niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Taśma Schetyny. Lider Platformy o planie nakręcania konfliktu w Polsce i UE

Dodano: 03.01.2016 [22:51]
Taśma Schetyny. Lider Platformy o planie nakręcania konfliktu w Polsce i UE - niezalezna.pl
foto: youtube.com
- Media publiczne zachowują się, jakby wypowiedziały wojnę swojemu państwu - mówił wczoraj w TVP prezydencki doradca, prof. Andrzej Zybertowicz, zwracając wagę na zaostrzenie się języka wojennego wśród polityków opozycji i zaprzyjaźnionych publicystów. Grzegorz Schetyna, przyszły lider Platformy Obywatelskiej otwarcie mówi, że celem jego działania będzie podgrzewanie konfliktu w Polsce i na arenie międzynarodowej. - Trzeba być gotowym na twarde scenariusze. Dzisiaj idziemy po to, żeby zabrać władzę PiS-owi - zapowiada Schetyna.

- Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa - takie plany na najbliższą przyszłość w polityce na zamkniętym spotkaniu z działaczami Platformy Obywatelskiej przedstawiał Grzegorz Schetyna. - Dzisiaj idziemy po to, żeby zabrać władzę PiS-owi. Co będzie jak będą wcześniejsze wybory? Nie można tego wykluczyć - zapowiada Schetyna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna obiecuje: Nowy rząd będzie miał 100 dni spokoju

Taśmę z nagraniem opublikował tygodnik "Newsweek". w Warszawie. Przyszły lider PO (dotychczasowi kontrkandydaci wycofali się z wyścigu), mówi otwartym tekstem: "Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani. Udało mi się przełożyć debatę, która była przygotowana na ten tydzień, ale tylko dlatego, że trzeba ją bardzo dobrze przygotować."

Przeczy to deklaracji samego Grzegorza Schetyny, który miesiąc temu, będąc w Brukseli twierdził, że dlatego nie chce debaty na arenie UE, ponieważ miejsce na dyskusję o sprawach wewnętrznych Polski jest w Warszawa. - Nie była inicjatywa to europosłów PO (...) będę przekonywał, by odwołano tę debatę – zapewniał na początku grudnia Schetyna.

Na nagraniu z zamkniętego spotkania z działaczami PO, słychać również jak Grzegorz Schetyna chce realizować plan nakręcania konfliktu w Polsce. Odniósł się do tego w kontekście ostatnich manifestacji.

- Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy. Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy. Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde scenariusze - zapowiada lider PO.

W podobnym wojennym tonie Grzegorz Schetyna opisuje porażki PO w 2015 r. - Nie potraktowaliśmy wyborów prezydenckich jako walki na śmierć i życie. Przegraliśmy to także trochę na własne życzenie, bo wszyscy uważali, że już jest po wyborach. Trzecie co nas dobiło, to to, że nie postawiliśmy Ziobry przed Trybunałem Stanu - podsumowuje przyszły lider PO.

Na końcu nagrania słychać anegdotę Schetyny o Michale Kamińskim:

"Ja się na nic nie obraziłem. Jak przegraliśmy wybory prezydenckie, przyszła delegacja z PiS-u, ja byłem ministrem spraw zagranicznych. Spotkaliśmy się, pani wtedy poseł Szydło, Mastalerek, Błaszczak chyba, albo Waszczykowski. Może w czwórkę byli. I mówią, rozmowa, chodziło o tymczasową siedzibę dla prezydenta elekta. Zawsze w MSZ był ten pałacyk na Foksal, wtedy był w mojej dyspozycji i była prośba, żeby udostępnić prezydentowi elektowi. Rozmawialiśmy, ja mówię, że oczywiście.

Mówiliśmy o warunkach, no i od słowa do słowa, bardzo zadowoleni, nóżka na nóżkę i: "Jakie samopoczucie?".
Ja mówię: No, dajemy radę, to są wybory
- No, ale przegrane - mówią do mnie
Ja mówię: My przegraliśmy te wybory, a wy ostatnich osiem.
Na to Mastalerek mówi: Tak, ale przez te ostatnie 8 wyborów nam kampanię prowadził Michał Kamiński, a teraz się zajął waszą kampanią.

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Schetyna prędzej ciebie i twoją bandę zdrajców i złodziei diabli wezmą ,zanim doprowadzisz do zmiany Rządu w RP !!!!!!!

Nie liczcie na to że będą wybory nie tak szybko dopiero za niecałe 3 lata, nie liczcie na to że Polacy szybko zapomną to co wy robicie w PE, to jest wstyd i żenada, postepujecie gorzej jak zdrajcy narodu nie podoba się to czemu nie wyprowadzacie się z Polski, tak jak w niedawnej przeszłości mówiliście, że jak PIS wygra to uciekacie, gdzie jesteście , jesteście jeszcze w kraju, a czemu bo macie za dużo jeszcze interesów i aby ich nie stracić tak kurczowo walczycie

Przegraliście za 8-letnią zdradę własnego kraju!

Oj ! schetynka..schetynka...boicie się samej nazwy..prawo i sprawiedliwość !!!

Kto to widział....! kto to słyszał !!!

TRZEBA BĘDZIE PÓJŚĆ SIEDZIEĆ !!!

Ale się spieszą SPRZEDAWCZYKI ,ale spotka ich nieszczęście i rozczarowanie ! Ta REBELIA TARGOWICZAN to ZDRADA państwa polskiego ! Cięzko za to zapłacą ! Wyborcy ich skasują raz na zawsze !To jest obrzydliwe co robią! NIE BĘDZIE MAJDANU ŻYDO-KOMUNY !SATYRYCZNI TOWARZYSZE ESBECJI WON Z POLSKI !!

Jak to mówił Cejrowski: WSZYSTKICH WON!

A tak do sedna przechodząc: mam nadzieję, że ludzie się nie dadzą poprowadzić jak bezmyślne owce na ulice i nie zrobią tego majdanu w PL. PiS ma media publiczne, tym kurwom został tylko TVN czy polsat. Powoli się robią z tego Igrzyska śmierci, część druga:

"Nie zapominajcie gdzie jest wspólny wróg"..

Na usta ciśnie się tylko jedno słowo - SZMATA.

Skonczyc z tym szalenstwem.Ujawnic wszystkich agentow . reszta pod Trybunal Stanu . Niech znikna raz nazawsze

Warto sobie to przypomnieć: https://www.youtube.com/watch?...

A ja wciąż czekam na opublikowanie przez PIS Czarnej Księgi 8-letnich "dokonań" rządów PO: afera po aferze, kłamstwo po kłamstwie, obietnica po obietnicy, zdrada po zdradzie. Z pokazaniem każdego przejawu łamania demokracji, walki z legalną opozycją, tłumienia wolności słowa, nepotyzmu, deptania niezawisłości sądów, działania na szkodę Skarbu Państwa, jego obywateli, rodzin. Czekam na publikację takiej Księgi, przedstawienie jej społeczeństwu oraz - koniecznie! - tłumaczenie na język angielski, niemiecki i francuski oraz publiczna prezentacja w Brukseli. Jeśli to nie nastąpi sfora spuszczona z łańcucha SB-WSI nie zaprzestanie ujadania, albo i gorzej. Takie zaniechanie już popełniano, dziś nie może mieć już miejsca!

Ja 77latek chylę czoła przed Panem.Oby więcej takich konkretnych propozycji na tym portalu. Rok 2007 nie ma prawa się powtórzyć!!!

taki scenariusz byl do przewidzenia,bedzie sie jeszcze
dzialo.nalezy isc do przodu, jak robil to premier Orban.

Proszę o wyjaśnienie ,dlaczego akurat Newsweek opublikował taśmy, przecież ta gazeta sprzyja Platformie Obywatelskiej.Czyżby przełożenie wajchy w kierunku Petru?

To Niemiecka Gazeta ! i wszystko jasne

"Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani" Czy te słowa to nie zdrada stanu. To przecież poseł na sejm RP? Taki zdrajca który donosi na własny naród powinien zostać przykładnie ukarany. Żyjemy jednak w kraju gdzie toleruje się takie wyskoki i dlatego jest jak jest. Nasza historia pełna jest takich zdrajców którzy potem dożywali sędziwego wieku w dobrobycie i niejednokrotnie w chwale.

Jak ktoś taki mógł zostać ministrem MSZ? Niejasna przeszłość i powiązania,brak przyzwoitej znajomośći jęz.ang,trudności w formułowaniu dłuższych zdań i jeszcze ten głupkowaty uśmieszek,po prostu żenada.

Na tym zdjeciu widac koniecznośc przebadania gościa przez lekarza specjaliste. Odbiło facetowi. Ale wiedząc że pójdzie siedzieć już niedługo zrobi wszystko żeby doope ratować. Innego sposobu dla niego nie ma.Jak mówiono tyle co Schetyna wódy wychlał przy załatwianiu róznych interesików to nikt.Reszte też dopadnie sprawiedliwość i oni o tym wiedzą ale na to przyjdzie odpowiedni czas.

Wierchuszka PO to zdrajcy! Trzeba ich aresztowac za zdarde stanu i proby destrukcji panstwa! To nie jest zadna opozycja, chyba ze cmentarna...

Schetyna,Petru,Tusk i ich klika to stuprocentowi zdrajcy dzialajacy wspólnie i w porozumieniu na szkodę interesów naszej ojczyzny,razem z brukselskimi urzędasami,podżegają do niepokojów społecznych w naszym kraju.Za wszelką cenę chcą odzyskać utraconą władze i przywileje,którą utracili w wyniku przegranych wyborów.Powinni zostać aresztowani i rozliczeni ze swej zbrodniczej działalności.

Najpierw "żałowałem" odejścia komorucha z jego infantylnym zachowaniem ( nareszcie dał się poznać, jako bęcwał i gamuń ), ale znalazł następcę w postaci kopaczki, wkręcanej przez kamińskiego. Też "odeszła" i już zacząłem się martwić tą pustką w samo zaoraniu PO, ale....wracają dobre czasy. Ktoś się stara by PO "wypadło" jeszcze "lepiej" od tej pary bezmóżdży. Idą po bandzie, by robić wiochę codziennie. Dziękuję wam gamonie z PO. Wstaję i...rechoczę.

Schetynek - kretynek ma wygląd przygłupka i szczerzy zęby
jak matołek.fe! fe! I takie coś donosi na Polaków!

Aresztować s...ka syna bo on broni tylko własnej dupy bo będąc, co jest tajemnicą Poliszynela, bezspornym przestępcą, członkiem mafii a i wiedział o tym również mafioza, ale konkurent w walce o stanowisko HERSZTA TUSK vel "Tw "OSCAR", który go z radością zdymisjonował ale tamten miał wiedzę o nikczemnych, zbrodniczych i zdradzieckich decyzjach TUSKA, których ujawnienie natychmiast musiało by doprowadzić do jego skazania.
Panie SCHETYNA, radzę aby Pan "zszedł na ziemię" i zaprzestał
nikczemnych ataków na PiS, przecież wiemy, że jakby nie miał Pan "HAKÓW" na TUSKA to po Pańskiej, bardzo słusznej dymisji za absolutnie niepodważalny (oprócz rozgrzanego bardzo wysokiego sądu ala "TULEJA"), to następnym krokiem byłby tylko prokurator, wyrok i jeszcze zostało by parę lat do odbycia kary, po oczywiście zupełnie naturalnym w takich przypadkach, całkowitym przepadku mienia, które było by potraktowane jako mafijny łup. Wszyscy, cała Polska słyszała Pańskie nikczemne rozmowy telefoniczne z SOBIESIAKIEM i innymi członkami hazardowego gangu i również wszyscy wiedzą, że Pańska dymisja sprawiła TUSKOWI, który Pana panicznie nie cierpiał, wyraźną satysfakcję, jednak wówczas ujawnił Pan jakimi "HAKAMI" na tego zdrajcę agenta Tw "OSCARA" Pan dysponuje i zmusił go Pan do awansowania siebie na MARSZAŁKA SEJMU, to było żądanie niegodziwe i jaskrawie GWAŁCĄCE SPRAWIEDLIWOŚĆ sprowadzając to słowo do kuriozalnego absurdu. To było pojmowanie sprawiedliwości wg III RP. Panie SCHETYNA jest tylko kwestią czasu odebranie Panu IMMUNITETU i naprawienie draństwa wobec prawa uczynionego prze Tw "OSCARA" i mam nadzieję, że w śledztwie
np. po darowaniu Panu połowy kary z ca 15 letniego wyroku podzieli się Pan z organami ścigania wiedzą, która zmusiła tego zbrodniarza "OSCARA" do tak nikczemnego i to wbrew własnej wrogości awansowania Pana jako oczywistego uczestnika AFERY HAZARDOWEJ. ONA NIE MOŻE PANU UJŚĆ PŁAZEM, WIĘC, RADZĘ, CHOCIAŻ UDAWAĆ POKORĘ a chamstwo i buta w tym przypadku mogą tylko przyśpieszyć NIEUCHRONNY PRZECIEŻ WYROK. A smoleńska kłamczucha też niech "nabierze moczu w usta" bo pamiętam ja jak to nikczemnie kłamała jak to ruski KOPACZ itd ale najbardziej chyba uwłaczające było oficjalne dziękowanie PUTINOWI za wspaniałą "współpracę" naszych PATOMORFOLOGÓW razem z ruskimi, kiedy tak naprawdę On zbrodniarz ICH BEZCZELNIE DO SEKCJI NIE DOPUŚCIŁ, obrzydliwością było patrzyć jaką pogardą przyjął te słowa sam PUTIN. Wstyd za takich nikczemnych zdradzieckich reprezentantów Polski i trzeba ich traktować z najwyższą pogardą ale nie tylko MUSZĄ PONIEŚĆ KARĘ. Rok 2016 ma być rokiem kończącym kroczenie naszej polityki DROGĄ HAŃBY I ZBRODNI WOBEC WŁASNEGO NARODU.

Ile płacą za takie komentarze? Za 3,5 to się gościu napisałeś solidnego komentarza. Pracodawca będzie zadowolony. Wstydzisz się swojego nazwiska, że chowasz się pod pseudonimem. Tfu.. takich jak Ciebie aparatczyków i podjudzaczy powinno się piętnować.

Do Marcin Przybylski ,ile tobie płaci Kopacz Schetyna,aparatczyku,hejterze...Nie czytaj tego co tu mądrzy Ludzie piszą to nie jest dla ciebie to jest o was.Wsadż sobie całą paczkę w du.. Procto-Hemolan i wypad do Gazety Wys..anej. (Róża)O 15:53 to ci się dyżur kończył.

Czy zdrajcą i wywrotowcem nie powinna się zająć ABW? Jeszcze nie jesteśmy wolnym, niezależnym i praworządnym państwem, skoro kanalie oderwane od koryta, nie rozliczone za przekręty stadionowo-drogowe i inne dalej robią co chcą na szkodę Polski i narodu polskiego. Nadchodzi czas Bożej sprawiedliwości. Już wkrótce! Boga się bójcie zdrajcy!

No to szrek nakreślił do końca swój obraz małego idiotycznego człowieczka.

Rozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 129. Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Schetyno, detyno, łatyno, peryno, opamiętaj się (Bohdan Zenobi Chmielnicki)

szrek, ty nie strasz bo się zkiepścisz - twoje 50 tys to było ledwie 20 tys, lemingieros źle znoszą zimę i jest ich zastraszająco mniej /vide Poznań/ - porwać do boju to mógłby np niesioł a ty co najwyżej możesz se wystrzelić z kapsla, jedyna twoja broń to donosicielstwo

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl