niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

„Wiemy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów”. Dziś 70. miesięcznica smoleńska

Dodano: 10.02.2016 [21:01]
„Wiemy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów”. Dziś 70. miesięcznica smoleńska - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Doskonale wiedzieliśmy do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów, począwszy od zamachu na Jana Pawła II, przez śmierć księdza Jerzego Popiełuszki aż do katastrofy smoleńskiej - mówił dziś w homilii ksiądz prałat Wiesław Kądziela, podczas mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, w 70. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Nabożeństwo w Środę Popielcową zgromadziło w świątyni tysiące wiernych.

- Musimy szukać wokół nas motywów wolności, byśmy sobie przypomnieli jak wygląda życie ludzi wolnych. Pamiętajmy o tym modląc się za ofiary katastrofy smoleńskiej. I modląc się za Ojczyznę, gdy toczy się wielka batalia o naszą tożsamość - narodową i chrześcijańską - mówił do zebranych ksiądz prałat.

Przypomniał także słowa Cypriana Kamila Norwida:

Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
Czy to co Twoje będzie zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą.
Czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament
Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

- Myśmy potrafili dzięki Bogu miłosiernemu dźwignąć się z popiołów i odszukiwać nieraz wśród nich prawdziwe diamenty naszego polskiego zarania. Nawet podczas niejednej naszej niewoli babilońskiej kierowaliśmy się niezawodną polską intuicją - jak kompasem wiekuistego zwycięstwa. Doskonale wyczuwaliśmy, kto nam przyjacielem, a kto sprzedawczykiem lub targowiczaninem i kto będzie uciekał zawsze pod płaszcz Babilończyków - mówił kapłan.

Doskonale też wiedzieliśmy, do jakiego kłębka prowadzą nici wszelkich zdrad i zamachów, począwszy od zamachu na Jana Pawła II, przez śmierć księdza Jerzego Popiełuszki aż do katastrofy smoleńskiej

- dodał.

- W nasze polskie zaranie przyjmijmy jako testament modlitwę wielkiego Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego wypowiedziane ponad 60 lat temu w innych okolicznościach, ale wciąż aktualne:

Ojcze Narodów, proszę, wspomnij na bój, który dziś toczymy, by Polska nie była zalana przez obcą przewrotność, przez materialistyczną brutalność, przez półinteligencką pychę i wyniosłość. To straszna siła, która zwycięża ogłupiałych. Upomnij się o Naród Twój, którego jesteś Ojcem i Panem

- stwierdził ksiądz prałat.

Wszyscy wraz z kapłanem odmówili modlitwę księdza Piotra Skargi:
 

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Abstrahujac od technicznych przyczyn katastrofy smolenskiej trzeba zdac sobie sprawe chociażby tylko z tego: zgoda Tuska na rozdzielenie wizyt,by umniejszyc range Prezydenta Polski zakrawa na zdrade stanu.Jesli premier demonstruje wobec Rosji brak jednosci w rzadzie godzac sie na dyktat obcego panstwa poddaje sie tym samym jego wladzy.Nie musi mowic wprost;robta co chceta.O pozostalych aspektach przygotowania wizyty jak chocby przestrzeganie obowiazujących zasad bezpieczenstwa lotu VIPow, za co odpowiedzialna jest ustawowo kancelaria premiera - nie ma nawet co mowic.

widoki na międzynarodową komisję ws Smoleńska - fantastyczny wywiad z Zuzanną Kurtyką

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7741

Pani Zuzanna Kurtyka jest madra i dzielna kobieta. To ona powinna stanac na czele IPNu i kontynuowac prace jej s.p. meza prof. Janusza Kurtyki.

Brawo Wiesiu !!! Madre i prawdziwe slowa. Tak trzeba, choc badz pewien, ze Cie za nie opluja.

No cóż, tyle potrafimy,że obecnie notowany jest
spadek, uczestniczących w Mszach Świętych nas Polaków!
Tylko 40%!!! O czym to świadczy?! Brakuje naszemu Kościołowi Bożemu takich duchownych jak z Mazowsza Zawitkowski.
Brakuje nam Ojca świętego Jana Pawła II. Brak słów !!!

Proszę powiedzieć do jakiego kłębka prowadzą te nici. Niech Ksiądz się podzieli i powie Polakom kto za tymi zamachami stoi. My też chcemy wiedzieć.

odpowiedź można znaleźc na stronie: gazetawarszawska.com

Napisz, że ty chcesz wiedzieć. My - to także ja. Na samą myśl, że mogę być z tobą grupie robi mi się niedobrze.
Nie odbieraj tego jako obelgę, naprawdę tak czuję. Pozdrawiam.

Elżbieta napisała My (nie wszyscy) to znaczy Ci którzy nie wiedzą, a chcą wiedzieć. Ty się chyba do nich nie zaliczasz. Ty nie wiesz i nie chcesz wiedzieć. Nie bierz wszystkiego do siebie

gruszka, jaki ty jestes plytki, pusty i slaby.

Jak pusta gruszka irygacyjna stojąca na półce w drogerii.

Nie tylko Ty nie wiesz Elżbieto. Co łączy zamach na naszego Papieża ze śmiercią księdza Popiełuszki i z zamachem smoleński. Ja też nie mam zielonego pojęcia i chyba nikt z internautów nie wie. Ci którzy udają, że wiedzą posługują się tylko inwektywami

Jak nie wiesz to albo jesteś bardzo młody albo jesteś lewak,ci nigdy nic nie wiedzą choć to zrobili .

lewactwo kochani, lewactwo. Przecież to tak proste jak schemat cepa

lewactwo a co za tym idzie żydostwo, gender, pederaści, hipsterzy i cykliści - ot co

Pani Elzbieto, miejmy nadzieje, ze juz niedlugo uczciwi naukowcy przedstawia i Pani i nam wszystkim raport o tym, co naprawde sie stalo. Ksiadz Wieslaw wyrazil tylko to, co ogromna wiekszosc Polaków juz od 2010 roku czuje i podejrzewa. Kiedy w katastrofie ginie Prezydent, cale dowództwo armii i elita panstwa, kiedy kretactwa rzadu i propagandowych mediów nie maja konca, kazdy normalny czlowiek powinien siebie zapytac: cui bono ?

czytać , czytac , czytac
jest tyle na ten temat wiedzy w necie oby tylko chcieć
szukaj literatury ,
zawsze studiuj wszelkie podane tutaj linki to bedziesz wiecej wiedziec anizeli w tej chwili wiesz na różne tematy

czy tak ciężko wpisac w google lub nawet na youtube
- kto zabił Popiełuszke i dlaczego
- - zbliza-sie-30-rocznica-zamachu-na-jana-pawla-
itd...

szanowna pani należaloby raczej zapytać o to nie ks.prałata, a komisję millera,laska czy anodiny.
A ponieważ im wyszło, że to pancerna brzoza "pijany" generał, nieudaczni piloci to raczej sprawa jest dla średnio inteligentnego Polaka jasna, jak wybuch.
Poza tym prosze sobie także odpowiedzieć na pytanie dlaczego sowieci nie chcą oddać czarnych skrzynek, czemu pocieli wrak i manipulują faktami nie pozwalając zeznawać obsłudze lotniska??

Gienerałka Anodina jest teraz w którymś państwie na Zachodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby oskarżyć ją o fałszerstwo śledztwa smoleńskiego, wystawić ENA i ściągnąć do Polski.

Prosze Pania,PIS chcial po katastrofie komisji miedzynarodowej,zadal wraku i skrzynek.Dzisiaj po dojsciu do wladzy nie ma mowy o zadnych miedzynarodowych komisjach,ucichlo o wraku, mowa tylko o podkomisji powolanej przez pana Macierewicza bez miedzynarodowych ekspertow czy jakichkolwiek expertow od badania katastrof lotniczych.Jako pilot odpowiem,ze w tych warunkach ktore panowaly w Smolensku zaden pilot lotnictwa cywilnego nie probowal by podejscia do ladowania.Gdyby cudem udalo sie wyladowac trzeba by bylo oddac licenscje a tego nikt nie zaryzykuje,tylko wybierze nastepne lotnisko.

CZy zastanowiłeś się dlaczego "nie ma międzynarodowej komisji"? Jeszcze będziesz patrząc w lustro widział..., może nawet wyrzuty sumienia, Oliver.

ty juz chyba oddales swoja LICENSCJE ale kaftana nie oddawaj bedzie nam potrzebny, hehe ....

Ty taki pilot jak z volksdetscha Tuska płemieł...

Ty taki pilot jak z volksdetscha Tuska płemieł...

Powiedział, należy tylko użyć rozumu. No ale nie wszyscy to potrafią. Ale proszę nie tracić wiary. W którymś momencie na pewno przyjdzie olśnienie, jak grom z jasnego nieba.

Żeby użyć, jak piszesz rozumu, TRZEBA GO MIEĆ! Pozdrawiam.

Jeśli wiesz więcej to podziel się tą wiedzą. Uwierz mi nie każdy jest tak mądry jak Ty. Czy tak trudno napisać parę słów. Kto jest tym zamachom winny? Jeśli nie wiesz to daj wypowiedzieć się innym

Znamienne słowa herr Thuska po katastrofie :
"przecież nie wypowiemy Rosji wojny ..."

A kto jest winny? Złodziej co okradł dom czy właściciel domu co drzwi zostawił otwarte?
Wina leży PO stronie Polskiej, że dopuściła do takiej możliwości, że stało się - jak się stało.
Czy można winić wilka, kiedy postępuje zgodnie z własną naturą - zdrajcy i mordercy?
Obojętnie czy był zamach, czy katastrofa - wina leży po polskiej stronie.

Trudno tłumaczyć coś osobie, która nawet nie rozróżnia, wiedzy od mądrości. A homilia tego kapłana jest prawidłowa. Wynika z ducha Księgi nad Księgami. Nawet Jezus, mówiąc w przypowieściach do ludzi, tylko apostołom wyjaśniał znaczenie tychże mów. A dlaczego? Chcesz wiedzieć? To zawijaj do poznania poprzez lekturę Księgi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl