niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Wczoraj w PO i u Komorowskiego, dziś u Petru. Kim są liderzy "Nowoczesnej"

Dodano: 05.10.2015 [15:27]
Wczoraj w PO i u Komorowskiego, dziś u Petru. Kim są liderzy "Nowoczesnej" - niezalezna.pl
foto: facebook.com/NowoczesnaPL

Portal Niezalezna.pl ujawnia przeszłość ludzi, którzy stoją dziś za "antysystemowym" Ryszardem Petru. Okazuje się bowiem, że sekretarz generalny "Nowoczesnej" Adam Szłapka, były pracownik kancelarii Bronisława Komorowskiego, to niejedyny łącznik między partią Ryszarda Petru a byłym prezydentem i Platformą Obywatelską. Kto jest kim w nowej partii, która chce na jesieni wejść do Sejmu?Monika Rosa:

"Jedynka" partii Ryszarda Petru na Śląsku (okręg nr 31). Od 2010 r. pracowała w Kancelarii Prezydenta, ostatnio jako zastępca dyrektora w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dorota Drozd:

Obecnie odpowiedzialna za Public Relations w partii "Nowoczesna", asystentka Ryszarda Petru. Wcześniej Drozd zajmowała się PR-em polityków Platformy Obywatelskiej. Jak podał portal newsowi.pl, pracowała m. in. w Centrum Informacyjnym Rządu Donalda Tuska, następnie była ekspertem ds. wizerunku w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest współautorką projektu “Kokardy narodowe w Pałacu Prezydenckim”.

Adam Szłapka:

Sekretarz generalny, szef struktur terenowych "Nowoczesnej". O roli byłego pracownika Kancelarii Prezydenta Komorowskiego w partii mówił jej lider, były bankowiec Ryszard Petru. – Wybierałem [jedynki] spośród osób wcześniej merytorycznie wyselekcjonowanych przez sekretarza generalnego [czyli Adama Szłapkę] – przyznał Petru w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. W kancelarii Bronisława Komorowskiego Szłapka pracował jako asystent szefa kancelarii prezydenta, Jacka Michałowskiego. Zajmował się m.in. organizacją lokalnych wizyt Komorowskiego. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Sekretarz generalny „Nowoczesnej” pod lupą śledczych. Nowe fakty ws. zaginionej "Gęsiarki"

Wojciech Kałuża:

"Jedynka" Nowoczesnej w okręgu rybnickim. Były wiceprezydent Żor (wybrany z ramienia Platformy Obywatelskiej), obecnie radny Rady Miasta. - Rozwodu jeszcze nie ma, nazwałbym to raczej pewną formą separacji - mówił rok temu w rozmowie z portalem zory24.pl, w  odpowiedzi na pytanie, czy porzucił Platformę Obywatelską, i tłumacząc związanie się z lokalną "Żorska Samorządnością". - Platforma jest potrzebna w skali kraju - podkreślał Kałuża.

Krzysztof Truskolaski:

"Jedynka" Ryszarda Petru na podlaskiej liście "Nowoczesnej". Koordynator struktur politycznych partii w regionie. Syn prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, który trzykrotnie został wybrany na stanowiska prezydenta z ramienia, bądź z rekomendacją Platformy Obywatelskiej.

Mirosław Pampuch:

Specjalista ds. podatku VAT, w latach 2008-2014 starosta olsztyński, od roku sekretarz Urzędu Miasta Olsztyna. Kandydat numer jeden "Nowoczesnej" do Sejmu z okręgu olsztyńskiego. To nie pierwsze podejście Pampucha do zdobycia mandatu poselskiego. W 2011 r. startował do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Adam Rogala-Lewicki:

Pełnomocniki partii Petru w województwie łódzkim. "Jedynka" tej partii w okręgu nr 11. Związany z Platformą Obywatelską od wielu lat, w czerwcu br. formalnie zerwał współpracę z partią. Kandydat PO w wyborach samorządowych 2010 r.

Jerzy Meysztowicz:

Działalność polityczną rozpoczynał od Unii Demokratycznej, skąd przeszedł do Unii Wolności, gdzie był członkiem zarządu partii. Z Platformą Obywatelską związany od 2008 r.


Ryszard Petru u Bronisława Komorowskiego w marcu 2014 r. 


twitter.com/aniajozia

Ryszard Petru:

Lider "Nowoczesnej". Jak wynika z z dokumentów WikiLeaks, był on „nieformalnym doradcą” byłego premiera i prowadził z nim „tajne” rozmowy. Ekonomista od lat związany z różnymi bankami, wcześniej z Bankiem Światowym miał pełnić rolę pośrednika pomiędzy Tuskiem a Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Pytany w czerwcu br. o swoje relacje z Tuskiem, stwierdzić, że "nie chce tego komentować". 

Przed wybuchem kryzysu finansowego zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem. – Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem – przekonywał m.in. na antenie TOK FM. Sam swój kredyt we frankach przewalutował już w 2008 r. W 2014 r. Petru na krótko był przewodniczącym rady nadzorczej Polskich Kolei Państwowych. 

Między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich wsparł osobiście Bronisława Komorowskiego. Na konferencji prasowej 12 maja br. Petru w towarzystwie Komorowskiego chwalił proponowane przez ustępującego dziś prezydenta zmiany w prawie podatkowym. Nazwał pomysły Komorowskiego "krokiem w dobrym kierunku". Na swoim profilu na Twitterze jeszcze 24 maja, w dniu II tury wyborów, namawiał, by iść na głosowanie i zadzwonić do znajomych, by zrobili to samo.W najpopularniejszej wyszukiwarce Google.com przy nazwiskach części powyższych polityków wyświetla się komunikat informujący, że "niektóre wyniki mogły zostać usunięte".

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chciałbym przypomnieć że 10 lat temu PO miała takie sam rozsądny proram gospodarczy i liberalne podejście. Po dorwaniu się do władzy skończył się liberalizm :/ Postulaty ok. ale nie z ludźmi którzy związali się ze skompromitowanym układem, bo ja nie dam się dwa razy nabrać.

Witam wszystkich,

przeraża mnie to jedno wielkie marudzenie i szukanie "haka" na każdego. Przeczytałem może 15 wpisów i żadnej konstruktywnej uwagi - jedynie jad!
Petru nie ukrywa, że był wyborcą PO i się zawiódł. Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. To czy mu zaufam czy nie zostanie już tajemnicą wyborczą. Proponuję jednak abyście zaproponowali jakieś lepsze rozwiązanie: PIS, Kukiz a może ZL?

Nie twierdzę, że wszyscy muszą chwalić Petru ale generalna zasada: Mniej jadu więcej mądrych propozycji!

No i wszystko się zgadza. Nie darmo zorientowani od dawna mówili, że Nowoczesna.pl to podpucha. Stworzona specjalnie przez sitwę-układ przy cichym udziale Balcerowicza i ojca chrzestnego jakim jest Komorowski. Ma być protezą PO. Po wyborach mają się połączyć i odbudować w sejmie pozycję PO. Nie dajcie się nabrać! To lobby bankowe! Bankierska obłuda, która wyciśnie z ludzi ostatni grosz. Biorą trochę statystów, niby takich nieuwikłanych, ale oni odpadną. Do sejmu dostaną się tylko sprawdzeni sami swoi.
Uważajcie, wyjaśniajcie innym. Każdemu na samą nazwę tej partii powinno zapalić się czerwone światło.

"niektóre wyniki mogły zostać usunięte".
Jak ktoś nie ma pojęcia o tym jak działa Google, niech nie wypisuje takich bzdur.
Moje strony też mają taki komunikat, a nic z nich nie było usuwane. Tak działa wyszukiwarka.

Rysio P. vel nowoczesny - kolejny glupeczek na rynku

Dla normalnie myślącego i postrzegającego, nie od dziś wiadomo, że partia Petru "Nowoczesna", to lewacki odłam PO/PSL, powołany do życia i będący na pasku rządu zdrady narodowej. Dla odwrócenia uwagi i wszelakich podejrzeń, ten twór krytykuje koalicyjny rząd i choć zasadnie, to czyni to nie z przekonania, ale żeby uwiarygodnić siebie.
A prawda jest taka, że nowe i "nowoczesne" partie, to wielkie oszustwo, których prawdziwym zadaniem i zamiarem, jest rozdrobnienie i rozproszenie głosów, by nie dopuścić PiS do samodzielnego rządzenia.
To jedyna prawda o partii "nowoczesnej" Petru i pozostałego lewactwa spod znaku Zjednoczonej lewicy.

Czas po wyborach parlamentarnych tj. po 25 października, potwierdzi to, o czym wyżej napisałam.

Powolanie do zycia czegos takiego jak Nowoczesna, to dobry ruch ze strony PO, oczywiscie dla nich dobry. Stworzyli sobie alternatywe do dobrego koalicjanta. Jesli po wyborach PO osiagnie lekko mniejszy wynik niz PIS, a jednoczesnie do sejmu wejdzie Nowoczesna, na ktora zaglosuja zawiedzenone Platformą lemingi, to PO bedzie mialo swojego podstawionego koalicjanta. Niby dwie partie, a jednak jedna i to da wiekszosc w sejmie do kolejnych rzadow PO :). A jesli to nie wystarczy, to do koalicji dojdzie PSL i bedzie tak jak jest obecnie. Sprytna zagrywka, biorac pod uwage, ze dziala, bo lemingi karmia sie ta papka w postaci Nowoczesnej, powaznie myslac, ze jest to jakis powazny, antysystemowy twor, ktory polozy kres obecnej doktaturze aferzystow, zlodziei i innych zielonych ludków. No coz, ludzie w tym kraju jednak sie nigdy nie naucza.

Znalezione w sieci, podaje dalej, mam nadzieje że autor nie będzie miał pretensji za rozpowszechnianie ale ludzie powinni wiedzieć czym jest nowoczesna : http://pressmania.pl/?p=14843

BANKSTER,rumun Balcerowicza,tak o nim mówili bracia starsi z UNI WOLNOŚCI.Tratwa WSI i Sbecji..Tajniacy skreślili partię obciachu ,stokrotki i inna resortowa swołocz pompuje tego śmieci,aż się pocą.Gdzie nie spojrzysz to Rumun Balcerowicza.

Dokładnie, cały Poznań oblepiony tą gębą.
A kasa z darowizn.....

O mało znanych meldunkach bezpieki na temat Bronisława Komorowskiego - Tadeusz Płużański

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7214#.VhJUktXtlHw

To nie są Polacy.
Głosujmy na Polaków,z krwi i kości

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl