niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Sąd: zatrzymanie dziennikarza TV Republika w siedzibie PKW bezprawne!

Dodano: 08.01.2015 [12:39]
Sąd: zatrzymanie dziennikarza TV Republika w siedzibie PKW bezprawne!  - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Zatrzymanie dziennikarza TV Republika Jana Pawlickiego w siedzibie PKW było bezprawne - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Dziennikarz złożył wcześniej zażalenie na zatrzymanie go przez policję.

Sąd rozpoznał zażalenie Pawlickiego i uznał, że dziennikarz przebywał w siedzibie PKW po to, żeby informować o sytuacji opinię publiczną. Zdaniem sędziego zatrzymanie reportera TV Republika było bezprawne. Ze strony sądu nie zabrakło ostrych sformułowań. "Funkcjonariusze najwyraźniej nie znali przepisów prawa", "procesy intelektualne osób zatrzymujących dziennikarzy w tej niezbyt dynamicznej sytuacji nie nadążyły" - stwierdził sędzia. Sprawa zostanie teraz skierowana przez sąd do prokuratury.

To kolejne orzeczenie pokazujące kompromitację służb III RP dotyczący tego zdarzenia. Na początku grudnia 2014 r. zapadł wyrok właśnie w sprawie Jana Pawlickiego (TV Republika) i Tomasza Gzella (PAP) zatrzymanych przez policję w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście uniewinnił obydwu oskarżonych.

– Policja chciała zapewnić bezpieczeństwo w czasie akcji zatrzymywania i usuwania z pomieszczenia osób przebywających za stołem prezydialnym. Sąd widział na nagraniu, że dziennikarze stali na środku pomieszczenia i zapewne chodziło o to, by policjanci mieli możliwość działania. Sąd nie wie, być może powinniście zostać wyprowadzeni z sali czy zatrzymani, ale zatrzymano tylko was dwóch, a sąd widział, jak wielu dziennikarzy było na sali – mówił sędzi,a uzasadniając wyrok. Podkreślił też, że z nagrania bezspornie wynika, gdzie byli pracujący dziennikarze, a gdzie manifestanci.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

czujcie odmęty demokracji otoczonej resortowym bezmiarem sprawiedliwości

A tak swoją drogą szkoda, że nie wpadliście na pomysł wydrukowania serduszek: "Nie Płacę Owsiakowi" lub coś w tym rodzaju.
Chętnie bym sobie przykleił takie serduszko w niedzielę, kiedy chodzą Ci biedni Harcerze i zastanawiają się dlaczego nie wszyscy wrzucają pieniążki.
Proponuję serduszko w kolorze zielonym (nadziei), że już w przyszłym roku ten przekręciarz będzie aresztowany za defraudację bądź co bądź naszych pieniędzy.
pzdr
Robert M.

Mysli, ktore mi sie nasonely jakby ponownie:

1. W "naszym" kraju, jak ktos odPOwiedni kaze, to obywatel nie ma zadnych praw. Skoro cos takiego spotkalo dziennikarzy, to czego mozna sie spodziewac w stos. do zwyklych obywateli..?

2. A zatem rozwijajac pkt. 1 - nie ma demokracji oraz wolnosci obywatelskich, policja i sluzby sluza przede wszystkim do zastraszania obywateli. Zreszta widac kazdego dnia - to co powinno sluzyc obywatelowi jest skierowane do zwiekszania zamordyzmu i ociera sie o syst. totalitarny z wyraznie zaznaczona tendencja mafijno -sitwowa.

Dodajac do tego fatalna syt. demograficzna, na rynku pracy, duza emigracje i wprowadzenie na sile POprawnosci POlitycznej razem z genderami i innymi zdobyczami....wychodzi z tego bardzo toksyczna substancja uniemozliwiajaca normalne funkcjonowanie nie mowiac juz o rozwoju (w sensie spolecznosci panstwowej, bo oczywiscie sa rozne wysepki oraz okazy)

I moga sobie zaklinac rzeczywistosc w mendiach - prawda jaka jest kazdy widzi, nie kazdy bedzie chcial zauwazyc.
A propos mendiow to ciekawie teraz brzmi wypowiedz pana rzecznika policji sokolowskiego. Jak dla mnie wszystko co kiedykolwiek komentowal i zapewnial moze sobie teraz w d.. wsadzic. Jasno widac PO co jest (niedo)rzecznik policji - zeby sciemnial obojetnie jak wyglada sprawa. POwie to z usmiechem na ustach, i ilez bedzie w jego slowach glebokiej troski i maksym przewodniczek zywota na przyszlosc...

Prawda jest tymczasem brutalna - jak nie chcesz dostac wp.. to siedz cicho i nie podskakuj. Widzisz..nawet jak ci sie uda nam cos udowodnic, to juz zostales zeszmacony, uwieziony...i mozesz dalej sobie glosowac ale juz bez zebow, ktore ci przez POmylke wybito....i tak POmysl - warto bylo?, za tydzien zapomna...a ty juz teraz bedziesz wiedzial czego nie robic, zeby znani sprawcy nie zapukali o 6 rano...

Widzę to tak:
piarowcy PO wymyślili jak nie dopuścić do wykreowania przywódców protestu - zatrzymali dziennikarza TV Republika. Protest i jego organizatorzy poszli w kąt. Szanowna redakcjo zajmij się w końcu tymi którzy faktycznie stali się ofiarami reżimu, zatrzymanie waszego redaktora to ściema dla przykrycia właściwego protestu.

Nic z tego nie wynika bo oni maja to daleko w d .. sady staly sie posmiewiskiem i nie tylko w Polsce.
Dopuki nie wyniasa arogantow na widlach to tyle sobie z tego robia co z brzeczenia muchy.

Skoro bezprawnie uniemożliwiono przedstawicielowi IV władzy wykonywanie jego pracy na rzecz opinii publicznej demokratycznego państwa prawa - to konsekwencje powinny być bardzo surowe. I dla sprawców bezprawia i dla ich mocodawców oraz inspiratorów. No bo to przecież trochę tak jakby ubezwłasnowolniono przedstawiciela I, II czy III władzy, w dodatku tego bezprawia dopuszczając się w szczególnie istotnym dla wykonywania tejże władzy i dobra wyborców momencie. No chyba, że przyjmiemy, że jednak nie żyjemy w demokratycznym państwie prawa, lecz zamordyzmie totalitarnym - wówczas trudno będzie liczyć na ciąg dalszy tej bulwersującej sprawy i przykładne, dotkliwe ukaranie sprawców bezprawia i ich podżegaczy.

Na szczęście nie wszyscy sędziowie w sądach Polskich ! to synalki i wnuczki, ub-ków.Nie wszystkie dyplomy na prawia w Polsce wydawane są nie za Wiedzę studentów o prawie. Tylko na wiedzy ubeckich dziaduniów, o błędach młodości w młodym wieku i presji sb-ckich zbójów na dzisiejszych Profesorów prawa ! W młodości wielu studentów prawa pod presją
ub-ków /nie damy ci pozwolenia na studia na zachodzie/jak nie podpiszesz tego papierka! Młody nie wiedząc podpisał! A teraz stary ub-ek wymusza na nim dyplom dla "synka" Dlatego nie chcieli lustracji, bo stracili by możliwość szantażu.Zobaczcie co wyprawiał ten ciemniak-ub-ek"świadek!" z prof. Gilowską!

Chciałabym po tym orzeczeniu sądu widzieć maskę rzecznika komendy głównej policji, niejakiego aspiranta Sokołowskiego, który podczas konferencji prasowej tuż po owym zajściu w arogancki sposób podkreślał, że nich red. Sakiewicz będzie zadowolony, że policja nie przyszła po niego o 6 rano. Wybitnie antypatyczny typ.

POlecenie zostało wydane w POrozumieniu z lewatywą i tu temat się urywa,co organa mają POcząć.

Państwo Forumowicze!Kto jest red.naczelnym TV Republika?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl