niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em

Dodano: 11.02.2016 [09:19]
Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Pierwsi prezesi Sądu Najwyższego z czasu systemu komunistycznego, pod których okiem mordowano Żołnierzy Wyklętych, dziś trafili do galerii sławy portretów dumnie eksponowanych w gmachu SN. – Historia działalności SN związana jest nierozerwalnie z osobami, które pełniły funkcje prezesów SN – poinformowało nas biuro prasowe Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy w 2014 r. obchodził swój jubileusz 100-lecia. Z tej okazji na ścianach w holu głównym umieszczono portrety pierwszych prezesów tej instytucji. Podświetlone i wyeksponowane przyciągają wzrok gości. Co jednak skandaliczne, na ścianach obok sędziów z czasów II RP i późniejszych z III RP umieszczono wizerunki współtwórców totalitarnego aparatu władzy PRL‑u. To właśnie oni słynęli z tłumienia przejawów wszelkiej niezawisłości sędziowskiej, mogącej przeszkodzić w wysługiwaniu się władzy. SN wyróżnił współtwórców reżimu komunistycznego popierającego wyroki śmierci na Żołnierzach Wyklętych i innych bohaterach walczących o niepodległość ojczyzny.

– To szokujące, że w galerii znalazły się osoby, które w ten sposób zasłużyły się dla komunizmu. Świadczy to o chęci odwoływania się do najgorszych czasów, w których sądy funkcjonowały przeciwko polskim bohaterom – mówi nam historyk Tadeusz Płużański. – Prezesi z czasu komunistycznego państwa byli ważnymi elementami totalitarnego systemu. Stali na straży prawnego sankcjonowania zbrodni komunistycznych – mówił Płużański.

W galerii umieszczono Wacława Barcikowskiego, który stanął na czele SN w 1945 r. i pełnił tę funkcję do 1956 r. Zdaniem historyków był on personalnie odpowiedzialny za degradację sądownictwa w okresie stalinizmu. To niejedyny wyróżniony. Wśród zasłużonych zobaczymy PRL-owskich ministrów sprawiedliwości, członków KC PZPR (w czasach komunizmu sędziowie łączyli funkcje polityczne z tymi w wymiarze sprawiedliwości). W galerii nie pominięto Adama Łopatki, ostatniego prezesa w czasach PRL‑u. On również był przedstawicielem wierchuszki partyjnej z KC. W stanie wojennym został ministrem niesławnego Urzędu do spraw Wyznań.

Zapytaliśmy rzecznika SN, jak traktować zestawienie prezesów II i III RP z tymi z okresu PRL‑u.

„Historia działalności SN związana jest nierozerwalnie z osobami, które pełniły funkcje prezesów SN” – odpowiedział rzecznik.

Według posła PiS‑u Stanisława Pięty, portrety należałoby zdjąć i wysłać ambasadorowi Rosji w Polsce.

– Taka odpowiedź potwierdza, że niestety I prezes SN Adam Strzembosz absolutnie nie miał racji, że sędziowie sami oczyszczą się z przeszłości PRL-owskiej. Ci, którzy stanowili administrację państwa okupacyjnego, powinni swoje miejsce znaleźć na śmietniku historii, a nie ścianach polskich instytucji państwowych – mówił poseł PiS‑u Stanisław Pięta.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do portretów katów zapomnieli dołączyć portret Feliksa Dzierżyńskiego. On też krzewił komunizm mordując Patriotów Polskich.

knowledge is power,
trzeba znac wrogow

Jubileusz 100-lecia Sądu Najwyższeg będzie w 2017 r.

Kto publicznie propaguje (...)totalitarny ustrój państwa (...)podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

"Okrągły Stół" był zdradą narodową o czym teraz możemy się przekonać. Usadowione towarzystwo na najwyższych stanowiskach i funkcjach otrzymało gwarancje nietykalności od ludzi, którzy później wzajemnie określali się narodowymi bohaterami. Jakie to żałosne. Teraz chroni ich oparta na prawodawstwie Niemiec z czasów III Rzeszy Unia Europejska. Świadczą o tym przesłuchania polskiego premiera w Komisji Europejskiej i przyjazd Komisji Weneckiej do Polski. NIE! wolno ich dotykać, bo to strażnicy demokracji socjalistycznej!!!!!!!!!!!
Przynajmniej elita polska jest świadoma oszustwa stulecia, bo społeczeństwa bogatego zachodu nie mają pojęcia co ich czeka.

W opisie pod portretami powinna być zawarta jeszcze informacja o narodowości tych bandziorów.

Kiedy do tych ludzi dotrze, że PRL był tworem nielegalnym, stworzonym przez bandytów z NKWD i ich polskich pomagierów, którzy już po wonie wymordowali blisko 100 tyś. patriotów, którzy nie chcieli zgodzić się na kolejne zniewolenie!

Ja bym proponował aby portrety tych wszystkich komunistycznych zbrodniarzy zostawić ale przewiesić na drugą stronę pomieszczenia a ścianę na której będą wisieć uzupełnić napisem "Ściana hańby"

świetny pomysł i jeszcze fotografie ich ofiar

Popieram!

Jakby robili galerię prezydentów RP, to miejsce dla Bieruta było by na 100%. Dla tych obywateli, PRL było suwerennym państwem prawa i nic ich nie przekona, że to fałsz, bo to podstawa ich egzystencji. Również gdyby spytać czy Kukliński to bohater czy zdrajca, to zdecydowana większość (o ile nie wszyscy) stwierdziła by, że to zdrajca. Mamy w Polsce skansen komunistycznej mentalności i do władz należy rozwiązanie tego palącego problemu, jeśli Polska ma być Polską.

To jest niesłychany skandal. I co może zrobić w tej sprawie polski rząd i polskie społeczeństwo? Kompletnie NIC. Niezawisłość sędziowska jest najważniejsza. Ta niezawisłość to również niezawisłość od POLSKOŚCI. Wygląda na to, że sędziowie są nadal wierni ideałom sowieckiego totalitaryzmu.
P.S. A co z ustawą promującą totalitaryzmy? Może tu trzeba coś zmienić, żeby już nikt więcej nie promował zdrajców i zbrodniarzy?

Nieprawda. Nie można się dać ogłupiać.
Najważniejsza jest niezawisłość narodu a nie zbrodniczych i sprzedajnych sędziów. Kto tego nie rozumie, kto tego nie potrafi zrozumieć ten kiep i dureń.

I to jest dowód na to,że nigdy komuniści nie odeszli,że cały czas maja wpływ na wszystko. Źle się stało,że nie zostali wszyscy rozliczeni i wysłani w niebyt polityczny. Ale jest to wina Tuska bo to on zadecydował,że nie będzie rozliczania. Wszystkie męty komunistyczne zostały pod jego skrzydłami i są w rządzie po dzień dzisiejszy pod innymi nazwami.Może warto by było podjąć działania na usunięcie ale wszystkich. O ileż było by prościej i łatwiej. Nigdy nie jest za późno na naprawienie błędów.

dlaczego IPN nie przedkłada do sejmu projektu uchwały potępiającej i zaliczającej tych katów jako zbrodniarzy dokonujących mordów na polskich patriotach i żołnierzach walczących z sowietami i ubekami o wolną Polskę!! na co czekamy, kto ma to zrobić???

dlaczego IPN nie przedkłada do sejmu projektu uchwały potępiającej i zaliczającej tych katów jako zbrodniarzy dokonujących mordów na polskich patriotach i żołnierzach walczących z sowietami i ubekami o wolną Polskę!! na co czekamy, kto ma to zrobić???

To może do Pocztu Królów Polskich powinniśmy dodać carycę Katarzynę i innych zaborców? To przecież też 'historyczni' władcy Polski? No i jeszcze oczywiście Adolfa Hitlera - w końcu był kanclerzem w latach 1939-1945 (no może do spółki z Józefem Stalinem)?

Przedstawione 'rozumienie historii' pokazuje jak jest zdeformowana moralność ludzi. To albo 'syndrom Sztokholmski' albo po prostu świadome działanie, czyli ZDRADA.

Do Polski po 1945 roku przyjechało tysiące Rosjan, którzy zmienili nazwiska na polskie i żyją wśród nas. Po coś to zrobili i są wierni bolszewickim ideałom.

Sprostowanie:
to byli żydzi.
To dla nich do końca gomułki Trybuna Ludu w prenumeracie wydawana była w języku wwjidysz.
Przypominam, że przed wojną zbrodniarze stalin i hitler uzgodnili, że wspólnie wymordują polską inteligencję by już nigdy Polacy nie staneli im na drodze. Po wojnie brakło ok.
80% naszej inteligencji.

Brak słów , że nikt tego nie może ruszyć

Sędziowie sami się nie oczyścili a Pan prezes Strzembosz sam się ubrudził

Jest oczywiste, że zarówno sąd najwyższy, jak i de facto całe sądownictwo polskie tkwi mentalnie w PRL i dopóki nie zostanie oczyszczone ze złogów POkomuny, dopóty nie można mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości... wie to każdy, który z tym chorym systemem miał do czynienia... tylko opcja "0" !!!

Sad się sam nie osądzi. Trzeba mu pomóc - czyli wprowadzić takie zapisy w ustawach ustrojowych sądownictwa, w ustawach procesowych (ppsa, kpk, kpsw, kpc, itd.) które nie pozwolą na oszustwa sądowe.

Znaczy, sędziowie realnie oceniają się dobrze (zwłaszcza finansowo i organizacyjnie) codziennie. Zobaczcie co robi justitia.

brak "D E K O M U N I Z A C J I". Jak pamiętają TOWARZYSZE o swoich KOMUNISTYCZNYCH POprzednikach!!!Bolszewicy i POlszewicy won!!To jest ŚMIECH HISTORII!!!!!

Wstyd !!! jak tu uczyć poprawnej historii ludzi młodych ???????????? ZDEKOMUNIZOWAĆ NATYCHMIAST CAŁY POPRZEDNI SYSTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak widać po trybunale wielka miotła coraz bliżej SN. I podoba mi się to bardzo.
A system niesprawiedliwości stał się sprawiedliwości, to duże czyszczenie jest konieczne.
Cały system pracował i dalej pracuje dla układów i układzików.

Niejednokrotnie dzisiaj, dzieci tych szubrawców pełnią "zaszczytne" funkcje w naszym państwie...

Trzeba wymiesc sady i prokuratury. Tam nie moga byc ludzie pozbawieni chrzescijanskiej moralnosci.

Moim zdaniem to sami swoi. Czy przypadkiem twórcy tej galerii, to nie ,,spadkobiercy " (wychowankowie) umieszczonych na portretach pierwszych "sprawiedliwych" przedstawicieli czerwonej władzy??????

Tym samym tzw Sąd Najwyższy, przyznaje się do nieprzerwanej niczym CIĄGŁOŚCI, z totalitarnym ustrojem komunistycznym -tofaszysza Barcikowskiego Wacława i Łopatki wieprzowej od spraw wyznań.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl