niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Znamy treść nowych nagrań z afery taśmowej. O czym Kulczyk rozmawiał z politykami Platformy?

Dodano: 21.10.2015 [21:40]
Znamy treść nowych nagrań z afery taśmowej. O czym Kulczyk rozmawiał z politykami Platformy? - niezalezna.pl
foto: Piotr Drabik; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Nowe, nieznane dotychczas taśmy zostały dziś ujawnione przez dziennikarzy śledczych Telewizji Republika. Są to trzy rozmowy Jana Kulczyka. Biznesmen (dzisiaj już nieżyjący) spotykał się między innymi z politykami Platformy Obywatelskiej, a dyskusja dotyczyła chociażby prywatyzacji Ciechu. O czym Jan Kulczyk rozmawiał z politykami PO?

Sensacyjne nagrania nieznanych dotychczas rozmów Jana Kulczyka z politykami na antenie TV Republika ujawnili dziennikarze śledczy: Anita Gargas i Cezary Gmyz.

Dlaczego akurat ta prywatyzacja była tak ważna? W poprzednich programach ujawniliśmy dowody, że przy prywatyzacji pakietu kontrolnego mogło dojść do korupcji. Dzisiaj ujawnimy nowe dowody, które świadczą o tym, że w czasach rządów Donalda Tuska i PO dochodziło do zakulisowych gier, które mają związek z interesami naszego państwa. [...] W dzisiejszym programie ujawnimy nagrania Jana Kulczyka z lobbystą Piotrem Wawrzynowicza, byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim oraz Krzysztofem Kwiatkowskim

– tłumaczyła Anita Gargas.

Nagrania mają związek z prywatyzacją Ciechu. Tydzień temu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego weszli jednocześnie do Ministerstwa Skarbu i Giełdy Papierów Wartościowych. Agenci zażądali od prezesa GPW Pawła Tamborskiego wydania dokumentów dotyczących prywatyzacji Ciech SA.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OTO TREŚĆ ROZMÓW (aktualizowana na bieżąco):

W pierwszej nagranej rozmowie uczestniczą Jan Kulczyk oraz Piotr Wawrzynowicz - młody biznesmen powiązany ze środowiskiem PO, pracujący u Kulczyka. Nagranie zostało zarejestrowane w Pałacyku Sobańskich.

Z nagrania wynika, że zakulisowo próbowano pozbyć się innych oferentów chcących przejąć Ciech. 

Piotr Wawrzynowicz
mówi:

"Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jebany w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...]


"Włodek" to prawdopodobnie Włodzimierz Karpiński, minister skarbu. "Janek" to oczywiście Kulczyk. Panowie mówią też o roli Sławomira Nowaka w "dogadywaniu" przetargu.

Kulczyk: Sławek Nowak?
Wawrzynowicz: Tak, Pytał go czy on nie widzi zagrożeń i tak dalej. I on dwóm niezależnym źródłom powiedział, że on nie widzi żadnego zagrożenia. Powiedział, że on się z tobą widział, że macie wszystko dogadane, że tutaj nie ma problemu. Widziałem się dzisiaj z Arturem Osuchowskim, chyba... On jest wiceprezesem Ciechu. Chyba nic złego się nie dzieje, bo on o niczym nie ma pocięcia. Znaczy...

Jest także mowa o innych ewentualnych oferentach.

Kulczyk: 

Widziałeś? Ja się widziałem z Bakalą? [Zdenek Bakala, jeden z najbogatszych Czechów, który był zainteresowany kupnem Ciechu]. Nic nie będzie z tamtej strony. Zna jego interesy i w ogóle tego. Widziałem się z tym, tym... Sołowowem. Powiedział: "Janek, ja przeciwko tobie nigdy w życiu nie wystąpię". Może się spotkać. No, Jakubas nie ma tutaj nic do tego.

Podejmowany jest również temat ceny...

Kulczyk: Czy oni coś, czy mają pomysł, ile by chcieli?
Wawrzynowicz: Znaczy, oni by chcieli 31. To moim zdaniem zależy od tego, czy oni wypłacą dywidendę, czy nie, czy ktoś odpowie na to wezwanie, czy nie odpowie. Bo czym więcej nie odpowie, bo globalnie zapłacisz tyle samo przy wyższej cenie, jak przy niższej, by więcej powiedziało. Oni mają takie myślenie u siebie.

Panowie mówią też o "kierowniku", czyli o Donaldzie Tusku.

Kulczyk:
A ty myślisz, że on tam o mojej relacji z kierownikiem coś wie?
Wawrzynowicz: Myślę, że nie. Kompletnie. Znaczy on bardzo dba o to, żeby to było hermetyczne i umówmy - niech dalej żyje w przeświadczeniu, że ci załatwi to tutaj, znaczy i tak myślę, że to dużo. Wiesz, ja mam kontakt z kierownikiem, on bardzo często w poniedziałęk w samolocie z Gdańska, nie. To są najróżniejsze kontakty. Bo kiedyś rozbawił mnie bardzo, bo mówi mi, że... Ja mówię "bardzo miło mi, że pan ze mną rozmawia, bo z całą resztą młodych kolegów pan nie rozmawia", nie. A on mówi: "wiesz co, jak się zastanowić nad tym wszystkim, to twoi koledzy to bandyci albo mafia". Bandyci albo mafia. 

 Dla mnie najbardziej szokujące jest to, że teoretycznie w procesie prywatyzacyjnym, w którym powinna być wolność gospodarcza, z której powinna wynikać dobra cena, tak naprawdę była układanka. Z tych nagrań wynika, że próbowano spacyfikować innych oferentów, którzy daliby np. lepszą cenę

– skwitował tę rozmowę w TV Republika Wojciech Dudziński, audytor śledczy.


Szokująca jest rozmowa Kulczyka z Krzysztofem Kwiatkowskim, szefem NIK. Oligarcha mówi do Kwiatkowskiego:


"Ale tutaj trochę niepotrzebnie Donald chciał być ponad tym wszystkim i nie wyciął Kamińskiego. Przecież nie byłoby tych następnych afer."
 

Chodzi oczywiście o Mariusza Kamińskiego z PiS. W tym samym dniu odbywało się glosowanie nad odebraniem immunitetu byłemu szefowi CBA. Oto inny fragment rozmowy:

Kwiatkowski: Ale ja dlatego mówię... Ja się już przyzwyczaiłem do wszystkich szaleństw. Jak pamiętam, teraz to trzy lata temu mieliśmy ten durny przepis, gdzie cię prokurator mógł ciągać za działanie na szkodę własnej spółki chociaż poszkodowanego nie było. Przecież mało mnie opozycja nie rozjechała.
Kulczyk: Ale tam jest podobno jeszcze taki zapis, że... tam gdzie wyście to wzięli wyeliminowali z kodeksu, ale skądś nie wzięliście. Gdzieś tam coś...
Kwiatkowski: Intencjonalnie chcieliśmy to wyeliminować, a spieprzyliśmy to przez niedopatrzenie. Bo intencja była taka, żeby ten durny przepis usunąć. Ale nie wiem, czy pamiętasz, jak ja się wtedy... dla mnie to jest takie... "Rzeczpospolita", poważny tytuł, pierwsza strona, atak taki, stary po prostu czasami to..., ale dlatego dobrą puentą zakończył. Świat się zmienia, zobacz, transakcja zamknięta, albo oklaski albo milczenie. A to jest jednak zmiana wartościowa.
 

Tu chodzi o opisaną przeze mnie sprawę usunięcia z kodeksu spółek handlowych artykułu 585 o działaniu na szkodę spółek i za tym usunięcie bezpośrednio stał Krzysztof Kwiatkowski. Jak słucham, że ta zmiana była intencjonalna, to we mnie się po prostu krew gotuje. To przepis, który istniał także w przedwojennym prawie handlowym. Tutaj słyszymy, jak prawo jest pisane w interesie oligarchii. Usunięcie tego przepisu było ochroną wielu oligarchów przed postawieniem im zarzutów

– tłumaczył w studiu TV Republika ten wątek Cezary Gmyz.

Kulczyk i Kwiatkowski są na "ty". Rozmowa zaczyna się bowiem tak:

Kulczyk: Miło, że Cię widzę.
Kwiatkowski: A ja się bardzo cieszę, bo byłem ciekaw, jakie będą głosy po tej transakcji Ciechu. 

Ciekawa jest też rozmowa Kulczyka z Radosławem Sikorskim. Były szef MSZ jak grzeczny uczniak słucha o planach biznesowych oligarchy:

Kulczyk: Naprawdę, weźmy przejmujmy energetykę ukraińską. Ja ci to zrobię. Radek - ja ci to zrobię. I nagle się staniemy... zamieszamy. Ja bym chciał, tak jak powiedziałeś, kupić Kohlera. Następną rzeczą, którą chciałbym kupić, to chciałbym kupić EON. Ma stare rozwiązania, stare. Dmuchnę nimi.

Pojawia się też wątek polskiego górnictwa:

Kulczyk: Słuchaj, z tego powodu, że tak jest w historii, że kiedy my walczymy o węgiel, a Rosjanie... i to jest fakt i to ci ktoś wyciągnie, po co my walczymy? Po drugie...
Sikorski: Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nieswoje interesy.
Kulczyk: Tak, to jest druga sprawa, posłuchaj, Koszt energii wynikający z tego faktu, że ten węgiel produkujemy, tak drogo... No przecież my musimy dbać o polską gospodarkę. Z całym szacunkiem - nie wiem, ile tam jest w tej chwili tych górników - sto tysięcy?
Sikorski: Yhm.
Kulczyk: Może nawet już nie. Ja rozumiem, że dzisiaj przedwyborczo trzeba. Rozumiem. Nie dyskutuję. Jak ktoś mówi "Donald - po co?" Są wybory, zostawcie. Natomiast potem trzeba to zupełnie zmienić. 


Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl przypominamy od czego wszystko się zaczęło i zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami dotyczącymi kulisów afery taśmowej:
CZYTAJ WIĘCEJ: Afera taśmowa wraca ze zdwojoną siłą. Dziś poznamy nowe nagrania. Od czego wszystko się zaczęło?
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najgorszy melanż biznesu z polityką. Niestety poufne rozmowy w cztery oczy, czasem pół żartem stają się cennym łupem. Handluje się informacją bez skrupułów. Szkoda, że główny oskarżony J. Kulczyk jest już poza zasięgiem, pewnie zgrabnie jak zawsze wybrnąłby z tarapatów.

Przykra sprawa z tym wyciąganiem kolejnej afery z "szafy"; to takie prostackie i małostkowe. Można by sądzić, że są jacyś mocodawcy, którzy dobrze płacą za kompromitowanie nazwiska Kulczyk. Spokojnie broni się samo.

Głosujący na PO, są to nie tylko debile, co jest do usprawiedliwienia, to są też zdrajcy Polski.

Nieźle kombinowali udupić nasze narodowe czyli wszystkich polaków złoża węgla zresztą największe w europie. A Niemcy
i Japonia odchodzą od elektrowni jądrowych więc popyt na węgiel w najbliższym czasie bardzo wzrośnie.
Największy przekręt to Polskie spółki węglowe z których wyprowadzono grube miliardy złotych te o których wiadomo.
Taka np. JSW wartość przy wejściu na giełdę to około 15 mld. w tym czasie powiększono spółkę o koksownie i jeszcze jedną kopalnię, więc jej wartość wzrosła o kolejne kilka mld. A na chwilę obecną wartość akcji na giełdzie to tylko 1,5 mld. Przyjmując więc że Skarb Państwa posiada pakiet większościowy czyli na chwilę obecną jakieś 800 ml. Łatwo policzyć jakiego przekrętu się dopuszczono. Dlatego też nikt nie wprowadził Polskich spółek na listę przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu. Kto jest za to odpowiedzialny?
Dlatego ktoś steruje aktualnie ceną węgla na rynku światowym, dlatego akcje spółek lecą w dół.
To nie jest przypadek tylko zaplanowane działanie. I albo będziemy walczyć o to co nasze narodowe albo będziemy dalej dawać d.py.

Proszę, nich ktoś mądry powie jak J. Kulczyk mógł zarabiać ponad 1,6mln zł dziennie. 15mld przez 25 lat czyli 9125 dni [15 000 000 000/(25x365)=1 643 835 zł. Jeśli zarobił to uczciwie, to powinno się o tym nauczać w szkołach.

Kulczyk wraz z Solorzem vel Zygmunt Józef Krok był prowadzony przez SB potem WSI. To od służb dostali kasę a dokładnie od firmy UNIVERSAL przykrywki SB woli przypomnienia niejaki Solorz ścigany był listem gończym przez policję Austriacka i niemiecką za przemyt. Był bo potem dla nich pracował. Teraz wiecie skąd ta banda miała kasę na rozruch. A potem Sejm Kontraktowy i można było robić biznes czyli kraść na potęgę.

Go West

stary nowy hymn PO-WSI
(Polskich Oddziałów-WSI)
idziesz-walczysz-umierasz

....."Spoza gór i rzek

Wyszliśmy na brzeg.

Czy stąd niedaleko już

Do grających wierzb, malowanych zbóż?

Wczoraj łach, mundur dziś,

Sciśnij pas, pora iść.

Ruszaj! Pierwszy Korpus nasz,

Spoza gór i rzek

Na zachód marsz!....."

Niestety ja nie jestem w szoku. O zmianie KK przez Kwiatkowskiego po to, aby Krauze nie poszedł siedzieć wiadomo od dawna. tak samo nie miałam wątpliwości o korupcyjnym przejęciu Ciechu, bo dziennikarze śledczy o tym mówili. Pokazywali nawet jak sztucznie cena akcji przed sprzedażą była zaniżana, a tuz po sprzedaży błyskawicznie rosła. To jest ostatni dzwonek! Przekonujcie znajomych i rodzinę do głosowania na PIS! Inaczej ta cała antypisowska koalicja rozkradnie wszystko co jeszcze zostało w Polsce!

Najgorsze jest to ,że w "tym kraju ",to Kamiński ma wyrok bez zawiasów ,człowiek który walczył z korupcją .

Czytam dwa razy ten fragment w ogromnym cudzyslowie:"Dla mnie najbardziej szokujace jest to,ze teoretycznie w procesie prywatyzacyjnym,w ktorym powinna byc wolnosc gospodarcza " itd.,i nic nie rozumiem. Dopiero jak za trzecim razem, poddalem sie i zaczalem czytac dalej -"skwitowal te rozmowe a TV Republika Wojciech Dudzinski, audytor sledczy" zrozumialem,ze w tym ogromnym cudzyslowie,byla wypowiedz p.Dudzinskiego,a nie jednego z nagranych. Zmylilo mnie to,ze miedzy wypowiedzia Wawrzynowicza,a kolejnym tekstem,ktory jest komentarzem p.Dudzinskiego, wstawiono zdjecie obu nagranych rozmowcow z planszy TV Republika i ten duzy cudzyslow mylaco sugeruje,ze to w dalszym ciagu zapis rozmowy,a nie komentarz p.Dudzinskiego.Gdyby kolejnosc byla odwrotna,najpierw "-te rozmowe skwitowal w TV Republika Wojciech Dudzinski i potem cytat jego slow w tym duzym cudzyslowiu, wszystko byloby klarowne.

"Sikorski: Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nieswoje interesy." Wsadzać te sprzedajne q... do pierdla, bez litości. Jednego po drugim.

To juz wiadomo jak sie Kulczyk przewinal
chcial sie dorabiac na majatku kraju.

I juz go nie ma

Na Prawo i Sprawiedliwość głosujemy w Sejmie i w Senacie też!!! Dwie rzeczy dostaniemy od komisji: książeczkę do Sejmu! i Żółtą Kartę do Senatu! Sprawdzać, szukać PiS! Jeden X tu i jeden X na żółtej.

Kulczyk żyje, to za duża kasa, żeby umierać. A może jak sie ujawni to odpowie Polakom na pytanie jak powstał ten dług publiczny i jak zamierza go spłacić.

to teraz już wiecie dlaczego kierownik, od kiera - miłości... })

Włos się jeży i scyzoryk otwiera w kieszeni!

to teraz już wiecie dlaczego 7 Days jest następcą drożdżówki... })

w pakiecie na następne 4 lata był całkowity upadek Państwa Polskiego, setki tysięcy beżuchów a dalszej perspektywie ich wyzwalanie spod ucisku ksenofobicznych Polaków którzy w czasie wojny pokazali już co potrafią bo zabili więcej Żydów niż Niemców... kierownik na placówce miał dać parasol, wiarygodność i pomóc przesunąć przecinek prostych operacji z milionów do miliardów... }) ___ przez te dni musimy się zachowywać jak w czasie okupacji, WSZYSTKIE SIŁY SKIEROWAĆ NA POKONANIE I UJĘCIE ZORGANIZOWANEJ PRZESTĘPCZEJ ORGANIZACJI MAFIJNEJ!... })

To jest KRYMINAŁ !! A jutro media głównego ścieku będą trąbić, że PiS atakuje nieboszczyka !
Zobaczycie, już się układają co maja mówić !
Tą bandę trzeba rozwalić !! W niedziele do wyborów !!!
WSZYSCY !!!

W tych taśmach NIE MA NIC SZOKUJĄCEGO. Polacy od dawna wiedzą, że Platforma "Obywatelska" to same QRWY i ZŁODZIEJE. Stopniowe ujawnianie informacji nikogo nie szokuje, wręcz przeciwnie - uodparnia na szok.
Dawkowanie nagrań tą metodą działa jak odczulanie alergików małymi dawkami alergenów.
Ktoś niemądry wymyślił metodę stopniowego ujawniania informacji.

paradoksalnie, dzisiejsze to najcięższe do tej pory - paradoksalnie, bo zmienił się kontekst i spadły łuski z oczu i uszu... })

u mnie na ence wczasie programu gdy pani A.Gargas zapowiedziała rozmowę Kulczyka z Sikorskim nie było obrazu nie mozna było tego posłuchać

No, to wiadomo, że to dr Janek i podobne jemu "słupy", kręcą sprzedajnymi przestępcami z Partii Oszustów.Ale kto kręci tymi "słupami"? Takimi tam oligarchami, typu zimny Janek? Bo sami do tych miliardów bez pomocy bandytów z UB-ekistanu, to mogli nigdy nie dojść. Bufony i głupki niewyrobione na służbie u obcych bandytów. A pan Janek pewnie "zapomniał" się podzielić z bandytami i poszedł do piachu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl