niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

„Wiemy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów”. Dziś 70. miesięcznica smoleńska

Dodano: 10.02.2016 [21:01]
„Wiemy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów”. Dziś 70. miesięcznica smoleńska - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Doskonale wiedzieliśmy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów, począwszy od zamachu na Jana Pawła II, przez śmierć księdza Jerzego Popiełuszki aż do katastrofy smoleńskiej - mówił dziś w homilii ksiądz prałat Wiesław Kądziela, podczas mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, w 70. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Nabożeństwo w Środę Popielcową zgromadziło w świątyni tysiące wiernych.

- Musimy szukać wokół nas motywów wolności, byśmy sobie przypomnieli jak wygląda życie ludzi wolnych. Pamiętajmy o tym modląc się za ofiary katastrofy smoleńskiej. I modląc się za Ojczyznę, gdy toczy się wielka batalia o naszą tożsamość - narodową i chrześcijańską - mówił do zebranych ksiądz prałat.

Przypomniał także słowa Cypriana Kamila Norwida:

Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
Czy to co Twoje będzie zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą.
Czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament
Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

- Myśmy potrafili dzięki Bogu miłosiernemu dźwignąć się z popiołów i odszukiwać nieraz wśród nich prawdziwe diamenty naszego polskiego zarania. Nawet podczas niejednej naszej niewoli babilońskiej kierowaliśmy się niezawodną polską intuicją - jak kompasem wiekuistego zwycięstwa. Doskonale wyczuwaliśmy, kto nam przyjacielem, a kto sprzedawczykiem lub targowiczaninem i kto będzie uciekał zawsze pod płaszcz Babilończyków - mówił kapłan.

Doskonale też wiedzieliśmy, do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów, począwszy od zamachu na Jana Pawła II, przez śmierć księdza Jerzego Popiełuszki aż do katastrofy smoleńskiej

- dodał.

- W nasze polskie zaranie przyjmijmy jako testament modlitwę wielkiego Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego wypowiedziane ponad 60 lat temu w innych okolicznościach, ale wciąż aktualne:

Ojcze Narodów, proszę, wspomnij na bój, który dziś toczymy, by Polska nie była zalana przez obcą przewrotność, przez materialistyczną brutalność, przez półinteligencką pychę i wyniosłość. To straszna siła, która zwycięża ogłupiałych. Upomnij się o Naród Twój, którego jesteś Ojcem i Panem

- stwierdził ksiądz prałat.

Wszyscy wraz z kapłanem odmówili modlitwę księdza Piotra Skargi:
 

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Paweł Szaniawski radca prawny

Paweł Szaniawski radca prawny

Abstrahujac od technicznych przyczyn katastrofy smolenskiej trzeba zdac sobie sprawe chociażby tylko z tego: zgoda Tuska na rozdzielenie wizyt,by umniejszyc range Prezydenta Polski zakrawa na zdrade stanu.Jesli premier demonstruje wobec Rosji brak jednosci w rzadzie godzac sie na dyktat obcego panstwa poddaje sie tym samym jego wladzy.Nie musi mowic wprost;robta co chceta.O pozostalych aspektach przygotowania wizyty jak chocby przestrzeganie obowiazujących zasad bezpieczenstwa lotu VIPow, za co odpowiedzialna jest ustawowo kancelaria premiera - nie ma nawet co mowic.

widoki na międzynarodową komisję ws Smoleńska - fantastyczny wywiad z Zuzanną Kurtyką

http://pomniksmolensk.pl/news....

Pani Zuzanna Kurtyka jest madra i dzielna kobieta. To ona powinna stanac na czele IPNu i kontynuowac prace jej s.p. meza prof. Janusza Kurtyki.

Brawo Wiesiu !!! Madre i prawdziwe slowa. Tak trzeba, choc badz pewien, ze Cie za nie opluja.

No cóż, tyle potrafimy,że obecnie notowany jest
spadek, uczestniczących w Mszach Świętych nas Polaków!
Tylko 40%!!! O czym to świadczy?! Brakuje naszemu Kościołowi Bożemu takich duchownych jak z Mazowsza Zawitkowski.
Brakuje nam Ojca świętego Jana Pawła II. Brak słów !!!

Więcej historii najnowszej w programach TVP od 1989 roku po 1997 do 10 kwietnia 2010 roku !!!!!! to musi brzmieć !!!!!! Inaczej wszystko do d... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prezydencki Tu-154 nie mógł ulec tak poważnym zniszczeniom, jeśli jego ostatnie chwile wyglądały tak, jak to przedstawiają Rosjanie – mówi nam znawca dynamiki lotu i mechaniki płatowców. To była inscenizacja tylko, TU101,TU102 Jak informuje niemieckojęzyczny dziennik “Polskaweb”, przy świeżych jeszcze grobach rząd Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjną transakcję dostaw i transferu gazu do roku 2037 względnie 2045. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).
“Polskaweb” pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto inną umowę pomiędzy Gazpromem i PGNiG pozwalającą importować gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrofą w Smoleńsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod Trybunał Stanu jeśliby zawarł tą w ich opinii szkodzącą finansowo w interes mieszkańców kraju umowę. Na dwa dni przed katastrofą prezydenckiego samolotu światowe media donosiły o odkryciu w Polsce ogromnych zasobów gazu łupkowego.

Lech Kaczyński nie podpisał zaś jednej z umów z Rosją dających jej 50 miliardów euro w zamian za rosyjski gaz. Zaś gazowe interesy Putina załatwiane z polskim premierem nad grobami oficerów w Katyniu dziwiły nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny póxniej w jednym ze smoleńskich hoteli miała miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037 i za to Dalia wykonała polecenie z Moskwy. W imieniu Polski tą umowę podpisał Waldemar Pawlak z PSL, który teraz ma ciepłe staniskiem ze środowiskiem powiązanym z z GAZPROMEM więc jak tu nie powiedzieć ze mafia PO-PSL nie jest organizacją przetacza...

'Drobna' Uwaga...To był/jest rządowy samolot i tzw rząd go podstawiał i za Ten Ówczesny rząd Lot Odpowiada !

Errata: Za ten ówczesny lot rząd platfonsów ODPOWIADA !

Gruppenführer PTAK
P utin
T usk
A rabski
K omorowski

Wszystko wskazuje, że oprócz moskiewskiej nitki istnieje równie groźna nić, a może nawet lina berlińska. Patrząc na skutki zamachu, na to kto najwięcej zyskał, można odróźnić trzy bardzo grube liny. PO/PSL, Moskwa i Berlin.

nie ignorujcie tej nici co to chciala sprzedac nasze lasy zeby sobie wyplacic jakies uzurpowane odszkodowania o ktore powinni sie zglaszac do Niemiec i Rosji a nie do Polski.
to przedstawiciele tej mniejszosci najglosniej krzycza przeciwko wszystkim probom wyjasnienia tragedii smolenskiej i tu mnie zastanawia dlaczego wlasnie oni czyzby cos mieli na sumieniu?

A kto zyskał męczenników? Czwarta nitka?

No tak, już po świętach. Miłosierny urwał się z choinki.

Czy długo Polacy będą czekać na pojawienie się z cyklem swoich programów w TVP Pana Grzegorza Brauna,Pana Michalkiewicza czy Prof.Nowaka ? !!! Mam nadzieje ,że zwolnienie kilku resortowych dziennikarzy to WSTĘP do gruntownej przemiany TREŚCI PROGRAMOWEJ W TVP Panie Jacku !A dziś ZASERWOWANO NAM "jakże ciekawy" wywiad z pania Kopacz- no pogratulować !!!!!!!!!!!!

Prawda! Ale Ziemiec sprawnie powstrzymywał Nienawistny ślinotok opętanej histeryczki kopacz,Dobrze flekował jej konwulsje na wizji...Widziałem !

Daj spokój nie można jej było słuchać, coś tam dukała , zawieszała sie yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy był jej przerywnikie coś gadła o oszustwie Polaków przez , pis a zapomniał co jej partia robiła. Dobrze, że juz nie jest premierem.

"Królestwo moje nie jest z tego świata."

Bez zawierzenia Bogu i ufności w zbawienie wieczne nie odzyskacie
odwagi by wywalczyć sobie wolność i sprawiedliwość, nie staniecie
się wojownikami gardzącymi śmiercią.

Odwaga Żołnierzy Niezłomnych wzięła się z wiary w Boga, to byli ludzie,
którzy byli gotowi zginąć za wiarę, w obronie chrześcijańskich wartości. Oni nie bali się śmierci. Bo to byli prawdziwi chrześcijanie, a nie jak Wy,
na pół poganie.

Wy nie macie takiej wiary. Jesteście słabeuszami przywiązanymi do
życia, boicie się śmierci, i tak naprawdę wątpicie, jesteście tchórzami,
a nie chrześcijanami. Dlatego nie staniecie się rycerzami.

Swoje tchórzostwo usprawiedliwiacie na tysiąc różnych sposobów.
Zdradziliście Pana Boga. Dlatego macie na co zasłużyliście.
Rządzi zło, ponieważ z nim nie walczycie. Obrażacie Pana Boga bo
nie żyjecie wg Jego Przykazań.

Jeśli Pan Bóg ześle Ducha Świętego to nie po to, by naprawiał zło wynikające z Waszych zaniedbań i grzechów, a tylko po to, by Was za Wasze grzechy pokarał.

Ksiądz błądzi. Powinien prosić nie Ducha Świętego o pomoc, tylko odważnie napominać rządzących, gdy grzeszą. Czy nie po to został
księdzem ? To Duch Święty ma za Niego wypełniać jego obowiązki ?

Pan Bóg może jest zajęty tworząc nowe światy. Czy wypada Mu w tym
przeszkadzać ?

Są ludzie wolni i zniewoleni. Ludzie wolni nie mówią nigdy o niewoli.

Tak jest w USA niewolnik pracuje na czynsz chleb i tanie piwo.Krwiopijcy i wyksztalcone bydlo,licha,chciwi ludzie maja Raj do czasu,50 milionow biedakow,4 miliony spi na ulicach.W Chicago chca wprowadzic stan wyjatkowy,w stycznu zostalo zamordowanych z biedy 51 ludzi.W New York city napadaja w metrze ludzi z nozami w reku.

jesteś trollem a nie informatykiem

w USA nie ma niewolników

ja się komu nie podoba, to może opuść ten kraj w każdej chwili

granice są otwarte dla wyjeżdżających

Stany Zjednoczone muszą się bronić granic ale nie przed uciekającymi,
tylko odwrotnie, przed takimi trollami jak Ty i tysiącami innych, które pragną tu się dostać nielegalnie

piekne, i jakze na czasie, Slowa…...

To NASZE,POLSKIE korzenie,wiara,historia.
NASZA madrosc,uczciwosc,i bohaterstwo,honor.
I ciage chce sie TO NAM WYDRZEC,OSMIESZYC,PONIZYC,WYMAZAC..!
Karac sprzedajczykow,jatrzycieli,zdrajcow polskojezycznych!
Zabierac polskie obywatelstwo,wydalac z naszej Ojczyzny!
POLAK dla POLSKI!

"Nasi" udziałowcy w masakrze smoleńskiej: "Gruppenfuhrer KAT" - google. To oni. PO nitce do kłębka dojdziemy do wszystkich kanalii.

ZAMACH

Polami mokrymi od pleśni
Bo wiosna kapryśna w tym roku
Szedł odgłos podobny do pieśni
Zaklęty w białym obłoku

Szedł tak najwyraźniej od wschodu
Żałosna w nim grała kantata
Pomimo wiatru i chłodu
Przypłynął gdzieś z końca świata

I zawisł podobny orlicy
Gdzie tłum na Krakowskim Przedmieściu
Wśród łuny bijącej od zniczy
Żałobną modlił się piesnią

Wtem kula ognista jak słońce
Wykwita pod skrzydłem przybysza
Już piór pokrwawionych tysiące
Opada... nastała cisza

I wszystkim się wówczas zdawało
Że widzą milczacy tłum cieni
Przybrany jednako na biało
W nieznanej zmysłom przestrzeni

A obłok jak skrzydło Anioła
Opasał i znicze i kwiaty
I wichrem przeleciał od czoła
Na przestrzał – z ziemi w zaświaty

I wszyscy patrzyli w tę stronę
Gdzie jeszcze powietrze wciąż drgało
Jak echo tańczące pod dzwonem
Gdy serce w nim bić przestało

A mała dziewczynka w płaszczyku
Powagą swej misji przejęta
Układa naręcze goździków
Przy zdjęciu Prezydenta...

Wszyscy byliśmy na pokładzie Tupolewa i przez lata usiłowano zakłamać fakty o Smoleńsku:
Teraz prawda wyjdzie na jaw!

http://www.polskacanada.com/ws...

Piękna, prawdziwa Homilia!

Księdza Wiesława Kądzielę słucham od lat. Dobre i wartościowe kazania. Nauka i wskazówki, ewangelia i patriotyzm to wszystko jest Kościół.Dlaczego inni księża cisi, usłużni i bojaźliwi. A papież Jan Paweł II przecież mówił "...nie lękajcie się..."

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl