niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego

Dodano: 02.10.2015 [21:43]
Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego - niezalezna.pl
foto: https://www.flickr.com/photos/prezydentpl
Nie tylko fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Jak ustalił portal niezalezna.pl, Bronisław Komorowski, żegnając się z urzędem prezydenta, "użyczył" od Kancelarii Prezydenta również... żyrandol. Jako pierwsi ujawniamy pełną listę kilkuset przedmiotów, jakie były prezydent zabrał ze sobą do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Dokument, który publikuje portal niezalezna.pl, nosi datę 6 sierpnia 2015 r. To tego dnia odbyły się uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta i Andrzej Duda formalnie rozpoczął pełnienie funkcji głowy państwa, a z urzędem pożegnał się Bronisław Komorowski.

Na dokumencie, który stanowi załącznik do umowy użyczenia, widzimy "wykaz mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego z zasobów Kancelarii Prezydenta, które zostały użyczone do Biura Byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego (Pałac pod blachą)".

CZYTAJ WIĘCEJ: Wszyscy ludzie prezydenta. Człowiek od Palikota w Instytucie Komorowskiego​

Wykaz, który publikujemy, to lista rzeczy, które Komorowski zabrał ze sobą z Pałacu Prezydenckiego, Belwederu i budynku Kancelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie - do siedziby swojej fundacji o nazwie "Instytut Bronisława Komorowskiego". Obok licznego sprzętu oświetleniowego jest również żyrandol, masa lampek, ale i fotele, zabytkowe krzesła, wyposażenie kuchni, sprzęt elektryczny, dwie niszczarki, wieża Sony do słuchania muzyki za tysiąc złotych, zabytkowy fotel, mosiężny Orzeł, a nawet "Biblioteka Ks. Warszawskiego" warta 6700 zł.

Komorowski zabrał ze sobą również iPady i komputery, telewizor, czajnik elektryczny, lodówkę z zamrażarką, mikrofalówkę oraz ekspres do kawy. Najdroższe, z tego co wyniósł były prezydent, jest: biurko za 7993 zł i szafa biblioteczna o wartości ponad 11 tys. zł.


CZYTAJ WIĘCEJ: Po publikacji niezalezna.pl: Kancelaria Prezydenta złoży zawiadomienie do prokuratury ws. "Gęsiarki"

Na jakiej podstawie Komorowski to wszystko wyniósł? Formalnie ma do tego prawo. Zarządzenie Nr 14 Szefa Kancelarii z 1996 roku "w sprawie warunków techniczno – organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów" pozwala na wypożyczenie byłemu prezydentowi przedmiotów do "urządzenia" swojego biura. Najwidoczniej Bronisław Komorowski postanowił więc z tego skorzystać.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jake kradzieży? Czy PISowskie matoły chociażby przeczytały do końca artykuł?

"Na jakiej podstawie Komorowski to wszystko wyniósł? Formalnie ma do tego prawo. Zarządzenie Nr 14 Szefa Kancelarii z 1996 roku "w sprawie warunków techniczno – organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów" pozwala na wypożyczenie byłemu prezydentowi przedmiotów do "urządzenia" swojego biura. Najwidoczniej Bronisław Komorowski postanowił więc z tego skorzystać."

CC, matołem to ty jesteś,na dodatek,skończonym matołem, a dowodem tego jest fakt, że nie rozróżniasz pojęcia wypożyczenia od użyczenia, pond to, sam ze sobą, to on mógł się on onanizować, a nie podpisywać jakiekolwiek umowy, to co zrobił jest dowodem cholernej nieuczciwości z pogranicza złodziejstwa, a teraz kretynku o tobie CC, wiesz co to znaczy? Cmentarz Centralny, nogi jakoś ci chodzą, ale mózg, już jest w śmierci klinicznej, połóż się i czekaj na pobranie narządów dla ratowania zramolałego twego idola.

Jest to zgodne z pojmowaniem "patriotyzmu" tej rodziny. Dla nich patriotyzm to BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ i pluć na dających!
Tak całe pokolenia, były prezydent niczego się w życiu nie dorobił, wszystko brał, kradł, nawet nazwisko ma kradzione. Bo jego dziadek ukradł nazwisko i herb prawdziwego polskiego patrioty. Inaczej nazywałby sie teraz Szczynukowicz.
Jego cóeczka też psioczy na PIS ale mając trójkę dzieci pieniążki z 500+ bierze http://m.niezalezna.pl/79706-corka-komorowskich-na-500-plus-psioczy-ale-kase-przytuli-chetnie Dla niej patriotyzm toteż... BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ i pluć na dających!

zapomniał o klamkach

pier....lony zlodziej i prostak...Nic wiecej

Szczynukowicz to ruska złodziejska swołocz

Niszczarka Cobra 99630 ?

W uwagach jest zapewne cena zakupu. Kwota 7 tys. zł za krzesło jest z 1990 roku. Po drodze była hiperinflacja i denominacja. Niezależna jest nierzetelna. Szkoda.

Nie chodzi tu tylko o ilość rzeczy ukradzionych czy jej wartość ale o sam czyn kradzieży !!!

Po hiperinflacji i denominacji zapewne kosztuje 0,7 PLN. Dlatego p. Komorowski uznał, że szkoda tak tanimi "gratami" zaśmiecać Pałac Prezydencki - polski obiekt. Wyposażany za pieniądze podatników! W ogóle nic nie wolno mu było zabierać stamtąd! Co to za zwyczaj, że zabiera się wyposażenie miejsca w którym się pracowało? Też zabierasz wyposażenie ze swojego zakładu pracy? A kto się na to zgodzi? Chyba, że jesteś właścicielem swojej firmy. Wtedy to jest inna bajka.

czanik eldom za 48 zł....... biedak nie stać go .... nawet teraz Nas kosztuje bulu

POlityk,kurwa i złodziej w jednym CHAZARZE!!! Przecież on ze SZCZYNUKOWICZÓW!!! To nie jest przypadek,że nazwisko takie obszczane. To widocznie cecha rodowa!!!

a anex do raportu WSI yo Bronek POzostawił?

POpaprańcy to gorsze ścierwo niż komuchy bolszewickie z pzpr,tamci nie mieli wstydu na tyle by ukraść pamiątki historyczne z pałacu.

Bezczelny szaber. Wcale mnie to nie zdziwiło. Prostak jakich ze świecą szukać. Kłaniają się kaszaloty z Danii.

Kosz na śmieci. To jedyne, co można mu podarować. Do osobistego użytku.

to może było by i śmieszne, gdyby nie było tak tragiczne. Teraz widać w pełnej krasie kto był prezydentem Polski. To brzydki, mały człowieczek. Kto mu dał prawo do takiego zachowania. Nikt z jego otoczenia nie widział nic niestosownego w wynoszeniu rzeczy z Belwederu, PP i innych miejsc będących własnością RP ? Nie chcę nazwać pana Komorowskiego złodziejem, ale to co zrobił chyba daje mi do tego prawo.

Wieże Hi Fi Sony za 999zł i nawet zegary za 23 zł. Darli wszystko. Jak na Titanicu? Stop złodziejstwu na państwowym majątku z podatnika pieniędzy kupionym!

No w koncu jako straznik zyrandola musi go ciagle pilnowac!!!

Jeżeli umowa o Użyczeniu jest z dnia 6 sierpnia 2015 i podpisał ją bronek komorowski - to należy zgłosić do Policji Panstwowej kradzież a do prokuratury fakt popełnienia przestępstwa.....6 sierpnia 2015 na szczęście bronek komorowski był nikim ... Czekam na reakcję Kancelarii Prezydenta Andrzeja DUDY

Dobrze,że mu sie nazwisko tego na koniu nie spodobało bo dzisiaj Poniatowski sie podpisywał.

Czy ktos moze odnalezc to prawo. Nie sadze ze takowe moze upowazniac kogokolwiek do zabierania zeczy nalezacych do narodu.
W pale sie nie miesci ze ktos taki istnieje I ciagle mu malo. To byl prezydent? TFU.

Ja mam stary czajnik, stara klatkę po króliku w raz z poidełkiem - chętnie oddam byłemu prezydentowi ... niech sobie biedaczysko dorzuci do wyposażenia biura. A na poważnie - hańba, oszołomstwo, brak kultury jednym słowem, POdstawowe standardy Bula.

Pałacowe popisy Bula to tylko symbol, taka ikona "sposobu na życie", tutaj natomiast opisana jest "prawdziwa twarz misia"
http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/144731,przewoznik-skazany-na-panstwo.html

Tu dopiero zapłacisz Polaczku za mafijne rządy systemów partiokratycznych poza i ponad prawem od 1945 do chwili obecnej. Czy dalej chcesz wydawać kolejne miliony na kolejną partiokrację?

prezydent Duda kiedy będzie już miał możliwość wprowadzenia się do Pałacu Prezydenckiego musi umeblować o i wyposażyć od zera.Komorowski przeznaczył na swoje potrzeby cały budżet Pałacu do końca roku prezydent Duda na funkcjonowanie swojej kancelarii i ponowne umeblowanie Pałacu będzie zmuszony wydac swoje dochody .Podejrzewam,że musimy chyba zrobić obywatelską zbiórkę na ponowne umeblowanie Pałacu i nagłosic sprawę zawłaszczenia mebli i przedmiotów nie będących własnością Komorowskiego.

W majestacie jakieś mafijnej ustawy Komorowski okradł Belweder,temu człowiekowi zawsze słoma z butów wychodziła,ale to co teraz zrobił,to nawet Walęsa się nie odwarzył,masakra i dno totalne,tym instytutem i "wykładami" cała Polska się smieje i nie tylko i ci co mu pomagali ,zaden przyzwoity profesor nie powinien podac ręki!

Takie bydło rządzi Polską. Pamiętajmy o tym w trakcie wyborów. Zapomnijmy o tym, że cwaniaki z PO i PSL przejmują się Polską i Polakami. Ich głównym celem i zadaniem to nachapać się ile się tylko da. To są kanalie , kóre jak rak zżerają Polskę.

Dla kumatych podpowiem, że znajdują się tutaj numery seryjne laptopów DELL, które da się wykorzystać - pozdrawiam!

Przeciez SZABER to rodzinna tradycja tego bydla przywleczonego tutaj ze wschodu na kacapskich czolgach,druga specjalnosc to budowanie rodowodow na podstawie starych zdjec kupowanych na szaber placu.I tak powstaje WALONKOWA ELITA,ale laczy ich wspolny herb.Smierdzaca onuca moskieswkiego soldata.!!!!!powieszona na zyrandolu.

Żyrandol jest symbolem naigrywania się Tuskowców z Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl