niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Zbigniew Ziobro o decyzji SN ws. ekstradycji Polańskiego

Dodano: 06.12.2016 [13:09]
Zbigniew Ziobro o decyzji SN ws. ekstradycji Polańskiego - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro pozostaje na stanowisku, że przestępstwa seksualne przeciwko nieletnim powinny być konsekwentnie ścigane, bez względu na to, kto i kiedy je popełnił. Przyjmuje jednocześnie z respektem orzeczenie Sądu Najwyższego o odrzuceniu kasacji w sprawie odmowy wydania Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego, oskarżonego o dokonanie szeregu czynów o charakterze seksualnym na 13-letnim dziecku - napisała Prokuratura Krajowa w komunikacie. 

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego. SN uznał, że to jest „niedopuszczalne prawnie”

Prokuratura Krajowa wyliczyła przestępstwa o jakie jest oskarżany Roman Polański przez Prokuraturę Okręgową Okręgu Los Angeles w USA: 

- stosunek płciowy z 13-letnią dziewczynką, która była niezdolna do wydania zgody na taki akt wskutek podania jej środków odurzających w postaci metakwalonu i alkoholu;

- seks oralny z 13-letnim dzieckiem;

- przestępstwo sodomii przeciwko 13-letniej dziewczynce;

- czyn lubieżny popełniony na dziecku poniżej 14. roku życia z zamiarem wywołania podniecenia, zachęcenia i zaspokojenia żądzy, namiętności i pożądania seksualnego swojego i dziecka;

- stosunek płciowy z osobą poniżej 18 lat, nie będącą żoną oskarżonego.

Oprócz tego jak wylicza Prokuratura Roman Polański jest oskarżony o przestępstwo przeciwko zdrowiu nieletniej, polegające na podaniu jej niedozwolonych substancji: alkoholu i środka odurzającego metakwalon, powodującego rozluźnienie mięśni i spowolnienie akcji serca.

Podniesione w kasacji wątpliwości Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego wzbudził fakt, że Sąd Okręgowy w Krakowie – odrzucając w październiku 2015 roku wniosek ekstradycyjny – uznał, że zarzucane Romanowi Polańskiemu przestępstwa uległy przedawnieniu w Polsce, ale nie wziął pod uwagę, że nie doszło do przedawnienia ich karalności w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. A to, zgodnie z umową o ekstradycji między Rzeczpospolitą Polską a USA, rodzi prawną konieczność wydania oskarżonego Stanom Zjednoczonym.

W ocenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego sąd błędnie przyjął również, że Roman Polański poniósł konsekwencje ewentualnej kary, spędzając w 1977 roku 42 dni w więzieniu w USA, a także poprzez areszt tymczasowy i domowy w Szwajcarii w 2009 roku. Aresztowanie Romana Polańskiego w Szwajcarii było bowiem następstwem jego ucieczki za granicę przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości i unikania przez niego odpowiedzialności karnej, a nie karą za przestępstwa, o które jest oskarżony.

W ocenie Prokuratury Krajowej Sąd Okręgowy w Krakowie niesłusznie uznał także, że w USA może dojść do jego nieludzkiego i poniżającego traktowania, wskazując na rzekomo fatalne warunki w amerykańskich aresztach śledczych i niewystarczającą opiekę medyczną. Stwierdził ponadto, że ewentualna ekstradycja oskarżonego – będąca w istocie konsekwencją czynów, o które jest oskarżony – naruszy jego prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, ponieważ zostanie narażony na rozłąkę z rodziną.

Odrzucenie zarzutów wobec odmowy ekstradycji, podniesionych we wniosku kasacyjnym przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego, jest niezawisłą i ostateczną decyzją Sądu Najwyższego. Zgodnie z zasadami prawa wymaga poszanowania.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wspominam czasy mojej mlodosci, kiedy to ,,psiapsiolki'' mojej mamy wprowadzaly mnie (wowczas chlopca 12-13 letniego, bylem wyrosniety jak na wiek) w arkana sztuki milosnej. Ani mi w glowie wowczas, ni dzisiaj (zreszta one juz nie zyja, niestety) ciagac ich do odpowiedzialnosci takiej czy innej. Wrecz odwrotnie, dzieki nim cieszylem sie, (zreszta dalej uprawiam poezje dwoch cial mimo wieku dobrze zaawansowanego) wprowadzeniem mnie w swiat wspanialych doznan erotycznych. Wiec do sedna - podejscie do seksualnosci w sposob prezentowany nam przez prawo uwazam za kompletnie chory, nieludzki, wrecz barbarzynski. Mam wrazenie, ze artykuly prawne dotyczace tej sfery naszego zycia zostaly wytworzone przez zboczencow i chorych mentalnie, cierpiacych na powazna anemie mozgow. Dokad my zmierzamy prowadzeni przez takowych zdziczencow???????

Wspominam czasy mojej mlodosci, kiedy to ,,psiapsiolki'' mojej mamy wprowadzaly mnie (wowczas chlopca 12-13 letniego, bylem wyrosniety jak na wiek) w arkana sztuki milosnej. Ani mi w glowie wowczas, ni dzisiaj (zreszta one juz nie zyja, niestety) ciagac ich do odpowiedzialnosci takiej czy innej. Wrecz odwrotnie, dzieki nim cieszylem sie, (zreszta dalej uprawiam poezje dwoch cial mimo wieku dobrze zaawansowanego) wprowadzeniem mnie w swiat wspanialych doznan erotycznych. Wiec do sedna - podejscie do seksualnosci w sposob prezentowany nam przez prawo uwazam za kompletnie chory, nieludzki, wrecz barbarzynski. Mam wrazenie, ze artykuly prawne dotyczace tej sfery naszego zycia zostaly wytworzone przez zboczencow i chorych mentalnie, cierpiacych na powazna anemie mozgow. Dokad me zmierzamy prowadzeni przez takowych zdziczencow???????

Prokuratorzy zawsze bronia 'prawa' ... bo sa bezkarni!
Najlepiej im to wychodzi gdy uniewinniaja POLICJANTOW a w zamian karza i wsadzaja zwylke zajaczki....hahahaha
poza tym dziewczyna juz 'wieki' temu odstapila od karania wiec po jakie licho ZIOBRO w dupe amerykanskiego prawa chce wchodzic?
Liczy na to ze mu MAZURA oddadza na tacy?
A moze mu tylko brakuje problemow w Polsce?

Wybitni ludzie łamią reguły. Tak było, jest i będzie. A co do tej nieletniej prostytutki podstawionej przez mamusię występującą w roli alfonsa, to sam się prosił o kłopoty i je miał. Nie zmienia to faktu , że jest jednym z najlepszych reżyserów na świecie.

przeczytalem artykul I nic nie rozumiem to jest qu.wa jakas nowo mowa "odrzuceniezarzutow wobec odmowy esktradycji,podniesionych we wniosku kasacyjnym"
teraz nie dziwota ze prokuratorzy I sedziowie tak zeznaja np w sprawie amber gold pierd .la jak potluczeni
ps co do polanskiego to dziwna historia matka tej dziewczynki sama ja zawiozla do polanskiego I nicholsona,na pewno mieli sluchac muzyki z gramofonu?
pozniej dziewczyna gdy podrosla sama prosila o zatrzymanie sprawy I odpuszczenie polanskiemu,(ale ambitni prokuratorzy uznali to za sprawe wagi panstwowej).z drugiej strony ja bym odstrzelil sukinkota ,

BRAVO POPIERAM decyzję SN!

Proponowana KASACJA była naruszeniem KONSTYTUCJI!

"Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Krakowie, który odmówił ekstradycji reżysera Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. - Nie stwierdziliśmy rażących naruszeń w orzeczeniu – powiedział dziś jeden z sędziów SN. "

Roman Polański zawsze był i nadal jest niewinny!

w USA zgoda nieletniej na seks ( jesli w ogole taka byla -jednak zostala upita) nie usprawiedliwia przestepstwa popelnionego przez osobe dorosla i nie czyni go niewinnym.

Ty tez jestes wolny. Od rozumu.

DRES

"Ty tez jestes wolny. Od rozumu."
Dress cię uwiera nie tylko w jăjka, ale i w "rozum"!

Wpierw załataj w mózgu dziurę a potem zdaj wreszcie maturę....

Typowy Polack z czerwonego CIEMNOGRDU

Zastanawiam się dlaczego to extradycja 83-letniego starca mieszkającego we francji jest niedopuszczalna prawnie,to jakieś kurjozum prawne w wykonaniu sędziego SN,być może chodziło SN aby nie ingerować w wewnętrzne sprawy Francjibo a nóż przyślą caracale ale już uzbrojone i wtedy kiszka,ja myślę że jest to jednak wyrażny sygnał że wyższa kasta na serio wyruszyła na wojnę z władzą, tylko że to się może dla tej kasty żle skończyć.

Nieżyjący p. Jacek Karczmarski to tak w piosence opisał" W europejskim parlamencie, zbrodniarz przyznał , że przesadził, z dobrym spotkał się przyjęciem , słuchać skruchy wszyscy radzi....to co 13 letniemu dziecku , upitemu, i odurzonemu.. w ..... , kara 45 dni aresztu- odbył, resztę odbył w luksusowym swoim domu w Szwajcarii. Gdzie tu sprawiedliwość ? Moje pojęcie sprawiedliwości jest zdecydowanie różne niż tych sędziów- ale Sądy mogą "uzasadnić wszystko" nawet to że ziemia jest płaska - vide prezes Rzepliński i akolici.Dzieci nie są chronione przed pedofilami, zwłaszcza tymi z tow. show biznesu.! Co co teraz napiszę jest rozpaczliwe, : ale jedynie współwięźniowie , pod celą jak tam jakiś usytółowany koleś trafi przez przypadek, potrafią wymierzyć sprawiedliwe kary dla tych degeneratów - Sądy nie !- poczuwają się bowiem do solidarności z katem- bo to swój, ich sfera, jak p. Polański , a nie z ofiarą.

Można powiedzieć,że pan Ziobro rękoma Sądu Najwyższego pozbył się kłopotu w tej sprawie.Termin w sprawie kasacji wykonany,sąd odrzucił i po sprawie.USA nie mogą już mieć pretensji do obecnego ministra sprawiedliwości.

Porażające jest na podstawie jakiego prawa działa ta kasta sędziowska.To czego dokonał Polański jest haniebne i okrutne i jednak żadnej kary stosownej do czynu nie poniósł a powinien być wykluczony z życia publicznego i nie siedzieć w domu w miłym towarzystwie rodzinnym tylko w pierdlu gdzie różnie byłby traktowany i dopiero wtedy zrozumiałby co zrobił tej dziewczynce. Najgorsze jest jednak to ,że na sprawiedliwość w sądach nie ma co liczyć ciągle przestępca ma się dobrze a ofiara jest winna.Z tego wyroku i obrony Polańskiego można to wywnioskować.Widać też,że są równi i równiejsi zwykły Kowalski gniłby już więzieniu co jest słuszne.Dlaczego więc taki Polański nie poniósł stosownej kary do czynu?

Matylda i inni

"Porażające jest na podstawie jakiego prawa działa ta kasta sędziowska.To czego dokonał Polański jest haniebne i okrutne i jednak żadnej kary stosownej do czynu nie poniósł a powinien być wykluczony z życia publicznego i nie siedzieć w domu w miłym towarzystwie rodzinnym tylko w pierdlu gdzie różnie byłby traktowany i dopiero wtedy zrozumiałby co zrobił tej dziewczynce."

The officers quoted two psychiatrists' denial of Roman being a pedophile or sexual deviate.

Dziewczynce?

"that the victim was not only physically mature, but willing."

A co jej zrobił?

Wielką prawdziwą przyjemność!

Należy życzyć tym ss-synom, by trafił taki pedofil na ich córkę/wnuczkę...Ugiąłem się na argument sądu krakowskiego, że oni, ci ss-syny z Krakowa, że warunki w areszcie amerykańskim są tak złe, że to będzie dla Polańskiego poniżenie. Poniżenie ? ? w nagrodę by dostał od tyłu... Naruszyłoby to jego /Polańskiego/ poszanowanie życia prywatnego. Kasta nadzwyczajna....takiego argumentu nie wymyśli normalny sędzia tylko ss-syn.

zenek2

"Należy życzyć tym ss-synom, by trafił taki pedofil na ich córkę/wnuczkę..."

Już trafili, nazywa się Adam Mazguła Harcmistrz ZHP, to o wiele gorsze od pedofila, pozostaje w głowie o końca życia!!

Przestępstem za które był scigany Roman Polański było niestawienie się w sądzie a nie stosunek z niepełnoletnią!

Czy to tak trudno zakutym łbom zrozumieć?

"that the victim was not only physically mature, but willing."

The officers quoted two psychiatrists' denial of Roman being a pedophile or sexual deviate.

Jak nie rozumiesz prawa to się nie wypowiadaj!

Polanskiego scigaja w USA, bo odmowil udzialu w nagonce na Polske, nie pokazal nas w zlym swietle, jesli chodzi o Holocaust. Polanski to jedyny uczciwy polski rezyser zydowskiego pochodzenia. Nie mozna tego powiedziec o innych, jak Wajda czy Holland.
Jesli chodzi o przestepstwo odbycia stosunku z nieletnia to trzeba pamietac, ze matka tej dziewczynki sama ja przywiozla do willi Jacka Nicholsona i doskonale sie orientowala, ze zostawia ja sama na noc z doroslym mezczyzna. To "dziecko" tez dobrze wiedzialo, po co tam jedzie. Mimo mlodego wieku byla bardzo rozwinieta i chwalila sie potem kolezankom. Gdyby Polanski zaoferowal jej role w filmie, jej matka nigdy nie zawiadomilaby policji. Rezyser zaplacil jej juz dawno odszkodowanie, a ona przyznala, ze nie ma do niego pretensji. Kobieta ta wydala niedano ksiazke o tamtej sprawie, dosyc naglasniana przez media, gdzie na okladce jest jej zdjecie wykonane wtedy przez Polanskiego: pol-przymkniete, zamglone oczy, lekko rozchylone wargi. To tez swiadzy o jej mentalnosci: gdyby czula sie ofiara nie zapraszalaby pedofilow do lektury.
Dziwie sie Ziobrze, ze zajmuje sie ta sprawa.

do,,glosu z Kanady´´jestem tzw.PIS-owcem od samego poczatku powstania tej Parti lecz popieram w calej rozciaglosci twoje zdanie odnosnie R.Polanskiego. Min. Ziobro niech lepiej zajmie sie bierzacymi aferami oraz UB i Sb-ekami oraz rozliczeniem bylej koalicji PO-PSL za ich rzady przez 8 lat

Ja tez sie dziwie. Po za tym to facet bez j.j, inaczej by sam zadecydowal w tej kwesti na korzysc "sciganego".

Tak nawiasem nalezaloby oskarzyc matke, ktora streczyla swoia corke dla znanego rezysera, celem osiagniecia korzysci.

A sama "poszkodowana" nie chce tego rozdmuchiwac, poniewaz sama wie, co bylo. I pewno dzis wstydi sie za matke.

Czy moze jej mamuska znowu potrzebuje dolarow ??????????????

niestety nie jest wazne kto namawial, kto sie zgodzil i czy dziewczyna nieletnia tego chciala ani co za to otrzymala. Wedlug prawa w USA winna jest osoba dorosla ktora uzyla nieletniej do seksu,i nie wazne ze obie strony sie na to zgodzily. Dlatego Polanski jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwosci w USA.To on jest winny i oskarzony wedlug prawa o gwalt na nieletniej.

Gdyby tego nie zrobił byłby zarzut, że popiera pedofilię. A tak wilk syty i owca cała. Każdy zrobił co do niego należało i niech "amerykański wymiar sprawiedliwości" się odczepi.

Dlaczego oddalono kasację? Chyba dlatego:
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/03/Ks.-dr-Stanisław-Trzeciak-Talmud-o-gojach-a-kwestia-żydowska-w-Polsce.pdf
I proszę nie kasować moich wpisów - nie wypada. Na ten temat pisałem i nie ukazało się.

Babka Polańskiego po stronie matki nie była Żydówką, już jego rodzice byli katolikami. On nie przyznaje się do Żydów ani oni do niego. OK?

Geny i przynaleznosc etniczno narodowa nie jest kwestią przyznawania się. OK!??!?

"Geny i przynaleznosc etniczno narodowa nie jest kwestią przyznawania się. OK!??!?"

Pan to jakiś nazista?

Przyjacielu ... odpowiem krótko .
Gdyby Polański na ulicy dostał po buzi to w gazetach na pierwszych stronach byłaby mowa o polskim antysemityźmie .
I to jest najlepszy obrazowy opis tematu ....

Efekt wyroku nietykalnego bractwa w " togach " będzie łatwo przewidywalny . Polska zapewne w dalszym ciągu pozostanie w ogonie państw podejrzewanych o przechowywanie terrorystów i przestepców i pozostanie dalej objęta obowiązkiem wizowym do USA. A można było dziada, zboczeńca Polańskiego przehandlować za 50 % upust od ceny zakupu baterii systemu obrony powietrznej Patriot. Tylko do tego trzeba mieć jaja , a nie tzw. : sędziów "SN" , którzy pewnie wspólnie ze zbokiem Polańskim niejedno przeżyli.

"Przehandlować" za upust na Patriotach to można by było z Florydą lub Massachusetts. California ma za krótkie ręce aby to załatwić.

Nasze sukins.yny z Sadu Najwyzszego przec nie dadza skrzywdzic swojego ziomka-sukinsyna poprzez wydanie go obcym sukinsynom z Szatanow Zjednoczonych na pastwe jakichs nieznanych sukins. (moze sodomitow ?) w jankeskim mamrze ...

Bardzo interesujące orzeczenie sądu: "w USA może dojść do jego nieludzkiego i poniżającego traktowania, wskazując na rzekomo fatalne warunki w amerykańskich aresztach śledczych i niewystarczającą opiekę medyczną. Stwierdził ponadto, że ewentualna ekstradycja oskarżonego – będąca w istocie konsekwencją czynów, o które jest oskarżony – naruszy jego prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, ponieważ zostanie narażony na rozłąkę z rodziną". Każdy CWEL może teraz powołać się na to orzeczenie, które może, tym bardziej, dotyczyć aresztów polskich. Niejeden bandyta zbok ma rodzinę.
Polańskiemu należało się, żeby pod koniec życia ktoś go w PIERDLU PRZECWELOWAŁ. Lubi ostry seks, sodomię i seks oralny. No to by miał. Czułby się równie bezbronny jak ta wykorzystana przez niego dziewczynka. Cóż w tym złego, że paru osobom zrobiłby "łaskę"?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl