TYLKO U NAS: Wiemy co Ryszard Czarnecki chciał powiedzieć Antonio Tajaniemu

Dziś dojdzie do spotkania szefa PE Antonio Tajaniego, wiceszefa PE Ryszarda Czarneckiego oraz europosłanki PO Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein. – Powiem Tajaniemu prawdę – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W pierwszej połowie stycznia liderzy czterech grup politycznych europarlamentu - Manfred Weber (EPL), Gianni Pittella (S&D), Guy Verhofstadt (ALDE) i Philippe Lamberts (Zieloni) - napisali list do Tajaniego, domagając się odwołania Czarneckiego w związku z jego wypowiedzią na temat eurodeputowanej PO.

W ubiegłym tygodniu sprawą zajmowała się konferencja przewodniczących PE, czyli kierownictwo tej instytucji. Gremium to zdecydowało, że dojdzie do trójstronnego spotkania Thun, Czarneckiego i Tajaniego. Po rozmowie tej szef PE ma podjąć decyzję co do dalszych kroków w tej sprawie.

Podczas dzisiejszego spotkania powiem prawdę. Chcę powiedzieć również o wypowiedziach pani Róży Thun na temat naszego kraju. Wspomnę też np. o tweecie z pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, że PiS to śmieci

– powiedział nam wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Zaraz po spotkaniu podamy, jakie decyzje zapadły.

AKTUALIZACJA:

Jak podała korespondentka Radia RMF FM spotkanie Tajani-Czarnecki już się odbyło.

Szef PE Antonio Tajani spotkał się z wiceszefem PE Ryszardem Czarneckim - poinformowały PAP źródła w PE. Dodano, że osobno będzie rozmawiał z europosłanką PO Różą Thun.

We wtorek nie zapadną żadne decyzje dotyczące ewentualnego odwołania polityka PiS ze stanowiska.

 

Źródło: niezalezna.pl

#PE #Antonio Tajani #Róża Thun #PO #PiS #Parlament Europejski #Ryszard Czarnecki #Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo