Ile warte są obietnice HGW? Nie będzie audytu ws. afery reprywatyzacyjnej

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

gb

Kontakt z autorem

Tak się zarzekała, tyle obiecywała, wszystko miało być wyjaśnione... Wartość deklaracji Hanny Gronkiewicz-Waltz została obnażona wraz z informacją, że nie będzie audytu zewnętrznego dotyczącego afery reprywatyzacyjnej. Kuriozalne są jednak tłumaczenia rzecznika prezydent Warszawy. W stylu "bo nie chcieli nas sprawdzić".

O tym, że szumnie zapowiadany audyt nigdy nie powstanie, można było być przekonanym, gdy HGW już go zapowiadała. Późniejsze wydarzenia jedynie utwierdzały w tym przekonaniu.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz całkiem niedawno zapewniała, że chce, aby audyt dotyczący reprywatyzacji w Warszawie odbyło się jak najszybciej. Minęło kilka tygodni od składanych przez nią deklaracji i co? Stołeczny ratusz właśnie unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu" - to fragment tekstu w listopada zeszłego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​HGW zdemaskowana. Miał być szybki audyt ws. reprywatyzacji, a tu nagle…

Minęły kolejne tygodnie, audytu nie było. A teraz okazuje się, że nie będzie wcale. Nagroda "złotych ust" należy się jednak rzecznikowi HGW za tłumaczenie dlaczego jego szefowa nie dotrzymała obietnicy.

– Widząc, że nie ma odpowiedzi z rynku od firm audytorskich, które chciałyby się tą tematyką zająć, to nie będziemy podejmować trzeciej próby – powiedział w rozmowie z TVP Info Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.


"To oznacza, że nie będzie trzeciego przetargu na przeprowadzenie zewnętrznego audytu ws. reprywatyzacji" - podkreśla tvp.info

Rzekomo jednak jest jeszcze nadzieja...
"Dokończymy audyt wewnętrzny" - zapewnił rzecznik HGW. I szczerze nas rozbawił tym zapewnieniem.

"Cały czas współpracujemy z prokuraturą" - podkreślił. Faktycznie, prokuratorzy powinni być wdzięczni za tak wielką łaskawość stołecznych urzędników.

Miejmy nadzieję, że swoisty "audyt" (nie wewnętrzny) przeprowadzą sędziowie.
Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje są „ZA”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Trzy senackie komisje, na wspólnym posiedzeniu zarekomendowały przyjęcie z poprawkami zmian w Kodeksie wyborczym. Poparte przez komisje poprawki PiS mają charakter doprecyzowujący. Senatorowie negatywnie zaopiniowali poprawki PO m.in. o przywróceniu głosowania korespondencyjnego.

Przyjęta przez Sejm nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz zmiany w sposobie wyboru członków PKW. Znosi również głosowanie korespondencyjne.

Obradujące wspólnie, trzy senackie komisje zarekomendowały przyjęcie noweli z poprawkami zgłoszonymi przez senatora Marka Pęka z PiS. Poprawki mają charakter doprecyzowujący.


Komisje nie poparły wniosku PO o odrzucenie ustawy oraz poprawek senatorów Platformy, które dotyczyły m.in. przywrócenia głosowania korespondencyjnego.

- Na tym etapie ustawa nie przewiduje głosowania korespondencyjnego i trzy senackie komisje podtrzymały w głosowaniach zapisy, jakie otrzymały z Sejmu, natomiast co będzie w drugim czytaniu, na posiedzeniu plenarnym Senatu, to oczywiście zobaczymy, bo jest możliwość wnoszenia poprawek dopóki trwają czytania - powiedział przewodniczący obradom trzech komisji Stanisław Gogacz z PiS.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl