niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Media Agory w tarapatach? Idzie pomoc z „zagranicy”

Dodano: 02.03.2016 [16:17]
Media Agory w tarapatach? Idzie pomoc z „zagranicy” - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant / Gazeta Polska
Przez wiele lat spółki podległe Skarbowi Państwa wydały setki milionów złotych na reklamę w mediach. Kranik z pieniędzmi został jednak zakręcony i jednym ze stratnych po tym ruchu okazała się Agora. Były zwolnienia, podrożało papierowe wydanie „Gazety Wyborczej”. Wygląda jednak, że zaciskanie pasa niedługo może się zakończyć. Google stworzył projekt Digital News Initiative Innovation Fund, który ma wpompować ponad milion euro na polski rynek wydawniczy. Najwięcej ma dostać „Gazeta Wyborcza”, radio TOK FM i portal Tomasza Lisa. Co ciekawe, w Radzie nowo utworzonego funduszu zasiada Bartosz Hojka – szef Agory.

W latach 2007-2015 szeroki strumień pieniędzy płynął m.in. do Agory. Wydawca „Gazety Wyborczej” zgarnął od państwowych spółek ponad 17 mln zł. Okazało się, że „GW” potrafiła wziąć nawet 120 tys. zł za publikację jednego artykułu. Tyle kosztował tekst dotyczący cyfryzacji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: 356 mln dla mainstreamu. Rząd PO utrzymywał prywatne media 

Sporym ciosem dla wydawnictwa było zapewne wyłączenie z katalogu tytułów kupowanych przez polskie sądy. Pod koniec 2015 roku wiceminister resortu Patryk Jaki wysłał do dyrektorów sądów w Polsce pismo, w którym wyraził zgodę na samodzielny zakup prasy. Dołączył też zatwierdzony katalog zawierający 146 tytułów. Prawie wszystkie – 140 pozycji – to specjalistyczna prasa prawnicza. Pozostałe sześć tytułów to dwa tygodniki i cztery dzienniki. Z tym że nie ma już wśród nich „Gazety Wyborczej”.

Na początku lutego informowaliśmy, że „Gazeta Wyborcza”, flagowy okręt Agory odnotował najniższą sprzedaż w historii.
 
Co ciekawe już w grudniu ub. r. były publicysta „GW” Piotr Pacewicz na Facebooku pisał:

Tych, którzy nie mogą przeczytać, bo mają prenumeraty wyborczej.pl, proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji. Serio, sytuacja „GW” jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej, bo przeciwnicy będą kombinować. A świat bez „GW” byłby jednak gorszy, prawda? Nawet dla ludzi, którzy jej nie lubią, czy mają rozmaite pretensje. Panuje przekonanie, że „Wyborcza” i Agora to potęga finansowa. Tymczasem sprzedaż papierowej Wyborczej spadła w XXI wieku ponad dwukrotnie (!), reklam jest (pip) razy mniej, a duże czytelnictwo w sieci nie przynosi dochodu, bo ludzie uważają, że „jak w sieci, to za darmo". Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone, pracują jak wściekli.

Cenę papierowego wydania „Gazety Wyborczej” podniesiono.
 
Perspektywy nie napawały optymizmem, jednak pojawiło się światełko w tunelu. Na ratunek przyjść ma koncern Google.

Digital News Initiative Innovation Fund to nowy projekt Googla. Jego celem jest „rozwój dziennikarstwa w sieci”. Fundusz będzie wspierał europejskich wydawców. W ciągu trzech lat ma do rozdania 150 mln euro, z czego prawie 1,5 mln euro ma trafić do Polski.

Pokaźną sumkę mają otrzymać z tego źródła lewicowe media w Polsce” – podaje parezja.pl i wylicza tych, co dostać mają najwięcej – „Gazeta Wyborcza”, Radio TOK FM i portal Tomasza Lis – naTemat.pl.

„„Gazeta Wyborcza” wystąpiła o dofinansowanie projektu „Prześwietlając polityków”, a radio TOK FM projektu „Mikrofon TOK FM” zakładającego, że każdy słuchacz będzie mógł współtworzyć audycję stacji. Pieniądze otrzyma również parówkowy portal „naTemat.pl”. Medium Tomasza Lisa ma zająć się weryfikacją informacji znajdujących się w przestrzeni publicznej. Projekt będzie zajmował się zarówno tematami społecznymi, jak i polityką”

– informuje parezja.pl.
 
Z informacji serwisu parezja.pl wynika, że w Radzie Digital News Initiative Innovation Fund zasiada Bartosz Hojka – szef Agory.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Media mają być wolne , ale jeżeli szkalują kraj , w którym prowadzą działalność /bo to nie jest ich kraj/
i działają na jego szkodę powinny odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości tego kraju.

A jaka była jej sprzedaż, powiedzmy w XVII wieku?

Miło jest słuchać, że przynajmniej taki spadek jak na razie odnotowała.

W Radzie digital news .... sami swoi i dadzą swoim ! Trzeba pamiętać ,że NIKT NICZEGO NIE DAJE ZA DARMO!

Tą darowiznę należy potraktować jako akt polityczny. Trzeba to opodatkować maxymalnie - lub odełać do adresata, za udział w szkalowaniu Państwa i Narodu.

Wspomogą raz potem już ani razu liczą na to, że rząd PIS odda władzę jak wcześniej, bo mają zamiar nasilić bałagan . Za parę mies. już będą wiedzieć jaką głupotę zrobili . Nie jest to duży wydatek dla nich ale nawet najgorszy idiota nie zasypuje studni bez dna tym bardziej bez wody .

A co Państwo myślą o opodatkowaniu szpiegowania w sieci? Może to byłby sposób na wszechobecne zbieranie wszystkich możliwych informacji o wszystkich użytkownikach. A przy okazji wpływ do budżetu.

Ale co to jest milion w porównaniu z setkami milionów, które do tej pory szły. Jeden milion to na waciki starczy i premie dla Michnika. Ta gazeta i tak idzie na dno. Nic tego nie cofnie.

Trzeba wprowadzić specjalny podatek na takie "darowizny". żeby miejscowej V kolumnie nie opłacało się tego brać. A swoją drogą, ile podatku płaci google w Polsce?

Internetu nie da się sterować politycznie.
Nie czytać prasy zdrajców Narodu i nie wchodzić na ich portale. Reklamodawcy przestaną ich błyskawicznie zasilać zleceniami.

Uważam,że w mendiach,które przedstawiają nierzetelne wiadomości,kierują się wrogą propagandą wobec państwa Polskiego.Powinny być zdelegalizowane a ci marni propagandziści potomkowie bolszewickiej hołoty powinni dostać bilet w jedna stronę !!!!Wiadomo,że michnik jego ferajna to wrogowie narodu Polskiego.Ich zadania zostały wydane już 700 lat temu.Niszczyć,grabić mordować goi!!!

to nawet Google jest przeciwko PIS?

Gorzej, ten google to najpewniej komuch albo esbek, a jeśli nie to na pewno ma dziadka w wermachcie!

Czy uważacie że ludziom z zagranicy chodzi o dobro Polski?
Na pewno jest wam dobrze jak jakiś helmut czy jonh poklepie was po ramieniu...

Jeszcze MSN czyli Microsoft Network zatruwa ludziom umysły, ponieważ ma umowę podpisaną z Agorą i wyświetla ich śmieci w Dashboardach Windowsa i w przeglądarkach Microsoftu.

milion euro to raptem 4,5 miliona zł.
dla szarego człowieka - kwota niewyobrażalna.
dla koncernu lecącego w przepaść plasterek na kikut po uciętej nodze

Przynajmniej nie będą to pieniądze ogłupianych polskich podatników. No i wiadomo, na czyim garnuszku są te gówne media. Idąc dalej, łatwo prześledzić komu na nich zależy i w imię czyich interesów będą tam pompowane miliony. A obecny rząd i prawicowe media muszą być przygotowane na długą i bezlitosną wojnę.

Opodatkować te "darowizny" w stawką 100%

Znowu dostaną pieniądze na propagandę i to nie lewicowe media to komunistyczne gazety wspierające PRL które trzeba całkowicie wygasić, to one stoją za największym i brudnym atakiem na rząd, to ich przodkowie pracowali w SB i są TW, może czas poinformować Digital News Initiative Innovation Fund kim jest Michnik, Lis i Stokrotka i że to oni przepijali Polską wolność i wyprzedali wszystko.. do przyjaciół Moskali a nie tylko bawić się co z tego i dalej kręcić lody i robić skok na kasę.. Czas przewietrzyć teren z Pajęczarzy i ich kolesiów

Nie korzystam z Onetu dopóki będzie w nim LIS !

No to już rozumiem to "miłosierne " nawoływanie aby wpłacać na założoną przez Agorę, Fundację dla poprawy losu polskich Seniorów. Czułam w tym skomleniu michnikowym lisie (!) zamiary. Zdziwiła mnie ta nagła troska o staruszków właśnie...A tu sprawa sama się wyjaśnia: trzeba zbierać pieniadze na upadające "imperiu Adasiowe" no i lokowaćniejasne wpływy

I dziwić się Putinowi, że w Rosji delegalizuje wszystkie organizacje finansowane zza granicy...

Jak nie wiadomo o co chodzi... W Parlamencie EU rozpatrywany jest wniosek europejskich wydawnictw (między innymi Axel Springer) przeciwko Google (sprawy praw autorskich, wykorzystania w wyszukiwarce treści europejskich wydawców). Google rozdaje kasę wydawcom, żeby zamknąć im gęby - proste jak konstrukcja cepa. Jednym z głównych krzyczących jest Axel Springer. W ten oto sposób Google załatwia sobie przychylność dużych wydawców. Indywidualnych, małych ma w głębokim poważaniu - okrada ich z treści kompletnie się z nimi nie licząc. Nie używam Google od kilku lat - polecam to innym - naprawdę są alternatywy

GAZETA WYBORCZA to antyPolskie medium - kupowanie tej gazety to obciach.

To nie obciach, to zdrada Polski.

Bez histerii.
1.5 miliona € w TRZY lata daje ledwie 0.5 mln rocznie (ok. 2 mln złotych). Problemem Agory i michnikowszczyn jest właśnie TREŚĆ, czyli to, co piszą, a nie że piszą wogóle.
Agora i michnikowszczyny są już AŁT. Nawet za pieniądze gugla, czy innej żydowskiej książki twarzy michnik będzie przekonywał tylko swoich nielicznych akolitów i janczarów!

I może to wreszcie nauczy PISIORÓW, że należy PRZESTAĆ GARDZIĆ KAPITAŁEM I PIENIĘDZMI, tylko tworzyć WŁASNE FUNDUSZE inwestycyjne!

Howgh!

PS.
Współczesnej wojny z lewakami nie wygrają Żołnierze Wyklęci ani najsłuszniejsza nawet idea!
Tę wojnę wygra tylko dobrze zainwestowany i zarządzany KAPITAŁ!
Pamiętacie hasło Solidarności (a może WZZ - niestety nie pamiętam)?
"Nie palcie komitetów! Zakładajcie własne!"
I teraz z kapitałem jest to samo!!!!!!

Powiedziałem i tak ma być :-))

Nie pozwolić i tyle. Nałożyć odpowiedni podatek od darowizny z zewnątrz i wyjdzie na zero.

Ja sie patrze na ta sytuacje z GW zza oceanu i doprawdy nie
rozumiem, ze ten mediowy chwast jeszcze nie zostal w Polsce
wytrzebiony! Nie dosc, ze to scierwo papierowe wszedzie ma
priorytet ( LOT, stacje Orlenu ), to dodatkowo rzad pozwala
na zagraniczne dotacje dla tego antypolskiego szmatlawca!
Myslalem, ze po dojsciu PiSu do wladzy takie gadzinowki od
razu ulegna delegalizacji. A tu nic! Wyrugowali GW z sadow,
wielkie olaboga! Teraz Google sypnie Szechterowi miliony na
antypanstwowa propagande, a wladze Polski beda sie grzecznie
przygladac. Co jest grane? Wystarczy darowizny opodatkowac
na 90% i sie wtedy skichaja, a kraj na tym jeszcze zyska!!!
Szechter mowi w Australii bez zenady, ze Polacy to stado
baranow, ktorymi latwo sterowac i co, NIC! Wiec MA RACJE!!!
Nadal szkaluje Polske bezkarnie, nadal wydaje szmatlawca i
nadal zbija kase na naiwnych Polakach, ktorzy kupuja to
scierwo. Dlaczego rzad nie sfinansuje powstania, na przyklad
alternatywnej gazety opiniotworczej z obiektywnymi opiniami
Maxa Kolonko, propolskiego dziennikarza w USA, ktory jak
moze walczy o polska racje stanu i ktory jest powazany na
calym swiecie. On MOWI JAK JEST! Zamiast tego prowokuje w
kioskach G.... W czosnkowego komucha, ktory pluje Polakom
w oczy. To jakas przesada z ta demokracja. Kiedy sie wreszcie doczekam, ze te Szechtery, Litwiny, Szczetyny oraz
Bolki stana przed prokuratura. Niestety pewnie dalej beda
sobie wychodzic na polskie ulice i pyszczyc w marszach KODu.
DOSC TEJ NADMIERNEJ TOLERANCJI, WZIASC TO BYDLO ZA MORDE!

Nie lepiej zamiast narzekać i lamentować samemu wystąpić o dofinansowanie od Googla ?
Wg strony projektu Google współpracuje z 1000 organizacji w Europie.
Wszystkie europejskie wpływowe media są wspierane przez Google
(BBC, Spegiel, Economist, Guardian, Telegraph i wiele innych)

Jeżeli chcemy mieć lepszą jakość mediów najlepiej starać sie podnieść wszystkimi możliwymi sposobami jakość i zasięg mediów. Atakiem bez własnego rozwoju nic się nie osiągnie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl