Ile warte są obietnice HGW? Nie będzie audytu ws. afery reprywatyzacyjnej

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Tak się zarzekała, tyle obiecywała, wszystko miało być wyjaśnione... Wartość deklaracji Hanny Gronkiewicz-Waltz została obnażona wraz z informacją, że nie będzie audytu zewnętrznego dotyczącego afery reprywatyzacyjnej. Kuriozalne są jednak tłumaczenia rzecznika prezydent Warszawy. W stylu "bo nie chcieli nas sprawdzić".

O tym, że szumnie zapowiadany audyt nigdy nie powstanie, można było być przekonanym, gdy HGW już go zapowiadała. Późniejsze wydarzenia jedynie utwierdzały w tym przekonaniu.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz całkiem niedawno zapewniała, że chce, aby audyt dotyczący reprywatyzacji w Warszawie odbyło się jak najszybciej. Minęło kilka tygodni od składanych przez nią deklaracji i co? Stołeczny ratusz właśnie unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu" - to fragment tekstu w listopada zeszłego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​HGW zdemaskowana. Miał być szybki audyt ws. reprywatyzacji, a tu nagle…

Minęły kolejne tygodnie, audytu nie było. A teraz okazuje się, że nie będzie wcale. Nagroda "złotych ust" należy się jednak rzecznikowi HGW za tłumaczenie dlaczego jego szefowa nie dotrzymała obietnicy.

– Widząc, że nie ma odpowiedzi z rynku od firm audytorskich, które chciałyby się tą tematyką zająć, to nie będziemy podejmować trzeciej próby – powiedział w rozmowie z TVP Info Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.


"To oznacza, że nie będzie trzeciego przetargu na przeprowadzenie zewnętrznego audytu ws. reprywatyzacji" - podkreśla tvp.info

Rzekomo jednak jest jeszcze nadzieja...
"Dokończymy audyt wewnętrzny" - zapewnił rzecznik HGW. I szczerze nas rozbawił tym zapewnieniem.

"Cały czas współpracujemy z prokuraturą" - podkreślił. Faktycznie, prokuratorzy powinni być wdzięczni za tak wielką łaskawość stołecznych urzędników.

Miejmy nadzieję, że swoisty "audyt" (nie wewnętrzny) przeprowadzą sędziowie.
Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ 2018: Polacy z apetytem na medal

Przemysław Świercz - jeden z filarów reprezentacji Polski w amp futbolu / fot. niezalezna.pl

Reprezentacja Polski w amp futbolu przygotowuje się do Mistrzostw Świata, jakie jesienią rozegrane zostaną w Meksyku. Biało-czerwoni są trzecią drużyną Europy i zapowiadają, że na mundialu również chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Celem ma być zdobycie medalu.

W dotychczasowych Mistrzostwach Świata, w których grali Polacy, na podium brakowało biało-czerwonych barw. W 2012 roku amp futboliści znad Wisły zajęli 12. miejsce, cztery lata temu byli na 4. pozycji. Apetyty rosną, tym bardziej, że biało-czerwoni przez kolejne cztery lata poczynili znaczący postęp. Są m.in. trzecią drużyną Europy.

Chcemy zachować progresję wyniku, a to oznacza, że naszym celem jest zdobycie medalu.

 - mówi Mateusz Widłak, prezes stowarzyszenia Amp Futbol Polska.

Podopieczni trenera Marka Dragosza rozpoczynają już przygotowania do najważniejszej piłkarskiej imprezy tego roku. Raz w miesiącu spotykają się na zgrupowaniach, a w planach mają także rozegranie wielu meczów testowych.

Obozy organizujemy raz w miesiącu, natomiast na początku maja czeka nas wyjazd do Dublina, gdzie zmierzymy się z Irlandią oraz Anglią. Najważniejszą imprezą w kraju będzie we wrześniu w Warszawie siódma edycja Amp Futbol Cup. W gronie sześciu reprezentacji spodziewamy się także aktualnych mistrzów świata Rosjan. Wszystkie zespoły wybierają się w październiku do Meksyku i będzie to dla nich generalny sprawdzian.

- dodaje Widłak. 

Jednym z partnerów amp futbolistów z Polski będzie Grupa Energa. Gdański koncern wesprze przygotowania biało-czerwonych do Mistrzostw Świata, dzięki czemu będą oni mogli liczyć na komfortowe warunki i dobry sprzęt. Jak podkreślają władze Energi, decyzja nie mogła być inna, patrząc na zaangażowanie piłkarzy.

Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom dalszej wytrwałości i sukcesów.

– powiedział wiceprezes zarządu Energi S.A. Grzegorz Ksepko.

Mecze osób z amputacjami rozgrywane są na boisku o wymiarach 60 na 40 metrów (bramka ma 5 na 2) i trwają 2x25 minut. Zespoły grają w siedmioosobowych składach – bramkarz i sześciu zawodników. Wszyscy są osobami niepełnosprawnymi – golkiperzy po amputacji ręki bądź z jej wadami, natomiast gracze z pola nie mają nogi i muszą poruszać się o kulach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl