niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

UNIKAT! Egzemplarz "Gazety Polskiej" z 1831 r. Już wtedy pisano o agenturze tajnej policji!

Dodano: 20.04.2017 [23:45]
UNIKAT! Egzemplarz "Gazety Polskiej" z 1831 r. Już wtedy pisano o agenturze tajnej policji! - niezalezna.pl
foto: screen vod.gazetapolska.pl
Wyjątkowy prezent zrobił całej redakcji "Gazety Polskiej" Sławomir Sokołowski, dyrektor znanego klubu „Hybrydy, który odnalazł w antykwariacie egzemplarz pisma sprzed... niemal dwóch wieków!!! Już wtedy redaktorzy "Gazety Polskiej" pisali o konieczności przejrzenia agentury tajnej policji i współpracowników zaborcy. - Drodzy Państwo, jak widzicie, nic się nie zmieniło, ciągle zajmujemy się tym samym - stwierdził redaktor Tomasz Sakiewicz.

- Jestem bibliofilem i lubię pamiątki naszej historii, często odwiedzam antykwariaty warszawskie i jakiś czas temu udało mi się znaleźć najstarszy egzemplarz "Gazety Polskiej" – opowiadał o swoim odkryciu Sławomir Sokołowski, dyrektor znanego klubu „Hybrydy”. Przyznał. że nie namyślał się przed jego zakupem.

– Wiem, że redaktor Sakiewicz bardzo lubi stare egzemplarze "Gazety Polskiej". Z przyjemnością, ponieważ od lat się przyjaźnimy, sprezentowałem mu ten egzemplarz - dodał S. Sokołowski.- Jest to numer "Gazety Polskiej" z 31 stycznia 1831 roku. Od dwóch miesięcy trwa Powstanie Listopadowe, które doprowadziło do wyzwolenia Warszawy, polskie wojska wyparły daleko rosyjskie i przez ponad rok Warszawa jest wolna, można wydawać wolną prasę – wspomina Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- "Gazeta Polska", która wychodziła od 1826 roku, może się ukazywać bez cenzury. Pierwszy tekst jest poświęcony komitetowi do przejrzenia papierów policji tajnej, ustanowionemu,który ujawnia rosyjskie aktywa w Warszawie, czyli taki pierwszy IPN, który powstał po porywie wolności - podkreśla.


- Drodzy Państwo, jak widzicie, nic się nie zmieniło, ciągle zajmujemy się tym samym - dodał.

OBEJRZYJ NAGRANIE!
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

to jest niezwykle ciekawe że rosja i niemcy mają swoich agerntów w Poksce a POlska od czasów marszałka niejest w stanie zbudować agentury u sąsiadów.

Rosja od zawsze miała i ma swoich agentów w Polsce , działających na szkodę Polski, za srebrniki i należałoby ich wyłapywać.

A nie ma tam nic o krwiożerczym Tusku pijącym krew dzieci polskich katolików?

Tusk to niemiecki głupek i do tego niemiecki analfabeta.
Ma nienawiść do Polski i Polaków, to mu wolno tylko po co on tu przyjeżdża?

Tamta Gazeta Polska ma tyle wspólnego z obecnie wydawaną co ja z baletem !!!

Przeciez to jest smieszne. Kazdy wie ze obecna GP nie ma nic wspolnego z tamta.

co za inteligentne spostrzeżenie oficera, aż dech zapiera, ale tekstu nie zrozumiał to fakt, gdzie on te szlify oficerskie zdobył?, a już wiem: nie nauka lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera(BOR-u)

jesteś jak balon nadymany i czerwony przez jad. Nawet po zdaniu wnioskuje, że odlatujesz :)

Kiedy Michnik ujawni swój egzemplarz Wyborczej z 1791r w którym to walczy o demokracje i potępia Konstytucje 3go maja?

Pewnie musiałby pokazać http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/p...

A kiedy pokaże pierwsze egzemplarze Ludowego Obserwatora Wyborczego, jeszcze po niemiecku.

Przecież tamta Gazeta Polska z obecną nie ma nic wspólnego.To nie THE TIMES że jest wydawany od 1785 roku.Po prostu zakładając tygodnik w 1993 wybrano sobie taką nazwę,a teraz podpinają się pod poprzedniczkę o tej samej nazwie.

Widać, Arek platfusowy troll byłby chory gdyby nie zbluzgał kogoś od rana i wylał jad z otworu gębowego. Obecna Gazeta Polska spełnia taką samą rolę jak ta w 1831 roku, i to jest ważne. I to was lewusy boli bo ujawnia wasze machloje i przekręty, oszustwa.
A paszoł won do swoich na onet.
Spieprzaj dziadu.

Nie każdy może posiadać unikatowe egzemplarze starej prasy ale każdy może zapoznać się z nimi odwiedzając bibliotekę cyfrową. http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/p... W tym wypadku dotyczy rocznika Gazety Polskiej z 1831 roku.

Co by nie powiedzieć to " pytle i noski " działają już od ośmiu pokoleń !

Hytri w Sejnie ma być pryjęty projekt ustawy o o wprowadzeniu GMO, alarm, kto może powinien zjawić się w tak zwanym polskim sejmie.

GMO jest zdrowe tak samo jak te przypadkowe mutacje , które natura robi od milionow lat. 99,99999% tych mutacji ginie bezpowrotnie, ale 0,0000001% przezywa i opanowuje regiony, a potem calą kulę ziemska.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl