niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Płk Leszek Tobiasz – wszyscy o nim słyszeli, niewielu wiedziało, jak wyglądał. Do teraz

Dodano: 13.07.2016 [18:58]
Płk Leszek Tobiasz – wszyscy o nim słyszeli, niewielu wiedziało, jak wyglądał. Do teraz - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Cenckiewicz
Sławomir Cenckiewicz opublikował zdjęcie płk Leszka Tobiasza, zmarłego w 2012 roku głównego świadka tzw. afery marszałkowej. „Tyle lat od prowokacji marszałkowej a wizerunek prowokatora-operatora na usługach Komorowskiego był nieznany...” – napisał historyk.

Leszek Tobiasz był wysokiej rangi oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych i bliskim współpracownikiem szefa WSI Marka Dukaczewskiego. Zmarł w tajemniczych okolicznościach w lutym 2012 r., na imprezie integracyjnej pracowników Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Tobiasz podczas tańca z partnerką nagle upadł, uderzył głową o parkiet i stracił przytomność. Wezwano pogotowie – lekarz stwierdził zgon. Dwa tygodnie później Tobiasz po raz pierwszy miał zeznawać przed sądem w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji żołnierzy WSI. Miała się też odbyć jego konfrontacja z Bronisławem Komorowskim.

Na pogrzebie Tobiasza pojawiło się wielu żołnierzy WSI.

Choć sama postać oficera WSI była znana, mało kto wiedział, jak on wygląda. Jego zdjęcie opublikował teraz prof. Sławomir Cenckiewicz.


Przypominamy. Afera marszałkowa zaczęła się jesienią 2007 r. od wizyty płk. Leszka Tobiasza w gabinecie ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Żołnierza WSI z parlamentarzystą PO skontaktowała posłanka Platformy Jadwiga Zakrzewska

Afera marszałkowa dotyczyła tajnego aneksu z „Raportu z weryfikacji WSI”, którym był zainteresowany Bronisław Komorowski. Już po wygranych przez PO wyborach odbył on tajne spotkanie z udziałem płk. Tobiasza, Krzysztofa Bondaryka (który wówczas był p.o. szefa ABW) i Pawła Grasia. Tobiasz twierdził, że były oficer WSI płk Aleksander L. i dziennikarz Wojciech Sumliński za łapówki proponowali byłym żołnierzom WSI pomoc w ich weryfikacji i przejściu do Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Krzysztof Bondaryk zeznał m.in., że w rozmowie bez świadków Komorowski poinformował go, że jest u niego oficer, który ma dowody na korupcję w komisji weryfikacyjnej oraz ma informacje związane z bezpieczeństwem państwa. Komorowski przedstawił Bondarykowi Leszka Tobiasza, który opowiedział o rzekomej korupcji w komisji weryfikacyjnej i zgodził się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Bondaryk osobiście zawiózł Tobiasza do siedziby ABW, w której pułkownik WSI złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Pułkownik Tobiasz był najważniejszym świadkiem w całej sprawie – na podstawie jego zeznań doszło do przeszukania domów członków komisji weryfikacyjnej: Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka. Od chwili wszczęcia śledztwa do momentu tego przeszukania ABW prowadziła działania operacyjne, m.in. podsłuchiwała rozmowy i stosowała obserwację wobec członków komisji weryfikacyjnej (m.in. Sławomira Cenckiewicza i Piotra Woyciechowskiego).
 
Ostatecznie okazało się, że wszczęte śledztwo było prowokacją wymierzoną w komisję weryfikacyjną i jej szefa Antoniego Macierewicza. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Śmierć tego człowieka powinna być ponownie zbadana w ramach całości zagadnienia, którym są tzw. tajemnicze zgony w Polsce lub jak kto woli określane mianem działalności seryjnego samobójcy.

Nie stawiał się do sądu kilka razy, miał być konfrontowany z innymi uczestnikami procesu, poza tym żona tego Pana - jak mówi o tym Pan Wojciech Sumliński - była nakłaniana przez tego Pana ze zdjęcia do kłamstw w sądzie w procesie red.Sumlińskiego.

Dla każdego kto kocha taktykę kryminalistyczną, medycynę sądową ta śmierć jest mocno podejrzana. Zresztą nie tylko ta.

Sąd przyjechał do Pałacu do Bula i on zeznawał . Nie poinformowano co mówił Rezydent , nie wpuszczono wolnych mediów , była tylko GKoszerna. Zachowano tajemnicę , by naród nic nie wiedział jaka jest prawda. W tym czasie, by odciągnąć uwagę zajmowali się sałatką pani profesor. Nadawano o tym do znudzenia , by przykryć ciemne sprawy Bula.

Dobrze, żeby o tej aferze cały czas mówić, żeby nie została zapomniana. Dziś w prasie słyszałem, że uprawomocnił się wyrok w sprawie łapówkarza z tzw infoafery (Centrum Projektów Informatycznych)- sąd zarządzil przepadek mienia z łapówek i to egzekwuje. Niestety przyjazna PO gazeta nie podała, że to było za czasów, kiedy MSW kierował Grzegorz S., obecny szef PO - może by coś wrzucić o tym do niezależnej?

To ten biedak co zatańczył się na śmierć na wiejskiej zabawie. A wszystkim to było bardzo na rękę z Bulem na czele.

Na rękę to było Sumlińskiemu i członkom Komisji Weryfikacyjnej, bo jego zeznania pogrążały te osoby, a nie bula.

Masz pajacu z WSI niestrawność moralną czy to kliniczna patologia umysłowa? Pisać takie bzdury tylko kanalie PRL i III RP potrafią.

Naprawdę jesteś taki tępy, czy tylko udajesz?

Szkoda, ze to bulu bal sie konfronatcji, bo wyszlyby ich klamstewka

Bulu był tylko pośrednikiem. Czego miał się bać? On tylko skontaktował Tobiasza z Bondarykiem.

Co raz większa tajemnica otacza BULA. Kiedy poznamy prawdę. Ja prawdy się nie boję.

"Nie bój żaby". Dla oficerów WSI to tylko komar. Wystarczy packą.

A aneks prezydent Duda rzecz jasna odtajnil, prawda?

Szopka pod nazwa "dobra zmiana" nadal trwa.

Spokojnie macias,spokojnie.Nie od razu Kraków zbudowano.
Prezydent Duda wie co robi.Macki WSI sięgają jeszcze daleko.
Najpierw oczyścić POle,potem machnąć raportem.
Dla Ciebie to bardzo skomplikowane?

winno by "potem machnąć aneksem"
Stachu.Żadne teorie spiskowe,to spostrzeżenia na opóźnianie terminu ogłoszenia do publicznej wiadomości aneksu,którego tak nachalnie szukał nasz Wielki Gafa Bul Komorowski.

PIĘKNIE Q.... PIĘKNIE ...
Spece WSI/SB od gier operacyjnych zainscenizowali spektakl śmierci Tobiasza. Brawo - blisko setka świadków, pogotowie, lekarz, policja a nawet spreparowany protokół sekcji zwłok. A ten drzemie gdzieś w cieniu palm z papierami autochtona.
To robota dla łowców cieni Panie ministrze MSW, gdzieś ślad jest i ktoś farbę puści a zacząć od lekarza pogotowia i patologa.

Na ch... komu to zdjęcie? Teraz nieboszczyk wygląda już zupełnie inaczej. Niech p.Cenckiewicz pokaże facjatę niejakiego Płk L., który podobno żyje i cieszy się dobrym zdrowiem.
Czyżby p.Cenckiewicz sugerował, że obywatele mogą niejakiego Tobiasza nadal spotkać (np na peronie kolejowym)?
Po cholerę ta ZAGRYWKA W STYLU PALIKOTA? Komorowski się nie rozrzewni, co najwyżej żona denata i jego dzieci.

Te sprawy opisał dokładnie w swojej książce zatytułowanej " Z mocy bezprawia" - Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy i historyk, za co, za rządów PO i PSL omal, że nie stracił życła i ledwo uszedł z próby umieszczenia go w domu wariatów.
Przyczynił się do tego niejaki Bull herbu Gafa, który powinien być osądzony za to, jak i za współpracę z WSI.

Wygląda na chazarka,pewnie tate w nkwd.

"Jedem das seine", wiec bandyta dostał to na co zasłużył.

Ta smierc nie byla absolutnie przypadkowa.Czlowiek ktory byl na tej "potancowce" [a moglo tam byc sporo przypadkowych gosci] wspomnial ze po zaslabnieciu Tobiasza momentalnie pojawili sie jacys? ludzie i "posprzątali" delikwenta.To zorganizowana i niebezpieczna organizacja przestepcza.Kierownictwo tej kamaryli jest znane i dawno powinni gnic w wiezieniu.Ci ludzie są odpowiedzialni bezposrednio za wiekszosc niewyjasnionych do dzis zabojstw.

Taniec śmierci Tobiasza, przejdzie do historii jako drugi obok "Tańca śmierci" Strindberga.

nalezy dodac ze byl siwy, bo zdjecie jest z prl

No coś podobnego.To w wsi służyli żołnierze?.Czego to "wolne media " nie wymyślą.

No, ruscy bandyci, co mordowali polskich patriotow.

Doucz sie biedaku , a nie kompromituj się.

zabrakło głównego świadka, to sprawa została umorzona. Czyżby "seryjny samobójca" na usługach PiS?

No wlasnie, dlaczego PIS nie bierze sie szparko do wyjasnienia
tej i innych zbrodni Wsiokow, miedzy innymi morderstwa na
gen. Petelickim ?

seryjny kryl kacapskiego szpiona z ruskiej budy wsi0wy palancie

Jak nie znamy sprawy to nie zabierajmy głosu,odsyłam do książki pana Sumlińskiego

czyżby upały zaszkodziły twojej łepetynie i mózg wyparował?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl