianych lub niskiej jakości materiałów ochronnych, w tym maseczek chirurgicznych, a 772 – wątpliwej jakości leków i innych produktów medycznych używanych w walce z epidemią. 

[polecam:https://niezalezna.pl/312028-koronawirus-kolejne-ofiary-smiertelne-w-iranie]

Oprócz tego wykryto również 198 przypadków zagrażania bezpieczeństwu publicznemu i ponad 2,5 tys. przypadków narażania na szwank wysiłków na rzecz opanowania epidemii. Z wcześniejszych doniesień prasowych wynika, że zarzut zagrażania bezpieczeństwu publicznemu stawiano między innymi osobom, które „celowo zataiły” przed władzami swój pobyt na obszarze najbardziej dotkniętym epidemią lub złamały reguły obowiązkowej kwarantanny.

Policjanci pracowali też nad ponad 3 tys. spraw dotyczących wykorzystywania epidemii do oszukiwania innych oraz 5,5 tys. spraw o „celowe rozpowszechnianie” fałszywych i szkodliwych informacji. Na początku lutego przywódca ChRL Xi Jinping nakazał urzędnikom „wzmocnienie zarządzania i kontroli mediów internetowych” oraz „walkę z tymi, którzy wykorzystują sytuację do tworzenia plotek”.

[polecam:https://niezalezna.pl/312027-w-chinach-spada-sprzedaz-samochodow-klienci-boja-sie-koronawirusa]

- Łącznie wobec 3,6 tys. podejrzanych we wszystkich wymienionych sprawach zastosowano areszt, a wobec 25 tys. - areszt administracyjny. 46 tys. innych osób zostało pouczonych

– przekazał Li.

Według danych komisji do piątku w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. zakażeń, z czego 2236 osób zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Większość infekcji i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowej części kraju, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts