niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Oni nie chcą uczciwych wyborów. Sejm odrzucił projekt dotyczący zmian w kodeksie wyborczym

Dodano: 05.12.2014 [12:48]
Oni nie chcą uczciwych wyborów. Sejm odrzucił projekt dotyczący zmian w kodeksie wyborczym - niezalezna.pl
foto: sejm.gov.pl
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poddał dziś pod głosowanie poselski projekt PiS o zmianie ustawy Kodeks Wyborczy. Głosowało: 419 posłów, za jego odrzuceniem było: 232 posłów, przeciw: 184, a wstrzymało się: 3.
 
Przed głosowanie poseł PiS Małgorzata Sadurska broniła projektu: - To głosowanie to test, czy chcemy prawa wyborczego tak, aby zagwarantować Polakom prawo do uczciwych i wolnych od fałszerstw wyborów. To także test, czy chcemy zmian w PKW, aby nie powtórzyła się więcej ta kompromitacja z 16 listopada – powiedziała.
 
Poseł PiS Grzegorz Schreiber powiedział przed głosowaniem w mocnych słowach, że kłamstwa Platformy Obywatelskiej o projekcie, były w mediach szeroko kolportowane. Pierwsze, że projekt został napisany na kolanie, choć złożony został po wyborach do europarlamentu, "ale "przewidział to, co się stało w wyborach samorządowych". Drugie kłamstwo mówiło o "upolitycznieniu PKW," które proponuje PIS. - Jest to tym bardziej zaskakujące kłamstwo, że wpisuje się w antyeuropejską retorykę, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wypowiadają ją posłowie PO - jest zaskakujące. W całej Europie frakcje polityczne w PE mają prawo do delegowania do centralnych organów wyborczych swoich przedstawicieli. Jest to normalnie przyjęte w Europie prawo, a państwo czynicie z tego zarzut, że jest to upolitycznianie. Rada Europy przyjęła Kodeks Dobrych Praktyk Wyborczych i tam jest napisane zalecenie, że w centralnym organie wyborczym powinien zasiadać sędzia bądź prawnik i obok niego mają być przedstawiciele partii politycznych zasiadających w parlamencie. Takie jest wskazanie Rady Europy i państwo to lekceważycie? To jest upolitycznianie? To są kłamstwa - mówił Schreiber.
 
- Rzeczą skandaliczną, jest to, że prezydent upomina posłów jak mają głosować. Nie ma w żadnej opinii zarzutu niekonstytucyjności tego projektu
- dodał poseł PiS.
 
Głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy:
Głosowało: 419 posłów
Za: – 232
Przeciw – 184
Wstrzymało się - 3
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nalezy zaczac dazyc do referendum-uniewaznienie wyborow zmiana ordynacji wyborczej.
Prawdopodobnie je,,zmiela,,ale to skonsoliduje spoleczenstwo i da mozliwosc wykreowana zdrowych spolecznosci politycznych -lokalnie.

referendum jest istotne

Pozatym jasne jest ze ,,PO-srani,,calkowicie dzialaja wbrew KONSTYTUCJI RP !!!!!!!!

10 IV 2010 bandyci zamordowali Prezydenta Polski i dokonali zamachu stanu! Od tego czasu wybory są fałszowane.

Takie proste pytanie do odrzucajacych wniosek:
Ktory bandyta, majac do wyboru 5 lub 10 lat do odsiadki, czesto "w zawiasach" zgodzilby sie na kare smierci? Bo dla tych bandytow w sejmie byloby to rownoznaczne!

16XI.14 skończyła się w Polsce Demokracja,od 5XII,14 wiemy ze kartka wyborcza nie ma już wielkiego znaczenia przy zmianie władzy,jedynym wyjściem do zmiany polityków będzie odrąbanie ryja od koryta siekierą

Pan Kukiz rozmawiając z dziennikarką Moniką Jaruzelską, podał taki przykład : W PRL było 150 tys urzędników, dziś mamy ich milion. Czyli naruchano 850 tys wszelkiej maści nierobów, dobrze opłacanych z podatków Polaków. To jest ten trzon wyborczy PO i PSL, oni sami,ich rodziny i pocioty. A co robi druga połowa uprawnionych do głosowania ?
Czy to jest jakiś element społeczny, alkoholicy czy może analfabeci ?

Kukiz z Moniką Jaruzelską?

Każdy projekt,który będzie dotyczył prawdziwej transparentności wyborów upadnie dzięki szajce rządzącej.Przecież nie o to chodzi,żeby złapać króliczka,tylko by go gonić.Gęby pełne frazesów tak durnych,że aż żenadą jest ich słuchanie,a co dopiero wypowiadanie.O "zawłaszczaniu świąt narodowych"(sami "zawłaszczcie" niedojdy-macie przecież więcej instrumentów,tylko,że wy wiecie,że NIGDY nie będziecie mieli poparcia narodu,wiecie,że jest ono tylko fikcją wymyśloną we łbach wajchowych i zrealizowaną przez odpowiedni system wyborczy),"o podpalaniu Polski" czy "szaleństwie".Akurat z tym szaleństwem to bym się zgodziła-tylko skończony szaleniec wybrałby taką personę jak Bronisław I Szalony na prezydenta czterdziestomilionowego kraju.Skompromitowałby się nawet jako sołtys.Ale od czego są rządowe szczekaczki,np.TVN.Już trwa najeżdżanka na "bezsensowne projekty" PiS i patrzenie z nadzieją na projekt prezydencki.Prowadź Bronisławie!Ku niesławie!Po co tam jakieś kamery,przezroczyste urny,przedstawiciele partii w PKW!Lepij wymieniać co jakiś czas dziadygów z PKW,np.na młodszych.To się "elektorat" ucieszy.A jak będzie rotacja to więcej "swoich" zarobi.Już lokator Belwederu się postara,żeby byli "odpowiednio" wykwalifikowani w Moskwie.Obstawi się obwodowe komisje,jak zwykle,swoimi,i już gra gitara.I UFOludy(bo są zielone i lud im ufo:"uff,uff) z Pezelu wygrają parlamentarne w Nowym Jorku.A co się tam CHamować.

W Unii Europejskiej powinny obowiązywać JEDNOLITE PROCEDURY WYBORCZE.
Czy jednolity dopuszczalny kąt krzywizny banana albo ogórka jest ważniejszy od JEDNOLITEJ DEMOKRATYCZNEJ PROCEDURY WYBORCZEJ?
Zaskarżyć decyzję sejmu RP do Międzynarodowego Trybunału w Strasburgu.

Pachołki rosji i kartofellandu, pokomunistyczny złodziejski chłam żerujący

na Polsce i Polakach - Plugawi Oszuści i Pierd..one Sowieckie Lumpy -

chcą dalej fałszować wybory i chłeptać przy korycie. Dlatego z POmocą bezczelnej

gebelsowskiej retoryki odrzucili projekt ustawy, która miała ograniczyć im

perfidne fałszowanie wyborów. Sowieckie gnidy i rosyjskie agenciaki typu

post-komunistyczny szczekacz Polszewik Witczak i "ludowy" bełkotliwy komuch

Kłopotek będą rozliczeni w Wolnej Polsce za niszczenie Polskiej Demokracji i

agenturę na rzecz rassiji. Teraz trzeba organizować protesty setek tysięcy Polaków

(tak jak w przypadku blokowania Polakom "TRWAM" przez huntę) i informować cały

świat łacznie z OBWE i Senatem USA - aż ddo momentu przyjęcia przez Sejm Ustawy

Gwarantującej Niefałszowanie Wyborów przez obecną złodziejską sitwę żerującą

na Polsce.

No, przecież oni tak lubią fałszować i to już od dobrych kilku lat...
Jak by to miało teraz być - tak po prostu uczciwie ?... Pożegnać się ze stołkami, korytem, dietami, immunitetem ?....
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy uczciwie !

To nie jest zaskoczeniem. Wiekszosc sejmowa, czyt. PO/PSL nie bedzie wprowadzac zmian dzialajacych przeciw nim.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl