niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Matka Kurka ujawnia „Kompendium Wielkiej Ściemy”. Zobacz DOKUMENTY

Dodano: 12.01.2016 [12:05]
Matka Kurka ujawnia „Kompendium Wielkiej Ściemy”. Zobacz DOKUMENTY - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Spór Jurka Owsiaka i Piotra Wielguckiego, znanego jako bloger Matka Kurka trwa od dawna. Ten pierwszy się broni, ten drugi bacznie przygląda się finansom WOŚP i firm z nią powiązanych. Do tego  oczekuje od szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udostępnienia dokumentacji firmy „Mrówka Cała” – wynika to z sentencji wyroku w sprawie Matka Kurka kontra Jerzy Owsiak. Bloger przedstawił „kompendium wiedzy na temat biznesowej organizacji”.

„Owsiak jest brutalnym manipulatorem, który przywiązuje do swoich propagandowych machin oblężniczych chore i kwestujące dzieci, po czym krzyczy: »Nie mnie atakujecie, tylko te dzieci, którym odbieracie radość i nadzieję«. Oczywiście nie jest to cytat dosłowny, ale wymowa zawarta w propagandzie serwowanej przez WOŚP, która służy utrzymaniu całego biznesu i przykrywaniu interesów Owsiaka”

napisał kiedyś bloger Matka Kurka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Akcja „Nie daję Owsiakowi”. Na co idą pieniądze z WOŚP?

W tym roku przedstawił „Kompendium "Wielkiej Ściemy"!”. W tekście znajduje się mnóstwo skanów dokumentów obrazujących m.in zarobki Jerzego Owsiaka, jego żony Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, finanse WOŚP.

Znajdziemy tam też umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP, wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP, czy umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”.

W rzeczywistości medialnej wizerunek Jerzego O. i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa

– pisze Piotr Wielgucki.
 
Jednym ze skanów jest fragment raportu KRS „Złotego Melona” – firmy należącej do WOŚP. Wśród danych znajduje się rubryka „Usługi obce”, która opiewa na 10504996,55 zł – ponad 10,5 mln zł!.


(fot. screen kontrowersje.net)

I bloger pisze:

Zgadnijcie, kto te usługi wykonuje? O zgadywaniu piszę całkiem poważnie, bo Jerzy O. i na torturach nie chce tej najsłodszej tajemnicy wyjawić”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak chwalił się sukcesem w TVP - wtedy padło pytanie o finanse i blogera Matka Kurka. Uśmiech zgasł...

Dodaje, że część danych jest "na całe szczęście dostępnych" i tłumaczy:

Przesuwanie kosztów na WOŚP i powiększanie zysków „Złotego Melona” pozwala Jerzemu O. zlecać usługi na dziesiątki milionów złotych, prywatnym firmom należącym do samego Jerzego O. lub najbliższej rodziny pana "Jurka". Kiedyś naczelnym podwykonawcą była "Mrówka Cała" należąca do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która z firmy "Złoty Melon" i Fundacji WOŚP otrzymała przelewy co najmniej na 1 300 000 złotych

 
Do tych danych też załączane są skany kolejnych dokumentów.
 
Jak podaje Matka Kurka w tym momencie „numerem jeden” jest firma Tabasco Jacka Stachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak, córki Jerzego Owsiaka.

Pan Jacek jest jednocześnie pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W rodzinie nic nie zginie

– czytamy na kontrowersje.net.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak zobaczył okładkę „Gazety Polskiej” - chyba zabolało, bo znowu biadolił o atakach

Bloger przedstawia zestawienia, z których wynika, że do „każdy podatnik łoży na biznesy Jerzego O.”. WOŚP finansowane było z kas samorządowych, np. wydatki poniesione przez gminę Miasta Gdańska na organizację i promocję XXII Finału WOŚP to łącznie 119 tys. zł. Do tego pismo z urzędu miasta potwierdzające te kwoty.
 

(fot. screen kontrowersje.net)

„Ciekawe” zestawienie dotyczy kwoty zebranej przez sztab i rozliczenia jej w banku. Z załączonych dokumentów wynika, że rozliczenia z banków nie pokrywają się z potwierdzeniem wystawianym przez WOŚP. 

Rozliczenia ze sztabami to jeden wielki skandal. Pieniądze liczą sztaby, przekazują do banków, ale na końcu to WOŚP wystawia potwierdzenie, które ma się nijak do sprawozdania. Prócz różnic w kwotach, co jest niedopuszczalne, „Jurek” w ogóle nie rozlicza walut obcych i kosztowności (obrączki itp.)

– czytamy.


(fot. screen kontrowersje.net)

Jest też odniesienie do wyroków jakie zapadły za słowa np. „„król żebraków” i „hiena cmentarna na dorobku”. Bloger przyznaje jednak, że „wszystkie zarzuty dotyczące nieprawdziwych informacji na temat finansowania WOŚP, „Złotego Melona” i firm rodzinnych Jerzego O., które rzekomo miał podawać Matka Kurka, Sąd w CAŁOŚCI ODRZUCIŁ”.

Zaznacza, że zeznania pracowników i szefa WOŚP zostały uznane przez sąd za niewiarygodne.
 
W tekście Piotr Wielgucki przedstawia dużo więcej dokumentów. Wszystko można zobaczyć TUTAJ.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a co to jest 10 melonów POdyebane przez owsiaka faszystę to taki napiwek

Wiem jedno.To kiedyś pęknie.I będzie wielkie zdziwienie. Bo brak kontroli sprzyja wyłudzeniom .A to sprzyja nie tylko ludziom obok Owsiaka ale również jemu samemu też!

Roczny budżet NFZ 2015 = ok. 69.000.000.000 (miliardów) / zbiórka roczna WOŚP 23 = ok. 53.000.000 (milionów). Niech społeczeństwo zna proporcje.

A mnie zastanawia jedno....zwolennicy akcji ciągle mówią o urządzeniach zakupionych przez WOŚP, jakby tylko one były w szpitalach???? Te urządzenia to jest jakiś znikomy procent, więc nie wypisujcie głupot,że ludzie żyją dzięki Owsiakowej akcji!!!! Pozdrawiam lekarz!!!

I widzisz tu się mylisz i to mocno. Pracuje w jednym z większych szpitali w Polsce. Jestem Inżynierem pracującym z sprzętem medycznym co z tym idzie obsługuje większość tego typu sprzętu w szpitalu. I ten znikomy procent to cały oddział neonatologiczny (wcześniaków) który jest wyposażony w najnowsze inkubatory i sprzęt podtrzymywania życia. Dodatkowo duża ilość komputerów i sprzętu dla pielęgniarek.
A to jest tylko jeden odział. Więc proszę nie gadaj mi że to znikomy procent bo tak nie jest. Prawda jest taka że szpitala nie stać na tak drogi sprzęt. A dzięki niemu bardzo dużo noworodków przeżyło i żyje bez żadnych wad. I to jest ogromny sukces orkiestry. A większość osób krytykujących proszę o pójście do szpitali i rozmowę z pracownikami neonatologi. To z reguły leczy wątpliwości.

Ludzie bijecie się o kolor auta w którym nie działa silnik.

Nie sądzicie że to państwo z naszych podatków powinno zapewnić ten sprzęt a nawet "lepszy" ?

Twój znikomy procent to nadal kilka tysięcy dzieci rocznie.. Pozdrawiam pacjent..

Gdyby nie prywatny interesik pana Jurka, to tych dzieci mogło by być kilkadziesiąt tysięcy rocznie!

Ale dzieci pana Jurka i Dzidzię ma ło obchodzą - to dla nich tylko konieczny i trochę kłopotliwy rekwizyt dla robienia dużej kasy na strzyżeniu oszukanych i naiwnych.

Gdyby nie interesik pana Jurka nie byłoby ani WOŚP, ani akcji, ani sprzętu. Bo jakoś przed Owsiakiem nikt takiej akcji nie zrobił. I obyś nie musiał nigdy Ty, ani Twoje dzieci, wnuki korzystać ze sprzętu WOŚP.

Takie gadanie, przecież on też z czegoś musi żyć, wiem, że morze na tym dużo zarobić, ale dla mnie to nie jest takie ważne - należy mu się. Choć nikt nigdy nie potwierdził ile on tak na prawdę na tym zarabia, a ile dostają szpitale jest dokładnie potwierdzone. Dzięki niemu przeżyły tysiące osób - reszta tak na prawdę nie powinna nas obchodzić. A ile Caritas ludzi uratowało, ilu ludziom pomógł przepełniony bogactwem polski Kościół, ile zarabia Rydzyk i ta cała jego "świta" ??? - Na tym polega problem !

Nie kompromituj się pytaniem ilu uratował Caritas. Zobacz na statystyki.

Jeśli ludzie czują potrzebę oddawania parę groszy na szczytny cel to ich sprawa. Może ta Matka Kurka przestałaby całe lata rozliczać Pana Owsiaka? To przeszkadza i sieje nienawiść. Akcja O.Ś.P przynosi ludziom wiele radości i pożytku. Nie należy ciągle krytykować celu, który przewyższa materializm. Od rozliczania Pana Owsiaka jest pani księgowa, a nie jakaś Kurka...

W krajach gdzie nie ma świętych krów organizacje charytatywne są sprawdzane na wszystkie możliwe strony aby nie służyły jako pralnie pieniędzy lub źródła lewych dochodów. W Polsce, gdzie Jerzego O. kreowano na św. Jerzego od puszki wszystkie chwyty są dozwolone łącznie z lekceważeniem wyroków sądowych. A pani księgowa, która powinna rozliczać Jerzego O. jest tak sprawna w swoim fachu, że nie potrafiła wyjaśnić sądowi jak prowadzi obliczenia w programie komputerowym, którym się posługuje.
Stosując twoja filozofię można rozgrzeszyć samego Ala Capone. W końcu pomógł tylu prostym ludziom. Do tej pory w Cicero, miasteczku pod Chicago mile tego jegomościa wspominają.

Jak Owsiak pojedzie na urlop w gory,dobrze byloby sprawdzic
na jakich nartach szusuje.Red Rachon jest dobry w te klocki
a jest napewno silniejszy od Owsiaka,wiec tym razem bylby
rewanz,gdyby tak,sam na sam.

A jednak Polacy nie dali się przekonać...
Chociaż Polscy Patrioci przekonują od lat, żeby nie dawać pieniędzy na chore dzieci i staruszków, to WOŚP znów pewnie pobije rekord. Z roku na rok zbierają coraz więcej. I kupują drogi sprzęt medyczny dla dzieci i staruszków. A można by inaczej - Prawo i Sprawiedliwość:))) mogłoby uchwalić uchwałę naprawczą dla rynku medycznego i uporządkować wyśrubowane ceny sprzętu. Że np. pompa insulinowa kosztuje w Polsce 1 zł, a np. respirator - 3 zł. WOŚP przestałby być do czegokolwiek potrzebny, bo Polskie szpitale nakupowałyby sobie sprzętu bez żadnej łaski!
Albo, polscy kibice - Patrioci przejęliby na siebie zbiórkę pieniędzy organizując patriotyczną akcję. Na pewno byliby skuteczni, bo już kilka razy pieniądze od staruszek zbierali! Dlatego potrzeba tu "dobrej zmiany", którą nasz Rząd, wraz z Prezydentem RP, pod kierunkiem Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego mógłby moim zdaniem sprawnie przeprowadzić. Polscy kibice już zadeklarowali poparcie dla Rządu w dobrych zmianach.
Prowadź Jarosławie!

Jeszcze nie czytalem wpisow,specjalnie,zeby byc bezstronnym
Ciekaw jestem ilu po tej lekturze,napisze,ze jego dziecko
zyje dzieki Owsiakowi,albo,zeby pisac oswiadczenia,ze nie
skorzystam z urzadzen"Owsiaka",lub,ze to taka cenna akcja?
Owszem cenna,zeby bylo jasne,ale nie w jego wydaniu.No,jak
te galy sie otwieraja? Tylko trzymajcie rece w pogotowiu,
zeby zlapac je, gdy beda wyrywaly sie z orbit,bo mozna
przydepnac.Tak moi kochani,komusze nasienie,glupio co?
Wszystko wam sie rypie,wielki czas! 70 lat.chwatit!

jakie urządzenie owsiaka!? jak złodziej kupi za kradzione pieniądze to nie znaczy że coś jest jego!

"jank"(19:23) Oczywiscie ,ze nie jego.Powtorzylem tylko to,
jakich okreslen uzywaja ci uwiedzeni jego"haryzma".

Kiedy wreszcie Owsiak zostanie rozliczony. I dlaczego we wszystkich fundacjach usługi obce są tak wysokie? Czy właśnie w nich kryją się największe krętactwa.
Czy Owsiak nie powinien publikować swojego majątku i swoich rocznych dochodów, dla przejrzystości sprawy?

Ile będzie jeszcze trwał ten przekręt narodowy?

Owsiak mówi" do końca świata i jeden dzien dłużej"
Gra duraka jest głośny,robi głupie miny,ku uciesze gawiedzi a mrowka cała pęcznieje,a melon jest opróżniany.Jajjjja jak berety ;)

nieprzekonanych nie przekonamy, ale moze obejrza na YT "Jurek Owsiak resortowe dziecko" i "smutna prawda o orkiestrze swiatecznej pomocy, ciekawe bo także o jego żonie, krotko mowiac rodzina Adamsów bez cienia usmiechu z mojej strony

Apropos.Wieczorową porą idzie sobie Kowalski,nagle 6-cio letni brzdąc
zastępuje mu drogę i miłym,grzecznym głosem prosi
-Wujku daj mi zegarek.
Kowalski lekko zszokowany
-Co ty smarkaczu robisz o tej porze,zaraz dam ci zegarek,że popamiętasz,won do domu!
Nagle zza węgła wychodzi dobrze zbudowany żul.
-No co,dziecku żałujesz?

Żądamy by tego bolszewickiego złodzieja rozliczyć.

To rzad ma zapewnic opieke medyczna dla ludzi, a nie zlodziej Owsak syn milicjanta.

Skarbówka bierze się za WOŚP. Pomogłeś Owsiakowi? Zapłać PIT.

Fiskus bierze się za wszystkich, którzy pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według prawa każdy, kto sprzedał na licytacji rzecz, która ma mniej niż pół roku, zarobił. Dlatego, jak twierdzą eksperci, trzeba zapłacić podatek od dochodu.

Ewa Matyszewska: Wczoraj na łamach DGP informowaliśmy, że osoby, które brały udział w licytacjach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy muszą liczyć się z pewnymi obowiązkami podatkowymi: w podatku od czynności cywilnoprawnych lub VAT. Czy przy takiej transakcji powstanie dochód do opodatkowania?

Rafał Grabarz*:Zgodnie z przepisami podatkowymi, jeżeli osoba fizyczna dokonuje odpłatnego zbycia (np. na aukcji internetowej), dochód z tego tytułu może podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Dotyczy to również sytuacji, gdy podatnik nie jest przedsiębiorcą, a transakcja jest jedynie incydentalna. Przepisy podatkowe zaliczają do źródeł przychodów również odpłatne zbycie m.in. innych rzeczy (niebędących nieruchomościami i prawami związanymi z nieruchomościami), jeżeli zbycie to nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pół roku od nabycia. Okres pół roku liczy się od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie. W przypadku zamiany okresy te odnoszą się do każdej z osób dokonującej zamiany. W rezultacie, jeżeli transakcja będzie miała miejsce przed upływem sześciu miesięcy od momentu nabycia rzeczy, powstanie z tego tytułu przychód podatkowy.

Osoby, które w ramach licytacji WOŚP sprzedały dany przedmiot, uzyskany w ten sposób dochód przekazywały na fundację. Czy taką darowiznę będzie można odliczyć od dochodu w rocznym PIT?

W sytuacji gdy podatnik następnie przekaże (daruje) środki uzyskane ze zbycia rzeczy na cele charytatywne, będzie mógł skorzystać z odliczenia tej darowizny od dochodu. Oczywiście, aby skorzystać z tej ulgi konieczne będzie spełnienie przesłanek wymienionych w przepisach ustawy, np. w przypadku darowizny pieniężnej istnieje konieczność udokumentowana darowizny dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego.

*Rafał Grabarz jest menedżerem w Ernst&Young

Wydruk pochodzi ze strony: http://www.skarbowcy.pl/blaste...

Jestesmy jedyny krajem na swiecie ,ktory raz do roku wychodzi na ulice i zebrze.Tysiace mlodych ludzi nie wie ,ze raz w roku staja sie zebrakami .To jest ponizajace.Jeszcze rozumiem ,akcje szkolna lub zakladowa ale ulica to hanba.

cytując fragment znalezionej publikacji:

"Według obliczeń dr Król, wśród działających w Polsce około 100 tys. zawodowych żebraków jedynie 10 proc. stanowią osoby naprawdę potrzebujące.

Szacuje też, że dzienny zarobek żebraka w Polsce wynosi 200–500 złotych. Jej samej podczas przeprowadzanych na użytek swoich badań żebrów udawało się uzbierać nawet 70 złotych w ciągu godziny."

Uśredniając 350 złotych per żebrak x 120 tys. namówionych do procederu wolontariuszy, to powinno dać kwotę 42 mln i to bez zbędnej ideologii, mydlenia ludziom oczu, wykorzystywania służb państwowych do obsługi imprezy, kosztów służb mundurowych zmobilizowanych do ochrony.

Pokażcie to w wiadomościach teleexpresie i bedzie jasne co i jak

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl