niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Akcja „Nie daję Owsiakowi”. Na co idą pieniądze z WOŚP?

Dodano: 10.01.2016 [18:47]
Akcja „Nie daję Owsiakowi”. Na co idą pieniądze z WOŚP? - niezalezna.pl
foto: Wiesław Wrona
W Katowicach odbyła się dziś akcja „Nie daję Owsiakowi”. W mieście podczas zbiórki na WOŚP pojawiły się plakaty z symbolicznie odwróconym sercem. - Nie mam nic przeciwko finansowaniu leczenia chorych osób, ale jestem przeciwny temu co się dzieje na Przystanku Woodstock - mówi portalowi niezalezna,pl. Wiesław Wrona, szef Klubu Gazety Polskiej Katowice-Koszutka, który zorganizował przedsięwzięcie.

- Nie rozszerzaliśmy celowo tej akcji na inne miasta, bo chcieliśmy tylko symboliczne zaakcentować na terenie Katowic, że są środowiska, które z inicjatywą Jerzego Owsiaka się nie zgadzają. Nie chodziło nam o to, czy uczciwie rozlicza się on z zebranych pieniędzy, bo rozstrzygnie to sąd. Nas interesowało, że ten człowiek organizuje Przystanek Woodstock, gdzie jest obecny alkohol, narkotyki czy namiot wyznawców Kriszny. To nam się nie podoba. Nie mam nic przeciwko finansowaniu leczenia chorych osób, ale jestem przeciwny temu, co się dzieje na Przystanku Woodstock -
mówi portalowi niezalezna,pl. Wiesław Wrona i dodaje, że ważne dla niego były informacje ujawniane na temat Jerzego Owsiaka przez blogera Matka Kurka (czytaj tekst Prawomocny wyrok! Bloger pisał prawdę o Jerzym Owsiaku), a także przez Jana Pospieszalskiego. 

Zdjęcia z Katowic:Fot. Wiesław Wrona
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Uważam, że to co robi WOŚP to kawał dobrej i ciężkiej roboty! Wielu osobom pomogli, uratowali życie! Na codzień się o tym nie myśli, bo nas to bezpośrednio nie dotyka, jednak dla ludzi chorych jest to nieoceniona pomoc. Mój bratanek jest niepełnosprawny, więc zdaje sobie sprawę co to znaczy. Gdyby nie pomoc organizacji charytatywnych, rodzice nie byliby w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Wiem, że Fundacja Razem również bardzo pomaga chorym dzieciom. Co więcej ostatnio zorganizowali wózki inwalickie, zupełnie za darmo. Cieszę się, że są tacy ludzie, którzy chcą pomagać i wpierają!

Nie myl skarbie pieczywa z ...czywem, wielu wolontariuszy robi piękną robotę, by pan Owsiak był multimilionerem... i jeszcze zamiast porządnie pokazać, jak się rozlicza z publicznych pieniędzy, to chamsko traktuje każdego, kto zapyta o prawidłowe rozliczenie - to oszust i złodziej, a nie dobrodziej ... a na dodatek deprawuje młodzież na Wódstock-u i to całkowicie go przekreśla w moich oczach.. wiele razy płaciłem na WOŚP, a teraz żałuję, teraz będę dawał Caritasowi - tam przynajmniej wiem, że trafi do naprawdę potrzebujących.

nie dasz Owsiakowi dasz plebanowi

Planujemy ze znajomymi wydrukować kilkaset takich plakatów i rozwiesić na mieście tyle że na naszych będzie "Nie daję na Caritas" Co Wy na to ?

Jeśli Caritas zacznie kraść, to będziecie mieli rację, a jak na razie to rodzina Owsiaków robi CałoMrówcze ZłoteMelony, kradnąc dla siebie ile się da, a przy okazji deprawując młodzież na Wódstocku... pomyśl, to nie boli, zwłaszcza jak już się przyzwyczaisz...

hmmmmm Nie podoba Wam sie przystanek Woodstock bo są tam alkohol, narkotyki i takie inne a na co dzień ich nie ma? nawet na festynach organizowanych na cześć miast tzw. np.
" Dni Katowic" tam wszystko jest w jak najlepszym porządku? Nie ma alkoholu i naćpanej młodzieży? Już nie wiecie z której strony ugryźć Owsiaka. Wytatuujcie sobie to na czole nie popieram WOSP i nie chce być leczony na tym sprzęcie. Zamiast cieszyć się że robi ktoś dużą robotę za rzad który powinien nam to wszystko zapewnić to plujecie jadem. Jak dla mnie może i polowa iść do kieszeni ludzi z fundacji bo widzę ile sprzętu jest zakupione i ile dzieci dzięki temu żyje a jeśli dla was to nic nie znaczy to dalej smarujcie bzdury i marnujcie czas na organizowanie nic nie wnoszącej w życie akcji!!!!

nie o koncert chodzi ale o to że pod różnymi dziwnymi "usługami" owsiak płaci innym fundacjom których prezesami jest żona owsika albo mąż jego córki itd., to jest przekręt bo te "usługi obce" to jakieś 10 mln zł z pieniędzy które dali ludzie z myślą o pomocy potrzebującymi a nie zapewnieniu luksusowego życia familii owsików !

brawo popieram w 100%

Tak jest. Tu nie chodzi szczytną ideę pomocy. W tej całej sprawie idzie o dwie podstawowe odpowiedzi:

1. Ile rzeczywiście kasy jest przeznaczane na REALNE ZAKUPY sprzętu?

2. Jakie są koszty całego przedsięwzięcia (m.in. ile kasuje za to Owsiak i jego żona i ich nietransparentne przedsiębiorstwa)?

Inaczej mówiąc:

chcę widzieć rozliczenie kosztów WOŚP:
np. zebrano 40 mln zł, z tego koszty organizacyjne (plakaty, puszki, gadżety itp.), koszty organizacji Przystanku Woodstock - łącznie z dochodami za sprzedaż piwa i innych rzeczy), koszty funkcjonowania biur różnych fundacji itp.
Wtedy poprę tę działalność i zobaczę jak jest realizowany jej zasadniczy cel.

Ludzie co chcecie od Owsiaka!!!!!! przecież jak kto nie chce dać to nie da nic i tyle. A dzięki niemu coś jest dla dzieci w szpitalach i nie tylko. a o imprezie że jest alko i inne używki to co, tam się nie spotykają przedszkolaki tylko rozumni ludzie. Zobaczcie sobie koło siebie czy młodzież nie pije Jaboli w parkach koło swojego domu????? i niema tam innych używek ?????? A że facio podziękować młodzieży za pomoc w zbiórce to już im daje jabole, gorzałę, narkotyki itp. ą może jeszcze wymyślicie że jest alfonsem czy coś w tym rodzaju. Ludzie opanujcie się!!!!!! Pokarzcie choć jedną osobę w tym kraju żeby zrobiła coś tak fantastycznego od zera ?????? Popaczcie się na siebie czy ty coś zrobiłeś czy tylko narzekasz . dziękuje za przeczytanie

Nie karmić trola,sam zdechnie..

Nieprawdopodobny skandal!!! Na Woodstock-u jest alkohol i narkotyki. Jednak na innych festiwalach jest tylko opłatek i modlitwa. Nawet przekleństw nie ma bo wszyscy przekazują sobie znak pokoju.
Do Krisznowców jednak też bym się przyje..ł. Sekty nie powinny mieć publicznego dostępu do zagubionych dusz!

Co ty powiesz ? To wedlug ciebie buddysci ktorzy sa najwieksza, najliczniejsza religia swiata - to sekta. A Kosciol katolicki przez 500 lat byl uwazany w starozytnym Rzymie rowniez za sekte. I to niebezpieczna. Zapomnial wol jak cieleciem byl. Jedno ci powiem katolicki fundamentalisto: Zajmuje sie religioznawstwem nie od dzis i jeszcze nie spotkalem takiego idiotyzmu jak niepokalane poczecie. Albo wstapienie do nieba cialem. Katolicyzm to poprostu wiara odpustowa. Jesli chcesz to wierz - twoja sprawa. Ja wiem ze ta wiara oddala od Boga a nie przybliza.

czyzby nastepny naukowiec herbu Marchewka i Nacina????

oj...zaspiewasz Ty cieniutko, jak przyjdzie Twoja chwila...zaspiewasz...:)

Nie strasz, nie strasz bo się ... :)

Spadaj PO-SBcki trollu na szczaw i mirabelki...

Tak naprawdę koszty administracyjne WOSP wynoszą ok 10 procent ze zbiórki. Tj. 5 mln złotych na administrowanie to dużo zwłaszcza, że koszty reklam w TV nie wchodzą w ten budżet. Prawda jest taka, że te tzw administracyjne koszty to defacto zarobki rodziny Owsiaka.

Możesz podać źródło, skąd czerpiesz te informacje ?

Tu więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/KGPKoszutka

Dajcie se spokój z tym Owsiakiem. To Wam ani nie pomaga ani nie przysparza sympatyków. W niektórych przypadkach lepiej się po prostu nie odzywać. Dodatkowo polecam sprawdzić ile "wielkie" fundację wydają na cele statutowe a ile na wypłaty. Jestem całym sercem z Wami i czuję że sprawy idą w dobrym kierunku ale jak będziecie sobie strzelać w stopę to daleko nie zajdziecie.Dodam tylko, że moje dzieci wielokrotnie skorzystały nieodpłatnie ze sprzętu zakupionego przez WOŚP i uważam że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Przemysł "dobroczynny" utworzył network międzynarodoweg o DORADZCTWA za pomocą swoich wyspecjalizowan ych AGENCJI poradnictwa, który DZIELĄ się doświadczeniami jakie metodologie mają stosować "fundacje" aby sobie GRAĆ na UCZUCIACH za pomocą HASEŁEK zbierania pieniędzy jakoby dla "biednych, chorych, głodnych dzieci" co jest PRZYKRYWKĄ do prowadzenia najczęściej zupełnie INNEJ ale POLITYCZNO-PROP AGANDOWEJ dystrukcji na rzecz propagowania ZAWLCZANIA moralności chrześcijańskie j, promowania LGBT(Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender), promowania LEWACTAWA, skrajnego LIBERALIZMU co właśnie robi też "fundacja" żydo-masońska Owsiaka!
W USA wszelkie LEWACKE "fundacje" są głównymi SPONSORAMI wszelkich tzw. telewizji i radiów "publicznych" jak np. największej TV PBS (www.pbs.org).
Te fundacje NIE płacą podatków ale za to dają pieniądze tym mediom publicznym, ale w 100% WYMUSZAJĄ propagowanie LGBT, LEWACTWA, skrajnego LIBERALIZMU, zboczeń, czyli "fundacje" wspierają DYSTRUKCJE młodzieży!

WYŁUDZANIE pieniedzy od przecietnych obywateli pod pretekstem "dobroczynności " po przez tzw. "fundacje harytatywne" różnych PROMINENTÓW politycznych ze znanymi nazwiskami, jest często PRZYKRYWKĄ prowadzonych TRYFNYCH interesów. Faktycznie "fundacje" TUSZUJĄ otrzymane wcześniej ŁAPÓWKI od koncernów za lobbing w ustalaniu UPRZYWILIJOWANY CH "praw" itp. Fundacje "dobroczynne" pozakładali też TW bolek wałesa, a ostatnio nawet ta anty-polska KANALIA B.Komorowski, Kwaśniewski itp. W USA złodzeje MALWERSANCI wielkiej skali wpadli na pomysł 30 lat temu, że pod szyldem FUNDACJI można ukryc PRZEKRĘTY finansowe i te sprawy badali latami w USA Jim Taylor, Doug Harrison i Stephen Kraus. Na bazie wieloletnich badań opisali PRZEMYSŁ "dobroczynny" jak on w ISTOCIE wygląda co można dowiedzieć się w książce pt. "The NEW ELITE - inside the minds of truly wealthy" wydanej w 2008 roku:
http://www.amazon.com/New-Elite-Inside-Minds-Wealthy/dp/0814400485/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1313002615&sr=1-1

PRZEMYSŁ DOBROCZYNNY w III RP stał sie nową formą „zarobkowania”, a wręcz ŻYŁĄ ZŁOTA dla różnej maści kombinatorów udajacych filantropów jak ten Owsia,którzy pozakładali te „fundacje charytatywne” WYŁUDZAJĄCE pieniądzę pod różnymi PRETEKSTAMI najczęściej GRAJĄC sobie na UCZUCIACH przeciętnych ludzi jakoby na "pomoc dzieciom". WŁAŚCICIELE tych „fundacji” NIE płacą podatków, zabierając dla SIEBIE MINIMUM 60% wyłudzonych pieniędzy pod PRETEKSTEM opłat na tzw. "DZIAŁANOŚĆ STATUTOWĄ" tych że fundacji.
Po tym jak Anna Dymna naśladując Owsiaka założyła też SWOJĄ "harytatywną fundację TEŻ pod sloganem NIBY pomagania "nie pełno sprawnym dzieciom"(najle piej się żeruje na dzieciach!!) to po 1.5 roku od momentu jej założenia kupiła sobie DWOREK w Radwanowicach pod Krakowem.
Przemysł tzw. "fundacji" stworzył nową klasę MILONERÓW którzy WYŁUDZAJA pieniądze NAJCZĘŚCIEJ pod PRETEKSTEM dla "dzieci", niepełnosprawny ch itp.

Widac jak na dłoni, że prezydent Duda w ogóle NIE ROZUMIE do dzisiaj, że fundacja SATANISTY żydo-komunisty i zboczeńca Owsiaka faktycznie przez lata swojej działności deprawuje polską młodzież w III RP oraz zajadle ZWALCZA polskośc, wyśmiewając się polskości, zajmuje się propagowaniem LGBT i zboczeń seksualnych itp. Owsiak też z całą MOCĄ propagował DEGRADACJE polskiego społeczeństwa WSPERAJĄC wszystkie PATOLOGIE przestępczego anty-polskiego gangu PO i PSL co spowodowało WYJAZD z Polski młodych Polaków na zagraniczną banicje zarobkową.
Gdyby Andrzej Duda ROZUMIAŁ, że Owsiak zajmował się propagowaniem PATOLOGI PO w III RP to by Duda nie dał swoich nart i innych swoich przedmiotów do zlicytowania dla oczywistego LEWACTWA tzw. "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", która była i jest WSPIERATOREM tuskowo-komorow ej-TW bolkowej wszelkiej PATOLOGI grasującej w Polsce.
Duda NIE MA logicznych swoich doradców, a sam też NIE rozumie prowadzonej poważnej DYSTRUKCJI Owsiaka w III RP.

Przepraszam a kto Pana Wronę zmusza do udziału w Przystanku Woodstock? Narkotyki i alkohol są obecne także w szkołach i co, zabronić dzieciom do nich chodzić, czy może je po prostu pozamykać?

do zwolenników OWSIKA !!! jak jestescie tacy mądrzy to pokażcie mi chociaż 1 (słownie jedno) państwo na świecie gdzie PRZYMUSOWA
średnia składka na cele ochrony zdrowia wynosi 450 eur miesięcznie ... bo ja takiego państwa nie znalazłem nigdzie na świecie!!!!
A WLASNIE W POLSCE TYLE TA SKŁADKA WYNOSI !! przypominam że niemcy składka 100 eur/mc, anglia 50 eur/mc i obu tym krajom za te składki wystarcza jeszcze na miliony
uchodźców i socjal oraz b. wysokie emerytury a zabiegi się odbywają nie po kilku latach tylko tego samego dnia !!!! ...
reasumując nasz system bierze co najmniej 9 razy za dużo niż potrzeba a te pieniądze są rozdzielane między judEaszów.
WIĘC Z JAKIEJ RACJI MAM JESZCZE DAWAĆ NA DZIADOWIZNĘ I FUNDACJOM SKORO ZUS DOSTAJE 9 RAZY WIĘCEJ NIŻ ZUS NIEMIECKI CZY ANGIELSKI !!!!????
CZEKAM NA WASZE ODPOWIEDZI wielkich RET bólowych FILOSOFKÓf... dajcie namiar chociaż na 1 państwo na świecie gdzie płaci się więcej niż w POLSCE !!! chcę też przypomnieć że program komputerowy zusu kosztował tyle co 30 wypraw na marsa i jest nawet o tym polska rapowana piosenka.. a pieniądze za ten program wzięła firma oligarchy z polskim obywatelstwem ...

Masz rację ZUS to jeden wielki wał. Rozłożenie na raty zaległości ZUS to pomoc de minimis z UE, każdy komu ZUS rozkłada składki na raty podpisuje taką bzdurę. Jeśli nie będzie spłacać rat to musi oddać pieniądze do UE wraz z odsetkami. K.źwa przecież UE żadnych pieniędzy na ten cel nie daje. Stąd się biorą dofinansowania z UE to jest dopiero kreacja pieniądza i wał stulecia.

mylisz zus z ministerstwem zdrowia i nfz

Rosjanie znów próbują przejąć polskie patenty na oczyszczanie GRAFENU!
http://naszeblogi.pl/59767-rosjanie-znowu-sprobuja-wejsc-do-tarnowskich-azotow
http://mirakus.pl/grafen-teatr/
Także wpis Wiesławy na Salonie24

Dlaczego nie rozwinął tego tekstu trochę więcej :
"Nie daję Owsiakowi i nie pozwolę aby szpital/przychodnia użyły sprzętu z serduszkiem przy leczeniu/diagnozowaniu moich dzieci ! "

Też nie do końca mi się to podoba i odpowiada i jest to trochę patologiczne.
Ale jeśli chodzi o zdrowie moich dzieci to mam do gdzieś czy na urządzeniu jest serduszko, znaczek Ku Klux Klanu, czy flaga tfuuu UE

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl