niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Znowu dobre wieści. „Gazeta Wyborcza” po raz kolejny z największym spadkiem

Dodano: 08.05.2017 [18:34]
Znowu dobre wieści. „Gazeta Wyborcza” po raz kolejny z największym spadkiem - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Czarne chmury gromadzą się od kilku miesięcy nad „Gazetą Wyborczą”. Flagowy okręt Agory kolejny miesiąc zalicza ogromny spadek w sprzedaży. Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu aż o 19,63 proc. - wynika z informacji portalu wirtualnemedia.pl

W marcu br. liderem średniej sprzedaży wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Na drugie miejsce awansował „Super Express”. Oprócz „Gazety Wyborczej” największy spadek zanotowała także „Rzeczpospolita”.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż ogółem „Faktu” wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska w marcu 2017 roku wyniosła 277 877 egz., czyli o 7,31 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Na drugą pozycję wyprzedzając dziennik Agory, awansował „Super Express” ze sprzedażą na poziomie 133 095 egz. Wynik dziennika jednak zmniejszył się o 7,18 proc.

„Gazeta Wyborcza” osiągając sprzedaż na poziomie 117 100 egzemplarzy spadła na trzecią lokatę.

Czytaj też: Dramat na Czerskiej. „Wyborcza” z ogromnym spadkiem sprzedaży

Kolejne miejsce zajęła „Rzeczpospolita”, której średnia sprzedaż zmniejszyła się w ciągu roku o 11,65 proc. Gazeta ta w marcu br. sprzedawała się w liczbie 48 883 egz. Konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 41 530 egz., po spadku o 3,69 proc – czytamy na portalu wirtualnemedia.pl

Na siódmym miejscu w sprzedaży egzemplarzowej znalazła się „Gazeta Polska Codziennie” z wynikiem na poziomie 18 950 tys.

Główną przyczyną obecnych decyzji wydawcy jest po prostu ekonomia i związane z nią dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest spadek czytelnictwa „GW”. To jest konsekwencja drogi, którą tytuł obrał już dawno temu. Przestał być zrównoważonym politycznie dziennikiem prezentującym na swoich łamach różne opcje polityczne i stał się orędownikiem tylko jednej strony toczącego się sporu. To spowodowało odpływ od „GW” dużej liczby odbiorców z wszelkimi ekonomicznymi konsekwencjami tej tendencji. Poza tym wszystkie najważniejsze spółki skarbu państwa otrzymały polecenie ograniczenia swojej obecności reklamowej przede wszystkim w trzech tytułach: „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku” i „Polityce”. To wszystko razem musiało doprowadzić do znacznego pogorszenia wyników „GW” i w konsekwencji zrodziło konieczność restrukturyzacji, której ofiarami są nawet dziennikarze związani z gazetą o wielu lat

- komentował w październiku ubiegłego roku pogarszającą się sytuację „Wyborczej” Andrzej Bober, były redaktor naczelny „Życia Warszawy” i autor programu „Listy o gospodarce”.

Czytaj też: Głęboki kryzys „Wyborczej”. „Popełniono tam wszystkie możliwe błędy”
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ksenofobia i ostrożność są dobre, czy złe ?

http://www.foxnews.com/world/2...

Czy zwróci życie niewinnym dzieciom ?

Szczujnia jest w stanie terminalnym. Wezwac ks Sowę , Lemańskiego lub bp Pieronka - namaścić i pochowac- prochy rozsypać po smietnikach !!

powstrzymajcie entuzjazm! armia 277 877 lemingów to nadal duża siła! no w każdym to większa armia od Wojska Polskiego!

lemingi to stado głupawych i neo pogańskich baranów, a nie armia ...

armia to jest tutaj głuptasie :

https://www.defense.gov/News/S...

lemingi to bantu, niech sobie kupią jeszcze kolorowe paciorki, wtedy to dopiero będą "wielki świat", jak Kali król Wa-hima ha ha ha
"starbusia" i "kontaktowe szkiełko" już mają, czas na paciorki

aha, "nowoczesne" błotko też mają, o :

https://www.youtube.com/watch?...

...................................................................................................................

lemingi do nowoczesnego świata mają wstęp wzbroniony, niech się
taplają w błotku, do strefy ludzi cywilizowanych dzikich się nie wpuszcza ..

V

NO ACCESS TO MODERN & CIVILIZED WORLD FOR LEMMINGS

https://www.youtube.com/watch?...

Niby tak...ale to jakieś takie dooooopowate towarzystwo.

Szeregi mścicieli Żołnierzy Wyklętych rosną. Z ich kości setki tysięcy
i miliony młodych Polaków odczytują TESTAMENT zamordowanych bohaterów przez komunistów - dzikich najeźdźców ze Wschodu.

Było tak :

https://www.youtube.com/watch?...

Ale teraz jest inaczej. Historia zatoczyła koło. Kto inny obecnie jest całkowicie w potrzasku. Teraz to komunistyczni bandyci są okrążeni, znaleźli się, mówiąc krótko, w kotle.

Już niedługo bardzo trudno będzie im uciec lasami na wschód.

Przesłanie do bandytów z UBeckich dynastii :

NIE DACIE RADY ZMIENIĆ TEGO, CZEGO ZMIENIĆ SIĘ NIE DA.

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

NADCHODZI KONIEC V BOLSZEWICKIEJ KOLUMNY W POLSCE.

https://motherboard-images.vic...

http://www.pageresource.com/wa...

To są oczywiście żarty, niemniej, jak uważał Shakespeare, są rzeczy
w niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom.

" Rolą rządu jest obrona praw człowieka danych mu przez Boga. "

Napoleon :

" Pierwszym obowiązkiem władców jest sprawiedliwość " (btw, to wziął cesarz z Biblii )

" Kto nie króluje w sercach poddanych, jest NIKIM."

ZAPAMIĘTAJ RAZ i NA ZAWSZE JEDEN Z DRUGIM :

JAK NIE POTRAFISZ, TO NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ !!

BO JAK NIE, TO ZOSTANIESZ POŚMIEWISKIEM.

Jak to nie ma o czym pisać??? Jak to nie ma???? Mafie paliwowe ,,mafie vatowskie !!! Upadek majowy opozycji!!!? Zaległe afery!!!! Nie ma o czym pisać! I ludzie z kasty co to kryją jak kokoszka!!!? A w Chinach powiedzieli !! Ze PSL Fanny!!! To trop! Jak to nie ma oczym !!

Ludzie bez umiaru umiłowali przyjemność, posiadanie wpływu, prestiż i władzę, jednym słowem, bogactwo. Jednocześnie pcha ich przemożna siła, żeby mieć te wszystkie rzeczy kosztem innych. Jednak tych innych, czyli społeczność, popycha nie mniejsza skłonność do ochrony tego, co zdobyli, zakładając, że potrafią i że wiedzą jak.

Grabież, która odgrywa tak wielką rolę w sprawach tego świata posługuje się tylko dwoma instrumentami : siłą i fałszem oraz dwoma ograniczeniami : odwagą i wiedzą. Dzieje ludzkości pełne są przykładów siły zastosowanej w celu grabieży. Nakreślić jej historię to znaczy odtworzyć prawie całą historię wszystkich ludów: Asyryjczyków, Babilończyków, Medów, Persów, Egipcjan, Greków, Rzymian, Gotów, Franków, Hunów, Turków, Arabów, Mongołów, Tatarów, nie licząc Hiszpanów w Ameryce, Anglików w Indiach, Francuzów w Afryce, Rosjan w Azji itd. itd.
Pośród narodów cywilizowanych ludzie tworzący bogactwo są przynajmniej tak liczni i wystarczająco silni, żeby je obronić. Czy to znaczy, że oni nie są już ograbiani ? Bynajmniej, są tak samo ograbiani jak inni, a ponadto ograbiają się wzajemnie. Jedyna różnica polega na tym, że zmienił się instrument grabieży. Już nie ograbia się społeczeństwa z bogactwa przy użyciu siły, ale za pomocą FAŁSZU.

Żeby okraść społeczeństwo, trzeba je koniecznie oszukać. Z kolei oszukać społeczeństwo oznacza przekonać je, że okrada się je dla jego własnego dobra. Skłonić je do przyjęcia, w zamian za jego własność, usług, które są fikcyjne, a nawet gorsze. Taki jest cel sofistyki.

Grabieżcy stosują się do prawa Malthusa : mnożą się, jeśli tylko znajdą pożywienie, a pożywieniem niegodziwców jest łatwowierność ludzi naiwnych. Rządzenie to takie przyjemne zajęcie, że każdy chce brać w nim udział. I tak demagodzy nie przestają mówić narodowi : „ Jesteśmy świadomi waszych cierpień i ubolewamy nad nimi. Wszystko byłoby inaczej, gdybyśmy sprawowali władzę.” I tak się dzieje, dopóki naród nie nauczy się rozpoznawać i bronić swoich prawdziwych interesów. Zawsze więc dochodzimy do tego samego wniosku : jedynym lekarstwem jest stałe oświecanie opinii publicznej.

c.d. V

Człowiek, aby mógł istnieć i rozwijać się na ziemi, musi posiadać naturalne prawa nadane mu przez Stwórcę. Są to: prawo do życia, do swobodnego działania dla utrzymania siebie i swojej rodziny, i do własności, POD WARUNKIEM, ŻE KORZYSTAJĄC Z NICH NIE POZBAWIA TYCH SAMYCH PRAW INNYCH.

Te trzy prawa są nierozłączne. Jedno z nich zniszczone niszczy dwa drugie. W obronie tych praw człowiek ma prawo użycia siły fizycznej… Człowiek w społeczeństwie ustanowił rząd i przekazał mu zbiorowo prawo użycia siły dla legalnej obrony powyższych praw. Dlatego rząd nie może używać prawa siły do żadnych innych celów, pod żadnym pozorem, jak tylko dla celu, dla którego został powołany. Z tego wynika, że rząd nie ma prawa użycia siły do wykonania jakichkolwiek ustaw, uchwalonych jakąkolwiek większością parlamentu demokratycznie wybranego, jeśli te ustawy naruszają w najmniejszym stopniu powyższe prawa człowieka lub grup. Biorąc pod uwagę niedoskonałość ludzkiego charakteru, człowiek, prawo, rząd, ustawodawcy, i demokracja muszą być ograniczone w swoich działaniach, jeśli chcemy by w społeczeństwie panowała wolność, sprawiedliwość, harmonia ekonomiczna, spokój i szczęście.

O lewactwie, socjalistach, komunistach itp. totalitarystach :

http://www.rodaknet.com/ksiazk...

Istnieje wśród wielu PRAW OPATRZNOŚCIOWYCH takie, którego działanie przynosi w końcu jednakowo zgubne skutki dla każdego systemu grabieży. Brzmi ono następująco : grabież nie tylko dokonuje redystrybucji bogactwa, ale jednocześnie zawsze niszczy jakąś jego część.

To cudowne prawo. Bez niego, zakładając równowagę sił pomiędzy uciskającymi i uciskanymi, grabież nie miałaby końca. Dzięki temu prawu owa równowaga zawsze zostaje zburzona, ponieważ grabieżcy zdają sobie sprawę z tego, że zbyt wiele bogactwa ulega zniszczeniu, a jeśli nie mają nawet takiego poczucia, to i tak skala zła nieustannie się poszerza. A W NATURZE TEGO, CO SIĘ POGARSZA, LEŻY JEGO RYCHŁY KONIEC.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Mdr/

1.4.
1.6
1.8

14.12
14.14
14.22
14.25
14.29-31

4.19

tak powinno byc nie tylko z wroga prasa, ale z wszystkimi podobnymi mediami....takze nalezy bojkotowac produkty krajow, ktore ustawiaja sie wrogo w stosunku do Polski. Bojkot to znakomita pokojowa forma walki z dranstwem. Musza poczuco spadki zyskow to najlepsze lekarstwo. Swoj do swego po swoje.Dobrych kilkanascie lat temu kupilem dwie kanapy w domu wysylkowym Neckermanna. Jedna byla doskonala, druga obraz nedzy i rozpaczy. Prosilem o zabranie tego badziewa przez 3 tygodnie. Nic. Stwierdzilem, ze kanapa zostanie wystawiona na parkin z ogloszeniem, ze takie produkty sprzedaje ta firma. I co??? Na drugi dzien rano przyjechal kierowca z nowa kanapa i zabral zbrakowanego grata, a w kilka dni pozniej zjawil sie jeszcze jeden kierowca, ktory mial zabrac grata. Ja tam sie nie szczypie...obiecuje publiczna "reklame" i to dziala... podobnie postapilem z bankiem Lanschot bankiers rozpowiadajac wszystkim znajomym i nieznakomym na lewo i prawo co mi sie tam zdarzylo i zeby z tym bankiem uwazali....bedac pokrzywdzonym czy oszukanym, a majac dowody w reku -nie mam zamiaru cierpiec w milczeniu rzucam publicznie nazwiskami, nazwami, bo reklama to dzwignia handlu jak to sie drzewiej mowilo...i skutkuje tylko trzeba otworzyc usta

Agora czerpie zyski z zupełnie innych źródeł i tym się trzeba zainteresować.
Dopóki nie padnie to będzie wydawać GW, a tej gadzinówki nawet jeden egzemplarz to za dużo.

Polacy maję fatalne geny. Zastanawiam się czasem jakich Polaków jest więcej, dobrych czy złych, bo to,że większości brak wiedzy to wiem a często jedynym źródłem wiedzy jest papka, co ludzie powiedzą i brak rozmów ze sobą Polaków. J bardzo często podaję nr tel. 666 570 427 i tylko jeden Pan dzwonił, zresztą w innej, prywatnej sprawie. Przez tydzień nie odbieram telefony bo jestem poza granicami Polski i to daleko.

Polacy mądrzeją,a raczej mają dostęp do prawdy.Widzą,że TVN,Polsat,GW i inne obce media kłamią, manipulują,a nawet zaniechają informowania.

W październiku dopiero spadek sprzedaży jak esbekom odbiorą wysokie emerytury.

Do GWna Wyborczego to bez rękawiczek lateksowych nie podchodź. W miarę możliwości zwracajcie uwagę kioskarzom żeby nie kładli tej gazety na ladzie tuż przy tacce na pieniądze. A jak leży w oddaleniu to sami zakrywajcie to inną gazetą. To samo róbcie z Newsweekiem.

Takie pierdoły jakie są wypisywane w GW to nic dziwnego, że niewielu jest w stanie za to zapłacić.

Przestancie pokazywac tego zaklamanego,polskojezycznego szczura,zdradziecka pijawe komuszo-lewacka.
Mam nadzieje ,ze szechter zniknie z mediow sam-"honorowo',albo go szlag trafii juz niedlugo,ze strosci,albo dzieki jakiemus chorobstwu strasznemu.
Niech wykonczy sie w mekach,za te wszystkie podlosci,klamstwa,zdrady,ktore zafundowal cynicznie Polakom.

GWno tonie. I bardzo dobrze.

Tonie i tonie od lat i jakos utonac nie moze (a tonie wedlug Niezaleznej).

"Czarne chmury gromadza sie nad GW..."
A piorunow jak nie bylo tak i niema. A POwine byc, by tych wszystkich szechterow szlag POtrafial.

Co to za czerwona MORDA ?

To brat Stefana Michnika Ozjasza Szechtera.

Olejcie GW ciepłym moczem, zajmijcie się fałszywymi i propagandowymi wyssanym z palca informacjami godzącymi w interes Polaków podawanych w mediach należących głównie do Niemców.

Ten szef axela jest rosyjskim "imigrantem" w Izraelu - babcia Zydowka.
Kto bedzie dluzej znosil ruska mentalnosc i media?

Zeby nie instytucje jak ZUS i samorzady juz by ich nie bylo.

A ja juz czekam od 1989 ze to GWno madrzy Polacy zamkna
albo upadnie z braku czytelnikow no i sami widzicie ile to juz trwa bo zrobili niektorym PolakomE46Y GWno z mozgu

To b. cieszy i to,że te szwabskie gadzinówki mają spadek,bo przykładowo taka Gazeta Krakowska ,dawniej polska znalazła się w skrzynkach na listy ,pewnie jako zachęta,widać ludziska przejrzały kto jest wydawca.P.Michnik moje "kondolencje" i oby tak dalej.

Oby tak dalej, czyli daj mu Boze jak najgorzej.
Moze to rynsztokowe scierwo zwane GWniana na zawsze zniknie z krajobrazu polskich mediow.
Ostatnio, to scierwo Szechter dawalo wywiad w telewizji austriackiej.
Czego on tam nie wygadywal ten atypolski sk....n.
Mimo, ze bezrobocie jest najnizsze od kilkudziesieciu lat i wzrosl juz teraz przyrost naturalny (wynik 500+), ta szmata klamala w zywe oczy, ze wszystko, czego sie PiS i polski rzad dotknie zamienia sie w gwno.
Jaki jest poziom tej kanalii.
Czonskowe, antypolskie scierwo.

gościu wyluzuj-twój bełkot to żywcem modlitwa polaków z dnia świra

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl