niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​Co kryje archiwum Jaruzelskiego? „Niektóre materiały to bomba”

Dodano: 23.02.2016 [17:33]
​Co kryje archiwum Jaruzelskiego? „Niektóre materiały to bomba” - niezalezna.pl
foto: Michał Kołyga/Gazeta Polska
Dr Lech Kowalski uważa, iż nie powinniśmy się dziwić informacjom, że nie tylko Czesław Kiszczak, ale i Wojciech Jaruzelski miał swoje prywatne archiwum. Według niego, znajdują się w nim mocne dokumenty. – To jasne, że są tam materiały, które są bombą, które mogłyby zdetonować Polskę – podkreśla historyk dr Lech Kowalski w rozmowie z niezalezna.pl.

Dziś „Fakt” poinformował, że nie tylko Czesław Kiszczak przechowywał w domu prywatne archiwum. Podobne miał posiadać Wojciech Jaruzelski. Zdaniem rozmówcy tabloidu, wszystkie teczki z domu Jaruzelskiego – miało ich być około dwóch tysięcy – „trafiły do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku”.

Taką lokalizacją nie byłby zaskoczony dr Lech Kowalski, historyk wojskowości oraz autor biografii Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego.

Nie zdziwiłbym się, jeśli właśnie do Pułtuska trafiłyby materiały. Są tam ludzie, którzy wspierali Jaruzelskiego. Uczelnia w Pułtusku to dzieło dawnej profesury PZPR-owskiej, która stworzyła tam sobie przechowalnię i miejsce do zarabiania pieniędzy. To komunistyczny skansen

– powiedział dr Kowalski w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Podkreślił też, że Wojciech Jaruzelski posiadał dokumenty „podobne do tego, co miał Kiszczak”. – To jasne, że są tam materiały, które są bombą, które mogłyby zdetonować Polskę. O ile można by do nich dotrzeć – stwierdził.

Jego zdaniem, temu że Kiszczak i Jaruzelski przechowywali takie materiały, nie powinniśmy się dziwić. – Traktowali to jako zabezpieczenie. Jak nie własne, to swoich rodzin – tłumaczył.

Dziwi go również zachowanie Instytutu Pamięci Narodowej. – IPN nic nie robi. Dlaczego prokuratorzy jeszcze nie pojawili się u Moniki Jaruzelskiej, ale nie tylko u niej? – pytał w rozmowie z naszym portalem.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przeciw zdrajcom ...
WYWIEŚMY NASZĄ NARODOWĄ FLAGĘ 1 MARCA DLA WSZYSTKICH ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH ...
POWIEDZMY TO PRZYJACIOŁOM I ZNAJOMYM ...

Zdrajcy poza granicami Polski

https://www.facebook.com/group...

jack.papuga@komitetobronydemokracji.pl

Zdradziecka "POLONIA":

https://www.facebook.com/group...
Dorota Steinberg

https://www.facebook.com/group...
Monika Stolarska & Iwona Jurczak-Trusewicz

https://www.facebook.com/group...
Piotr Nonas

https://www.facebook.com/group...
Agata Szybowska & Jagoda Gogolewska

https://www.facebook.com/group...
Matt von Kaschubei ( Maciek Klawikowski)

https://www.facebook.com/group...
Koordynator: Urszula Wilma

https://www.facebook.com/group...
Koordynator: Mariush Kraaier

https://www.facebook.com/group...
Katarzyna Kaczor-O’Cruadhliocht

https://www.facebook.com/group...
Rafał M. Niezabitowski

Karl Antoine Usakowski
https://www.facebook.com/group...

https://www.facebook.com/group...
Arkadiusz Lewandowski

https://www.facebook.com/group...
Kamil Otto Walter-Popławski

https://www.facebook.com/group...
Maggan Taras

https://www.facebook.com/group...
Janusz Kali Kaliszczak

https://www.facebook.com/group...
Peter Jan Włodarczyk & Tom Kokociński

https://www.facebook.com/group...
Grażyna Ścisłowska

Zdrajcy w organizacjach i środowiskach międzynarodowych oraz zagranicznicy – KOD_INTERNATIONAL
http://www.kod-int.org

martin.mycielski@komitetobronydemokracji.pl

katarzyna.morton@komitetobronydemokracji.pl

jagoda.gogolewska@komitetobronydemokracji.pl

Jak mozna bylo dopuscic aby tacy ludzie jak Jaruzelski,Kiszczak

(spewnoscia inni rowniez) maja w domach prywatne Archiwa.Gzie byla
wladza rzadzaca aby tak wazne dokumenty nie zostaly zabezpieczone.
W bylm DDR byla naagonka przez 10lat na Stasi.Ich nazwiska byly podawane we wszystkich mediach.TRZEBA PO ODBIIRAC IMUNITETY NIETYKALNOSCI

dlaczego DOPIERO TERAZ staje się TO takie oczywiste, że Towarzysze Generały mają swoje prywatne akta????
Wcześniej Ludzie "Chonoru", dziś......? ?przestępcy?
Ktoś w MENDia stimie przestawił wajchę?

Co tu się może zmienić ?! Mordziasty dalej od rana w TP-info

wraz z "roześmianymi łóżkowymi ub-cikmi łóżkowymi koleżankami! "

Pół programu to REKLAMY ! Będą mieli co żreć !!!

Co tam 500zł dla biednych dzieci !

Czy chociaż od momentu, gdy opinia publiczna dowiedziała się o możliwości składowania teczek w owym magazynie, jego okolice znajdują się pod stałą obserwacją odpowiednich służb (policja, IPN)? Obawiam się, że nie!

Dlaczego nie zrobiono przeszuklan u Dyrektorow dep. SB, jaruzelskiego, bolka vel walesy i mmiichnika?

Polecam....obejrzyjcie film "Nocna Zmiana" oraz "Zakazany, ukrywany 27 lat film" wszystko dostępne na YT. Może niektórym otworzy oczy !!!

Tutaj to kazdy nocna zmiane zna na pamiec, idz raczej z tym na forum wyborczej, chociaz tam maja tak mozgi scisniete w imadle lewactwa ze i tak nie obejrza...

zanim IPN się za to weźnie to po teczkach Jaruzela pozostanie wspomnienie Już nic nie znajdą bo albo się w tej chwili palą albo już zostały wywiezione I możecie ich pocałować w cztery litery

Jaruzelski nie raz groził publicznie, że wiele koron z głów może zacząć spadać. I wtedy wszyscy zaczynali bez szemrania realizować jego plany. Jedna z koron już spadła i rozbiła się, ale pozostałe nadal błyszczą.

poprosimy teczkę michnika!!!

To na deser.

bababa bardzo pro pro pro pro sze sze sze nie nie.

nowy prezydent i nowy rząd, a państwo nadal teoretyczne, a właściwie wirtualne.

Niepotrzebnie się nakręcacie tymi rozważaniami co można znaleźć w domu Jaruzelskiego czy innych SB-ków. Nawet jeżeli ktoś by się odważył na taki krok to najprawdopodobniej już wszystko zostało lepiej schowane po tych wszystkich medialnych rozważaniach do kogo jeszcze powinien wejść prokurator.O profesjonalizmie tych przeszukiwań nawet nie wspomnę. Apelowanie o przekazanie dobrowolnie teczek czy abolicja też śmiesznie naiwne.Skuteczniejszym sposobem jest obniżenie emerytur SB-kom do powiedzmy 1,800zł no chyba że ujawnią przechowywane przez siebie dokumenty lub wskażą kto je ukrywa ewentualnie gdzie są ukrywane. Tym można zostawić powiedzmy 50% emerytury (za zasługi:)))

Winny ten kto skorzystał!
Zwróćmy uwagę na to,że NRD to jedyne państwo okupowane przez ZSRR,które naprawdę odzyskało niepodległość! Niemcy są tym państwem,które NAJWIĘCEJ skorzystało na tzw.obalaniu komunizmu przez Wałęsę! NIEMCY SIĘ ZJEDNOCZYŁY ALE ZSRR zachowała kontrolę nad pozostałymi narodami tzw. Układu Warszawskiego i teraz Niemcy, poprzez tzw. unię, DOJĄ NAS I KRAJE SĄSIEDNIE i tym sposobem finansują odbudowę na terytorium byłego NRD! To harujący u Niemca jak wół i za grosze Polak, finansuje odbudowę dawnego NRD a my i nasze rodziny zostaliśmy wepchnięci w otchłań nędzy i upodlenia. Musimy popierać Rząd i Prezydenta,zebyśmy mogli wydobyć nas i nasze państwo z tego POstPRLowskiego piekła!
Wałęsa „obalał” komunizm po to,żeby Niemcy mogli się zjednoczyć a ZSRR zmienić formę okupacji państw sąsiednich.Za to,że ZSRR zgodził sie na zjednoczenie Niemc,Niemcy zobowiazały się wobec Rosji do chronienia i wspierania interesów ZSRR,tu wytłumacznie dlaczego doszło do Nord Stream i dlaczego Merkel broni ruskich interesów, ale plan się rypnął i to m.in. dlatego,że Polacy się obudzili i 25.10.2015 wybrali porządnych i uczciwych Polaków.

Ani Kiszczak, ani Jaruzelski, and Tusk, ani Walesa, ani Kaczynski.

O wszystkim decyduje WSI I GURu.

Gra z Polakami jak kot z myszka napuszczajac jednych na drugich.

Najpierw nagrali PO w restauracjach I napuscili kiboli na Tuska, teraz graja z PiSem.
Podstawili kandydature na komendata policji, bo przeciz I ten rzad trzeba zdestabilizowac I osmieszyc.

teraz graja documentami. Okaze sie ze nie wszystkie dokumenty sa prwdziwe I co wtedy?
I Walesa I wszyscy ci co wyrokowali beda osmieszeni. WSZYSCY !!!
Polacy poroznieni a WSI I GURu zwyciezkie !!!

Pozniej kibole rusza na nowy rzad I zobaczymy nastepne samobojstwo itd...

Jednym slowem najlepiej jak w Polsce jest balaga I kazdy rzad jest do niczego.

Latwowiernosc tego narodu przeraza !!!

Dokumenty mogą być i różne ale komuna i układ okrągłostołowy nie pasł by tego byka Bolka gdyby nie był ich człowiek. W końcu ukatrupili opozycjonistów o mniejszym znaczeniu takich jak Pyjas, Przemyk, księża Popiełuszko, Zych, Suchowolec, Niedzielak i wielu pomniejszych działaczy Solidarności którzy zginęli z rąk nieznanych dotychczas sprawców. Za to bolkowi zafundowała komuna w czasie interny wczasy chociaż to przecież jak sam mówi to on obalał komunę. A potem wykreowali go na prezydenta i tylko przydzielili oficera do pilnowania aby z ich smyczy się nie urwał co by oczywiście dalej rządzili naszym krajem starzy towarzysze.

Wiesz to na pewno? Raz, przy okrągłym stole był też Kaczyński. Dwa na Moczulskiego też były kwity i oryginalny podpis - a przesiedział 6 lat w kiciu. Donosił, szkodził opozycji? Ja tego nie wiem... a ty?

Ależ ty głupi jesteś już nawet lekarz ci nie pomoże, tu nic nie trzeba wiedzieć to wszystko po prostu widać jak na dłoni, kto konfident a kto nie jest chociaż może jeszcze kwitów nie odnaleziono. Bolcio to cały czas na smyczy ubecji chodził a i dziś o czym świadczą osoby towarzyszące mu w wojażach a i całe to jego rządzenie po tzw obaleniu komuny to tylko potwierdza z kim ma wspólne korzenie. Dla Polski to ten bęcwał nic nie zrobił tylko dla kolesi okrągłostołowych i oczywiście dla siebie i swoich potomków. A Moczulski kwity podpisał i dlatego stanął przy bolku podczas nocnej zmiany i to jest właśnie to o czym wcześniej pisałem wszystko widać. Przy okrągłym stole był L. Kaczyński bo był ekspertem od spraw pracowniczych ale się nie ześwinił i dlatego się go pozbyli pod Smoleńskiem

Oczywiście ! 1000 razy tak !
Precz z POlszewią !!

etam......

"to, jasne" "to oczywiste" "nie może być wątpliowści" "teferere kuku strzela baba z łuku"

Co to za bajdurzenie ?

Nikt nie wie i nikt nie widział - a dr "wie na pewno".

Niech się PiS zastanowi lepiej,
co będzie po nadchodzącym bankructwie Kompanii Węglowej - czy wtedy kogoś z milionów wyborców w 2016 będą interesoać materiały sprzed 40 lat.

Może i nie będą ich interesować te materiały ale wszystko co się dzieje i teraz w Polsce, że jesteśmy takimi bankrutami ma swój początek w tych materiałach. Ma swój początek w bohaterach wykreowanych przez spec służby prl-u.

IPN jawnie nic nie robi . Na pożarcie hien z mediów rzucił teczki Wałęsy , który jest już dawno na politycznej emeryturze i w efekcie tylko ośmieszono Rzeczpospolitą za granicami kraju . IPN nic nie robi , bo za sznurki w dalszym ciągu pociągają nieśmiertelni " kadrowcy " z ekipy zdrajców Narodu. Chronią w ten sposób swoich oficjeli , którzy nie są jeszcze na politycznej emeryturze , a część z nich zajmuje zapewne lukratywne stanowiska , w tym również w instytucjach międzynarodowych. Jak długo taka sytuacja będzie przez Rząd wybrany z mandatu Narodu jako Suwerena tolerowana ? Ujawnić wszystkie zasoby zastrzeżone IPN. Opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI. Zlustrować i zweryfikować wszystkich sędziów , prokuratorów i urzędników państwowych.Opóźnianie tego procesu będzie podkopywać wiarygodność Rządu i partii rządzącej.

Nie wiem czy ten aneks istnieje czy TW Litwin go nie zniszczył bo tam mogą być rzeczy które pozwolą na postawienie go przed Trybunałem Stanu

Trybunał Stanu

Jacek Majchrowski był zarejestrowany w lutym 1975 r. przez wywiad PRL. Był zabezpieczony „do wszystkich państw kapitalistycznych oraz Albanii, Chin i Jugosławii".

Lech Adamczyk został w 1984 r. zarejestrowany przez kierownictwo Wojskowej Służby Wewnętrznej, co IPN ocenił jako "prawdopodobną rejestrację kadrową".

Kazimierz Barczyk był w 1987 r. zarejestrowany przez SB z Krakowa jako kandydat na tajnego współpracownika. We wrześniu 1989 r. materiały wybrakowano.

Sylweriusz Królak był rejestrowany w czerwcu 1987 r. przez Zarząd II Sztabu Generalnego, czyli wywiad wojska. (http://www.tvn24.pl)

Do konspiracji wstąpiłem po ucieczce z niewoli, z terenów zaboru radzieckiego, w marcu 1940 roku. 21 kwietnia 1940 r. w podziemiu kościoła oo. Kapucynów w Krakowie złożyłem przysięgę przed ówczesnym oficerem dywersji ZWZ podokręgu Kraków, por. Czesławem Skrobeckim ps. „Czesław”, „Mars”, przyjmując pseudonim „Leśnik”. Pod rozkazami „Czesława” działałem do czasu wstąpienia do nowo utworzonego oddziału partyzanckiego „Grom”, to jest do grudnia 1943 roku.
Ponieważ w obecnym roku mija 50 rocznica zamachu na kawiarnię „Ziemiańską” - gniazdo konfidentów polsko-żydowskich - którego dokonałem wraz z kolegą Zdzisławem Meresem - „Orlikiem”, wobec tego postanowiłem, ku pamięci potomnych, przedstawić dokładniej jego przebieg.

Meliną okazało się mieszkanie Jurka Tracza - „Małego”, przy ulicy Gęsiej na Grzegórzkach. Dopiero tam, już bez „Czesława”, przedstawiliśmy się sobie, naturalnie pseudonimami i w ten sposób poznałem właściciela mieszkania oraz „Orlika”, jego brata Kazimierza Meresa - „Ryśka”, a oprócz tego trzech poznanych. „Czesław” przydzielił mi jeszcze trzech nowych, których poznałem później, a mianowicie: Alfonsa Garę - „Błyska”, Zbigniewa Kulika - „Zbójnika” oraz N. N. - „Freda”.

Tyle wątków z teczek Jareckiego, są jeszcze donosy Kazimierza Meresa (tw „Dukat”) na temat przedstawień wystawianych przez Jareckiego w 1987 r. w „Komedii” oraz wątek, a właściwie dlaczego Jarecki przestał dyrektorować w Teatrze Rozmaitości. Ten temat opiszę szczegółowo w notce o teczce aktora z zupełnie innego pokolenia.

TW Marcel
Olbrychski Daniel Marcel, s. Franciszka i Klementyny z d. Sołonowicz, ur. 27.II.1945 r. w Łowiczu, narod. i obyw. polskie, żonaty, wykształcenie średnie oraz dwa lata PWST w W-wie, zawód aktor m.pr. Zjednoczone Zespoły Realizatorów Filmowych, zam. W-wa.

http://venivenissa.blogspot.co...

Ci wierni Polityce PO ci samo agenci obcego wywiadu, wszystkie akta powinny zostać odtajnione też te Jaruzelskiego. Nikt nie ma prawa przechowywać akt IPN w domach. Wiadomo bezpieka kogo najchętniej werbowała do współpracy i w każdej dziedzinie życia musiała mieć wpływy.

Sierpień `80, tak na prawdę był puczem generałów i SBeków w celu obalenia ekipy Gierka, przeprowadzony rękami robotników, sterownych przez agentów bezpieki, który ówczesnej władzy wymknął się spod kontroli. Taka jest prawda o tamtych czasach, która powoli zostaję odkrywana przez historyków i dokumenty z tamtych lat. Zresztą mówią o tym otwarcie opozycjoniści walczący o wolność w tamtych tragicznych latach, ci prawdziwi opozycjoniści, a nie ci którzy przypisują sobie teraz wielkie zasługi.„Solidarność” to był wypadek przy pracy PZPR i SB. Gdy się połapano, to Jaruzelski zaczął przejmować władzę. Rakowski i Urban próbowali się po cichu porozumiewać z Moskwą, aby się dogadała z nimi, a oni z „Solidarnością”.

też tak odbieram tamte czasy

Jóź powinna być rewizja u córy jaruzela.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl