niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego

Dodano: 02.10.2015 [21:43]
Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego - niezalezna.pl
foto: https://www.flickr.com/photos/prezydentpl
Nie tylko fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Jak ustalił portal niezalezna.pl, Bronisław Komorowski, żegnając się z urzędem prezydenta, "użyczył" od Kancelarii Prezydenta również... żyrandol. Jako pierwsi ujawniamy pełną listę kilkuset przedmiotów, jakie były prezydent zabrał ze sobą do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Dokument, który publikuje portal niezalezna.pl, nosi datę 6 sierpnia 2015 r. To tego dnia odbyły się uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta i Andrzej Duda formalnie rozpoczął pełnienie funkcji głowy państwa, a z urzędem pożegnał się Bronisław Komorowski.

Na dokumencie, który stanowi załącznik do umowy użyczenia, widzimy "wykaz mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego z zasobów Kancelarii Prezydenta, które zostały użyczone do Biura Byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego (Pałac pod blachą)".

CZYTAJ WIĘCEJ: Wszyscy ludzie prezydenta. Człowiek od Palikota w Instytucie Komorowskiego​

Wykaz, który publikujemy, to lista rzeczy, które Komorowski zabrał ze sobą z Pałacu Prezydenckiego, Belwederu i budynku Kancelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie - do siedziby swojej fundacji o nazwie "Instytut Bronisława Komorowskiego". Obok licznego sprzętu oświetleniowego jest również żyrandol, masa lampek, ale i fotele, zabytkowe krzesła, wyposażenie kuchni, sprzęt elektryczny, dwie niszczarki, wieża Sony do słuchania muzyki za tysiąc złotych, zabytkowy fotel, mosiężny Orzeł, a nawet "Biblioteka Ks. Warszawskiego" warta 6700 zł.

Komorowski zabrał ze sobą również iPady i komputery, telewizor, czajnik elektryczny, lodówkę z zamrażarką, mikrofalówkę oraz ekspres do kawy. Najdroższe, z tego co wyniósł były prezydent, jest: biurko za 7993 zł i szafa biblioteczna o wartości ponad 11 tys. zł.


CZYTAJ WIĘCEJ: Po publikacji niezalezna.pl: Kancelaria Prezydenta złoży zawiadomienie do prokuratury ws. "Gęsiarki"

Na jakiej podstawie Komorowski to wszystko wyniósł? Formalnie ma do tego prawo. Zarządzenie Nr 14 Szefa Kancelarii z 1996 roku "w sprawie warunków techniczno – organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów" pozwala na wypożyczenie byłemu prezydentowi przedmiotów do "urządzenia" swojego biura. Najwidoczniej Bronisław Komorowski postanowił więc z tego skorzystać.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jest to zgodne z pojmowaniem "patriotyzmu" tej rodziny. Dla nich patriotyzm to BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ i pluć na dających!
Tak całe pokolenia, były prezydent niczego się w życiu nie dorobił, wszystko brał, kradł, nawet nazwisko ma kradzione. Bo jego dziadek ukradł nazwisko i herb prawdziwego polskiego patrioty. Inaczej nazywałby sie teraz Szczynukowicz.
Jego cóeczka też psioczy na PIS ale mając trójkę dzieci pieniążki z 500+ bierze http://m.niezalezna.pl/79706-corka-komorowskich-na-500-plus-psioczy-ale-kase-przytuli-chetnie Dla niej patriotyzm toteż... BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ i pluć na dających!

zapomniał o klamkach

Szczynukowicz to ruska złodziejska swołocz

Niszczarka Cobra 99630 ?

W uwagach jest zapewne cena zakupu. Kwota 7 tys. zł za krzesło jest z 1990 roku. Po drodze była hiperinflacja i denominacja. Niezależna jest nierzetelna. Szkoda.

Nie chodzi tu tylko o ilość rzeczy ukradzionych czy jej wartość ale o sam czyn kradzieży !!!

Po hiperinflacji i denominacji zapewne kosztuje 0,7 PLN. Dlatego p. Komorowski uznał, że szkoda tak tanimi "gratami" zaśmiecać Pałac Prezydencki - polski obiekt. Wyposażany za pieniądze podatników! W ogóle nic nie wolno mu było zabierać stamtąd! Co to za zwyczaj, że zabiera się wyposażenie miejsca w którym się pracowało? Też zabierasz wyposażenie ze swojego zakładu pracy? A kto się na to zgodzi? Chyba, że jesteś właścicielem swojej firmy. Wtedy to jest inna bajka.

Czy poprzedni Prezydenci w osobach, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy też tak się zachowali? Nie sądzę. Trzeba być pozbawionym honoru.

I TO BYŁA Pierwsza Osoba w Państwie.
Takiego kandydat dała nam PO. Nie kto inny, ale PO!
Pamiętajmy o tym w DNIU WYBORÓW parlamentarnych.
NIE POPEŁNIJMY DRUGI RAZ TAK NIEWYBACZALNEGO BŁĘDU.

czanik eldom za 48 zł....... biedak nie stać go .... nawet teraz Nas kosztuje bulu

Dziwne! Wiele mebli (zabytkowych?!) ma groszową wartość? Stół okrągły 2 grosze. Zegar mechaniczny 23,80 zł. Żyrandol KW 75 groszy. Krzesło zabytkowe! = 1,75 zł/szt. itd.

POlityk,kurwa i złodziej w jednym CHAZARZE!!! Przecież on ze SZCZYNUKOWICZÓW!!! To nie jest przypadek,że nazwisko takie obszczane. To widocznie cecha rodowa!!!

Czy tak się zachowuje chrabia? Tak zachowuje się najgorsza bolszewicka gnida Szczynukowicz. Jakim prawem sam sobie może pożyczyć te dobra z pałacu prezydenckiego?

a anex do raportu WSI yo Bronek POzostawił?

Skoro pożyczył, to musi oddać!

Odda. Do lombardu.

wy porzyczył em na órzondzeńe bióra na poctafie zażondzeńa i nie zwrucem, a co mi polaczki zdźeła cie?- bronek komoróskij.

Nie jestem zdziwiony takim obrotem sprawy, przeciez oni zawsze rabowali, rabowli w czasie wojny po wojnie tym bardziej, bo bylo niczyje i rabuja do chwili obecnej. To sa ludzie o innej "moralnosci" ( tzn bez moralnosci i wstydu) i kulturowo obcy.
Czuja sie bezkarni i sa bezkarni, jestem 100% przekonany ze ta sprawa przyschnie i rozmyje.

zadałem sobie odrobinę trudu i po podliczeniu (według listy) wyszło mi 174584.20 nie wnikałem w wartość faktyczną tych rzeczy ani nie dodałem rzeczy bez zaznaczonej wartości
Czy taka suma podlega wykroczeniu czy już przestępstwu? Jak Gdzieś wyczytałem że w przypadku zakładania firmy można uzyskać dofinansowanie unijne w wysokości 18 tyś.zł.
No to "ziomuś" przekroczył tą sumę 10-krotnie.
Poza tym antyki chyba są zbędne do pracy w biurze.
A jak się mają te kieliszki do picia w pracy i wychowaniu w trzeźwości?.
Dokładając do tego wartość budynku na biuro!!!
Pałac Pod Blachą.Może bardziej pasowałby mu pałac kutury......;p

bierze co bierze - dno
ale szczęście że już go tam nie ma

nie bójmy się to nazwać po imieniu ZŁODZIEJ POSPOLITY....

a jak wytłumaczycie te rzeczy na liście po kilka groszy? stolik okrągły 81 groszy, stolik za 24 grosze, szafka nocna za 15 groszy, krzesła zabytkowe za 1,76 złotych, ława za 10 groszy, stół okrągły za 2 grosze! to ściema dla ciemnego ludu? tak tanich rzeczy nie ma!

niszczarka cobra kosztuje max 60k pln wyczuwam że coś jest nie tak z tą listą http://www.niszczarki-biurowe.pl/sklep,produkt,3373,niszczarka-kobra-cyclone
są modele od 1-60k czy ten model jest specjalnie zaprojektowany dla służb III rp do kasowania newralgicznych danych?

zwykla niszczarka kosztuje jakies 500zl, ale gdy ma sie do zniszczenia cale tomy dokumentów to musi byc profesjonalna niszczarka z mocnym silnikiem, która mieli na mniejsze paski ale tez siatkuje... jak kapuste, hehe
z jednej kartki paieru A4 taka profesjonalna niszczarka tnie na setki drobnych kawalków, taka niszczarka ma tez mozliwosc zamaczania tych drobnych kawaleczków specjalnej cieczy co rozpuszczac celluloze,

Dobrze ,że pan prezydent Andrzej Duda miał chociaż jedno krzesło ,żeby usiąść i piastować swój urząd z woli narodu ,bo o mały włos ta hołota wszystko by wyniosła.

Qrwa! Ekspresy do kawy po 3 koła, biurko 8, krzesło za 1.5 koła, a zabytkowe krzesła i meble po kilka groszy wstawione...

Proszę zauważyć, umowę o użyczenie podpisano 6 sierpnia, czyli w dniu zaprzysiężenia prezydenta A.Dudy. Rzutem na taśmę? Bo jeśli umowę o użyczenie w takim kształcie podpisał już ktoś z urzędników nowego prezydenta to ŻENUA.

Bardzo istotne jest kto podpisał umowę o pożyczeniu wymienionych przedmiotów.Poza tym bez sprawdzenia zastanych po poprzedniku
rzeczy,nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek aktu pożyczki.

Fajnie że opublikowali serwis tagi kompow ex-presidente. Przyjaciele od aktualizacji softu beda mieli łatwiej wykonać swoją robote :-)

Ale Polska miała prezydentów, wałęsa podawał nogę, na łódce obalał komunizm, kwaśniewski chciał tańczyć i śpiewał pijany na grobach w Charkowie, teraz kolejny jest złodziejem. Premier jeden chował się do szafy, drugi małpował św. Jana Pawła II, i całował ziemie rosyjską, jeszcze inny poślubił żonę o 28 lat młodszą od siebie i dostał od niej kopa, pierwszy siadał na krześle, uczył Prezydenta USA jak gotować bigos i jumał kieliszek królowej, skakał po krześle w Japonii.
Obłęd, jak inne kraje mają się liczyć z Polską i szanować Polaków?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl