niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Kopacz nie wie o czym mówi, ale mówi. Kompromitacja premier po pytaniu o reklamę wódki

Dodano: 19.08.2015 [20:35]
Kopacz nie wie o czym mówi, ale mówi. Kompromitacja premier po pytaniu o reklamę wódki - niezalezna.pl
foto: tvpparlament.pl/print screen
Od wtorku w mediach i sieciach społecznościowych pojawiają się liczne głosy oburzenia po skandalicznej reklamie jednej z wódek. Mimo to Ewa Kopacz nic nie wie o wzbudzającej tyle emocji sprawie. - Nie znam tej reklamy (…). Ale jako lekarz z zawodu, (…) uważam, że wykorzystywanie kogokolwiek, kto jest chory, ranny, do jakiejkolwiek reklamy, jest nieetyczne – tyle miała do powiedzenia Ewa Kopacz.

Podczas briefingu premier odpowiadała na pytania dziennikarzy. Jeden z nich zapytał Ewę Kopacz o reklamę jednej z wódek, która pojawiła się na facebookowym profilu jej producenta. Chodzi o słynne zdjęcie Krzysztofa Raczkowiaka z 1982 r., które stało się symbolem stanu wojennego. Ukazuje ono pięciu opozycjonistów biegnących w Lubinie z postrzelonym przez ZOMO Michałem Adamowiczem (który zmarł kilka dni później). Na fotografii autorzy akcji reklamowej wódki umieścili napis: „Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią”.

Okazało się, że Ewa Kopacz nic nie wie o skandalu. Wybrnąć z sytuacji premier próbowała mówiąc o... alkoholizmie wśród młodzieży...

Nie znam tej reklamy, powiem szczerze, ale jako lekarz z zawodu – i to jest mój podstawowy zawód i nigdy go się nie wyrzeknę, niezależnie od tego ile będę w polityce – uważam, że wykorzystywanie kogokolwiek, kto jest chory, ranny, do jakiejkolwiek reklamy, jest nieetyczne. I taka jest moja opinia i z tej opinii się nie wycofam

– mówiła Kopacz.

Dalej premier „popłynęła”. Zaczęła mówić o „higienicznym trybie życia” młodzieży i „sympatycznej zabawie bez alkoholu”.

A poza tym uważam, że nie powinno się reklamować napojów wysokoprocentowych, bo jak wiemy, z tym mamy problemy w Polsce. I powinniśmy profilaktycznie, mało że edukacyjnie, to jeszcze na dokładkę bardzo, bardzo uczyć młodych ludzi, aby nie sięgali po te napoje wysokoprocentowe, bo niekiedy kończy się to tragedią w życiu. I nikt z nas nie wie, ile potrzeba wypić, żeby potem sobie urządzić całe życie w nałogu, lub też bez niego. Więc warto by było, żeby młodych ludzi uczyć nawyku zdrowego i higienicznego trybu życia. I dobrej zabawy, sympatycznej zabawy, ale bez alkoholu

– powiedziała szefowa PO.

Tymczasem sprawa skandalicznej reklamy wywołała oburzenie, m.in. prezesa IPN Łukasza Kamińskiego, który wystosował oficjalny list do producenta wódki.


fot: twitter.com/lkwarzecha
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

alkoholika można ubezwłasnowolnić, PO promująca alkoholizm powinna zostać zdelegalizowana. Polacy to nie Rosjanie, że wystarczy im do życia słonina i spirytus. Kopacz-Kłamacz i jej kompani chlają na umór niech sami żrą słoninę, a nie obżerają się ośmiorniczkami w Sowa i Przyjaciele, pędzącym króliku i rożnych takich lokalach na nasze pieniądze.

czy ta sucz kopiąca w głąb wie, że za jej plecami leży tyle materiału do budowy przeciwatomowych ziemianek?

ostatnie podrygi, zdychającej, żydowskiej ostrygi
JUŻ NIE DŁUGO -idze jesień!!!!!!

TERAZ WIECIE DLACZEGO MAZ KOPACZKE ZOSTAWIL ! CALY NAROD NIE MOZE Z TYM POTWOREM WYTRZYMAC A CO DOPIERO JAKIS CHLOPINA ! PRZECIEZ ON JAKBY SIE POSTARAL TO NAWET KOSCIELNE UNIEWAZNIENIE MALZENSTWA DOSTANIE !

Panie Boże odebrałeś tej kobiecie rozum - odbierz jej jeszcze mowę, … prosimy Cię Panie.

Ile potrzeba wypić, żeby potem sobie urządzić całe życie bez nałogu - po prostu piękne.
I ta kobita ma wyższe wykształcenie! Zgroza.

Ktoś kto przewraca ,rozkracza się na czerwonym dywanie w Berlinie, salutuje kamerom i ogólnie wygląda głupkowato -taki ktoś WIE O CZYM MÓWI. Dlatego nie krytykujcie:-) Pani Merkel świadkiem.

Nie miała czasu poznać newsy od Misia, bo musiała narąbać sobie drewna, żeby po przerąbanych wyborach jej starczyło.

Kiedy słucham i czytam, o krwiopijcach wywodzących się z komunistycznej hordy, która nie tylko przypuściła szturm na Prezydenta Polski, ale również kpi ze swoich ofiar, to najbrzydsze słowa same cisną się na usta, ale i te nie oddadzą ohydy ich charakterów. Dla tej komuszej hordy nie ma żadnych świętości. Dla mamony zdolni są do najohydniejszych czynów, a na domiar złego - mówią, że o ohydnej reklamie nie wiedzą.
Pani Kopacz nie tylko o reklamie nic nie wie, nie wie też i tego, że ilekroć pokazuje się w telewizji, to momentalnie zmniejsza oglądalność.
W jednym tylko pani Kopacz ma rację, kiedy z taką lubością mówi, że komuchy są jak jedna wielka rodzina. Trudno temu zaprzeczyć, bo to widać słychać i czuć.

Precz z komuną !

Mimika i wypowiedz Kopacz o glodujacych dzieciach w Polsce, oraz mimika Mussoliniego podczas jednego z przemowien (1 min. 15 sek.) Tego sie nie da nie porownac.

https://www.youtube.com/watch?v=OOv-Ncs7vQk

Nie jestem zwolennikiem PEK i uwazam, ze kompromituje sie na kazdym kroku, ale bez przesady. W tym przypadku nie zgadzam sie z niezalezna.pl, uwazam, ze premier ma duzo powazniejsze sprawy do rozwiazywania, niz zajmowanie sie, skadinnad skandaliczna reklama jakiejsc firmy.
Badzcie powazni.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl