niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Rząd szpiegował polskich internautów. "Gazeta Polska" ostrzegała przed tym 1,5 roku temu

Dodano: 07.07.2015 [16:14]
Rząd szpiegował polskich internautów. "Gazeta Polska" ostrzegała przed tym 1,5 roku temu - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Wyszło na jaw, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kupiło trzy lata temu oprogramowanie szpiegujące Remote Control System (RCS) od włoskiej firmy Hacking Team. W lutym 2014 r. pisała o tym "Gazeta Polska", powołując się na kanadyjski raport - wówczas rząd nie chciał się przyznać do inwigilowania Polaków przy użyciu RCS. 

Potwierdzenie informacji "GP" z lutego 2014 r. nastąpiło przypadkowo. Do internetu wyciekła bowiem lista klientów producenta systemu szpiegującego RCS. Znalazło się na niej... polskie CBA. Z opublikowanych dokumentów wynika, że CBA zakupiło RCS od Hacking Team za 178 tys. euro.

RCS - nazywany także „Da Vinci” - to wyrafinowane oprogramowanie szpiegowskie (spyware) służące do atakowania i monitorowania komputerów oraz smartfonów. W przeciwieństwie do innych tego typu programów, za pomocą RCS można nadzorować nawet zakodowane kanały komunikacji takie jak Skype, tzw. bezpieczne skrzynki e-mail i narzędzie Pretty Good Privacy do szyfrowania korespondencji. Jak chwalą się twórcy programu - Remote Control System umożliwia śledzenie (w czasie rzeczywistym!) przeglądanych stron internetowych, kasowanych, zamykanych i otwieranych programów, a także uderzeń w klawiaturę.

"Gazeta Polska" pisała w lutym 2014 r.:

Dzięki RCS można też na bieżąco sprawdzać, jakie pliki drukuje użytkownik, jakie e-maile wysyła i otrzymuje, co i do kogo mówi na Skypie. Co więcej - system pozwala na przeglądanie i modyfikowanie zawartości twardego dysku szpiegowanej osoby.


Podobnie jest w przypadku smartfonów: po zdalnym zainstalowaniu RCS w tym urządzeniu służby państwowe mają dostęp do SMS-ów i MMS-ów użytkownika, jego książki adresowej oraz e-maili oraz rozmów głosowych. Mogą także lokalizować współrzędne geograficzne miejsca, w którym znajduje się smartfon. Słowem: całkowita inwigilacja.

Pisząc półtora roku o tym, że użytkownicy internetu w Polsce są szpiegowani przez polski rząd przy użyciu nowoczesnego oprogramowania z Włoch,"Gazeta Polska" powoływała się na specjalistyczny raport pracowni naukowej Citizen.Lab na Uniwersytecie w Toronto. W dokumencie tym rząd RP znalazł się obok władz takich krajów jak Arabia Saudyjska, Azerbejdżan, Egipt, Etiopia, Kazachstan, Kolumbia, Malezja, Meksyk, Nigeria, Oman, Sudan, Tajlandia i Turcja. Na liście brakuje co prawda wielkich mocarstw jak USA, Rosja i Chiny - ale prawdopodobnie tylko z tego powodu, że rządy te mają własne elektroniczne systemy wywiadowcze i wolą nie zaopatrywać się w programy szpiegowskie na międzynarodowym rynku. Warto jednak podkreślić, że według najbardziej znanego amerykańskiego portalu internetowego zajmującego się nowymi technologiami - theverge.com - RCS jest skuteczniejszy niż osławiony PRISM używany przez rząd USA. Choćby dlatego, że każda wersja programu Włochów indywidualizowana jest na potrzeby konkretnej agencji rządowej. 

„Gazeta Polska” zapytała w lutym 2014 r. polskie MSW, czy resort bądź któraś ze służb specjalnych lub agencji zajmujących się bezpieczeństwem państwa kupowała jakieś oprogramowanie od firmy Hacking Teamt lub stosował Remote Control System? Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. 

Teraz wyszło na jaw, że od trzech lat RCS używany jest przez CBA. Pokrywa się to z informacjami "Gazety Polskiej", która w lutym 2014 r. pisała: 

W Polsce RCS zaczął działać 10 sierpnia 2012 r., gdy akurat wybuchła gigantyczna afera Amber Gold, w kontekście której wymieniano m.in. syna premiera Tuska. 


„Da Vinciego” można zainstalować zdalnie, czyli poprzez internet, lub poprzez chwilowe podłączenie do komputera przenośnego nośnika pamięci (pendrive) lub włożenie płyty CD. Są też bardziej pomysłowe metody. Jak opisywali naukowcy z Citizen.Lab - w lipcu 2012 r. służby Maroka, chcąc zinfiltrować opozycyjną redakcję, wysłały dziennikarzom (podając się za anonimowego informatora) maila z odnośnikiem do pliku .doc, który miał zawierać sensacyjne fakty. Plik, który trzeba było ściągnąć z internetu, od razu po pobraniu infekował komputer szpiegowskim oprogramowaniem RCS.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wy z PO pamiętajcie :

https://www.youtube.com/watch?v=lqbFWLKjlP4

W państwie opresyjnym i totalitarnym tak działa rząd! Rząd, który boi się zwykłych ludzi!

No co Ty jaki totalitaryzm? Nie słyszałeś Szczurka który oceniał program PiS-u mówiąc nie można ściągnąć wszystkich należnych państwu podatków bo wtedy staniemy się krajem TOTALITARNYM !?Jak wiemy bo od lat przyglądamy się BEZCZELNOŚCI PO/PSL która SIĘGA ZENITU a co gorsze to wyjątkowo zajadłe bezwzględne zakłamane chamstwo usiłuje ciągle trwać dzielić i rządzić oczywiście POd siebie m. innymi inwigilując swoich przeciwników !!

FBI też korzystało z RCS: http://www.wired.com/2015/07/fbi-spent-775k-hacking-teams-spy-tools-since-2011/

Dla opozycjonistów polecam: https://tails.boum.org/index.en.html - ma w pakiecie przeglądarkę/klienta TOR i kilka innych wartych poznania kawałków oprogramowania. A jeśli gra jest naprawdę poważna, polecam starą, dobrą analogową komunikację.

I o co tu się pieklić, był Snowden, było podsłuchiwanie wielu rządów krajów przez amerykańską NSA, byla inwigilacja uwarunkowana zagrożeniem terrorystycznym, rozwój technologii powoduje iż taka czy inna inwigilacja zgodna z prawem czy też nie jest i będzie,a CBA jest służbą specjalną więc musi wykorzystywać różnego rodzaju technologie inwigilujące aby potem nie było iż polskie służby jakzwykle na szarym końcu, obecnie na świecie toczy się poważna dyskuja odnosnie tzw, silnego szyfrowania, które uniemożliwa słuzbom za dużej możliwości zdobywania informacji, dlatego poszczególne koncerny technologiczne sa nakłaniane na instalowanie tylnych furtek w swoich produktach, tak robi Microsoft, tak robi Samsung, Apple, a na niezależnej jak zwykle zamiast merytoryki poszukiwanie wszelkiego zła pod postacią PO i PSL, przypominam ze CBA powstało w czasie gdy rząd RP tworzyła koalicja PiS,LPR,Samoobrona, i jakoś wtedy nie było krzyku zbytniego iż nowa służba dostaje potężne uprawnienia inwigilacyjne, a co do wspomnianego RCS, nie pierwwszy i nie ostani taki system w posiadaniu służb specjalnych RP.

Jakoś nie słyszałem, żeby z pomocą tego systemu kogoś zamknęli za afery, jak były afery tak są, im tylko chodzi o opozycjonistów, którzy ujawniają afery. POpaprana antypolska banda.

Obalanie mafijnego systemu w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

I czym się tu podniecacie.
To są normalne narzędzia stosowane przez wszystkie służby.
Uważał bym, że wręcz odwrotnie, jak by CBA tego nie zakupiło to by się wykazało niekompetencją.
Każda profesjonalna służba posługuje się takimi narzędziami, tylko że tu przez przypadek to wypłynęło na jaw.

Tak samo jak na zainstalowanie podsłuchu, na zainstalowanie takiego oprogramowania CBA musi mieć pozwolenie z sądu. Inaczej dowody zdobyte w taki sposób są nielegalne.

A jak ktoś chce zdobyć na kogoś haki, to na pewno nie musi wykorzystywać do tego CBA, bo albo są inne służby bardziej wyspecjalizowane i chętne, ale prywatne firmy. .

I nie martwcie się nikt wam z CBA niczego takiego nie zainstaluje. No chyba, że jesteście przekupnym burmistrzem.
Bo i po co mieli by to robić, żeby czytać wasze komentarze na niezależnej. :P

Za to pewnie już nieraz otworzyliście w mailu załącznik pod tytułem "zaległa faktura" albo "gołe zdjęcia Penelopy Cruz" i jesteście od tego czasu częścią jakiegoś całkiem nie rządowego botnetu;P

pozdrawiam

pozdrawiam

Masz racje nie ma takiej sluzby na swiecie ktora bylaby wydolna do inwigilacji 100% uzytkownikow telefonii komorkowej czy Internetu a wiec z koniecznosci i kierujac sie zasada celowosci oraz ekonomikii koncentruja sie na tych co moga cos miec na sumieniu lub maja. Pamietam jak kilkadziesiat alt temu jakas gazeta polska pisala, ze sluzby USA kazdej doby zbieraja tajne meldunki od agentury z calej Planety Ziemia ( w tym z PRL-u) , ktore spisane na kartkach format A-4 i zlozone do kupy waza ok. 1 600,- KG i z tego olbrzymiego materialu biura analitykow robia wyciag w postaci codziennego biuletynu dla Prezydenta USA i kilku waznych VIP-ow ale zawierajacego nie wiecej jak 1 kartke Format A-4 a czasami do 3 max. gdyz Preyzdent USA nie ma czasu czytac bzdetow i zawracac glowe bzdurami co szczegolnie tyczylo sie pana Prezydenta Regana. Ale nie to jest wazne a wazne jest to , ze nie ma na swiecie takiego zespolu Analitykow coby w sposob doskonaly dokonal wyciagu waznych informacji z takiej masy i wobec powyzszego zdarza sie im,,, przepuszczac,, to co wazne a exponowac bzdety i tylko w tym 99% problemu. Dowodem na to jest to, ze w USA sposrod ok. 35 000,- Wybitnych Kremnologow i Sovietologow NIKT nie przewidzial upadku komunizmu i ze przepuszczono informacje agenturalna o podejrzanych Arabach -Kursantach pilotazu co pozniej wysadzli w kosmos kilka obiektow w USA walac samolotami w sciany budynkow a przeciez byli wyszkoleni w USA. To tak jak z przepisami ruchu drogowego i jesli ktos ma genetycznie wdrukowany w psychike szacunek dla prawa to jest mu obojetne po ile mandaty i radar moze stac co 100 metry bo on na to,, leje,, jako, ze szanujac prawo nie popelnia wykroczen.Istnienie Policji jest najbardziej nie na reke bandytom i zlodziejom bo im bruzdza w intersach i Boga sie nie boja.

a mnie tu pomogli szybko i sprawnie
http://blackhats.cba.pl/forum-4.html

https://ht.transparencytoolkit.org/ tu jest wszystkie dokumenty z tej sprawy.

Nie bójmy się! I tak, "A CHANGE IS GONNA COME"!

Sprytne stare ciotki nie odpuscily sobie jednak internetu? Mogly nas monitorowac gsm tez a pozniej sady na telefon i przyjazne wyroki i dlatego zawsze o krok do przodu tak nienawidzi sie prawa i sprawiedliwosci ze stara sie oslabic jego sile oplaconymi hejterami w skorach owcy?

PO tej antypolskiej bandzie Thuzka, PO sowieckiej hołocie, wszystkiego można się spodziewać. Jestem przekonany, że "seryjny samobójca", to też ich kiler. Świadczy o tym choćby, z pozoru ślamazarne zbieranie śladów i badanie denatów po kilku dniach od zabójstwa. O ich udziale w smoleńskiej zbrodni, nasi potomni w szkołach będą się uczyć.

Dlaczego piszecie "rzad", a nie PO z PSL-em???? Przeciez ten rzad tworza konkretne partie i ludzie!!!!!

Nie nalezy uogolniac, bo jak rzadzil Pis, to slyszelismy "Kaczynski, albo PiS" nigdy nie mowili rzad!!!!!

Zyjemy w panstwie policyjnym, gdzie PO podsluchuje i stworzylo panstwo gdzie wszyscy podsuchuja wszystkich oraz inwigiluje obywateli!!! Mamy rzad Po dzialajacy przeciw obywatelom!!!

Jak krzyczano za rzadow Pis!!

"Obiegowa opinia jest taka - Prawo i Sprawiedliwość stworzyło państwo, w którym wszyscy podsłuchiwali wszystkich."

Moja dziewczyna mówiła, że jak się rozbiera w łazience to komórka dziwnie się zachowuje. Raz nawet błysnęła fleszem jak zdjęła majtki. Nie chciałem jej wierzyć. Teraz jednak myślę, że coś jest na rzeczy.

Niby komu normalnemu to przeszkadza? W moim sprzęcie grzebią bez przerwy a i tak przeciw Seremetowi 2 sprawy w sądach prowadzę, Starostę ciechanowskiego przywołuję w pismach jako wielokrotnego przestępcę, Prokuratora Apelacyjnego w W-wie jako ordynarnego oszusta a Okręgowego w W-wie - jako schizofrenika. Mają problem, jako że mam na każdego dokumenty przez nich podpisane :) Haka na mnie szukają non-stop i poraża tylko ta buta u nich i bezczelna pewność bezkarności.

Swietna lekcja dydaktyczna dla lemingow!
KLAMCY,I ZLODZIEJE ZABIORA WASZE GLOSY,OSZCZEDNOSCI,I WOLNoSC A SKOPIA WAM TYLEK!
Cala PO!

może to Kaczyński zamówił i musieli kupić. Tak jak te osłony dźwiękoszczelne przy autostradach. Jak Kaczyński POstanowi, to koniec, nie ma zmiłuj! Wykonać!

Na telefon odrazu sady? bo te ich wyroki czesto to jawna ustawka i czlowiek zycie i zdrowie z nimi przegrywa aten jeszcze dostaje za to bonus np jego mieszkanie warte dwa miliony no i srebniki

Wiedział o tym Tusk i Kopacz !!!
Co za draństwo.

RCS kasuje się tym:
http://www.exterminate-it.com/malpedia/remove-remote-control-system

Z tego wynika że kelnerzy maj nas wszystkich nagranych. Więc proponuje nadawać w telefonach same patriotyczne kawałki niech si świat dowie o czym mówi lub śpiewa polski naród w telefonach czy internecie. Dla mnie to nie nowość ja jestem hakowana od pocztku do końca, i sama nie wiem dlaczego.

Panstwo ktore inwigiluje swoich obywateli profilaktycznie nie jest panstwem demokratycznym. To dyktatura podobna do korei pln, chin czy kuby.

w razie nie pewnosci zawsze mozesz wejsc na forum
http://blackhats.cba.pl/forum-4.html
chetnie pomoga juz nie raz z tego korzystalem

Nie wierzę, aby ten proobywatelski, zawsze fajny (nie róbmy POlityki), grylujący, złożony z monrdych i kąpetętnych mlodych ludzi (vide Mucha) żont, mogł być tak niedobry dla ludzi ... APOLSKIE CWANIACKIE NARCYSTYCZNE UKŁADOWE BYDŁO !!! Jaro to przy nich miły, wyważony w opiniach, mądry i inteligentny propolski polityk ...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl