Mike Tyson w kampanii wideo na temat Powstania Warszawskiego! ZOBACZ KLIP

Mike Tyson, światowej sławy bokser, wziął udział w kampanii filmowej promującej wiedzę i pamięć o Powstaniu Warszawskim. Nagranie powstało dzięki inicjatywie prezesa rady nadzorczej FoodCare Wiesława Włodarskiego, który stał także za wykupieniem całostronicowego ogłoszenia na temat Powstania w dzienniku "New York Times".

Food Care

Znam Mike Tysona od wielu lat, jest twarzą naszej marki "Black Energy Drink". Mało osób o tym wie, ale Mike prywatnie bardzo interesuje się historią. Często rozmawiałem z nim o historii Polski, w tym także o historii II wojny światowej. Kiedy zwróciłem się do Mike'a z pomysłem, aby zrobić wideo o Powstaniu Warszawskim, z radością się zgodził. Wiedział dużo o tej części naszej przeszłości. Sam napisał i zredagował część filmu

- mówi Wiesław Włodarski, prezes Rady Nadzorczej FoodCare, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem akcji.
 
Zamieszczenie materiału na Youtube poprzedza 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nagranie zostało zrealizowane zostało w lipcu br. w domu Mike’a Tysona w Las Vegas. Amerykański bokser jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Jego udział w wideo o Powstaniu Warszawskim ma charakter społeczny, gwiazdor nie wziął wynagrodzenia za udział w kampanii.


W sobotę w dzienniku „New York Times”, z okazji zbliżającej się rocznicy Powstania Warszawskiego ukazało się całostronicowe ogłoszenie , którego pomysłodawcą oraz sponsorem jest także Wiesław Włodarski.

Ogłoszenie pt. „1944 Warsaw Uprising” przedstawia m.in. zdjęcie zniszczonej Warszawy. Autorem fotografii, pochodzącej z kolekcji Muzeum Powstania Warszawskiego, jest Wiesław Chrzanowski „Wiesław”.

„1 sierpnia 1944 ludzkość zapamięta, jako jeden z najbardziej heroicznych aktów bohaterstwa, jaki kiedykolwiek miał miejsce w walce o wolność z uciemiężeniem przez najczystsze zło, jakie świat kiedykolwiek znał”

– głosi podtytuł.

Można przeczytać, że powstanie zorganizowane przed 74 laty było już drugim zrywem przeciw niemieckiej okupacji. Pierwsze powstanie wybuchło w kwietniu 1943 roku w warszawskim getcie.

„Po pięciu latach brutalnej okupacji Polski, 1 sierpnia 1944 polska Armia Krajowa licząca 50 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci dowodzonych przez generała Tadeusza Bora-Komorowskiego przystąpiła do walki, by wyrugować to zło ze stolicy”

– przypomniano.

Opisano także w skrócie dzieje trwającej przez 63 dni batalii, kładąc nacisk na okrucieństwo okupanta i masowe mordowanie powstańców oraz tysięcy cywilów. Przypomina, że rzeź Woli w tygodniu zaczynającym się 5 sierpnia, która pochłonęła życie 60 tys. ludzi, była jednym z największych i najbardziej potwornych aktów terroru podczas II wojny światowej.

Położono nacisk na fakt, że batalia w Warszawie była największym powstaniem przeciw Niemcom w okupowanej Europie. Przypomina, że po drugiej stronie Wisły, na wschód od Warszawy, stały bezczynnie oddziały Armii Czerwonej. Władze Kremla nie zezwoliły aliantom na użycie sowieckich baz powietrznych w celu dostarczenia pomocy dla oblężonych Polaków, „skutecznie pomagając niemieckim nazistom w ich ataku na polskich patriotów”.

W sobotnim ogłoszeniu wspomniano też m.in., że podczas okupacji niemieccy naziści zamordowali 6 mln polskich obywateli, w tym 3 mln polskich Żydów. Okupanci zniszczyli 95 proc. Warszawy.

„Nigdy nie wolno nam zapomnieć o odwadze i poświęceniu polskich bojowników o wolność w powstaniu warszawskim w obliczu tej tragedii”

– czytamy.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Powstanie Warszawskie #Mike Tyson

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo