niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Dla muzułmanów wszystko? Lesbijska biskup Sztokholmu każe usunąć krzyże z kościoła

Dodano: 05.10.2015 [20:33]
Dla muzułmanów wszystko? Lesbijska biskup Sztokholmu każe usunąć krzyże z kościoła - niezalezna.pl
foto: Johan Fredriksson
Eva Brunne, luterańska "biskupka" Sztokholmu - do tego lesbijka - pokazuje, jak marnie skończyłby Kościół katolicki, gdyby stawiał na duchownych pokroju "księdza" Charamsy. Brunne zaproponowała, by w jej diecezji usunąć wszystkie krzyże, zastępując je oznaczeniami wskazującymi drogę do Mekki. Wszystko po to, by nie urazić muzułmańskich imigrantów, którzy chcieliby się pomodlić do Allaha w jej kościele.

61-letnia Eva Brunne to szczególny przypadek, pokazujący moralną degrengoladę Kościoła luterańskiego w Szwecji. Jest lesbijką i wraz z "żoną", która jest także luterańskim "księdzem", wychowuje syna. 

Ale to, co zrobiła teraz, zaszokowało nawet liberalnych szwedzkich luteranów. Brugge nakazała bowiem, by w jednym z kościołów w jej diecezji... usunąć wszystkie znaki krzyża i zastąpić je drogowskazami do Mekki. A następnie - przygotować świątynię do tego, by stała się... miejscem modlitwy dla muzułmanów. Islamskich imigrantów "biskupka" nazwała zaś "aniołami".

Oświadczenie pani biskup Brunne spotkało się z protestem luterańskich duchownych. Jeden z pastorów w jej diecezji, ojciec Patrik Pettersson, nazwał słowa Brunne "bezmyślnymi teologicznie" i zapytał, co zamierza ona zrobić choćby z przytwierdzonymi na stałe do murów kościoła krucyfiksami czy misami chrzcielnymi. Jak na razie jednak nie doczekał się odpowiedzi...

 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl