niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Oni nie chcą uczciwych wyborów. Sejm odrzucił projekt dotyczący zmian w kodeksie wyborczym

Dodano: 05.12.2014 [12:48]
Oni nie chcą uczciwych wyborów. Sejm odrzucił projekt dotyczący zmian w kodeksie wyborczym - niezalezna.pl
foto: sejm.gov.pl
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poddał dziś pod głosowanie poselski projekt PiS o zmianie ustawy Kodeks Wyborczy. Głosowało: 419 posłów, za jego odrzuceniem było: 232 posłów, przeciw: 184, a wstrzymało się: 3.
 
Przed głosowanie poseł PiS Małgorzata Sadurska broniła projektu: - To głosowanie to test, czy chcemy prawa wyborczego tak, aby zagwarantować Polakom prawo do uczciwych i wolnych od fałszerstw wyborów. To także test, czy chcemy zmian w PKW, aby nie powtórzyła się więcej ta kompromitacja z 16 listopada – powiedziała.
 
Poseł PiS Grzegorz Schreiber powiedział przed głosowaniem w mocnych słowach, że kłamstwa Platformy Obywatelskiej o projekcie, były w mediach szeroko kolportowane. Pierwsze, że projekt został napisany na kolanie, choć złożony został po wyborach do europarlamentu, "ale "przewidział to, co się stało w wyborach samorządowych". Drugie kłamstwo mówiło o "upolitycznieniu PKW," które proponuje PIS. - Jest to tym bardziej zaskakujące kłamstwo, że wpisuje się w antyeuropejską retorykę, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wypowiadają ją posłowie PO - jest zaskakujące. W całej Europie frakcje polityczne w PE mają prawo do delegowania do centralnych organów wyborczych swoich przedstawicieli. Jest to normalnie przyjęte w Europie prawo, a państwo czynicie z tego zarzut, że jest to upolitycznianie. Rada Europy przyjęła Kodeks Dobrych Praktyk Wyborczych i tam jest napisane zalecenie, że w centralnym organie wyborczym powinien zasiadać sędzia bądź prawnik i obok niego mają być przedstawiciele partii politycznych zasiadających w parlamencie. Takie jest wskazanie Rady Europy i państwo to lekceważycie? To jest upolitycznianie? To są kłamstwa - mówił Schreiber.
 
- Rzeczą skandaliczną, jest to, że prezydent upomina posłów jak mają głosować. Nie ma w żadnej opinii zarzutu niekonstytucyjności tego projektu
- dodał poseł PiS.
 
Głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy:
Głosowało: 419 posłów
Za: – 232
Przeciw – 184
Wstrzymało się - 3
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nalezy zaczac dazyc do referendum-uniewaznienie wyborow zmiana ordynacji wyborczej.
Prawdopodobnie je,,zmiela,,ale to skonsoliduje spoleczenstwo i da mozliwosc wykreowana zdrowych spolecznosci politycznych -lokalnie.

referendum jest istotne

Pozatym jasne jest ze ,,PO-srani,,calkowicie dzialaja wbrew KONSTYTUCJI RP !!!!!!!!

10 IV 2010 bandyci zamordowali Prezydenta Polski i dokonali zamachu stanu! Od tego czasu wybory są fałszowane.

OTWÓRZCIE OCZY, POWSTAŃCIE Z KOLAN, WŁĄCZCIE MYŚLENIE.
KREW PRZELANA ZA OJCZYZNĘ, DOM RODZINNY I PRZYSZŁOŚĆ DZIECI JEST SŁODKA.
KREW NIEWOLNIKA TRUJĄCA.

Takie proste pytanie do odrzucajacych wniosek:
Ktory bandyta, majac do wyboru 5 lub 10 lat do odsiadki, czesto "w zawiasach" zgodzilby sie na kare smierci? Bo dla tych bandytow w sejmie byloby to rownoznaczne!

16XI.14 skończyła się w Polsce Demokracja,od 5XII,14 wiemy ze kartka wyborcza nie ma już wielkiego znaczenia przy zmianie władzy,jedynym wyjściem do zmiany polityków będzie odrąbanie ryja od koryta siekierą

Tylko polski Majdan,do przegonienia fałszerzy,razem z Bulem,w okolice mauzoleum,gdzie ich miejsce !!!

A kto miał złudzenia, że oszuści nie będą chronić oszustów. Przecież cała III RP zbudowana jest na kłamstwach, oszustwach i zwykłej...zdradzie.Władza podobnie jak na Białorusi jest trwała i nie podlega zmianie, a ci co na tę władzę podnoszą rękę, będą mieli ją odrąbaną (cytat : J.Cyrankiewicz). W III RP URNA to takie TO wrzucasz PIS wychodzi PO. Nie potrzeba zmian w kodeksach wyborczych . Wszystko jest ok.przecież mamy "demokrację" identyczną z "demokracją" obowiązującą w PRL-u.

Pan Kukiz rozmawiając z dziennikarką Moniką Jaruzelską, podał taki przykład : W PRL było 150 tys urzędników, dziś mamy ich milion. Czyli naruchano 850 tys wszelkiej maści nierobów, dobrze opłacanych z podatków Polaków. To jest ten trzon wyborczy PO i PSL, oni sami,ich rodziny i pocioty. A co robi druga połowa uprawnionych do głosowania ?
Czy to jest jakiś element społeczny, alkoholicy czy może analfabeci ?

Kukiz z Moniką Jaruzelską?

No przecież dostaliśmy to do czego swoją krytyką, bezczynnością i propagandą rozwiązań utrzymujących Układ dążyliśmy ze wszystkich swoich i naszych sprzymierzeńców sił.
Nikt przy zdrowym umyśle nie może się usprawiedliwiać że przy tej obranej pozycji i postępowaniu wynik mógł być inny.
Jest to tak przeźroczyste kamraten że nie mamy usprawiedliwienia. W każdym razie nie patriotycznego niestety. Tu cała linia patriotyczna wzieła w łeb.
A sprawdzam powiedział skromny ale wielki człowiek i Polak co teraz jest sądzony przy obojętnych minach tych etatowych Polaków-Patriotów.

Każdy projekt,który będzie dotyczył prawdziwej transparentności wyborów upadnie dzięki szajce rządzącej.Przecież nie o to chodzi,żeby złapać króliczka,tylko by go gonić.Gęby pełne frazesów tak durnych,że aż żenadą jest ich słuchanie,a co dopiero wypowiadanie.O "zawłaszczaniu świąt narodowych"(sami "zawłaszczcie" niedojdy-macie przecież więcej instrumentów,tylko,że wy wiecie,że NIGDY nie będziecie mieli poparcia narodu,wiecie,że jest ono tylko fikcją wymyśloną we łbach wajchowych i zrealizowaną przez odpowiedni system wyborczy),"o podpalaniu Polski" czy "szaleństwie".Akurat z tym szaleństwem to bym się zgodziła-tylko skończony szaleniec wybrałby taką personę jak Bronisław I Szalony na prezydenta czterdziestomilionowego kraju.Skompromitowałby się nawet jako sołtys.Ale od czego są rządowe szczekaczki,np.TVN.Już trwa najeżdżanka na "bezsensowne projekty" PiS i patrzenie z nadzieją na projekt prezydencki.Prowadź Bronisławie!Ku niesławie!Po co tam jakieś kamery,przezroczyste urny,przedstawiciele partii w PKW!Lepij wymieniać co jakiś czas dziadygów z PKW,np.na młodszych.To się "elektorat" ucieszy.A jak będzie rotacja to więcej "swoich" zarobi.Już lokator Belwederu się postara,żeby byli "odpowiednio" wykwalifikowani w Moskwie.Obstawi się obwodowe komisje,jak zwykle,swoimi,i już gra gitara.I UFOludy(bo są zielone i lud im ufo:"uff,uff) z Pezelu wygrają parlamentarne w Nowym Jorku.A co się tam CHamować.

W Unii Europejskiej powinny obowiązywać JEDNOLITE PROCEDURY WYBORCZE.
Czy jednolity dopuszczalny kąt krzywizny banana albo ogórka jest ważniejszy od JEDNOLITEJ DEMOKRATYCZNEJ PROCEDURY WYBORCZEJ?
Zaskarżyć decyzję sejmu RP do Międzynarodowego Trybunału w Strasburgu.

Pachołki rosji i kartofellandu, pokomunistyczny złodziejski chłam żerujący

na Polsce i Polakach - Plugawi Oszuści i Pierd..one Sowieckie Lumpy -

chcą dalej fałszować wybory i chłeptać przy korycie. Dlatego z POmocą bezczelnej

gebelsowskiej retoryki odrzucili projekt ustawy, która miała ograniczyć im

perfidne fałszowanie wyborów. Sowieckie gnidy i rosyjskie agenciaki typu

post-komunistyczny szczekacz Polszewik Witczak i "ludowy" bełkotliwy komuch

Kłopotek będą rozliczeni w Wolnej Polsce za niszczenie Polskiej Demokracji i

agenturę na rzecz rassiji. Teraz trzeba organizować protesty setek tysięcy Polaków

(tak jak w przypadku blokowania Polakom "TRWAM" przez huntę) i informować cały

świat łacznie z OBWE i Senatem USA - aż ddo momentu przyjęcia przez Sejm Ustawy

Gwarantującej Niefałszowanie Wyborów przez obecną złodziejską sitwę żerującą

na Polsce.

Przedstawiciele/obserwatorzy Partii politycznych w PKW to MUS !!! I to trzeba zaskarżyć !!!! To NIE Nasz Sejm !!!!
do tego karty do głosowania / odbiegające od standardów !!!!
ZESZYCIKI A4, SA DEZORIENTUJĄCE. WYBORCOW, ... dopóki karty do głosowania bedzie można ROZMNAŹAĆ NA ZWYKŁEJ FOTOKOPIARCE za ścianką, do tej pory nie wygramy wyborow.
Karty do głosowania muszą być DRUKAMI ŚCISŁEGO ZARACHOWANIA, nietypowego formatu - nie A4! - z kolorowym nadrukiem obwiedzione ramką w kolorze i składane na 4 części, aby nie było widać na kogo sie zagłosowało. Obejrzyjcie sobie jakiekolwiek karty do głosowania na zachodzie. Proszę wpisać do wyszukiwarki G...hasło -schede elettorali immagini- lub w innym jezyku europejskim / i tam bez liku fotografie kart wyborczych używanych przykładowo, we Włoszech. Kiedy jest dużo treści, to karta wyborcza ma format obszerny i właśnie nikt nie moze jej podrobić.

JAK ZOBACZYSZ OBYWATELU ZE KARTY DO GLOSOWANIA SA biale i FORMATU A4 --- A TYMBARDZIEJ ZESZYCIK DO ZASŁANIANIA SOBIE RĘKI KTORA ROBI KRZYŻYK -- TO WIEDZ ZE WYBORY BEDA PRZEGRANE. Dopóki karty do głosowania bedzie można ROZMNAŹAĆ NA ZWYKŁEJ FOTOKOPIARCE za ścianką, do tej pory nie wygramy wyborow.
Oczywiscie URNA PRZEZROCZYSTA to juz standard.
Nagrywanie kamerami wtedy mozna ograniczyć do samej procedury liczenia głosow, zysk na czasie i żadnej prywatności nie narusza, bo to jest filmowanie tylko spełniania funkcji publicznej.
CIERPLIWOSC NARODU KOŃCZY SIĘ, szanownemu PISOWI tez moze sie wymknąć spod kontroli jeżeli nie uzyskamy unieważnienia sfałszowanych wyborow.

Wszyscy posłowie PO i PSL za odrzuceniem i pozamiatane - duża przewaga w sejmie.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=81&NrGlosowania=29

Obecne Państwo Polskie ( a raczej wrogi Polakom twór ), stworzone przez żydo-rosyjsko-niemieckich pachołków i najemników, uzbroiło się w wielką armię urzędników państwowych. Tworząc całkowicie fikcyjne stanowiska, a nawet urzędy. V Kolumna ( PO+PSL+SLD ), potrzebuje zadowolonych urzędników państwowych jak ryba wody. Bardziej niż uznania w oczach reszty obywateli, którzy harują na tą zgraję bezdusznych, zakłamanych nierobów. Dlatego V Kolumna ich korumpuje sypiąc nagrodami, premiami czy innymi, niematerialnymi środkami wynagrodzenia. Każdy skorumpowany członek aparatu państwowego ( szacunkowo jest tych łajz w Polsce, ok. 800 tys.!!!), to kolejny potężny, zaprzedany przedstawiciel V Kolumny, w interesie której leży utrzymanie obecnego status quo. Mnóstwo darmozjadów robi grubą kasę na pracy w administracji państwowej. Można powiedzieć, że mają LICENCJĘ NA KRADZIEŻ.
Dlatego tak ważny jest protest i sprzeciwienie się tej V Kolumnie.

System Komorowskiego, Kopacz, Sikorskiego nie chce normalnych, rzetelnych, demokratycznych wyborów w Polsce.

No, przecież oni tak lubią fałszować i to już od dobrych kilku lat...
Jak by to miało teraz być - tak po prostu uczciwie ?... Pożegnać się ze stołkami, korytem, dietami, immunitetem ?....
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy uczciwie !

Gdzie można znaleźć imienną liste tego głosowania?

Po co Ci imienna lista? Przecież wiadomo jak kto głosował: projekt pisu więc peowcy i reszta świty przeciwna, projekt rządowy to pisowcy przeciwni - taką oto mamy demokrację polską...

Tzw większość sejmowa , jest tak pewna siebie i bezczelna, że nie raczy nawet udawać, że zależy jej na uczciwych wyborach. Prawdopodobnie w sejmie znalazła się głównie , dzięki wyborczym fałszerstwom.

To nie jest zaskoczeniem. Wiekszosc sejmowa, czyt. PO/PSL nie bedzie wprowadzac zmian dzialajacych przeciw nim.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl