niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Wielka wyprzedaż Polski. "Gazeta Polska" ujawnia dokumenty

Dodano: 05.03.2016 [11:17]
Wielka wyprzedaż Polski. "Gazeta Polska" ujawnia dokumenty - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Za czasów koalicji PO–PSL na masową skalę wyprzedawane były rodzime przedsiębiorstwa. Z protokołów posiedzeń Rady Ministrów, do których dotarła „Gazeta Polska”, wyłania się obraz gigantycznej grabieży majątku narodowego. Najwięcej transakcji miało miejsce w czasie, gdy premierem był Donald Tusk - ujawnia „Gazeta Polska”.

Wnioskującym o sprzedaż danego przedsiębiorstwa był minister skarbu Aleksander Grad, polityk Platformy Obywatelskiej. Nie brakowało też przedstawicieli innych resortów. Lista sprzedanych przedsiębiorstw jest bardzo długa – największe „przyspieszenie” koalicja PO–PSL osiągnęła podczas swoich rządów w pierwszej kadencji. W ręce prywatnych podmiotów (głównie niemieckich) dostały się firmy niemal z każdej branży: m.in. farmaceutycznej, elektronicznej, spożywczej i zbrojeniowej. Pod młotek szły także budynki będące w zasobach poszczególnych resortów.

Część przedsiębiorstw i obiektów, które zostały sprzedane w czasie rządów koalicji PO–PSL, miało wcześniej status obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa państwa. Status ten był odbierany taśmowo przez rząd PO–PSL, o czym świadczą dokumenty, do których dotarła „Gazeta Polska”. I tak np. na posiedzeniu Rady Ministrów 23 września 2008 r. pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji (był nim wówczas Grzegorz Schetyna), status obiektów strategicznych utraciło blisko 100 obiektów. Grzegorz Schetyna przedstawił wnioski wojewodów, którzy wystąpili o skreślenie danych obiektów z wykazu „obiektów kategorii I i II szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa państwa”.

Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

- Co wy tak z tym Tuskiem ? ... Przecież grabież trwa od 26-lat . Przypominam : stocznie , huty , kopalnie , przemysł elektroniczny itd...Te łajzy na które głosujecie to tylko lumpy i złodzieje ( wszyscy ! )...A najlepsze że za chwilę pójdziecie znowu do urn i wybierzecie ~~ Macierewicza i Niesiołowskiego -- ha,ha,ha.... Taka wasza zakichana dola- lemingi ...

To dalej trwa PO chce na szybko sprzedać szpitale w woj. Śląskim,skandal powinno się tym zainteresować CBA

https://www.youtube.com/watch?... Was Polaków nie będzie, czyli planowana eksterminacja Polaków przez naród żydowski. Od 1 min -polecam !

I za to szafot, a nie żadne więzienia. Tusk od razu po wjechaniu na terytorium Polski powinien zostać zatrzymany, osądzony i stracony.

a kto tego dokona!

To kiedy wróci pachołek niemiecki Tusk, żeby ogłosić, że on spowoduje, że Polska znów bedzie zielona wyspą? Ile da się złapać na ten kit? Polacy mają skłonności do popierania złodziej, oszustów, przykład KOD ha ha

Zaraz powróci do Polski pachołek niemiecki Tusk na urząd prezydenta. Oj jak tego chcą Niemcy, a Polaczki mu w tym pomogą. Teraz jest KOD rzekomo walczący o demokracje, też nałowił kupę idiotów, a KOD ma za zadanie pilnowac interesów układu i zagranicznych banksterów. Pomagajcie Polaczki, pomagajcie za chwilę, dwie dowiecie się znów, że Polska to zielona wyspa ha ha ha. Zawsze durnie gubili Polskę i nadal tak jest, to przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Co zrobić by ktoś ponósł karę. Wieloletnie więzienia z wyorzystaniem prac na rzecz podatnika np. czyszczenie rowów melioracyjnych. Nie jestem pewny czy czegoś takiego dożyję.

tusk,schetyna ,grad , kopacz ,komorowski ,sikorski i inni (takze kwasniewski i pawlak )zdrajcy powinni stanac przed trybunalem stanu i odpowiedziec za te wszystkie zbrodnie przeciwko polskiemu panstwu.domyslam sie ,ze sa narazie pilniejsze rzeczy do naprawienia ale ci ludzie sa odpowiedzialni za to cale zlo 26 lat tzw. III RP i powinni za nie odpowiedziec !

A "to całe zło" to dokładnie co?

Z punktu widzenia interesu Niemiec , to tak nalezy sie Walesie nagroda . Rozpoczeta prywatyzacja pozwolila przejac nasz kraj bez jakiego kol-wiek strzalu . Podam przyklad jeden z wielu tysiecy . Wroclawskie Zaklady Elektroniczne Mera-Elwro . Zaklady w roku 1993 sprywatyzowane i sprzedane niemieckiemu koncernowi Siemens , który uznal produkcje za nieoplacalna i zlikwidowal fabryke, wyburzajac wiekszosc hal produkcyjnych. Wiekszosc pracowników zwolniono . Bylo to tak zwane wrogie przejecie. Za rzadów Bieleckiego (sprzedano 1223 zaklady ) , Pawlaka ( 2398 sprzedano ) , Oleksego ( 598 sprzedano ) , Cimoszewicza ( 994 zaklady ) Buzka ( 1334 zaklady ) Millera 640 (zaklady)
Belki ( 559 zaklady ) Kaczynskiego ( 18 zakladów ) , Tuska (894 zaklady ). Bruksela powinna wszystkim tym panom przyznac ordery przyslugi na rzecz skolonizowania Polski

I co na to KOD ? Banda baranów !!!

"Wygaszanie" Elwro zaczęło się już w drugiej połowie lat '70. Wtedy to radzieccy nakazali zatrzymać produkcję maszyn cyfrowych serii Odra (ICL) i wprowadzili do RWPG swojego pancernego RIADa (IBM).

Ci ludzie nigdy nie poniosą za to żadnej odpowiedzialności,a my nigdy nie odbudujemy tego majątku.Jedno co możemy,to zacząć budować wszystko od początku.I nie mam na myśli zakładów i nieruchomości jakie sprzedano i rozkradziono,tylko odbudowę mocy polskiego społeczeństwa i oczyszczenie kraju z sabotażystów i zdrajców.Musimy żyć jakoś z tą niesprawiedliwością,a młodzi muszą zadbać aby było jej mniej w przyszłości.

A POCO , Parobkom miec wlasne Zaklady przemyslowe? Parobek ma pracowac u Pana i nie madrzyc sie o Pan robi.

Tu macie liste osób którym zawdzieczamy taka biede . Wy i wasze dzieci powinny na pamiec znac ich wszystkich :
Wrzucam liste , jak poszczególne rzady prywatyzowaly nasza gospodarke. Rzad Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rzadzil 16 m-cy, Przygotowal ustawe o restrukturyzacji i prywatyzacji . .Rzad Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rzadzil 11 m-cy i 11dni.Sprzedal 1208 zakladów. Rzad Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rzadzil 6 miesiecy i 18 dni Sprzedal 1 zaklad. Zatrzymal prywatyzacje. ..Rzad Suchockiej UD od 11.07.1993 rzadzil 15 m-cy i 14 dni. Sprzedal obcym 21 zakladów. Rzad Pawlaka PSL od 26X.1993r rzadzil 16 m-cy i 12 dni. Sprzedal obcym 2269 zakladów. Rzad Oleksego SLD od 7.03.1995r. rzadzil 14 miesiecy. Sprzedal 598 zakladów. Rzad Cimoszewicza SLD 7II.96 rzadzil 20 m-cy,18 dni. Sprzedal 992 zakladów. Rzad Buzka AWS od 31.X.1997 rzadzil 47 m-cy 19 dni. Sprzedal 1311 zakladów. Rzad Milera SLD od 19X.2001r. rzadzil 30 m-cy 15 dni. Sprzedal 548 zakladów. Rzad Belki SLD od 2 V 2004r. rzadzil 17 m-cy 29 dni. Sprzedal obcym 477 zakladów. Rzad Marcinkiewicza PIS 31X05r rzadzil 8 m-cy 15 dni. Sprzedal 271 h zakladów. Rzad Kaczynskiego PIS od 14 .07.2006 rzadzil 15 m-cy 24 dni. Sprzedal 18 zakladów. Rzad Tuska PO rzadzi od 7.XI.2007r. Sprzedal 724 zaklady do 31.12.2010.
I na koniec ciekawostka :
2008-2012 r.-672,56 mld zl - laczna suma zwiekszenia zadluzenia podczas
rzadów (PO + PSL - premier Tusk) czyli o 56,05%

tusk jako pierwszy przed sąd, z wyrokiem nie bedzie kandydował pajac na prezydenta, nawet merkela mu nie pomoże

No właśnie, kiedy wreszcie zaczną być wyciągane konsekwencje prawne wobec tej bandy?
Bo na razie ci ludzie czują się tak bezkarni, że niemal jawnie szykują się do przeprowadzenia zamachu stanu. A przestraszony PiS boi się ich nawet tknąć - to się skończy tak samo jak ostatnio.
Dlaczego żadna służba jeszcze nie skontrolowała warszawskiego urzędu pani Waltz?
Czy PiS naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że to będzie jeden z głównych ośrodków wsparcia dla organizowanych na wiosnę zadym stanowiących próbę zainicjowania polskiego "majdanu"?
Brak działań ze strony PiSu jest porażający.

Dla tej strony sceny politycznej,państwo i patriotyzm,kojarzy się z zaściankiem,a niektórym z przedstawicieli-z nienormalnością.
Wszystko co z zagranicy to postęp,oświecenie i przyszłość,co z kraju to zacofanie,średniowiecze i regres.
Taki mieliśmy rząd ,z nazwy-polski,w realu-internacjonalny.

Niech wreszcie ktoś pójdzie siedzieć. Bo mówi się o wielu przekrętach machlojkach, a jakoś nie słyszałem, żeby ktoś za to beknął. Ci panowie kradną , wszyscy o tym wiedzą a oni sobie chodzą na wolności patrzą się nam prosto w oczy i śmieją się z nas.

spodziewam się agresji i żądań od takich różnych, zamieszczam więc to co niżej:
" Czy Polska ma jeszcze jakiekolwiek zobowiązania reprywatyzacyjne wobec obywateli innych państw? Jan Bogutyn, prezes Interrisk Towarzystwa Ubezpieczeń SA, b. wiceminister finansów. Jako obywatel jestem zbulwersowany ostatnio podnoszonymi roszczeniami. Uważam, że nie powinniśmy mieć już żadnych zobowiązań, bo w świetle porozumień z okresu mojej pracy w Ministerstwie Finansów ten problem został uregulowany za czasów PRL. Jeszcze na początku lat 60. w sposób prawie idealny rząd polski wynegocjował rozliczenie za majątek, który został znacjonalizowany, a należał do obywateli innych krajów, w tym Amerykanów. Pamiętam pewnego adwokata, który przyjechał do ministerstwa w imieniu klienta z Nowego Jorku i właśnie jemu pokazaliśmy dokument poświadczający, że Polska rozliczyła się z USA w tej sprawie. Dokument ze strony amerykańskiej podpisał prezydent John F. Kennedy, a ze strony polskiej premier Józef Cyrankiewicz. Wynikało z niego, że Polska przekazała Amerykanom 40 mln dol. na pokrycie roszczeń obywateli amerykańskich. To porozumienie było ratyfikowane przez Kongres USA i polski Sejm. Rząd USA przejął tym samym wszelkie zobowiązania, jakie mogły jeszcze się pojawić ze strony jego obywateli. Adwokatowi, który nawet nie wiedział o tym porozumieniu, wskazałem właściwy adres składania roszczeń – Departament Stanu w Waszyngtonie. Dziwię się, że o tym nie pamiętają ani w USA, ani w Polsce, pewnie sprawiła to wymiana kadr w resortach, jednak dokumenty, choć zakurzone, powinny być dostępne. Czy porozumienia międzynarodowe podpisywane przez JFK są już nieważne? To, co obecnie czytam o wznawianych roszczeniach z zagranicy, wydaje mi się skandalem. Dlaczego mamy płacić dwa razy za coś, co już zostało zapłacone? Przecież byłaby to próba wyłudzenia nienależnego majątku, wręcz rozbój w biały dzień. Polska miała podpisane takie porozumienia z 14 państwami. Np. zobowiązania wobec obywateli szwajcarskich spłacaliśmy dostawami węgla, Stanom Zjednoczonym zapłaciliśmy żywą gotówką. Dziś, jeśli ktoś uważa, że jakiś majątek mu się należy, zawsze może indywidualnie wystąpić na drogę sądową. Musi też pamiętać, że ten majątek – prócz jego nominalnej wartości – był przez te wszystkie lata po nacjonalizacji utrzymywany, remontowany, płacono za niego podatki i to wszystko należałoby uwzględnić przy ewentualnej wycenie. W innych państwach, które przeszły podobną do Polski drogę, np. w Czechach, ten problem zupełnie nie występuje.
http://www.przeglad-tygodnik.p...

tę informacje należy wysłać do ministerstwa finansów. Poszukaja w dokumentach i będą mogli wydac oswiadczdenie Żydkom, że mogą składać roszczenia u siebie.

1. Porządne i sprawiedliwe śledztwo.
2. Zarzuty prokuratorskie.
3. Zajęcie majątku prywatnego na poczet wyrządzonych strat.
4. Zakaz pełnienia funkcji publicznych.
5. Więzienie.

Ustanowić takie prawo, wywalić sędziów pachołków, minie 5 lat i gwarantuję święty spokój w tym temacie jakiego nie było od 26 lat.

Pozdrawiam

siedzi ktos czy nie NIE to niepiszcie glupot macie 2 miesiace jak nie to znaczy ze to zabawa i hiroszima w kraju

Nigdy wam tego nie zapomnimy. Brytyjski premier próbował sprzedać Polskę w 1920 roku. David Cameron chce się pozbyć Polaków z Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego – taka postawa ma na Wyspach wiekową tradycję. Jeden z poprzedników Camerona, David Lloyd George, też dążył do radykalnego rozwiązania problemu polskiego. I dla własnej wygody chciał oddać Rzeczpospolitą w łapy Czerwonych. Przełom lipca i sierpnia 1920 r. to właściwie jedno wielkie pasmo sukcesów Armii Czerwonej, która nieubłaganie parła na zachód. Wydawało się, że już nic nie powstrzyma bolszewickiej nawały i lada dzień polski opór zostanie złamany, a wojska Tuchaczewskiego wkroczą triumfalnie do Warszawy. Całość tu:https://wirtualnapolonia.com/2016/03/05/nigdy-wam-tego-nie-zapomnimy-brytyjski-premier-probowal-sprzedac-polske-w-1920-roku/#comments Ps... Taki chyba los Polski i Polaków. Polskę od wieków – „przyjaciele” ograbiali rozbierali na kawałki, zdradzali !! Polacy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej i jak im zachód podziękował ?? Oddali nas Stalinowi, zawarli układy z NIemcami, a nas po prostu zostawili bez jakiejkolwiek pomocy . Uwolnili Niemców od płacenia nam repasacji za zniszczenie naszego biednego kraju, a do nas wyciągają brudne łapy Żydzi po repasacje i odszkodowania – i chociaż cały świat wie, że w czasie wojny nie było Polski – tylko Generalna Gubernia, to całe lata – zachód i USA – akceptują te bezczelne żądania żydostwa – które wciąż upomina się o więcej niż kiedykolwiek miało w Polsce, a upominają się i tacy, którzy w Polsce nigdy nic nie mieli !! Tylko dlaczego – nie żądają od nazistów, a od nas ??
Pomimo groszowych zarobków i biedy – Polacy odbudowali swoją Ojczyznę i czego się doczekaliśmy ?? Nasze firmy zniszczyli żydokomuniści i Angela – przy pomocy Unii – stocznie, fabryki, zakłady – zrównano z ziemią. Z Polaków po raz kolejny zrobiono niewolników – za grosze. A teraz unia chce nas zniszczyć przy pomocy nachodźców – wciąż za mało zachodowi i żydostwu – niszczenia Polaków i Polski ?? Kiedy nasz rząd podejmie decyzję o wycofaniu się z płacenia żydom – zasiłków za holokaust – kosztem emerytów i rencistów ?? My Polacy nie widzimy żadnego powodu , który uzasadniał by okradanie nas emerytów. a zasiłki za holokaust – powinni im płacić Niemcy – bo chyba to u nich, nie w Polsce – naziści, żyją sobie bardzo dobrze i nawet nikt ich nie rozlicza ! Ani Anglia, ani Francja, ani USA – nigdy nikt nie upomniał się o Polaków i Polskę, więc niestety na ziemi brak nam przyjaciół – poza grupą wyszehradzką. Nie dość, że brak nam przyjaciół w unii, to jeszcze kraj nasz niszczą lewacy, zdrajcy i szubrawcy jak KOD, TK, PO, Nowoczesna. Powinniśmy nieustannie prosić Pana Boga, Matkę Bożą i Jezusa o opiekę nad Polską i Polakami !!!

I co prokuratura nic nie zrobi tym faktem i z tymi co sprzedali majątek narodowy ?.. Chyba prokuratorzy nie zdają sobie sprawy z tego że jak nie będzie Polski, to i oni stracą ciepłe posady.

oni? Nie, przecież swoich nie wyrzucą.

czerwoni zlodzieje teraz nazywaja sie biznesmenami, srul jewropy i podstarzala blond bimbo w brukselce dalej knuja przeciwko Polsce. ciekawe kiedy oni i reszta tej bandy z antypolskiej przestepczej organizacji stana przed polskim wymiarem sprawiedliwosci

A co konkretnie sprzedało PO PSL bo nie piszecie.

wszystko v kazdym resorcie 90% majatku narodowego, strony by zabraklo zeby wymienic, poszukaj w internecie tam wszystko jest.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl