niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Wczoraj w PO i u Komorowskiego, dziś u Petru. Kim są liderzy "Nowoczesnej"

Dodano: 05.10.2015 [15:27]
Wczoraj w PO i u Komorowskiego, dziś u Petru. Kim są liderzy "Nowoczesnej" - niezalezna.pl
foto: facebook.com/NowoczesnaPL

Portal Niezalezna.pl ujawnia przeszłość ludzi, którzy stoją dziś za "antysystemowym" Ryszardem Petru. Okazuje się bowiem, że sekretarz generalny "Nowoczesnej" Adam Szłapka, były pracownik kancelarii Bronisława Komorowskiego, to niejedyny łącznik między partią Ryszarda Petru a byłym prezydentem i Platformą Obywatelską. Kto jest kim w nowej partii, która chce na jesieni wejść do Sejmu?Monika Rosa:

"Jedynka" partii Ryszarda Petru na Śląsku (okręg nr 31). Od 2010 r. pracowała w Kancelarii Prezydenta, ostatnio jako zastępca dyrektora w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dorota Drozd:

Obecnie odpowiedzialna za Public Relations w partii "Nowoczesna", asystentka Ryszarda Petru. Wcześniej Drozd zajmowała się PR-em polityków Platformy Obywatelskiej. Jak podał portal newsowi.pl, pracowała m. in. w Centrum Informacyjnym Rządu Donalda Tuska, następnie była ekspertem ds. wizerunku w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest współautorką projektu “Kokardy narodowe w Pałacu Prezydenckim”.

Adam Szłapka:

Sekretarz generalny, szef struktur terenowych "Nowoczesnej". O roli byłego pracownika Kancelarii Prezydenta Komorowskiego w partii mówił jej lider, były bankowiec Ryszard Petru. – Wybierałem [jedynki] spośród osób wcześniej merytorycznie wyselekcjonowanych przez sekretarza generalnego [czyli Adama Szłapkę] – przyznał Petru w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. W kancelarii Bronisława Komorowskiego Szłapka pracował jako asystent szefa kancelarii prezydenta, Jacka Michałowskiego. Zajmował się m.in. organizacją lokalnych wizyt Komorowskiego. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Sekretarz generalny „Nowoczesnej” pod lupą śledczych. Nowe fakty ws. zaginionej "Gęsiarki"

Wojciech Kałuża:

"Jedynka" Nowoczesnej w okręgu rybnickim. Były wiceprezydent Żor (wybrany z ramienia Platformy Obywatelskiej), obecnie radny Rady Miasta. - Rozwodu jeszcze nie ma, nazwałbym to raczej pewną formą separacji - mówił rok temu w rozmowie z portalem zory24.pl, w  odpowiedzi na pytanie, czy porzucił Platformę Obywatelską, i tłumacząc związanie się z lokalną "Żorska Samorządnością". - Platforma jest potrzebna w skali kraju - podkreślał Kałuża.

Krzysztof Truskolaski:

"Jedynka" Ryszarda Petru na podlaskiej liście "Nowoczesnej". Koordynator struktur politycznych partii w regionie. Syn prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, który trzykrotnie został wybrany na stanowiska prezydenta z ramienia, bądź z rekomendacją Platformy Obywatelskiej.

Mirosław Pampuch:

Specjalista ds. podatku VAT, w latach 2008-2014 starosta olsztyński, od roku sekretarz Urzędu Miasta Olsztyna. Kandydat numer jeden "Nowoczesnej" do Sejmu z okręgu olsztyńskiego. To nie pierwsze podejście Pampucha do zdobycia mandatu poselskiego. W 2011 r. startował do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Adam Rogala-Lewicki:

Pełnomocniki partii Petru w województwie łódzkim. "Jedynka" tej partii w okręgu nr 11. Związany z Platformą Obywatelską od wielu lat, w czerwcu br. formalnie zerwał współpracę z partią. Kandydat PO w wyborach samorządowych 2010 r.

Jerzy Meysztowicz:

Działalność polityczną rozpoczynał od Unii Demokratycznej, skąd przeszedł do Unii Wolności, gdzie był członkiem zarządu partii. Z Platformą Obywatelską związany od 2008 r.


Ryszard Petru u Bronisława Komorowskiego w marcu 2014 r. 


twitter.com/aniajozia

Ryszard Petru:

Lider "Nowoczesnej". Jak wynika z z dokumentów WikiLeaks, był on „nieformalnym doradcą” byłego premiera i prowadził z nim „tajne” rozmowy. Ekonomista od lat związany z różnymi bankami, wcześniej z Bankiem Światowym miał pełnić rolę pośrednika pomiędzy Tuskiem a Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Pytany w czerwcu br. o swoje relacje z Tuskiem, stwierdzić, że "nie chce tego komentować". 

Przed wybuchem kryzysu finansowego zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem. – Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem – przekonywał m.in. na antenie TOK FM. Sam swój kredyt we frankach przewalutował już w 2008 r. W 2014 r. Petru na krótko był przewodniczącym rady nadzorczej Polskich Kolei Państwowych. 

Między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich wsparł osobiście Bronisława Komorowskiego. Na konferencji prasowej 12 maja br. Petru w towarzystwie Komorowskiego chwalił proponowane przez ustępującego dziś prezydenta zmiany w prawie podatkowym. Nazwał pomysły Komorowskiego "krokiem w dobrym kierunku". Na swoim profilu na Twitterze jeszcze 24 maja, w dniu II tury wyborów, namawiał, by iść na głosowanie i zadzwonić do znajomych, by zrobili to samo.W najpopularniejszej wyszukiwarce Google.com przy nazwiskach części powyższych polityków wyświetla się komunikat informujący, że "niektóre wyniki mogły zostać usunięte".

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chciałbym przypomnieć że 10 lat temu PO miała takie sam rozsądny proram gospodarczy i liberalne podejście. Po dorwaniu się do władzy skończył się liberalizm :/ Postulaty ok. ale nie z ludźmi którzy związali się ze skompromitowanym układem, bo ja nie dam się dwa razy nabrać.

A ktoś zadał sobie tyle trudu żeby sprawdzić, w którym roku np. Pan Meysztowicz odszedł z Platformy? Ano wtedy, kiedy zaczęła gnić! Sam z resztą mówił, że jak PO zaczęło odchodzić od postulatów liberalnych, to i on się od niej odciął. Moim zdaniem Meysztowicz to dobry kandydat z Krakowa akurat.

Od kiedy to praca/współpraca z legalnie wybranym Prezydentem Polski jest przestępstwem?

Według "deokratów" III RP (tych od Czempińskiego, Dukaczewskiego i im podobnych) odkąd nie nazywa się Komorowski.

Witam wszystkich,

przeraża mnie to jedno wielkie marudzenie i szukanie "haka" na każdego. Przeczytałem może 15 wpisów i żadnej konstruktywnej uwagi - jedynie jad!
Petru nie ukrywa, że był wyborcą PO i się zawiódł. Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. To czy mu zaufam czy nie zostanie już tajemnicą wyborczą. Proponuję jednak abyście zaproponowali jakieś lepsze rozwiązanie: PIS, Kukiz a może ZL?

Nie twierdzę, że wszyscy muszą chwalić Petru ale generalna zasada: Mniej jadu więcej mądrych propozycji!

Oto mądra propozycja. Głosujcie na Petru który jest zwiazany z ludzmi okradającymi polaków od 25 lat, doświadczycie na nowo przysłowia. "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i PO szkodzie głupi"

To, że Petru pracował jako doradca finansowy (doradztwo to jedno a decyzje podejmowane przez partie to drugie) o niczym nie świadczy a jakim jest politykiem i co potrafi zrobić partia Nowoczesna czas pokaże. Wszystkie inne partie już były przy korycie i czas dać szanse partii na czele której stoi osoba z doświadczeniem ekonomicznym i podchodzi przynajmniej na chwilę obecną poważnie do polityki a nie na zasadzie samego wytykania palcami.

Nikt mnie z niczego nie okradł durny frustracie życiowy.

Widocznie sam okradasz, albo jesteś zbyt głupi by dostrzec, że jednak jesteś okradany. W sumie na jedno wychodzi.
Ja również nie rozumiem jakim trzeba być skończonym frajerem by ze strachu przed PiS (który właściwie nigdy nie rządził, który kraju nie zniszczył, wręcz przeciwnie a cała ta prowadzona od 8lat nagonka na nich to robota mediów na usługach kolesi z PO) zagłosować na kanalie, które ten kraj niszczą i niszczyli.
Trzeba być skończonym kretynem niezdolnym do jakiegokolwiek samodzielnego myślenia i mieć całkowicie przeżarty propagandą mózg by kupować brednie Petru i Balcerowicza. Na tej samej zasadzie 8lat temu kupowaliście brednie PO, Palikota w jeszcze wcześniej Samoobrony.
"Zaufać Petru, który nie ukrywa, że był wyborcą PO ale się przejechał.... zastanawiam się czy zaufać doradcy Balcerowicza, pupilkowi Komorowskiego, człowiekowi, który od ukończenia studiów ma megaszczęście do stanowisk (tak, tak zapewne taki mądry), który nie wiadomo skąd ma pieniądze na kampanię itp itd, bo tak się boję PiS, że nie dopuszczam do tego ciemnego łba, że cała ta nagonka to nic innego jak manipulacja i tego, że jestem okłamywany.

Nowoczerska.po ver 2.0..Tusk,Balcerowicz WSI..ojcowie założyciele Nowej PO 2.0..Ciekawe ilu debili da się skusić na Rumuna Swetru?Moim zdaniem 1,3% i po zawodach Zegnaj Nowoczerska.Pa,Pa!

A w międzyczasie ZSL po cichu plakatuje małe miasteczka i wsie. Wyciągają wozy strażackie, sponsorują "Święto pieczonego ziemniaka", piweczko, grochówkę z kuchni polowej, kiełbasę i mnięcho... "Wydzierają" mikrofony prowadzącym i robią błoto z mózgów umęczonego Narodu. To jest prawdziwy problem. Mają wiedzę i struktury i wahają się ich użyć. Ktoś dał im zwierzchnictwo nad OSP, a to w skali kraju to setki tysięcy ludzi wraz z rodzinami...

ZSL..sory PSL po raz pierwszy od 1993 na śmietnik,Koniec Prostytucji

Errata: Nie wahają się użyć...Oczywiście

UWAGA! - To wielkie niebezpieczeństwo! To koń trojański tych, którzy rozkradli Polskę! ...dodatkowo bezczelny cham, bez obycia i kultury człowieka uczciwego. Udawana asertywność, to zwykłe cwaniactwo. Na takich tyrają m.in.górnicy. KRWIOPIJCA!

No i wszystko się zgadza. Nie darmo zorientowani od dawna mówili, że Nowoczesna.pl to podpucha. Stworzona specjalnie przez sitwę-układ przy cichym udziale Balcerowicza i ojca chrzestnego jakim jest Komorowski. Ma być protezą PO. Po wyborach mają się połączyć i odbudować w sejmie pozycję PO. Nie dajcie się nabrać! To lobby bankowe! Bankierska obłuda, która wyciśnie z ludzi ostatni grosz. Biorą trochę statystów, niby takich nieuwikłanych, ale oni odpadną. Do sejmu dostaną się tylko sprawdzeni sami swoi.
Uważajcie, wyjaśniajcie innym. Każdemu na samą nazwę tej partii powinno zapalić się czerwone światło.

Widac golym okiem, ze Pan Petru moze miec powiazania z masoneria. Podejrzanie wygladaja jego kontakty z Olechowskim, ktory zasiadal w grupie Bilderberg, a takze jego dzialalnosc w wielu bankach, a przede wszystkim z bardzo podejrzanej instytucji jaka jest BANK SWIATOWY. I te kontakty z bylym premierem... Bankami rzadza glownie Rotschild - sprawdzccie w wiki kto to taki. Wszystkie partie lewicowe i ewentualnie centroprawicowe wg ich porzadku moga sprawowac wladze. Najwiekszym zagrozeniem dla nich sa partie skrajnie prawicowe. Pytanie dlaczego? Wszystkie rodzaje wladzy z w wyjatkiem skrajnej prawicy maja to do siebie, ze wg ich ideologii rzad jest najwazniejszy. Wiaze sie to z tym, ze masa zolnierzy, tj urzednicy, wszelkie sluzby musza byc podlegle rzadowi na kazde zawolanie, a sam rzad powinien byc nagradzany mozliwie jak najwyzej. Zwyczajne plasowanie instytucji rzadzacych, jak i korporacji przed dobro zwyklych obywateli. Analogicznie, przy partii skrajnie prawicowej istnieje ryzyko, ze moga zostac calkowicie zdemaskowani jak i usunieci z wysokich stanowisk. No coz... Oby kon trojanski w postaci NowoczesnejPO polegl na samym starcie.

Ze,kredyt we frankach to przekret,Ptru,jako bankowiec musial wiedziec.Ku mojej satysfakcji polaczyla sie i bedzie w stanie stanac w poprzek, nowej Platwormie.To przeciesz nic innego jak dziecko Pospolitych Oszustow.

Żaden przekręt. Są różne narzędzia finansowe. Każde ma swoje plusy, minusy, ma swoje ryzyko. Kto tego nie rozumie, ten nie powinien brać kredytu. Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jak masz hipoteczny w złotówkach i nagle wartość nieruchomości drastycznie spadnie, to bank może w jednym momencie wypowiedzieć Ci kredyt. Słowem, pewnie nie orientujesz się w ekonomii i stąd taka sytuacja. Czy gdybyś przeczytał rekomendację w gazecie, aby inwestować w KGHM i byś na tym stracił, bo nie masz kompletnie pojęcia jak grać na giełdzie, to też byś miał pretensje?

Petru do drugi Tfusk !!!!!!

Wielkie halo Nowoczesna a to zbieranina platformerskich odpadów nawet hasło jakieś takie podobne do hasła ryżego fiuta z wyborów w 2007 roku. Wtedy też miało być stać Polaków na lepsze szkoły i służbę zdrowia i Polacy mieli wracać do kraju a co wyszło to wiemy wielkie nic a nawet jest gorzej.

"niektóre wyniki mogły zostać usunięte".
Jak ktoś nie ma pojęcia o tym jak działa Google, niech nie wypisuje takich bzdur.
Moje strony też mają taki komunikat, a nic z nich nie było usuwane. Tak działa wyszukiwarka.

Widzę, że Petru stracha wam napuścił. Ile będzie miał 7-10% ? Może wszytko zmienić.....

A niby co może zmienić? Jego mentor Balcerowicz już pozmieniał na śmieci, co było wartościowe. Śmiechu warte, "nowe twarze" i stara naiwność niektórych wyborców.

Nowoczesna-SB,zlodzeje,oszusci,znajda sie barany beda glosowac na nich.

Rysio P. vel nowoczesny - kolejny glupeczek na rynku

Z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny
Poniedziałek 5 października 2015
Liturgiczne wspomnienie św. Faustyny

Jezu mój, Ty wiesz, że od najwcześniejszych lat pragnęłam zostać wielką świętą, to jest, że pragnęłam Cię kochać tak wielką miłością, jaką Cię jeszcze dotychczas żadna dusza nie kochała. Z początku były to moje tajne pragnienia (…). Dziś nie mogę ich pomieścić w sercu, pragnęłabym wołać na świat cały: kochajcie Boga, bo dobry jest i wielkiego miłosierdzia

http://www.faustyna.pl/zmbm/

Sama nazwa "Nowoczesna" brzmi jakoś dziwnie naiwnie.Skoro jej przywódca taki mądry, to czemu wcześniej tak się nie wymądrzał. Nie myliłem się. W propozycjach tej partii nie ma nic, co by mogło tworzyć jakąś logiczna całość - wszystko jest anty systemowe i nic poza tym. Petru, Kukiz, Palikot - wrzeszcząca pseudo alternatywa dla nieudolności liderów głównego nurtu.
Krzykacze wyszukujący czułych punktów niezadowolenia społecznego, grzebiący w społecznych nastrojach w poszukiwaniu "zbawczych" recept na otumanienie ludzi pogrążonych w narastającej społecznej frustracji. Geniusze tanich i szybkich rozwiązań, udziałowcy chorego systemu i przedłużacze chorych układów- esbecka wizja świata, jak mawiał Jarosław. Sami tworzą system, którego są bardzo aktywnymi udziałowcami tworząc sieci nielegalnych powiązań wspierających władzę i własne interesy przy korycie władzy upatrujący. Ale problem narasta, bo czas tanich haseł i nastroju bezmyślnego taniego poklasku zaczyna się kończyć - do głosu zaczyna dochodzić rozsądek i coraz trudniej wymyślać złoty środek na wzór tuskowej "miłości" albo "zielonej wyspy".
Ciekawe - palanty, co jeszcze "nowoczesnego" wymyślicie.

Dla normalnie myślącego i postrzegającego, nie od dziś wiadomo, że partia Petru "Nowoczesna", to lewacki odłam PO/PSL, powołany do życia i będący na pasku rządu zdrady narodowej. Dla odwrócenia uwagi i wszelakich podejrzeń, ten twór krytykuje koalicyjny rząd i choć zasadnie, to czyni to nie z przekonania, ale żeby uwiarygodnić siebie.
A prawda jest taka, że nowe i "nowoczesne" partie, to wielkie oszustwo, których prawdziwym zadaniem i zamiarem, jest rozdrobnienie i rozproszenie głosów, by nie dopuścić PiS do samodzielnego rządzenia.
To jedyna prawda o partii "nowoczesnej" Petru i pozostałego lewactwa spod znaku Zjednoczonej lewicy.

Czas po wyborach parlamentarnych tj. po 25 października, potwierdzi to, o czym wyżej napisałam.

Powolanie do zycia czegos takiego jak Nowoczesna, to dobry ruch ze strony PO, oczywiscie dla nich dobry. Stworzyli sobie alternatywe do dobrego koalicjanta. Jesli po wyborach PO osiagnie lekko mniejszy wynik niz PIS, a jednoczesnie do sejmu wejdzie Nowoczesna, na ktora zaglosuja zawiedzenone Platformą lemingi, to PO bedzie mialo swojego podstawionego koalicjanta. Niby dwie partie, a jednak jedna i to da wiekszosc w sejmie do kolejnych rzadow PO :). A jesli to nie wystarczy, to do koalicji dojdzie PSL i bedzie tak jak jest obecnie. Sprytna zagrywka, biorac pod uwage, ze dziala, bo lemingi karmia sie ta papka w postaci Nowoczesnej, powaznie myslac, ze jest to jakis powazny, antysystemowy twor, ktory polozy kres obecnej doktaturze aferzystow, zlodziei i innych zielonych ludków. No coz, ludzie w tym kraju jednak sie nigdy nie naucza.

Powinni się nazwać Nowoczerska.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl