Nie mogli się wedrzeć siłą, to znaleźli inny sposób. Posłanka wwiozła protestujących... w bagażniku!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Posłanka Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby – dowiedział się portal tvp.info. Te informacje zostały potwierdzone przez Kancelarię Sejmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nasz mikroreportaż - klimaty pod sejmem i prezydent Adamowicz w obronie Westerplatte

Jak już informowaliśmy, do budynku Sejmu dostał się Paweł Kasprzak - lider Obywateli RP, którzy protestują dziś przed budynkiem parlamentu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Paweł Kasprzak dostał się do Sejmu. Mamy NAGRANIE, jak naradzał się z Scheuring-Wielgus

Jak się tam dostał? Posłanka Joanna Schmidt wwiozła go na teren sejmu... w bagażniku wraz z Wojciechem Kinasiewiczem.

Początkowo tvp.info podało, że Obywateli RP "przemyciła" w bagażniku własnie Joanna Scheuring-Wielgus, ale okazało się, że do niej należał samochód. A za kierownicą siedziała Schmidt.

Samochody parlamentarzystów nie są sprawdzane przez Straż Marszałkowską - podaje tvp.info
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tajemnicza narada - Paweł Kasprzak i pasłanka Scheuring-Wielgus oraz pewna zwolenniczka
Poproszeni przez portal o komentarz urzędnicy Kancelarii są w szoku. Zaznaczają, że „na takiej zasadzie do Sejmu można wwieźć wszystko. Nawet materiały wybuchowe”. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bandyta z Rimini odwołał się od wyroku

Guerlin Butungu / facebook.com/d

  

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Jak dowiaduje się PAP w źródłach sądowych, obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka Guerlina Butungu, zaskarżył wydany wobec niego wyrok 16 lat więzienia.

Wyrok ten, wydany najpierw przez sąd pierwszej instancji w Rimini, utrzymał w październiku zeszłego roku sąd apelacyjny.

Odwołał się od niego do Sądu Najwyższego adwokat 21-letniego imigranta, Riziero Angeletti. Twierdzi on, że nie ma dowodów na to, że w sierpniu 2017 roku Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera oraz innych napaściach. Dlatego wniósł o uchylenie wyroku sądu apelacyjnego w Bolonii.

[polecam:https://niezalezna.pl/216487-jest-wyrok-dla-nieletnich-bandytow-z-rimini-w-wiezieniu-spedza-dlugie-lata]

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata skazany, których do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy odwołanie złożone przez obrońcę osadzonego w więzieniu Guerlina Butungu w najbliższych miesiącach.

Trzej pozostali członkowie gangu, nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl