niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Wielka Orkiestra Hipokryzji. Ani grosza! Jak Owsiak przywiązuje dzieci do machin oblężniczych

Dodano: 09.01.2016 [22:26]
Wielka Orkiestra Hipokryzji. Ani grosza! Jak Owsiak przywiązuje dzieci do machin oblężniczych - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Tegoroczna WOŚP będzie dla Państwa wspaniałym, dalekim od brudnej polityki przeżyciem! Możecie wylicytować spotkanie z Jarosławem Kuźniarem, płaszcz Kasi Tusk, gitarę Tomasza Karolaka i buty Marii Czubaszek. Akcję sponsorują represjonowane przez reżim PiS Bank Pekao SA i niemiecki Lidl. Czy będą dodatkowe atrakcje, jak wyrzucanie siłą dziennikarzy z konferencji przez łysych ochroniarzy, okaże się już wkrótce
 
Wielka Orkiestra Hipokryzji – jak nazwał akcję Owsiaka Piotr Ciszewski z portalu Lewica.pl – ma swój finał w najbliższy weekend. Nie ma wątpliwości, że establishment wykorzysta ją do ataku na obóz niepodległościowy i rewitalizacji podupadającego KOD-u. Wątpliwości być nie może, bo Owsiak tę samą rolę odgrywa od czasów junty Jaruzelskiego – zawsze uaktywnia się politycznie, gdy postkomunistyczna oligarchia jest poważnie zagrożona.

Jego metodę najtrafniej scharakteryzował Piotr Wielgucki, czyli bloger Matka Kurka: „Owsiak jest brutalnym manipulatorem, który przywiązuje do swoich propagandowych machin oblężniczych chore i kwestujące dzieci, po czym krzyczy: »Nie mnie atakujecie, tylko te dzieci, którym odbieracie radość i nadzieję«. Oczywiście nie jest to cytat dosłowny, ale wymowa zawarta w propagandzie serwowanej przez WOŚP, która służy utrzymaniu całego biznesu i przykrywaniu interesów Owsiaka”.

Głównym zadaniem Owsiaka jest kanalizowanie buntu młodzieży w kierunku wygodnym dla establishmentu. W 2015 r. Owsiak poniósł największą w swym życiu porażkę: to młodzież zdecydowała o wygranej PiS. Nietrudno się domyślić, do czego zostanie użyty teraz.

Przemoc i kłamstwa Owsiaka

8 stycznia 2015 r., konferencja prasowa Jerzego Owsiaka. Dziennikarz Michał Rachoń z Telewizji Republika zadaje mu merytoryczne pytanie: „Mam pytanie dotyczące wykonania wyroków sądu i tego, dlaczego firma Mrówka Cała nie udostępniła dokumentacji, jak wynika z sentencji wyroku w sprawie Matka Kurka kontra Jerzy Owsiak. I z tym związane pytanie, dlaczego państwo powołaliście nową spółkę?”.

„Proszę tego pana stąd wziąć” – mówi w odpowiedzi Owsiak i obecni na sali ochroniarze siłą wyprowadzają dziennikarza z sali. Coś podobnego nie zdarzyło się nigdy na konferencji prasowej polityka w żadnym kraju, z reżimami totalitarnymi włącznie.

Zachowanie Owsiaka wzbudziło komentarze, iż jego ojciec – wykładowca w Ośrodku Szkolenia ZOMO – matka milicjantka i brat ormowiec mogliby być dumni ze sprawności w stosowaniu przez niego przemocy.

W największych telewizjach sprawę bagatelizowano. Ale nawet wielu mainstreamowych dziennikarzy potępiło zachowanie Owsiaka na Twitterze. „Odpowiedzią nawet na niewygodne pytania nie może być przemoc” – pisał Michał Majewski z „Wprost”. Z kolei Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej” zauważył, że nieodpowiednio zachowali się inni dziennikarze, którzy byli na konferencji: „Nie zareagowali na ewidentną krzywdę, która działa się ich koledze. Powinni zaprotestować lub wyjść z konferencji”.

Sam Owsiak tłumacząc swoje zachowanie, dopuścił się chamskiego kłamstwa, krzycząc do Rachonia: „Ostatnio byłeś na Przystanku Woodstock, chciałeś ode mnie pożyczyć pieniądze. Nie mogłem ci ich pożyczyć, więc opuść teraz ten lokal”. Kłamstwo Owsiaka było sprzeczne z tym, co powiedział rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies: „Człowiek z telefonem komórkowym, który awanturował się w czasie konferencji, nie był nam znany”.
Minął rok i Owsiak zaczął występować w roli… obrońcy wolności słowa. W odpowiedzi na akcję protestacyjną zarządu Pierwszego Programu Polskiego Radia, polegającą na puszczaniu hymnu co godzinę, Owsiak napisał w sobotę na Facebooku: „Dzisiaj nasz hymn rozbrzmiewał w sposób niespodziewany w rozgłośniach radiowych Polskiego Radia. Niespodziewany, ale z jakże pięknym i czytelnym przesłaniem”.
Zapewne w najbliższych dniach dowiemy się, jak jeszcze finał WOŚP użyty zostanie do walki z obozem niepodległościowym.

Macierewicz szkodzi dzieciom

Wracając do diagnozy Matki Kurki o wspomnianym przywiązywaniu dzieci do propagandowych  machin oblężniczych, najbardziej ekstremalnym przykładem niegodnego użycia dzieci do celów propagandy postkomunistycznej oligarchii był atak Owsiaka na Antoniego Macierewicza, gdy ponad setka pracujących w powołanym przez niego zespole naukowców zaczęła zbliżać się do prawdy o Smoleńsku.

„Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich k… w spokoju!” – wykrzykiwał Owsiak. Jaki miał być oficjalny powód szału Owsiaka? Miał on zdenerwować się tym, że media zamiast reklamować jego akcję, pokazywały zespół Macierewicza (uściślijmy: wylewały na niego kubły pomyj), co Owsiak skomentował: „Kiedy dzisiaj 50 dzieci robiło masaż serca, wchodzą w życie z nauką ratowania życia, to ta wiadomość została przykryta totalnym pier...em, które od iluś miesięcy sączy się z chorych głów i wchodzi w nas, zatruwa wszystkich Polaków. Dosyć tego, po prostu k… dosyć!”.

Lewicowy publicysta: to Wielka Orkiestra Hipokryzji

Jedną z najbardziej chamskich manipulacji mediów jest twierdzenie, że to tylko prawica krytykuje (często: hejtuje) Owsiaka. Tymczasem najbardziej ostra krytyka Owsiaka – można cytować dziesiątki takich wypowiedzi – płynie ze środowisk punkowych i lewicowych. Ta ich wściekłość jest zrozumiała, bo to ich ideami manipuluje Owsiak, służąc postkomunistycznej oligarchii.

Gdy w tym roku poseł PiS Stanisław Pięta napisał na Twitterze o WOŚP, publicysta Piotr Ciszewski z portalu Lewica.pl (na co dzień ostro krytykujący prawicę) napisał na Facebooku: „Histeria, że PiS »chce zniszczyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy«, ponieważ poseł Pięta mówi o zakazie udziału funkcjonariuszy państwowych w akcji, mnie po prostu śmieszy. To powrót do normalności. Akcja charytatywna jest z założenia akcją społeczną, a nie wspieranym przez państwo wydarzeniem. Chory był udział w niej wojska, policji, a nawet dawanie datków przez ministrów, którzy powinni raczej dbać o odpowiedni budżet służby zdrowia”.

Wcześniej Ciszewski opublikował na portalu Lewica.pl tekst zatytułowany „Wielka Orkiestra Hipokryzji”, pisząc, że działanie WOŚP za rządów PO było szczytem obłudy: „Sam minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zorganizował aukcję na WOŚP wspierającą ochronę zdrowia, za którą odpowiada... Ministerstwo Zdrowia. Pan Arłukowicz, aby wspomóc zakup sprzętu dla szpitali, wystawił na aukcję sesję treningową w symulatorze lotu śmigłowcem ratowniczym. (…) Może Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zorganizuje aukcję charytatywną na budowę dróg oraz mieszkań, a Ministerstwo Edukacji na pomoc dla szkół?”.

Ciszewski kpił też z postawy „lewicy” establishmentowej: „Partia Janusza Palikota zagłosowała wprawdzie za podniesieniem wieku emerytalnego, czyli w rzeczywistości zmuszeniem wielu seniorów do pracy do śmierci, ale »guru lewicy« poczuł w okolicach 12 stycznia wyrzuty sumienia. Zaoferował, że ugotuje dla zwycięzcy aukcji kolację”.

Jego zdaniem nie gorsi okazali się samorządowcy: „Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, wprawdzie w zeszłym roku zlikwidowała stołówki szkolne, ale te służą przecież dzieciom zdrowym. Pochyliła się nad losem dzieci chorych, przekazując na aukcję wycofany z użytku autobus miejski oraz zdjęcie z autografem znanego celebryty, który uczynił Polskę dostatnią – Lecha Wałęsy”.

Jak wyliczał Ciszewski, dzięki Owsiakowi udało się odzyskać dla służby zdrowia ułamek promila tego, co za rządów PO jej zabrano. I podsumował: „Orkiestra jest wielką marketingowo-promocyjną machiną, sponsorowaną przez wielki biznes i wykorzystywaną przez polityków, przeciwieństwem tego, co głosi swoimi szczytnymi hasłami”.

Bank i market sponsorami WOŚP

Stanowisko Ciszewskiego nie jest na uczciwej lewicy czy w środowiskach punkowych niczym odosobnionym, a raczej bardzo powszechnym. Dziennikarze mediów mainstreamowych mogą przy użyciu wyszukiwarki Google łatwo odnaleźć, co o Owsiaku myśli Łukasz Foltyn – twórca Gadu-Gadu i lewicowy publicysta, Marek Kurzyniec – anarchista, za komuny w Ruchu Wolność i Pokój, Marek Piekarczyk – lider zespołu TSA, Marek Piekarski (nie mylić z Piekarczykiem) ze skłotu Rozbrat, Michał Orzechowski z World Solidarity, członkowie wielu punkowych zespołów – w tym choćby antyfaszystowskiego zespołu SMAR SW. Ton lekko krytyczny znaleźć można nawet u niektórych publicystów mainstreamowej Krytyki Politycznej.

Tych głosów jednak w przestrzeni publicznej być nie może, bo wtedy Owsiaka nie dałoby się używać jako bata na PiS. Dodajmy, że oprócz polityków we wsparcie WOŚP angażowały się na olbrzymią skalę banki. Bank Pekao SA chwalił się rok temu, że w dniu finału WOŚP zaangażowanych było w pracę dla Owsiaka prawie… 2 tysiące pracowników. Z kolei niemiecki koncern Lidl przechwalał się, że w ciągu ostatnich lat wpłacił na WOŚP 8 milionów 800 tys. zł.

Zarówno Pekao SA jak i Lidl, zagrożone przez zapowiedziane przez PiS podatek bankowy oraz podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, są sponsorami tegorocznego finału WOŚP. Czy wpłynie to na siłę ataków Owsiaka na PiS?

Jak „Gazeta Wyborcza” prawdę o Owsiaku napisała

Stwierdzenie, iż Owsiak – syn małżeństwa milicjantów i brat ORMO-wca – w czasach komunizmu kanalizował bunt młodzieży tak, by nie szkodził totalitarnej władzy, oczywiste było pod koniec lat. 80 dla wszystkich zorientowanych. W książce Owsiaka „O sobie” z 1999 r. odnajdujemy opis, jak koło 1989 r. wściekły „Jurek” wpada do redakcji… „Gazety Wyborczej”, by dopaść Adama Michnika. Zdenerwował go artykuł jednego z dziennikarzy o tym, jakoby w PRL miał rozmiękczać młodzież i że „było to niemal jakieś zadanie odgórne”. A lansowane w latach 80. w Polskim Radiu przez Owsiaka Towarzystwo Chińskich Ręczników było „wentylem” na bitą przez ZOMO Pomarańczową Alternatywę. „Pojechałem do »Gazety Wyborczej«. Jak burza tam wpadłem” – wspominał. „Spadaj. Gdzie jest szef?” – wołał do portiera.

Jak Komsomoł szukał wspólnego języka z subkulturami

Jak narodziła się koncepcja kontrolowania zbuntowanej młodzieży w PRL? W 1988 r. Aleksander Oskin, sekretarz ambasady ZSRS w Warszawie, udzielił wywiadu tygodnikowi „Zarzewie”, w którym radził komunistycznym młodzieżówkom, jak postępować z subkulturami. Rozważał: „Do komitetu Komsomołu przychodzi grupa muzyków i mówi: chcemy powołać klub heavy-metalowy”. Zdaniem Oskina może się zdarzyć, że za biurkiem w organizacji siedzieć będzie biurokrata, który ich przegoni: „Jeśli sami znajdą piwnicę, tworzą nieformalny klub »metalistów« [tak przetłumaczyła to słowo redakcja – przyp. PL], oklejają go plakatami (…). Słuchają muzyki z różnych źródeł. Na przykład zachodnich radiostacji. A te (...) przeplatają muzykę tekstami czysto politycznymi”. By do tego nie dopuścić, należy „znaleźć z takimi grupami wspólny język” i „wypracować formy współpracy”.

Luzacka radiowa Trójka, Rozgłośnia Harcerska, w której pracował Owsiak, kontrolowane festiwale – wszystko to była realizacja koncepcji Moskwy. Wspomniany anarchista Marek Kurzyniec, w latach 80. działacz antysystemowego, ekologicznego ruchu Wolność i Pokój, mówił w wywiadzie dla pisma „Lampa” z 2004 r. o roli Owsiaka w całej tej układance następująco: „Po wyjściu z podziemia okazało się, że jest mnóstwo instytucji, taki Polski Klub Ekologiczny albo stowarzyszanie »Wolę Być« założone przez pismo »Na Przełaj«, czyli pion młodzieżowy PZPR, czyli Jurek Owsiak. Myśmy dymili, ludzie siedzieli po więzieniach za służbę zastępczą, a on na falach Rozgłośni Harcerskiej lansował Stowarzyszenie Miłośników Chińskich Ręczników, trututu uwolnić słonia, a Sławek Dutkiewicz wtedy gibał, i był po trzymiesięcznej głodówce. No więc powiem szczerze, że jak teraz tę mordę widzę... Mało jest takich osób, ścierwojadów, które budzą moje negatywne emocje, bo staram się być ewangeliczny, Owsiak tak. Mógł trzymać mordę w kubeł”.

Ani grosza na WOŚP!

W latach 80. Owsiak sukcesy odniósł ograniczone, gdyż młodzież wyczuwała nieszczerość i popularne było hasło „Zakryj Owsiaka chińskim ręcznikiem”. Prawdziwy sukces miał przyjść w latach 90. Wcześniej jednak Owsiak podłapał niezłą robotę.

Jak ujawnił w programie „Zadanie Specjalne” w Telewizji Republika dawny kolega Owsiaka Jan Pospieszalski, Owsiak był pracownikiem firmy „Carpatia” należącej do Jana Załuski. – Myśmy wtedy ciułali na stare używane golfy diesle, a nagle się okazuje, że Jurek jeździ wielkim, wypasionym landroverem, ponieważ został zatrudniony w firmie polonijnej „Carpatia” – mówił Jan Pospieszalski.

Telewizja Republika ujawniła później dokument, z którego wynikało, że Załuska zobowiązuje się oddać firmę „Carpatia” pod nadzór wywiadu wojskowego, przekazywać wywiadowi część zysków ze swoich interesów i zatrudniać na kluczowych stanowiskach wskazane przez wywiad osoby.
O roli Owsiaka w pierwszej połowie lat 90. pisałem wielokrotnie. Jest 1989 rok, tłumy „zdegenerowanej” młodzieży biją się z ZOMO, okupują komitety PZPR, krzyczą: „Sowieci do domu”. Ale wkrótce zaczyna się demokracja i w TVP pojawia się program Jerzego Owsiaka, w którym leci – szok – zakazana dotąd muzyka. Potem dzięki Owsiakowi degeneraci okazują się – szok jeszcze większy – wspaniałymi ludźmi, ratującymi życie dzieciom w czasie Orkiestry.  Wdzięczni czynią go swym idolem. A on sączy im „buntowniczą” ideologię antypolityczności w antyklerykalnym sosie. Liderzy młodej antykomunistycznej opozycji zostają odcięci od buntowników z nowych, wychowanych na Owsiaku roczników. Najniebezpieczniejsza zawalidroga dla III RP zostaje usunięta.

W III RP Owsiak jest strażnikiem tego, by młodzież nie zbuntowała się niewłaściwie. Zawsze kanalizuje jej bunt w kierunku dla establishmentu wygodnym – przeciwko „ciemnemu” Kościołowi, „nietolerancji”, podważaniu dorobku III RP.

Ale mimo to nie brzydzi się pieniędzmi katolików. Wysyłanie dzieci z puszkami pod kościoły to nie przypadek, ale cały system. Proszę zaobserwować to pod dowolnym polskim kościołem. Jeśli z parafialnego dziedzińca wyjść można przez trzy bramy, pod każdą z nich ustawiają się dzieci z puszkami, w ilości proporcjonalnej do liczby wychodzących. Owsiak wie, że statystycznie biorąc ludzie wychodzący z kościołów są nieco bardziej skłonni przejmować się losem potrzebujących niż reszta. Cynicznie gra tym, że babci, której nie znosi, zmięknie serce, kiedy dowie się, że to dla chorych dzieci. No a pod kościołem też nie będzie czekać Owsiak wykrzykujący pod adresem Radia Maryja „jesteście szmaciarze”, lecz budzące zaufanie dziecko.

Warto, by nikt nie nabierał się już na tę maskaradę. Gdy Owsiak oskarża nas, że życzymy WOŚP, by przestała istnieć, ma oczywiście rację. Ale w demokratycznym państwie prawa to nie władza decyduje o tym, jakie fundacje mogą działać. Za to mamy prawo namawiać wszystkich, by Owsiaka nie wspierali. Ani grosza na WOŚP!
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie zbieraj milionerowi kasy na jego prywatne konta fundacji, ta kasa zbierana w waszych miastach winna trofiać do urzedów miast waszych miast, nie oddawajcie swoich pieniedzy obcemu.Prezydenci miast winni zadbać aby dzieci w waszych miastach mogły wpłacac zebrane pieniądze do waszych kas, Po zbiórce poinformujecie tego pana że kasa jest juz u was ibedzie wykorzystana na zakup urządzeń do szpitalw w waszym mieście, inaczej zostanie wam wielkie ZERO, nie zebrana kasa.Do myslenia dla Prezydentów miast pozwalajacych okradac się z własnej kasy zebranych na ich podwórku. A jak chcecie róbcie z tegpo człowieka milionera. Moim zdaniem niech sam zapierdziela i zbiera kasę na swoje konta , maich dużo.Jak chcesz pomóc komus to wpłacaj pieniądze tam gdzie wiesz na co pójdą, w twoim mieście a nie napychać kabzę obcemu.

NIE POSYŁAJ DZIECKA ŻEBY ZBIERAŁO KASĘ DLA TEGO MILIONERA. KOMUNIŚCI WYMYSLILI SOBIE ZBIÓRKE KASY NA SWOJE POTRZEBY, ZBIERANE DO PUSZEK PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ.PIENIĄDZEK Z TAKICH OGÓLNOPOLSKICH ZBIÓREK NIGDY NIE POWINNY TRAFIAĆ DO PRYWATNYCH KIESZENI PRYWATNYCH FUNDACJI GDYZ WIĘKSZOŚĆ TYCH PIENIĘDZY NIE TRAFIA TAM GDZIE ZBIERAJACY OBJECUJĄ. KASA POWINNA IŚĆ DO KAS MIAST GDZIE JEST PRZEPROWADZANA ZBIÓRKA.PREZYDENCI MIAST NIE ODDAWAJCIE JEDNEMU CZŁOWIEKOWI ZEBRANYCH PIENIEDZY W WASZYM MIEŚCIE, ONE POWINNY ZOSTAĆ U WAS A NIE LĄDOWAĆ NA PRYWATNE KĄTA FUNDACJI JEDNEGO CZŁOWIEKA, TO SĄ WASZE PIENIĄDZE NIE JEGO. OTWORZYC KASY W NIEDZIELE I ZEBRANE [PIENIĄDZE WPŁACIĆ NA KONTA SWOICH MIAST, NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W KONIA.AMBER GOLD TEZ ZBIERALI KASE I DO DZISIAJ LUDZIE JEJ NIE WIDZĄ , TU JEST PODOBNIE. NIE DAWAJCIE NABIJAĆ SIĘ W BUTELKĘ OBIECANKAMI ZE JEDEN FACET ZGODNIE Z WASZYMI POTRZEBAMI ZAINWESTUJE TE PIENIĄDZE. U NICH WYPŁATA PRACOWANIKA W FUNDACJI TO KILKANIAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH, NIE WIADOMO ILE ICH JEST. RÓBTA CO CHCETA , ZBIERAJTA KASE DLA MILIONERA, JAK KTO NIE CHCE NIECH NIE ZBIERA.DO MYSLENIA.

Mnie ciekawi to, dlaczego taka akcja ma miejsce tylko w Polsce.
W zadnym kraju Europy, nigdzuie na swiecie nikt nie prowadzi takich akcji, dlaczego?
Przeciez nie dlatego, ze tylko Polacy sa tak 'uczuciowi i empatyczni', a pozostala ludzkosc to chciwe i zle indywidua. Moze raczej tylko my dajemy sie 'rabac' prowadzacym takie akcje, zamiast wymagac tego od panstwa!

Plus minus, daje minus. Dobroczynność składa się z dwóch pojęć; dobro - czynność. Sprzęt medyczny z czerwonym serduszkiem i znakiem WOŚP jest widoczny tu i tam, i to jest dobro. Jest też i "czynność" jak: Fundacja WOŚP, PW - Przystanek Woodstock, S-ka "Złoty melon" i jakaś tam "Mrówka" i głoszenie poglądów, że eutanazja powinna być powszechnie dozwolona, angażowanie telewizji, budżetów Gmin, młodych "Woluntariuszy",kwesta przy kościołach itp., itd. CZY TE "CZYNNOŚCI" SĄ DOBRE? Rok 2009! WOŚP - zebrała ponad 54 miliony złotych. Na pomoc przeznaczono około 29 milionów złotych. CARITAS - zebrała około 442 milionów złotych. Na pomoc przekazano - 435 milionów złotych. Nie rozwijam tematu, bo wiele się pisze tu i tam. Włącz myślenie i wyciągaj wnioski. Nikt nikomu nic nie zakazuje, Ty sam dokonujesz wyboru czynnego. Co popierasz, to utrzymujesz. Jeśli masz świadomość, to musisz liczyć się z konsekwencjami. Nie trwaj w nieświadomości.

WOŚP - schemat działania
http://niepoprawni.pl/blog/jan...

Nie daję na WOŚP ANI ZŁOTÓWKI !! Zasady funkcjonowania firm powiązanych WOŚP są dla mnie podejrzane i nie wzbudzają mojego zaufania. Fakt powołania nowej spółki w miejsce starej ten brak zaufania powiększa. Przebieg sprawy w sądzie z udziałem Pana Owsiaka dodatkowo mnie do tego zniechęca. ANI ZŁOTÓWKI NA WOŚP !

Syn mojego kolegi (weteran z IRAKU) godzinę po urodzeniu musiał walczyć o życie. Jego serce było jak sito. Operację wykonywano na sprzęcie oklejonym - PODAROWAŁA....na zgadnij jaka orkiestra podpowiem ci, że nie dęta...

Dziwie sie, ze w ogole ludzie umieraja skoro "juras" i jego oserduszkowany sprzet tak masowo ratuje zycie. Nie zadales sobie, amputancie mozgu pytania, dlaczego potrzebne sa akcje charytatywne na zakup sprzetu medycznego. Przeciez ty i tobie podobni placa podatki, ubezpieczenie zdrowotne itd. Bo kolesie i sponsorzy owsiaka kradna, przewalaja, przekrecaja, nabijaja sobie kieszenie, wywoza pieniadze z kraju. Wtedy durny Kowalski ponownie placi na sluzbe zdrowia, tym razem dobrowolnie.

Napiszę to tak. Mały Książę mówił że to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. I tak właśnie jest z WOŚP. To wielka akcja która ma na celu przekazać to co mamy tym co potrzebują. Trudno sluchać pierdół w stylu że powinien to zrobić NFZ, zgadza się powinien, ale nie zawsze się im udaje, dlaczego ? nie wiem, zapytajcie ich. To samo z oskarżaniem że Owsiak taki czy sraki. Krytykujecie Owsiaka, proszę bardzo, wyjdzcie zza kompa na ulicę, spróbujcie to wszystko sami zorganizować, uda się ? Może, ale trzeba mieć do tego umięjętności bycia dobrym organizatorem i za to trzeba Owsiaka cenić. Nie znam zarzutów blogera Matki kurki i nie Wiem ile Owsiak bierze i czy w ogóle na swoje cele. Jak nie ma wyroku sądu, i nie można przeczytać że coś jest prawdą a coś to trudno wydać samemu wyrok. Ja zaś patrzę na efekty, a efekt jest taki że sprzęt z naszych datków zbieranych na WOśP ratuje dzieciom życie. Pozdrawiam

Zamiast komentowac najierw oczytaj (sorry, zesula mi sie literka) i wtedy mozesz sie wlaczyc do dyskusju. nie cierie kiedy wyowiadaja sie ludzie,sami twierdzacy ze nie znaja sytuacji, ale oczywiscie swoje trzy grosze niczym nie oartych twierdzen wciskaja. Widzailes czlowieku co dzieje sie na rzystanku Woodstok? To oczytaj i wtedy sie wyowiadaj.

Ja tez nie. Place juz na Owsiaka choć jest on moim sasiademna osiedlu Słowicze Wzgórze,gdzie ma duze mieszkanie o pod.115 m2

Taak a ty, biedactwo masz tylko 36m2

Wystarczy zgarnąć odsetki nie ruszając kapitału. Każdy Polak potrafiłby tak oczywiście gdy ma odpowiedni rodowód np. ojca ZOMOWCA czy WSI. Trzeba wiedzieć jak sie urządzić, rodzinie pozwolić zarobić, a samemu nic nie wrzucając do swojego koszyczka i przede wszystkim głośno drzeć "japę" i włozyć np. rózowe okulary i żółte spodnie. Każdy może wówczas zostać milionerem. A jeszcze koneksje - to podstawa. Czy Polak Patriota moze mieć koneksje wśród żywych skoro wszystkie kości gdzies na Rakowieckiej ugrzęzły? Mam nadzieje, że niebawem wszystkie zostana odkopane i odtworzone i będą najlepsze konekcje od Patriotów walczących za wolną Polskę

Rosjanie znów próbują przejąć polskie patenty na oczyszczanie GRAFENU!
http://naszeblogi.pl/59767-ros...
http://mirakus.pl/grafen-teatr/
Także wpis Wiesławy na Salonie24

Jak dla mnie to wszystko to jedno wielkie kłamstwo, i pomówienia, Owsiak zawsze pomagał dla dzieci nawet ma swoją fundację jak możecie tak oskarżać Jego dużo serca wkłada w to co robi dla tych dzieci, a ludzie szukają tylko sensacji dla tego rzucają oszczerstwa na tego człowieka. Ludzie nie dajcie się zmanipulować tym co chcą korzyści na ludzkim nieszczęściu.

Alicja(15:08) Chyba powinno byc,pomagal(komu,czemu)dzieciom
"Dlatego",piszemy razem!"Jego duzo serca wklada w to co
robi dla tych dzieci".Pocwicz troche pisownie na kartce,a
potem daj na komputer,bo tylko sie kompromitujesz.
"Ludzie nie dajcie sie zmanipulowac tym co chca korzysci
na ludzkim nieszczesciu".Tym zdaniem,popierasz nasza walke
z Owsiakiem,bo on i jego ludzie wlasnie korzystaja na
ludzkim nieszczesciu.Brawo Alicja!

Alicja, szkoda,że nie zauważyłaś przez tyle lat,że jesteś manipulowana.Owsiak zasłaniał się chorymi dziećmi,ale popierał aborcję i eutanazję starszych osób.Na koncertach z jego udziałem odbywały się orgie z udziałem młodzieży.Hasło Owsiaka to "Róbta co chceta"były też przypadki śmierci uczestników imprez z przedawkowania narkotyków i lejącej się wódki.Nakłaniający do demoralizacji Owsiak powinien był jak najszybciej być usunięty z takich akcji niby pomocy dla chorych dzieci,bo sam sobie zaprzeczał. To ,że istniał to zawdzięcza tylko PRL-owskiemu systemowi no dalszy ciąg nastąpił za antypolskiej mafii rządzącej ,ponieważ nie był rozliczany.Czas najwyższy powiedzieć stop i przestać dawać jakiekolwiek pieniądze.Ciekawe też ile sobie przywłaszczył z naszych pieniędzy żebrząc przez około 20 lat.

Ten, kto nie był na Woodstocku nie powinien się w ogóle na ten temat wypowiadać. Bzdury piszesz, a to, że zdarzył się przypadek "zapicia" - czy to wina Owsiaka? Każdy bierze tam ze sobą swój rozum i dokonuje swoich wyborów.
W tym roku Woodstock odbędzie się w lipcu - proponuję przyjechać, poczuć, zobaczyć i przekonać się, a dopiero potem wyrobić sobie własną opinię, a nie wypisywać usłyszane gdzieś pierdoły i herezje na forum ośmieszając się w tym w dodatku.

:D no jasne, wszystko jest jego winą, jak wiadomo gdzie indziej niż na Woodstoku wódki i narkotyków nie uświadczysz. Założę się wręcz że te narkotyki zostały nabyte przez pieniądze z puszek!

Alicja, nie broń oszusta i złodzieja, ile jego harcerzyki uzbierali do puszek przez te lata? Ogromne pieniądze. Z czego kupił sobie wielkie mieszkanie, założył 2 prywatne firmy? Czy widziałaś gdzieś w szpitalu elektroniczne łóżka dla starszych osób, bo ja nie, a oboje z żoną dużo bywamy w szpitalach, chodzimy po oddziałach, jakoś nie widzimy sprzętu z serduszkami na który tacy naiwni jak ty dają datki. Owsik nie pokazał nawet sądowi faktur z ostatnich lat o które to złodziejstwo i oszustwo oskarżył go znany bloger i sprawę wygrał w sądzie. To oszust i broń czerwonej gnidy pewnie jesteś taka sama jak on, czerwona trollico.
Niech wreszcie ten oszust rozliczy się fakturami z zebranych pieniędzy, a nie szuka w czerwonych gaciach słoików po stole!
Nikt nie jest przeciwko tej akcji lecz żądamy rozliczeń i faktur na co idą pieniądze, jeżeli udowodnią czerwonemu pajacowi w sądzie oszustwo powinien zwrócić co nakradł, i niech prowadzi to dalej ktoś uczciwy kto rozliczy się z każdej złotówki, to są nasze pieniądze, nie Owsika!
Ile kosztuje czas antenowy TV publicznej na których to kanałach cały czas go promują? Może więcej jak to co zbierze? Że też tacy naiwniacy jak ty jeszcze są ...

Jestem lekarzem, widziałam masę sprzętu w 2 szpitalach pediatrycznych w Krakowie z nalepkami WOSP. Proszę nie mówić, że te pieniądze nie są dobrze spożytkowane. Wasz słownik obrzucania błotem ludzi jest obrzydliwy. Dziś w kościele ksiądz mówił na kazaniu o łączeniu ludzi bez względu na przekonania. I wg mnie Owsiak to właśnie robi. Zwraca się z szacunkiem do wszystkich. I za to go cenię.

"Aga"(17:53) Ty lekarzem,a ja Papiezem i roskazuje Ci idz
zaraz do spowiedzi za to co tu naklamalas i jeszcze nas
oczerniasz.Widzialas mase sprzetu w piwnicach szpitala,bo
jest przestarzaly,lub wcale o niego nie prosili.Wpadaja
chlopcy od Owsiaka i daja plik nalepek,kazac nalepiac gdzie
sie da i brac sprzet,ktory przywiezli bo tal kazal minister i personel oblepia,a sprzet do piwnicy,bo im inny
potrzebny,ale skoro minister...i tak to wyglada "lekarko",
propagandzistko od Owsiaka,majaca moze znajomego lekarza.
Autentyczni lekarze mowia ,to co napisalem.Do spowiedzi!!!

Mówię prawdę i mówię z przekonania. Proszę mnie nie obrażać ani innych.

Zmartwię Cię , na mój oddział nie wpadli i nie dali nalepek do naklejania, kupili 6 inkubatorów z całym osprzętem wcześniej uzgodnionych , lubelska klinika. a tak na marginesie nie masz życzenia nie dajesz i nie biadolisz to tyle w temacie. Pozdrawiam

a czyją własnością jest ten sprzęt, może którejś ze spółek owsików ?

Ale wysyp troli...

Mam swoją opinię nt. WOŚP i nie jest ona pochlebna. Zwracam jednak uwagę na główny tekst dżingla WOŚP: "Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie". Dla uważnej osoby widać wyraźnie, że J.Owsiak od początku informuje wszystkich o tym, że to wszystko, co on robi, to "wielkie granie w pomaganie". Trudno więc zarzucić mu, że oszukuje ludzi, skoro sam przyznaje, że jego akcja to wielki teatr i "wielkie granie w...". Główny aktor i pozostała obsada aktorska z WOŚP doskonale znają swoje role w sztuce teatralnej, jaką jest owsiakowe "granie w pomaganie".
J.Owsiak bardzo zbłądził i całkowicie się w tym wszystkim pogubił. Jest niewolnikiem własnego cynizmu i sam siebie oszukuje, że jego działalność jest absolutnie szlachetna. Żal mi go i modlę się o światło Ducha Świętego dla niego. Oby otrzymał i przyjął łaskę powrotu na drogę prowadzącą do zbawienia.
Nie mam żalu do wolontariuszy i ofiarodawców. Działają w dobrej wierze. Oby i oni również otrzymali łaskę przejrzenia i dostrzeżenia całego nieładnego kontekstu działalności WOŚP.

Pytanie, czy NATURA mogła jeszcze skuteczniej napiętnować wyglądem aby odstraszać i wg. mnie pewnie TAK ale i tak jest SZUBRAWCEM WYSTARCZAJĄCO ODRAŻAJĄCYM I JESZCZE napiętnowany jak też s..ka syn zdrajca i kanalia SZECHTER, J Ą K A N I E M. i jeśli rodacy mimo wszystko lekceważą tak wyraźnie sygnały dane przez NATURĘ, to trzeba takim tylko współczuć, zaślepia ich chyba tuskawica. A ten ŁACHUDRA ŻERUJE na uczciwości ludzkiej, to TAKA ODMIANA NIKCZEMNEJ METODY NA WNUCZKA, TYLKO TA JEST PRZEPROWADZANA NA SPOŁECZEŃSTWIE W SPOSÓB WIDOCZNY I MASOWO.
On kulturę ma "WYPISANĄ NA TWARZY" i to dlatego właśnie została tak utworzona naturę ODRAŻAJĄCO I OSTRZEGAWCZO aby jego fizjonomia już na wstępie ostrzegała przed nim.
Tacy ludzie muszą istnieć aby ludziom było łatwiej odróżniać dobro od zła. Tak, ON SPECJALNIE ZOSTAŁ PRZEZ WYGLĄD WŁAŚNIE NAZNACZONY, tak jak i diabła charakteryzują rogi aby go omijać a ten jest ODRAŻAJĄCY ABY TRZYMAĆ SIĘ OD TAKIEGO NA DYSTANS. NA TEJ TWARZY WIDAĆ CHAMSTWO I ZŁO,
PĘDZIĆ TO DZIADOSTWO, PĘDZIĆ I TO JAK NAJDALEJ OD SIEBIE.

Na ulicach Wwy tabuny dzieci zwabionych "szkachetnym czynem".. Nie wiedzą, ze zbierają też na Wódastok, w Kostrzyniu, tj, na imprę alkoholową, z rozpasaniem i dealerką..., oraz indoktrynacją polityczną... Może i tym razem, znowu wystąpi tam: Kuc, Komorusek, a może "sam" Tutzek lub inny lewak, by "otworzyć młodym oczy"... Zbierający nie mają o tym pojęcia, zbierają na "sprzęt do szpitali".. Oczywiście nie są też informowani o tym nieuświadomieni darczyńcy...

Ktoś wie gdzie mozna licytowac narty Pana Prezydenta Andrzeja Dudy? Przekazał je na WOSP

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl