niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Dziadek twórcy KOD-u walczył z Niezłomnymi

Dodano: 08.01.2016 [08:18]
Dziadek twórcy KOD-u walczył z Niezłomnymi - niezalezna.pl
foto: twitter.com
Józef Kijowski, dziadek twórcy Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego, walczył z Żołnierzami Wyklętymi. – Nawet gdyby był Hitlerem, to nie wpływałoby to na to, co robię – mówi dziennikarzowi Mateusz Kijowski.

Potwierdziliśmy informacje internautów ujawniające zasługi rodziny twórcy KOD‑u dla systemu komunistycznego.

– Dziadek początkowo walczył w oddziałach NSZ, ale wraz z wkroczeniem armii sowieckiej do Polski przystąpił do LWP. Wtedy walczył z Żołnierzami Wyklętymi – mówi naszemu dziennikarzowi Kijowski. Twierdzi, że dziadek nie miał innego wyjścia. – Nie chciał ryzykować życiem – dopowiada Kijowski.

Informacje dotyczące przeszłości Józefa Kijowskiego można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej IPN. Dziadek twórcy KOD‑u, jak zapisano w aktach tzw. Ludowego Wojska Polskiego, „po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”. Józef Kijowski odnalazł się również w powojennej rzeczywistości polityki systemu komunistycznego. Przez wiele lat był we władzach Naczelnego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, satelickiego wobec PZPR‑u ugrupowania współtworzącego komunistyczny system władzy. Oprócz tego Kijowski wspierał linię władz w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Działał również we Froncie Jedności Narodu. Twórca KOD‑u nie rozumie prześwietlania biografii rodzinnych.

– Gdyby mój dziadek był Hitlerem, niczego by to nie zmieniało – mówił nam Kijowski.

Ojciec Mateusza Kijowskiego – Jerzy Kijowski – jest znanym fizykiem, profesorem, a prywatnie w latach 60. członkiem legendarnej harcerskiej Czarnej Jedynki (m.in. wraz z Antonim Macierewiczem) oraz współzałożycielem polskiego stowarzyszenia katolickiego Przymierze Rodzin.

Warto dodać, że stryjem twórcy KOD‑u jest reżyser Janusz Kijowski, twórca takich filmów, jak „Kung-Fu” (1979) czy „Stan strachu” (1989). W wyborach w 2005 r. był liderem na liście wyborczej do Sejmu Partii Demokratycznej w okręgu olsztyńskim. W 2011 r. startował z list SLD. Znany jest również jako członek wyborczych komitetów honorowych Bronisława Komorowskiego.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Komitet Obrony Donosicieli np. tw Bolca, no a jeśli komitet to musi być Pierwszy Sekretarz...dziś wreszcie pokazał swõj ryj towarzysz Komorow, brat bliźniak półjajeczny Ałganowa...
choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem Unii jEwropejskiej to uażam, że jest sens jej ratowania, ale tylko pod warunkiem, gdy stanie się ona Jednościa Ducha- CHRZEŚCIJAŃSKIGO DUCHA..w innym przypadku będą to tylko nieudolne próby reanimowania trupa! gdzie gwoździem to unijnej trumy będą tzw. uchodźcy (czytaj najeźdzcy) a grabarzmi Niemcy...
tylko jak zmienić i ocalić Unię, gdy na własnym podwórku mamy tylu Judaszy(?)

I szkoda ze nie wytluk tego sku..ysynstwa do opstaniego czlowiek tro byly bandy zwykle bandy nie zadne wojsko a to co sie teraz robi urąga podstawa moralność

wystarczy ,ze popierajacy Komorowskiego i to go skresla,a Komorowski kim jest to napisał Wojciech Sumliński-Niebezpieczne zwiazki Komorowskiego ,które polecam jako lekturę obowiazkową,mozna zamówić przez internet na sronie Sumlińskiego.

Mocny w zwodzie aktywista w kodzie

Ten caly KOD sluzy tej Nowoczesnej i nowoczesnemu Palikotowi, czy Petru z pozloconym przez banki tylkiem.

Kijowski (Mateusz), reprezentuje grupę obywateli, która hołduje zasadzie "nie ważne z kim, nie ważne jak, byle u steru".
Poszanowanie dla tradycji i ojczyzny, honor i szacunek dla innych (i samego siebie), wynosi się z domu.
Jakie wartości mógł wynieść Pan Mateusz?

No własnie - jakie, biorac pod uwagę, ze
"Ojciec Mateusza Kijowskiego – Jerzy Kijowski – jest znanym fizykiem, profesorem, a prywatnie w latach 60. członkiem legendarnej harcerskiej Czarnej Jedynki (m.in. wraz z Antonim Macierewiczem) oraz współzałożycielem polskiego stowarzyszenia katolickiego Przymierze Rodzin." ?

Choroby genetyczne zazwyczaj przejmuje się po dziadkach.

Z twarzy widać że "pachnie" czosnkiem"

"Gdyby mój dziadek był Hitlerem, niczego by to nie zmieniało"
Też byłby zwyrodnialcem, który nie płaci alimentów na własne dzieci. Czy jest coś bardziej podłego jak ojciec, który okrada własne dzieci i jest z tego jeszcze dumny!!!
Taki osobnik może być tylko twarzą zwyrodniałej III RP i przestępczej szajki z Platformy O.

Nie ma to jak być sprzedajną szmatą. "Za siatkę pomarańczy mogę pałować rodaków a za darowanie mojego życia moge ich mordować. Co miałem robić? Musiałem się ratować."

No i czy Michalkiewicz nie mial racji wysuwajac teze ,ze obecnie III pokolenie UB i NKWD walczy z III-cim pokoleniem AK?Co prawda dzieci i wnuki moga nie odpowiadac za czyny swoich praszczurow,ale czym skorupka za mlodu nasiaknie....

Teraz wszystko jasne - skoro mój Dziadek był w AK a ja sprzeciwiam się działaniom PIS to zwolennicy PIS są następcami UB i NKWD. Nie, nie przyjmuje takiej logiki - Polacy nie są źli, głupi i podli - wielu błądzi, ale zawsze jest czas żeby przejść na jasną stronę mocy :)

Czy jutro "nasi kodziarze" są na występach w Berlinie...
tam to dopiero demokracja trzeszczy w szwach....

Nie jadą bo ich ziomale z antify nie zaprosili, a Swetru i Miknik nie dali kasy na autobusy.

dziadek z kimś musiał walczyć, teraz wnuk walczy z komornikiem i to też jakaś odmiana walki.ciekawe dlaczego nie siedzi lub w zieleni miejskie nie odrabia długu?

Chcąc bronić pewnych wartości powinien o siebie zadbać.Wygląda jak luj.

..."tfu-rca" kod-u - wypichcony z soros-owych du-larów smrodu ...

Bękarty zdrajców teraz chcą Polską sterować

Mając takich komunistycznych przestępców jako protoplastów w rodzinie nie można zostać nikim innym jak tylko " obrońcą " demokracji / bardziej stosowne byłoby określenie - obrońcą draństwa zagrożonego odebraniem koryta /. Jeśli do tego doda się jeszcze prowadzoną w aureoli obrońcy prawa akcję okradania własnych dzieci - no to już dostajemy idealny wzór do mianowania się "obrońcą demokracji". Jakże ten "obrońca demokracji" wspaniale wpisuje się w towarzystwo platformianych cyników i oszustów. Nic dodać , nic ująć - co poniektórzy w tym kraju otrzymali wspaniały przykład do naśladowania. Tak długo jak ten "obrońca demokracji" pójdzie wreszcie siedzieć za długi. Już wyobrażam sobie ten wrzask tłuszczy pozbawionej tak "światłego kierownictwa". Wrzask , który będzie koił dusze Polaków.

Przecie to sprzedawczyk.Kod rozkodowany obejrzyj sobie kto ich reprezentuje. http://pressmix.eu/2016/01/06/...

Jego dziadek mógłby być nawet samym Hitlerem....
Proszę niech go przy okazji ktoś zapyta co on i jego pobratyńscy by powiedzieli i jak by zareagowali na to gdyby powiedział to jakiś prawdziwy nie farbowany Polak? Jestem przekonany, że mogło by dojść do wybuchu III wojny światowej. A im tym Alienom wszystko wolno i wszystko uchodzi na sucho.

Mój Ojciec jako żołnierz Wojska Polskiego (nazwy "ludowe" nigdy mu nie oficjalnie nie nadano) walczył z UPA.
Dzisiaj IPN w Rzeszowie odwraca historię i uznaje za represjonowanych banderowców ze względów politycznych.

Pytanie do Niezależnej. Kto jest dzisiaj bandytą - banderowiec czy żołnierz Wojska Polskiego?

nie ma wątpliwości89 bohaterem jest UB-ek

...PO mordzie widać syjonistyczny gorszy sort!!!...Geny,geny...

rodzina polglowkow

Sługusy sorosa

Bo jest prawdą ,że w obecnych czasach jest walka między trzecim pokoleniem AK a trzecim pokoleniem UB.
Jest też pewien problem mianowicie UB przez 45 lat komuny jak i 24 lata III RP rosło w siłę a AK zostało przetrzebione w ciągu tych 45 lat i skutecznie dobijane już po okrągłym stole.
AK przetrwało co widać w tych wyborach słabe kulawe ale dalej chętne do walki z UBecją naszczęście.

TEN NOS I ZANIEDBANA GEBA MOWIA WSZYSTKO O TYM KARIEROWICZU. TA MIERNOTA LUDZKA TO JEST MESKA ODMIANA HENRYKI KRZYWONOS.

Jedyny w rodzinie Kijowskich uczciwy to prof Jerzy Kijowski, ale i on.... (dokonczenie z Gogola).

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl