niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Co za tydzień! Dziennikarze mówią o kolejnym prywatnym archiwum. Właścicielem – Jaruzelski

Dodano: 23.02.2016 [10:43]
Co za tydzień! Dziennikarze mówią o kolejnym prywatnym archiwum. Właścicielem – Jaruzelski - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Jest kolejne archiwum? Informatorzy „Faktu” twierdzą, że Wojciech Jaruzelski również przechowywał w domu pokaźny zbiór dokumentów, które powinny znajdować się w IPN.
 
Każdy dzień przynosi nowe informacje. Niedawno wdowa po generale Czesławie Kiszczaku ujawniła, że w jej domu znajdują się m.in. dokumenty dotyczące TW „Bolek”. Policja razem z IPN zabezpieczyła te materiały. Wczoraj zostały one udostępnione dziennikarzom i naukowcom. To tylko pierwsza część teczek.
 
Dziś „Fakt” informuje, że nie tylko szef komunistycznej bezpieki miał swoje prywatne archiwum. Archiwum Jaruzelskiego ma być teraz w posiadaniu Moniki Jaruzelskiej, córki byłego agenta sowieckich służb.

Fakt24 uzyskał od osoby z bliskiego otoczenia Wojciecha Jaruzelskiego informacje, że wszystkie archiwa, które były w jego posiadaniu, trafiły wraz z większością majątku do jego córki – Moniki. Ta zaś, zgodnie z ostatnią wolą ojca, miała przekazać je Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL” – czytamy na fakt.pl.
 
Fundacja Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL to komórka, która gromadzi materiały na temat genezy i dziejów PRL. Ma za zadanie popularyzować wiedzę o komunistycznym ustroju. W jej radzie zasiadają:
Monika Jaruzelska, Ryszard Strzelecki-Gomułka – syn Wiesława Gomułki, byłego I sekretarza KC PZPR, gen. Wacław Szklarski – były wiceszef Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego.
 
Twórca stanu wojennego miał mieć w posiadaniu 2000 teczek!

Wszystkie teczki z domu Jaruzelskiego, a było ich ze 2000, trafiły do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

– powiedział rozmówca tabloidu.

Córka Wojciecha Jaruzelskiego nie  chce jednak o tym rozmawiać. Jeden z pracowników pułtuskiej uczelni przyznał, że fundacja przetrzymuje dokumenty w jednym z pomieszczeń. Powiedział, że „to nie są zwykłe akta”. Gdy pojawiło się pytanie o dostęp do nich, odsesłał do dyrekcji, a ta… zaprzeczyła ich istnieniu. 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Teorie spiskowe

Pocahontas, wodza córa
Tak beształa brata-gbura:
„Co masz przeciw bladym twarzom?
I cóż złego, że tu łażą?!
Obco-wstrętu jesteś bliski
I dlatego wietrzysz spiski!”

Pewien Bohdan zaś z chutoru
We wsi był przyczyną sporu:
„Podstęp wietrzysz u Stalina.
To szaleństwo przypomina!
Mózg masz pod kułaków mocą…
Kto by głodził nas i po co?!”

Szmulek, gdy powtarzał w getcie:
„Niemcy zabić chcą nas, wiedzcie!”,
Słyszał: „Niemcy – dobre goje.
A ty wpadasz w paranoję…”
*
Prawda często nie w euforii,
A w spiskowej tkwi teorii.

Niezmiernia ciekawe jest zapewne także , co skopiawał i wyniósł michnik ,kiedy na wiosne 1990r buszował po sb-ckich archiwach.

Skoro tam jest ok. 2000 teczek pochodzących z archiwum Jaruzelskiego , które mogą obalić układ pomagdalenkowy to dlaczego nie ma tam jeszcze SKW aby zabezpieczyć tą " czerwoną " Akademię Humanistyczną w Pułtusku i jej magazyny przed pożarem i agentami GRU.

Zobaczycie - TAM BĘDZIE POŻAR! Obym ne miał racji. Kolejne dni potwierdzą.

Pożar to rozgłos....
pęknie rura (~15.30) i zaleje wszystko z piątku na sobotę...
odkryją w poniedziałek ~9.00

Zamiast pogaduchami w prasie i telewizji uprzedzać o nalocie na czerwonych - weźcie się najpierw za te czerwone szczury z dawnej WSI. Degradacja do szeregowca, weryfikacja wysokości emerytury a później proces i odsiadka do końca źycia w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Jeżeli teczki miał Kiszczak, to mieli i inni. I to nie tylko na najwyższych szczeblach reżimu. Także funkcjonariusze „w terenie”, którzy szykowali sobie „gniazdka” do przetrwania transformacji i zaistnienia w nowej PRL bis! Najwyższy czas upublicznić zawartość prywatnych archiwów twórców kłamstwa wałęsowego. Ilu z tych, którzy pili w Magdalence, ma swoje teczki u Kiszczaków, Jaruzelskich, Siwickich i innych Czempińskich z Dukaczewskimi?!

Ludzie, nie bądźcie naiwni! "Fakt" to niemiecki wydawca (Axel Springer) i to mutacja Wyborczej. Jeśli o tym napisali, to po to aby zdążyć dokumenty ukryć bądź wyczyścić. A IPN z prezesem Kamińskim na czele temu tylko sprzyja - w sprawie Kiszczaka sabotaż był aż nadto widoczny (rażące "błędy" wytknął Cenckiewicz). Nie było natychmiastowego przeszukania? Nie było. No to już dawno posprzątane. Akta Bolka to była wrzutka ostrzegawcza: chowajcie bądź palcie! "Fakt" robi to samo.

Natychmiast zrobić rewizje nie czekać.

jesli to prawda to corke jaruzela czeka do 8 lat pierdla za ukrywanie dokumentow panstwowych. Wola zmarlego nie stoi ponad prawem panstwowym.

III RP to republika teczek. Haki na hakach. Każdy kogoś hakuje. Nie pomijajcie Kwaśniewskiego, którego wiedza o SzWAJCARSKICH KONTACH też jest oparta na DOKUMENTACH. I straszył kiedyś lustracją totalną... To dopiero jest BOMBA!

A wejść tam do tego komunistycznego archiwum skoro świt i zrobić demolkę rewizję i wszystko zarekwirować tak jak się działo za rządów tatusia moniki i wcześniej. Ach byłbym zapomniał. Jeszcze przesłuchać te dzieci pierwszych sekretarzy jak za wczesnego kiszczaka.

Postkolonialne elity III RP skupione wokół parlamentarnej opozycji mimo dawnej pogardy okazywanej Wałęsie dziś wobec wspólnego zagrożenia lustracją wzywają do marszu KOD w obronie Wałęsy - ale tak naprawdę swojego środowiska, gdyż aktywny ideowy Lemingrad się kurczy.

" a ta zaprzeczała ich istnieniu". No to może prokuratura ruszy cztery litery i poszuka za pomocą policji? Bo to chyba przestępstwo jest trzymać takie dokumenty?

Czy spodziewaliscie się czegoś innego? Przecież juz dawno Niemcy ukrywali akta swoich wyczynów, a co dopiero tacy jak Kiszczak i Jaruzelski ? Wałęsa jakoś nie ujawnia , bo co ma ujawnić ?

Ma co ujawnić. Gdzie zaj.bał ten wielki śmieszny długopis co podpisywał porozumienia z komuchami, a może nim też pisał donosy i odbiór dutków

Najzwyczajniej w świecie wchodzi do Jaruzelskiej prokurator z policją i robia kprzeszukanie - przecież chodzi o bardzo ważne DOKUMENTY PAŃSTWOWE - skradzione przez komucha, a nie jego prywatne dyrdymały o tym jak uratował Polske przed kacapami.

Urban, Oleksy, Komorowski
Olechowski, Cimosiewicz,Rakowski
Tutaj źródełko

Na to jest jedna sensowna rada !

Wywalić tego sowieckiego "generała " za płot,
z CHRZEŚCIJAŃSKIEGO CMENTARZA !

Następnie przeszukać bety tego, sowieckiego SŁUGI !

IPN, to chamulcowy w sprawie odsloniecia prawdziwej historii
wojennej, PRL oraz wspolczesnej. Transporty dokumentow przewozone w nieznanym kierunku w wozach pancernych z ochrona uzbrojona po zeby (sam widzialem). Pewnie strach ze jakis obiektywny historyk zobaczy. Dla ludzi zorientowanych w temacie jest oczywiste ze postkomuna (z olbrzymim udzialem ich
najwierniejszych oddzialow post-zydokomuny z takimi "kwiatkami" jak prof, Modzelewski, syn pani Natali Wilder, urodzony w Moskwie) przypuscila desperacka ofensywe w obronie post PRL. To sie dopiero zaczelo, przy ogromnym poparciu najwazniejszych politykow Europy Zachodniej i swiatowych banksterow chroniacych swojego prywatnego "polskiego folwarku". Jak czytam prywatne wpisy w internecie , tego towarzystwa , to zaczynam rozumiec degrengolade wszelkich przejawow zycia w Polsce. I wiem ze to dopiero poczatek akcji.

A co z archiwum Bolka ????!!!!! Na co czeka Zobro ???!!!

Moze być w tych teczkach Jaruzelskiego informacja jak dostawał papier na książki w czasach deficytu papieru niedoszły zięć Jaruzelskiego, niejaki Rafał Ziemkiewicz "narodowiec" od "narodowca"" Giertycha kolejnego przyjaciela Matuszki Rossiej.

Czy dlatego Ziemkiewicz był tak cholubion w Najwyższym Czasie przez rusofila Iwanuszkę Korowina-Myszkina ?

Nie ulega najmniejszej juz chyba watpliwości, ze w aktach Jaruzela będzie mnóstwo o ruskich partiach w Polsce i wszyskich moskiewskich poputczykach zakonspirowanych pod cybernetykę, monarchistów i narodowców.

PILNIE UJAWNIĆ RUSKIE PARTIE !!! To teraz najważniejsze.

Ciekawe.
Nie wierzę, że o całej sprawie nie wiedział Pan R.Ziemkiewicz dobry kolega z klasy Moniki Jaruzelskiej.
I co? Woda w ustach?

Albo IPN zareaguje po dwóch dniach,,,,

A dziennikarze niech zbadają
magazyn przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

Może Pani Monika sama wybierze się do IPN i powie że ma teczki i chce za nie 100 tyś ???

autorze mg czy w twoim przedszkolu uczyli o wiesławie gomułce czy o gomułce ps. "wiesław"? Ta bylejakość jest załamująca

Na co rząd i podległe jemu resorty czekają?

I znowu akta w prywatnej uczelni gen i IPN nie reaguje. Tak wygląda dekomunizacja w wykonaniu prezesa IPN wie i to ukrywa.... jakiejś bibliotece..
A kolejny Gen prywatną firmę założył do przechowywania teczek??? Kiedy ten kabaret się skończy..

Ten kabaret raczej szybko się nie skończy,opieszałość IPN-u jest porażająca,a sama telewizja sieje w głowach ludzi tyle wątpliwości,że nie długo już nikt nie będzie wierzył w prawdziwość tych dokumentów...proszę posłuchać np.TVP Info,można zgłupieć jak się tych bredni słucha.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl