niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 maja 2016

Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em

Dodano: 11.02.2016 [09:19]
Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Pierwsi prezesi Sądu Najwyższego z czasu systemu komunistycznego, pod których okiem mordowano Żołnierzy Wyklętych, dziś trafili do galerii sławy portretów dumnie eksponowanych w gmachu SN. – Historia działalności SN związana jest nierozerwalnie z osobami, które pełniły funkcje prezesów SN – poinformowało nas biuro prasowe Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy w 2014 r. obchodził swój jubileusz 100-lecia. Z tej okazji na ścianach w holu głównym umieszczono portrety pierwszych prezesów tej instytucji. Podświetlone i wyeksponowane przyciągają wzrok gości. Co jednak skandaliczne, na ścianach obok sędziów z czasów II RP i późniejszych z III RP umieszczono wizerunki współtwórców totalitarnego aparatu władzy PRL‑u. To właśnie oni słynęli z tłumienia przejawów wszelkiej niezawisłości sędziowskiej, mogącej przeszkodzić w wysługiwaniu się władzy. SN wyróżnił współtwórców reżimu komunistycznego popierającego wyroki śmierci na Żołnierzach Wyklętych i innych bohaterach walczących o niepodległość ojczyzny.

– To szokujące, że w galerii znalazły się osoby, które w ten sposób zasłużyły się dla komunizmu. Świadczy to o chęci odwoływania się do najgorszych czasów, w których sądy funkcjonowały przeciwko polskim bohaterom – mówi nam historyk Tadeusz Płużański. – Prezesi z czasu komunistycznego państwa byli ważnymi elementami totalitarnego systemu. Stali na straży prawnego sankcjonowania zbrodni komunistycznych – mówił Płużański.

W galerii umieszczono Wacława Barcikowskiego, który stanął na czele SN w 1945 r. i pełnił tę funkcję do 1956 r. Zdaniem historyków był on personalnie odpowiedzialny za degradację sądownictwa w okresie stalinizmu. To niejedyny wyróżniony. Wśród zasłużonych zobaczymy PRL-owskich ministrów sprawiedliwości, członków KC PZPR (w czasach komunizmu sędziowie łączyli funkcje polityczne z tymi w wymiarze sprawiedliwości). W galerii nie pominięto Adama Łopatki, ostatniego prezesa w czasach PRL‑u. On również był przedstawicielem wierchuszki partyjnej z KC. W stanie wojennym został ministrem niesławnego Urzędu do spraw Wyznań.

Zapytaliśmy rzecznika SN, jak traktować zestawienie prezesów II i III RP z tymi z okresu PRL‑u.

„Historia działalności SN związana jest nierozerwalnie z osobami, które pełniły funkcje prezesów SN” – odpowiedział rzecznik.

Według posła PiS‑u Stanisława Pięty, portrety należałoby zdjąć i wysłać ambasadorowi Rosji w Polsce.

– Taka odpowiedź potwierdza, że niestety I prezes SN Adam Strzembosz absolutnie nie miał racji, że sędziowie sami oczyszczą się z przeszłości PRL-owskiej. Ci, którzy stanowili administrację państwa okupacyjnego, powinni swoje miejsce znaleźć na śmietniku historii, a nie ścianach polskich instytucji państwowych – mówił poseł PiS‑u Stanisław Pięta.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do portretów katów zapomnieli dołączyć portret Feliksa Dzierżyńskiego. On też krzewił komunizm mordując Patriotów Polskich.

knowledge is power,
trzeba znac wrogow

Jubileusz 100-lecia Sądu Najwyższeg będzie w 2017 r.

Sądownictwo, prokuratura oraz wydziały prawa na wyższych uczelniach w Polsce to w ogromnej większości gniazda

czerwonych żmij czyli POtomkowie ruso-żydo-komunistów nasłanych do Polski przez zbrodniarza stalina. Według

okrągłostołowej zdradzieckiej zmowy miały się same zlustrować, co z założenia było "zrobieniem kozła ogrodnikiem".

Działają zawsze na korzyść PO-ruso-żydokomunistycznej mafii, a wbrew Polskiej Racji Stanu i na szkodę Polski

i Narodu Polskiego. Patrz wyroki wywłaszczające Polaków na Ziemiach Odzyskanych, na rzecz rewizjonistycznego

szwabstwa, wyroki bagatelizujące "polskie obozy koncentracyjne", wyroki przyzwalające na obrażanie i lżenie

Wielkiego Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego, wyroki uniewinniające mafię pruszkowską, uniewinniające

PO-komunistycznych malwersantów typu Sawicka, skazujące uczciwych funkcjonariuszy CBA ścigających korupcję na

szczytach władzy jak Mariusz Kamiński, wyroki ochraniające esbeków i ruso-żydo-komunistycznych zbrodniarzy

jak jaruzel i kiszczak czy skandaliczne wyroki załgujące Zamach Smoleński i osłaniające jego sprawców.

Upolitycznienie, nepotyzm, łapówkarstwo, lenistwo, dyletantyzm, nieznajomość prawa - oto atrybuty tej czerwonej

mafii, która kisi się od lat we własnym sosie dopuszczając tylko rodzinę, krewnych i znajomków na nowych

sędziów - czyli czerwone dynastie - w 90 % dzieci i wnuki zbrodniczych PO-stalinowców, przeważnie, dyspozycyjne

kobiety - ruso-żydo-komunistki, często skoligacone z esbeckimi, ubeckimi i WSIowymi zbrodniarzami. Dlatego

dekomunizacja, tego kryminalnego PO-PSL-SLD-ruso-żydo-komunistycznego bagna sądowniczego w Polsce - POdstępnie

niszczącego Państwo Polskie - jest najpilniejszym zadaniem obecnego Prawdziwie Polskiego Rządu, Prawdziwie

Polskiego Prezydenta i Prawdziwie Polskiej Większości w Sejmie.

To jeszcze trzeba zrobić wystawę PRL-ców w Trybunale Konstytucyjnym. Będzie pokażna!

Kto publicznie propaguje (...)totalitarny ustrój państwa (...)podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

"Okrągły Stół" był zdradą narodową o czym teraz możemy się przekonać. Usadowione towarzystwo na najwyższych stanowiskach i funkcjach otrzymało gwarancje nietykalności od ludzi, którzy później wzajemnie określali się narodowymi bohaterami. Jakie to żałosne. Teraz chroni ich oparta na prawodawstwie Niemiec z czasów III Rzeszy Unia Europejska. Świadczą o tym przesłuchania polskiego premiera w Komisji Europejskiej i przyjazd Komisji Weneckiej do Polski. NIE! wolno ich dotykać, bo to strażnicy demokracji socjalistycznej!!!!!!!!!!!
Przynajmniej elita polska jest świadoma oszustwa stulecia, bo społeczeństwa bogatego zachodu nie mają pojęcia co ich czeka.

W opisie pod portretami powinna być zawarta jeszcze informacja o narodowości tych bandziorów.

Kiedy do tych ludzi dotrze, że PRL był tworem nielegalnym, stworzonym przez bandytów z NKWD i ich polskich pomagierów, którzy już po wonie wymordowali blisko 100 tyś. patriotów, którzy nie chcieli zgodzić się na kolejne zniewolenie!

Nic dziwnego jezeli na czele tego SN stoi zydokomusza prezes!

Ja bym proponował aby portrety tych wszystkich komunistycznych zbrodniarzy zostawić ale przewiesić na drugą stronę pomieszczenia a ścianę na której będą wisieć uzupełnić napisem "Ściana hańby"

świetny pomysł i jeszcze fotografie ich ofiar

Świetny pomysł.

Popieram!

Jakby robili galerię prezydentów RP, to miejsce dla Bieruta było by na 100%. Dla tych obywateli, PRL było suwerennym państwem prawa i nic ich nie przekona, że to fałsz, bo to podstawa ich egzystencji. Również gdyby spytać czy Kukliński to bohater czy zdrajca, to zdecydowana większość (o ile nie wszyscy) stwierdziła by, że to zdrajca. Mamy w Polsce skansen komunistycznej mentalności i do władz należy rozwiązanie tego palącego problemu, jeśli Polska ma być Polską.

To jest niesłychany skandal. I co może zrobić w tej sprawie polski rząd i polskie społeczeństwo? Kompletnie NIC. Niezawisłość sędziowska jest najważniejsza. Ta niezawisłość to również niezawisłość od POLSKOŚCI. Wygląda na to, że sędziowie są nadal wierni ideałom sowieckiego totalitaryzmu.
P.S. A co z ustawą promującą totalitaryzmy? Może tu trzeba coś zmienić, żeby już nikt więcej nie promował zdrajców i zbrodniarzy?

Nieprawda. Nie można się dać ogłupiać.
Najważniejsza jest niezawisłość narodu a nie zbrodniczych i sprzedajnych sędziów. Kto tego nie rozumie, kto tego nie potrafi zrozumieć ten kiep i dureń.

I to jest dowód na to,że nigdy komuniści nie odeszli,że cały czas maja wpływ na wszystko. Źle się stało,że nie zostali wszyscy rozliczeni i wysłani w niebyt polityczny. Ale jest to wina Tuska bo to on zadecydował,że nie będzie rozliczania. Wszystkie męty komunistyczne zostały pod jego skrzydłami i są w rządzie po dzień dzisiejszy pod innymi nazwami.Może warto by było podjąć działania na usunięcie ale wszystkich. O ileż było by prościej i łatwiej. Nigdy nie jest za późno na naprawienie błędów.

PZPR został ogłoszony przed laty organizacją przestępczą. Tak więc wszystkie instytucje w tym sądownictwo też należą do tej grupy mafijnej, aż do dnia dzisiejszego. Obecni sędziowie to niechlubni spadkobiercy tych bandytów bo nigdy nie zostali zlustrowani. I nic tego nie zmieni dopóki nie zostanie zastosowana tzw. " Opcja Zero" czyli wszyscy bez wyjątku na "zieloną trawkę".

Chyba Ty ogłosiłeś przed laty PZPR organizacją przestępczą. Nie po to inscenizowali okrągły stół, żeby ktoś im zarzucał przestępczość. Siedzą czerwieńce na szczytach władzy tak jak siedzieli i dobrze się mają. Jak patrzę np. na brak ruchów w MSZ w sprawie obsady placówek Polakami, to nadal nie mam pewności, czy coś się zmieni.

dlaczego IPN nie przedkłada do sejmu projektu uchwały potępiającej i zaliczającej tych katów jako zbrodniarzy dokonujących mordów na polskich patriotach i żołnierzach walczących z sowietami i ubekami o wolną Polskę!! na co czekamy, kto ma to zrobić???

dlaczego IPN nie przedkłada do sejmu projektu uchwały potępiającej i zaliczającej tych katów jako zbrodniarzy dokonujących mordów na polskich patriotach i żołnierzach walczących z sowietami i ubekami o wolną Polskę!! na co czekamy, kto ma to zrobić???

To może do Pocztu Królów Polskich powinniśmy dodać carycę Katarzynę i innych zaborców? To przecież też 'historyczni' władcy Polski? No i jeszcze oczywiście Adolfa Hitlera - w końcu był kanclerzem w latach 1939-1945 (no może do spółki z Józefem Stalinem)?

Przedstawione 'rozumienie historii' pokazuje jak jest zdeformowana moralność ludzi. To albo 'syndrom Sztokholmski' albo po prostu świadome działanie, czyli ZDRADA.

Do Polski po 1945 roku przyjechało tysiące Rosjan, którzy zmienili nazwiska na polskie i żyją wśród nas. Po coś to zrobili i są wierni bolszewickim ideałom.

Sprostowanie:
to byli żydzi.
To dla nich do końca gomułki Trybuna Ludu w prenumeracie wydawana była w języku wwjidysz.
Przypominam, że przed wojną zbrodniarze stalin i hitler uzgodnili, że wspólnie wymordują polską inteligencję by już nigdy Polacy nie staneli im na drodze. Po wojnie brakło ok.
80% naszej inteligencji.

Brak słów , że nikt tego nie może ruszyć

Sędziowie sami się nie oczyścili a Pan prezes Strzembosz sam się ubrudził

Jest oczywiste, że zarówno sąd najwyższy, jak i de facto całe sądownictwo polskie tkwi mentalnie w PRL i dopóki nie zostanie oczyszczone ze złogów POkomuny, dopóty nie można mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości... wie to każdy, który z tym chorym systemem miał do czynienia... tylko opcja "0" !!!

Sad się sam nie osądzi. Trzeba mu pomóc - czyli wprowadzić takie zapisy w ustawach ustrojowych sądownictwa, w ustawach procesowych (ppsa, kpk, kpsw, kpc, itd.) które nie pozwolą na oszustwa sądowe.

Znaczy, sędziowie realnie oceniają się dobrze (zwłaszcza finansowo i organizacyjnie) codziennie. Zobaczcie co robi justitia.

brak "D E K O M U N I Z A C J I". Jak pamiętają TOWARZYSZE o swoich KOMUNISTYCZNYCH POprzednikach!!!Bolszewicy i POlszewicy won!!To jest ŚMIECH HISTORII!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl