niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Propaganda opozycji: Jak Romeo nagabywał Julię, czyli Misiewiczem w Macierewicza

Dodano: 09.02.2017 [09:18]
Propaganda opozycji: Jak Romeo nagabywał Julię, czyli Misiewiczem w Macierewicza - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Ataki na ministra Antoniego Macierewicza w poprzedniej formule się przejadły. Do tego jego pozytywna rola w sprowadzeniu do Polski amerykańskich wojsk mocno osłabiła ich siłę. Skuteczny atak na polityka to taki, który powoduje zainteresowanie lub choćby wesołe przytakiwanie większości dziennikarskiej gawiedzi. I odwołuje się do argumentów zrozumiałych dla zwykłego człowieka. Te kryteria idealnie spełnia operacja medialna wokół Bartłomieja Misiewicza - pisze w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

Operację tę nakręcają rzecz jasna ci sami smutni panowie co zawsze, jednak jej prześmiewczy i luzacki ton powoduje, że – inaczej niż poprzednio – większość obserwatorów nie chce – lub przez długi czas nie chciała – widzieć owej inspiracji. „Cha, cha, cha, to może bezpieka kazała iść Misiewiczowi do klubu? Do reszty odjechałeś!” – tak wielu z owych obserwatorów skomentowałoby powyższe uwagi.

Nierzadko ci sami ludzie, którzy nie mają wątpliwości, że poprzednie ataki na Macierewicza były zemstą za likwidację WSI czy odkrywanie prawdy o Smoleńsku, teraz tylko wzruszą ramionami. To dowód, że tamta strona przyjęła skuteczniejszą taktykę walki ze znienawidzonym przeciwnikiem.

Informator poważnych mediów, czyli rozmówca Stonogi

Być może elementem, który spowoduje, że owa operacja zakończy się porażką, jest użycie w niej Zbigniewa Stonogi, który przedstawił świadka Patryka Jackowskiego, a ten „opowiedział”, jak Misiewicz napastował go homoseksualnie, rzecz jasna proponując mu również seks z Jarosławem Kaczyńskim. Internauci wykryli zaraz, że ten sam Patryk Jackowski, rzekoma przybita ofiara seksualnego molestowania, wystąpił w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie wesoło relacjonował imprezę z udziałem Misiewicza.

Zapyta ktoś, po co przytaczać wypowiedzi kogoś takiego? Jak to? Przecież był to najważniejszy świadek cytowany wcześniej przez media „poważne”. Jest jeszcze parę innych „ale”. Narracja ta to kopiuj-wklej z działań grupy byłego esbeka Jana Lesiaka z czasów inwigilacji prawicy w latach 90., której celem było rozpowszechnianie pogłoski, że Jarosław Kaczyński jest homoseksualistą.

Wygląda więc na to, że starsi panowie, niegdyś wszechwładni, znów przedobrzyli, starając się złapać zbyt wiele srok za ogon – za pomocą tej samej sprawy usiłując skompromitować PiS zarówno w elektoracie oglądającym programy publicystyczne w telewizji, jak i wśród chłopaków z dzielnicy oglądających Stonogę, bo fajnie bluzga na policję.

Do tego Stonoga w tym samym czasie zaczął wymachiwać sfałszowaną lojalką Jarosława Kaczyńskiego, sfabrykowaną przez służby w latach 90., za co tygodnik „Nie” i były spiker „Dziennika Telewizyjnego” Marek Barański musieli przepraszać przed sądem. Można żartobliwie stwierdzić, że już bardziej odsłonić się autorzy operacji nie mogli.

Klub studencki, czyli prawie burdel

Do wykreowania Misiewicza na postać niemal popkulturową, przydatną do walki z najbardziej znienawidzonym ministrem, użyto całej gamy środków perswazji. Ważną rolę odegrały tu manipulacje językowe.

W każdy weekend dziesiątki rzeczników państwowych urzędów bawi się w przeróżnych lokalach. Nie ukrywajmy, że rzecznicy ci często są kolegami dziennikarzy, z którymi mają w swojej pracy zawodowej kontakt. Nierzadko jest przecież tak, że rzecznikami czy członkami zespołów prasowych zostają byli dziennikarze.

Jak dziennikarze zareagowaliby, gdyby któryś z nich postanowił popsuć klimat weekendowego imprezowania i następnego dnia opisał w tonie oburzenia, że rzecznik pił alkohol, tańczył albo podrywał dziewczyny? Myślę, że raczej ze zniesmaczeniem.

Ważną rolę w budowaniu oburzenia postawą rzecznika było odmienianie na wszystkie sposoby nazwy „klub nocny”. Informacja, że 27-letni rzecznik bawił się z dwoma kolegami w klubie studenckim, mieszczącym się tuż koło uniwersytetu, nie była sensacyjna. Ale już nazwanie go klubem nocnym ma budzić sensacyjne skojarzenia. Skoro klub nocny, to pewnie striptiz, go-go, a może i prostytutki?

Gdyby sztukę „Romeo i Julia” napisać językiem nagonki na Misiewicza, dowiedzielibyśmy się, że Romeo nachalnie nagabywał małoletnią Julię (miała 14 lat), śpiewając w nocy po pijanemu pod jej oknem. Słowo „nagabywać” znane było dotychczas z dowcipu, w którym to dziewczyna mówi do chłopaka: „Nie będę cię nagabywać”, na co ten odpowiada: „Naga bywaj jak najczęściej”. Teraz odegrać miało rolę kluczową: podrywanie dziewczyn w klubie studenckim przez 27-letniego kawalera nie byłoby czymś nagannym, ale nagabywanie to coś bardzo złego!

W reportażu z dyskoteki można napisać wszystko, bo każda poważna odpowiedź przebywającego tam polityka zripostowana zostanie rechotem: narozrabiał po pijaku, a teraz się tłumaczy. Świadkowie? Też pewnie nietrzeźwi. Tańcząca para też nie ma wpiętych mikrofonów, by można było dowieść, czy była miła konwersacja, czy nagabywanie.

Że Misiewicz nie płacił służbową kartą kredytową, bo jej nie ma? Że jasno stwierdził, iż nie proponował pracy, nie „nagabywał”, nie rozmawiał z ludźmi o Kaczyńskim, Macierewiczu ani Smoleńsku? Pewnie nie pamięta, co gadał po pijaku! Że media nie mają żadnych dowodów, iż Misiewicz mówi nieprawdę, a ich relacje oparte były głównie na powielanych wypowiedziach „świadka” Stonogi? A co tam!

Komentarz posła Bartosza Kownackiego przywracający sprawom właściwe proporcje nie był zbyt szeroko kolportowany:

„Wolę mieć zdjęcie w dyskotece, będąc 26-letnim kawalerem, niż zdjęcie w samolocie z koleżanką, będąc ojcem kilkorga dzieci”.


Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

albo jak Schetyna nagabywal Szczerbe...nie mowiac o nagabywce tego "finansisty" z konskim ogonkiem przez Mazgule, a Stonoga przed nakreceniem Jackowskiego do "akcji" tez go nagabywal i to chyba nie za darmo...hahahahaha co sie dzieje z tymi facetami???? sami nowotrendowcy...

Trzeba pilnie Ustawą Medialną Oczyścić Polskę z SB-WSI-ornych Mediów na usługach wrogiej Polsce zagranicy

czyli faszystowskiej rassiji i lewako-hitlerowskiej 4-rzeszy. Media te w perfidny sposób bo za ukradzione Polakom

miliardy dolarów z afery FOZZ stworzyli zbrodniczy ruso-żydokomuniści Jaruzel i Kiszczak z pomocą medialnego zbrodniarza

Szechtera. Oprócz tego rosyjskiego, łże-medialne łajna jak TVN (Trolowe Vizje Neostalinowców), GWna, Polszmatu itd.

Polskę zasmradzają równie ohydne, medialne g..na - media gebelso-hilerowskie - jak derNiusłik, derFuck, derDziennik,

derOnet i setki innych, które równie pilnie trzeba spłukać tam gdzie jest ich miejsce - do szwabskiego szamba !

Przykro mi to pisać, ale minister Macierewicz sam daje opozycji broń do ręki. Misiewicz Go ośmiesza i nie mam na myśli tematu dyskoteki.
Pan Macierewicz jest porządnym, zasłużonym człowiekiem i wielkim patriotą, ale.... popełnia sporo błędów.
Ludzie zajmujący się obronnością dali mu duży kredyt zaufania, ale czas płynie i nie to będzie to trwać wiecznie.
Zbyt dużo patosu i propagandy, za mało konkretnych działań .
Po co było mówić, że jeszcze w grudniu będą śmigłowce jak każdy kto choć trochę ogarnia temat, wiedział, że to nierealne? Po co wizyty w jednostkach które są tylko na papierze?
Na szczęście mamy zbyt głupią opozycję, żeby to wykorzystali. Marne pocieszenie, bo ludzie zainteresowani tematem, to widzą i niestety wyciągają wnioski.

aadvark, polecam lekturę wywiadu z p. Maleńczukiem (na stronie KOD), który spotkal obecnego ministra juz lata świetlne wcześniej.
Pewnie można twierdzić, że "wszystko jest klamstwem i działaniem (wrogim) opozycji" ale jak długo, q...a, mozna zaprzeczać faktom?
Misiewicz nie jest tym, kim jest, bez powodu!
wiem,trudne...

Na wysokich stanowiskach w wojsku byli ( i jeszcze są)ludzie których kariery zaczęły się w PRLu. Od nich Pan Macierewicz nie dosłał ani ździebełka kredytu zaufania. Oni najchętniej zamknęliby go w psychiatryku, o czym między sobą mówili i mówią bez żenady, bez skrępowania. Oni tak jak pani Holland, chcieliby, żeby było jak było. Przerażające ile agresji wśród wojskowych i byłych wojskowych jest w stosunku do Pana Macierewicza. Obserwuję ich obrzydliwą technikę manipulacji. Cynicznie mieszają kłamstwo z prawdą wszystkim znaną i ludzie weryfikują prawdę i następnie niejako automatycznie kłamstwo weryfikuje się jako prawda, bo taka jest ludzka psychika, kiedy człowiek nie podejrzewa, że jest to wredna gra. Szczęśliwie coraz więcej ludzi przejrzało tę ich grę dzięki między innymi Panu Sakiewiczowi i jego zespołowi, który obnaża ich niegodziwość.

Zawsze pisałem, że mamy zbyt dużą kadrę w stosunku do tzw wojsk operacyjnych. Prawdą jest, że część to "beton". Tu jest potrzebna głęboka reforma. Ci ludzie blokują etaty młodym, wykształconym i zdolnym.
Z manipulacją też się zgadzam, to niegodne oficera. Trzeba odpolitycznić wojsko, bo ten stan, to " zasługa" polityków.
Stanowiska rozdają politycy, a ich jedynym kryterium jest lojalność polityczna.
Zapewniam jednak, że ci, którym leży na sercu dobro Armii, a nie kariera, mimo różnych poglądów, są nastawieni pozytywnie.

O co prawdziwie w tej grze chodzi?
Pan Misiewicz nie skonczyl studiow. Nawet gdyby skonczyl to bylyby to gorsze studia od tych "lepszych", moskiewskich. Zeby chociarz skonczyl WUML. Oczywiscie, cien pada na jego szefa. Tak w skrocie wyglada targowicka krytyka polskiego MONu. Czy chodzi tytaj o osoby? Mozemy zamiast A.Macierewicza i Misiewicza podstawic inne patriotyczne nazwiska i otrzymamy ten sam efekt, podobna krytyke.
Bo nie chodzi tutaj o nazwiska i osoby lecz o oslabienie zdolnosci obronnych polskiej armii na ktorej opiera sie nasza niezaleznosc, nasza wolnosc. Gra jest zacieta, bo stawka jest wysoka. Cel jest ten sam jaki obserwowalismy przed, w czasie i po Smolensku. Osmieszenie prawdziwie polskich elit, fizyczne wykonczenie ich i rozproszenie aktywnych po swiecie. Nawet po smolensku "wymarli" w podejrzanych okolicznosciach wszyscy specjalisci od lotnictwa jak rowniez Ci, ktorzy osmielali sie mowic prawde.
Gdy ich wykoncza to przyjda po nas. Po moja i twoja wolnosc czytelniku.

Apelles z Kolofonu

"Niech szewc nie osądza powyżej obuwia"!

Slawek...Pan minister Macierewicz bardzo dobrze wykonuje obowiazki do ktorych zostal powolany i nikt go lepiej nie zastapi nie mieszaj bo takich chetnych zdrajcow ktorzy chcieli by przejac stery na wazne stanowiska w panstwie jest wiecej tylko czyhaja zeby bezprawnie skoczyc na stolki i pozbawic Polske suwerennoscii bezpieczenstwa i wpuscic tysice ciapatych na to nie ma zgody Polacy murem za PiS nie ma miejsca dla zdrajcow targowicy skarzacych na Polske, klekaja przed obcymi nazywajac sie patriotami w stylu bolka balcerkow kwasnych borsukow fraseniukow co pozmieniali nazwiska na polskie co obalili komune rozwalili mur a zaraz wybrali komuniste z krwi i kosci Jaruzela Polacy murem za PiS.

Kuriozalny artykuł, cudaczne argumenty.

"GAMBIT UBECJI" Aleksandra Sciosa w WZZW Wordpress.com

Nie wierze ani jednego slowa wszystko ukartowane agenciakow po wizycie Stonogi u jasnowidza Jackowskiego, i podejrzewam ze ten mlody Jackowski to syn albo wnuk nie wiem ale nazwisko te same albo falszywe juz bardziej nie mozna pograzyc w klamstwach nie pomogly Kody pucze teraz czas przyszedl na najgortsze WSIoki dzialaja na poelnych obrotach..nie wierze tym bardziej robakowi 100nodzektory notabene dla zmylenia pomaga dzieciom i co dziwne ze pan Bednarz tez zajmuje sie podobna pomoca podejrzany ratownik sp Wojcickiego od Kukiza prawdopodobnie sa powiazani -WSI jak to mozliwe ze robak jest nietykalny i ma pozwolenie na rozpierduche w Polsce..SBK
podstawieni osobniki juz na cale zycie maja na niego haki, i do konca zycia beda szczekali jak im kaza.tak jak ten z disco polo ludzie robaka wszyscy podstawienirzekome pedofile, ksieza wszyscy oplacone za brudna robote.

biedny admirał inżynier, wszyscy go atakują ha ha

Nie ma co owijać w bawełnę . Polska opozycja to dziadostwo , żadnej alternatywy dla społeczeństwa . Przecież to żałosne , to całe zamieszanie wobec Misiewicza .

Kiedy zrobicie porzadek z TVN.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a ja bym chciala wiedziec co takiego obiecal kurski (publicznie poza kamerami) komisji ktora wybierala szefa telewizorni.

Obiecał dobranie się do skóry UBkom, takim jak ty.

Post komuchy przyjdzie dezynfekcja i wyczyści wszystko szczury będą wytępione co do jednego zaczną od stonogi .A wiecie jak zginie stonoga będzie przygnieciona butem tak to się robi i zostanie galaretowaty ślad i po stonodze .

Te wszystkie Schetyny, Petra, Kamysze i temu podobne Michniki, Stonogi czy Lisy jak również np. Giertychy otrzymają za swój wkład w przeszkadzaniu w życiu normalnym Ludziom, Polakom i Obywatelom otrzymają sowite wynagrodzenie w postaci smażenia się po śmierci w najwyższej temperaturze

To jest zemsta za CEK NATO, która to okazała się zgodna z prawem i WSIowe podejrzewali że tylko tak może być osądzona. Doskonale się w niej spisał Pan Misiewicz. Ale WSIowe chcieli uprzedzić "zgodna z prawem" i taką gębę przyprawić Misiewiczowi, żeby był obciach go bronić i żeby z tego powodu wszystko co on zrobił a przede wszystkim akcja CEK NATO była zawetowana. A wtedy można byłoby sięgnąć po Pana Macierewicza. Doskonale przejrzał te gierki Pan Macierewicz i dlatego broni swojego nie tylko lojalnego ale i dobrego pracownika. I nie chodzi tu o Pana Misiewicza, bo każdemu innemu , który byłby na jego miejscu przyprawialiby gębę. Chodzi o sięgnięcie po Pana Macierewicza. I gdy okazało się, że pomimo skowytu służb akcja CEK NATO okazała się zgodna z prawem, to puzelki ułożyły się nareszcie w całość. A że chcieli przyprawić gębę Panu Misiewiczowi to było widać od początku, bo informacje były zbyt nachalne, żeby zmęczyć społeczeństwo, żeby zwykły Kowalski powiedział: no weźcie już tego Misiewicza. Żeby sięgnąć po Pana Macierewicza, zaczęli niszczyć Pana Misiewicza i to im się po części udało.

Masz rację, pytanie czy min.Macierewicz powinien się tak wystawiać na strzał? Biorąc osobę Misiewicza na tak eksponowane stanowiska musi się liczyć z łatwym atakiem.
Niestety ale kariera p.Misiewicza przypomina karierę p.Petru, a tego nie lubimy prawda?
Po co się uczyć, studiować, szlifować języki, zdobywać doświadczenie na kolejnych szczeblach? Wystarczy iść do partii.

Nie ma szczęścia doskonałego. Ja zawsze wolałam mieć pracownika lojalnego, ambitnego, który przyszedł do mnie z problemem i którego mogłam doszkolić (jak chciał się uczyć oczywiście), niż mieć wykształconego, przemądrzałego, który nie przyszedł z żadnym problemem, bo wydawało mu się że wszystkie rozumy pozjadał i jego błędy wychodziły , bo musiały wyjść,w okresowej kontroli. Jeśli nie mogłam mieć wszystkiego naraz, to wybierałam z pierwszej grupy, bo niebezpieczeństwo błędu było mniejsze i mniej dotkliwe. Pan Macierewicz ma swoją politykę kadrową i sądzę, że przemyślaną. Zbyt dużo ma wrogów wokół siebie i na pewno potrzebna mu również życzliwa dusza wśród pracowników. Tak zwyczajnie , po ludzku.

Szanowny Panie Ministrze Antoni Macierewicz,
Kocham Ojczyznę, Pana Prezydenta, Rząd Polski. Cieszę się, że nareszcie żyjemy w prawdziwej ukochanej Ojczyźnie. Szanuję Pana patriotyzm, ale…
Jeżeli Rząd będzie otaczał się ludźmi pokroju Misiewicza, jeżeli pozwoli na ich niewłaściwe zachowanie, chamstwo, butność, arogancję, to straci swoje wysokie poparcie Wyborców.
Na wyniki w sondażach pracuje się cały czas, nie tylko przed wyborami.
Co by Pan nie zrobił to Misiewicz jest spalony, nawet w oczach wielu zwolenników PiS.
Panie Ministrze, proszę to przemyśleć.
Z uszanowaniem
Wierna wybranemu Rządowi

a co takiego zrobil pan Misiewicz? Nie widzialam ani chamstwa ani buty ani arogancji u pana Misiewicza. Nie znam go prywatnie ale takich to odczuje sie na odleglosc (zamien kilka zdan z szczerba nitrasem czy wielguska i masz obraz co to za czlowek). W moich oczach pan Misiewicz to piekny przyklad dla innych mlodych ludzi w Polsce ze mozna byc mlodym i madrym czlowiekiem. A ty patriotko od siedmiu bolesci nie klam ze milujesz ojczyzne (jaka) i ze popierasz obecny rzad blizej ci do koderastow niz do popierania obecnego rzadu. Brzydze sie takimi glistami (przepraszam glisty)
I nie piepsz ze milujesz ojczyzne. Widzisz, kilka zdan napisalas i juz sie przedstawilas. Bardzo podobna jestes do wielguski ona tez miluje nasza ojczyzne.

Oho, widać, że przemysł pogardy osiąga swój cel... Całe szczęście, że tylko wobec nielicznych.

Przecież Misiewicz nic nie zrobił! Po co te domysły! Nienawiść do kogoś że jest? Podłe !!!!

No właśnie, o to chodzi że nic nie zrobił, a powinien przynajmniej magistra i trochę doświadczenia po szczeblach kariery.

nie boj sie . Zycie jeszcze przed nim. Znajdzie rowniez czas na studia . Mozna skonczyc studia jak przyjdzie dobry czas a pozatym nie wiesz czy nie studiuje. Nie wazne czy jest magistrem popatrz na wielu profesorow, magistrow ktorzy nawet nie byliby godni panu Misiewiczowi buty czyscic.

Dała się Pani urobić SB-ckiej propagandzie. Nie widzi Pani, że to dawne środowisko bezpieki wojskowej na siłę próbuje dorabiać gębę Misiewiczowi (po części za udaną akcję w CEK NATO przeciwko byłym oficerom SKW współpracującym z FSB, a po części by uderzyć w Macierewicza)
Bardzo udana analiza operacji Misiewicz na blogu Aleksandra Ściosa - artykuł "Esbecki gambit":
https://bezdekretu.blogspot.com

Kiedy wy się w końcu nauczycie pisać poprawnie? Nie esbecja, tylko ubecja. To zasadnicza różnica, bo esbecja to była głowa MO, zaś ubecja to służby wojskowe wywodzące się w prostej linii z KBW i NKWD. To jest taki sam rodzaj działania jak "samochód miał wypadek i mandatem ukarano pasażera". W ten sposób ubecja może do dziś kryć swoje zdrady za esbecją.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl