Zbrzydł mu KOD, to powołał FOD. Giertych będzie „bronił demokracji” po swojemu

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Naprawdę można się pogubić w gąszczu kanapowych organizacji tworzonych przez „prawdziwych demokratów”. Jest już KOD, Tomasz Siemoniak zapowiedział powstanie FOK, a teraz kolejny twór o trzyliterowym skrócie powołał Roman Giertych. Mecenas wymyślił sobie FOD, czyli Fundację Obrony Demokracji. Czym fundacja będzie się zajmować? Udzielaniem pomocy prawnej osobom zwalnianym ze spółek Skarbu Państwa, w tym również z TVP i Polskiego Radia.

Jeszcze niedawno Roman Giertych wesoło skakał i pokrzykiwał na marszu Komitetu Obrony Demokracji. Miłość nie trwała jednak zbyt długo – po drugiej demonstracji mecenas skrytykował KOD-ziarzy i zaapelował do PO, PSL oraz Nowoczesnej, żeby kolejną manifestację te trzy partie zorganizowały wspólnie. Jak zaznaczył, „panowie z KOD szykują się do zbudowania nowej formacji (...) co w praktyce kończy konsensualną rolę pozapartyjnego organizatora protestów wobec PiS”.

Być może apel mecenasa trafił w próżnię i poczuł się odsunięty, a może pozazdrościł i postanowił sam stanąć na czele kolejnego bastionu „obrony demokracji”? W każdym razie właśnie zakończyła się procedura rejestracyjna jego Fundacji Obrony Demokracji.

Jak podają wirtualnemedia.pl, głównym celem FOD będzie wspieranie finansowe osób zwalnianych ze spółek Skarbu Państwa – w tym z mediów publicznych – w procesach przeciwko tym spółkom.

FOD będzie wynajmować poszczególnych adwokatów, specjalizujących się w prawie pracy. Osoby, które zgłoszą się do fundacji, otrzymają opłacenie pomocy prawnej od wskazanych kancelarii

– tłumaczył portalowi wirtualnemedia.pl Roman Giertych.

Mecenas wyjaśnił też, że FOD powołał w odpowiedzi na apel marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który wezwał Romana Giertycha do niezgłaszania się po 500 złotych na dziecko. Zapowiedział również, że uzyskane z rządowego programu 500+ pieniądze będzie przekazywał na swoją fundację.

Podobno do FOD zgłosiły się już pierwsze osoby. Z niecierpliwością czekamy na nazwiska „poszkodowanych”...
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Remont drogi za 80 milionów

zdjęcie ilustracyjne / By I, Matio, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2419700

  

Blisko 80 mln zł ma kosztować przebudowa drogi wojewódzkiej nr 123 w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (WZDW) poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcami inwestycji.

Droga zostanie rozbudowana na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jej początek będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 174 w Hucie Szklanej, a koniec – na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek w gminie Krzyż Wielkopolski.

Termin zakończenia inwestycji to 2021 rok.

Wykonawcą pierwszego odcinka o długości 9,2 km - od skrzyżowania z drogą nr 174 w Hucie Szklanej do końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej - będzie Colas Polska. Drugi odcinek o długości 8,3 km - od końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej do skrzyżowania z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek - rozbuduje firma Eurovia Polska.

Jak poinformowała Paulina Jęczmionka-Majchrzak z WZDW, podstawowy zakres inwestycji obejmuje przebudowę lub budowę: nowej konstrukcji jezdni, skrzyżowań wraz ze zmianą geometrii trasy, dwóch jednoprzęsłowych mostów na rzece Człopica, przepustów drogowych, zatok autobusowych, zjazdów, chodników, poboczy i rowów, kanalizacji deszczowej, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowania pionowego i poziomego oraz likwidację przejazdów kolejowych.

Zadanie będzie realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 79,8 mln zł, w tym 64,3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl