niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji

Dodano: 23.11.2014 [20:50]
Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski
Wszystko wskazuje na to, że co najmniej od czwartku przeprowadzany jest w Polsce scenariusz prowokacji. Jej celem miało być co najmniej przykrycie wielkiej wsypy przy cudach nad urną albo doprowadzenie do awantury, która miałaby uzasadnić dalsze antydemokratyczne działania.

Jednym z istotnych elementów tego scenariusza były czwartkowe wydarzenia wokół PKW. Pokojowa demonstracja, której liderzy sami wzywali do niepoddawania się prowokacji, nagle zamieniła się w coś co prezydent Komorowski i premier Kopacz  mogli ogłosić zamachem na demokrację. Jakimś elementom władzy wyjątkowo zależało na tym by tego dnia rozhuśtać nastroje. Bardzo istotne są zeznania samych zatrzymanych i to co można ustalić z rozmów ze świadkami wydarzeń w PKW, szczególnie urzędnikiem odpowiedzialnym ze bezpieczeństwo pomieszczeń kancelarii prezydenta. Żeby nie było wątpliwości wejście do PKW uważam za niemądre i to ono stało się niezbędnym elementem potrzebnym władzy lub zewnętrznym siłom do rozhuśtania nastrojów. Niemniej protestujący wpadli w pułapkę przygotowaną przez wydających polecenia w PKW.

Co wynika z ustaleń? Wbrew temu co widzieliśmy na większości telewizyjnych obrazków, drzwi do PKW były otwarte (zamknięto je później i dopiero kolejna grupa je forsowała). Ktoś z przedstawicieli PKW na polecenie Kazimierza Czaplickiego zaprosił grupę protestujących. To, że może się to zakończyć próbą okupacji, było chyba oczywiste. Po krótkim czasie ochrona odcięła przebywających w środku. Wtedy na pomoc ruszyła im kolejna grupa manifestantów. PKW zawiesiła pracę, co jednak nie oznaczało, że przestała być dysponentem lokalu. Nie wydała żadnego polecenia policji i ochronie, nie żądała od kancelarii prezydenta działania. Mimo to kancelaria prezydenta podjęła kroki w celu usunięcia protestujących. Działania kancelarii prezydenta wyglądają w tym momencie na bezprawne. Brak reakcji PKW, po tym jak jej urzędnik wpuścił ludzi do lokalu, wyglądał albo na kompletną głupotę albo na próbę rozpalenia potężnych zamieszek. Do rana PKW stałaby mogła stać się obiektem podwójnej okupacji, policji i przybywających na pomoc demonstrantów. Aresztowanie dziennikarzy też wyglądało na próbę podgrzewania atmosfery.

Okupacja PKW odwróciłaby uwagę od totalnej kompromitacji tego urzędu i była wyjątkowo na rękę jego członkom. Zachowania PKW wyglądały jak z moskiewskiego podręcznika prowokacji. Inna sprawa, że protestujący dali się łatwo wpuścić w tę pułapkę. Dlaczego kancelaria prezydenta postanowiła przerwać tą zabawę? Jest faktem, że protestujący zachowywali się wyjątkowo pokojowo a pomoc z miasta przychodziła rachitycznie. Policja więc mogła bez najmniejszego trudu wszystkich usunąć, niektórzy wychodzili sami. Może też PKW i kancelaria prezydenta grają obecnie w innych drużynach. Jest faktem, że chwilę później zaczęła się seria dymisji w PKW. Awantura była za słaba by zasłonić kompromitację wyborczą.

Tomasz Sakiewicz
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Grzegorz Braun po procesie ws okupacji PKW

http://www.youtube.com/watch?v=LsY0ix82jvQ

Nieprawda! Dzięki temu zajęciu siedziby "leśne dziadki" poddały się do dymisji, czego bez tego działania nigdy by nie zrobili! Dziękuję za te działanie wszystkim uczestnikom!

"kancelaria prezydenta postanowiła przerwać tą zabawę", bo Kaczyński wydał oświadczenie i wiadomo już było, że nikt z PiSu w tę pułapkę nie wpadnie. A to na nich ona była zastawiona za pomocą, a jakże, narodowców.

Co to znaczy "kancelaria prezydenta postanowiła przerwać tą zabawę", bo Kaczyński wydał oświadczenie i wiadomo już było, że nikt z PiSu w tę pułapkę nie wpadnie. A to na nich ona była zastawiona za pomocą, a jakże, narodowców.” ???
Przecież takie insynuacje obrażają PiS. Sugerujesz, że naśladują działania narodowców? Pojawiają się tylko tam gdzie narodowcy, żeby nie dać się wyprzedzić w działaniu, a nie dlatego, że takie są ich przekonania i wola? Narodowcy tam byli żeby zwabić Pis? Sam PiS, według Ciebie, nie wie co ma robić, tylko się ściga z narodowcami? Nie chcieli przyjść – to nie przyszli. Narodowcy chcieli przyjść to przyszli. Kiedy chcieli wyjść to wyszli.
Trzeba mieć chory umysł, żeby w każdym cudzym działaniu wietrzyć podłość. No chyba, że samemu jest się podłym i każdego mierzy swoją miarą.
Chciałbyś każdego ustawiać i pleciesz o wolności? Masz większe zasługi niż p. Ewa Stankiewicz i p. Grzegorz Braun, że ośmielasz się krytykować ich działanie? To pochwal się tymi zasługami!
Nie sil się na odpowiedź, bo ja też wychodzę. Idę spać.

Ty, Tiger, zetrzyj sobie pianę z ust zanim się położysz.

Rzeczywiście zaraz po oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego, Bosak z RN, Winnicki, Mikke i Wipler nagle zniknęli, bo prowokacja na PiS się nie powiodła. Wówczas to Komorowski wysłał milicjantów z zomo, aby aresztowali pozostałych demonstrantów a nawet dziennikarzy.

Niestety Komorowski podejmując taką decyzję o aresztowaniu dziennikarzy "przegiął pałę", a nie znając prawa popełnił przestępstwo grożące pozbawieniem wolności do 3 lat.

Dziękujemy Panu Redaktorowi za tę informację, która pozwoliła nam na klarowniejsze zrozumienie , tych zagmatwanych wydarzeń.

XVIII KFPP Opole '80 - "S tyłu sklepu"
Niezapomniany kabaret TEY z Zenonem Laskowikiem i Bogdanem Smoleniem!
Czas jakby stał przez 35 lat w miejscu! Wszystko aktualne.
Tylko już nie śmieszne lecz tragiczne!
https://www.youtube.com/watch?v=HUN9jUsxPaY (Minuta:55,30)

"Co to będzie, kiedy zgaśnie nasze słońce?
Przecież świeci nam przykładnie tyle lat.
Jak my wtedy powiążemy koniec z końcem.
Co się stanie? To pytanie dręczy nas.

Tyle lat już patrzy przecież na nas z góry.
Żyć nam daje, bo je stać na taki gest.
Nic nie zmienią wiatrem gnane ciemne chmury,
Bo po burzy, w myśl przysłowia, zawsze jest.

Co to będzie, gdy słoneczko zajdzie za daleko?
Wiernych sobie pozasmuca, radość sprawi kretom.
Co to będzie, kiedy zgaśnie, gdy rano nie wstanie?
Albo będzie koniec świata albo...

Ech, słoneczko, nie zdobyte przez nikogo...
Ileż razy nas robiło w ciemny brąz?
Stoisz w miejscu, a tą Ziemią, tą niebogą,
Kręcisz sobie, jakbyś było bonzą bonz...

Co to będzie, gdy słoneczko nasze zgaśnie?
Zaburzenia ma i plamy przez ten trud.
Kto to wie, a może będzie wtedy jaśniej?
Przeżyliśmy już niejeden taki cud...

Co to będzie, gdy słoneczko zajdzie za daleko?
Wiernych sobie pozasmuca. Radość sprawi kretom!
Co to będzie, kiedy zgaśnie, gdy rano nie wstanie?
Albo będzie koniec świata albo ...ZMARTWYCHWSTANIE!"

W 1945 koronę Orła zastapiono mycką.
W 1990 koronę przywrócono, ale mycka pozostała.
Na najwyższych stanowiskach.
Polska nie jest Polską.

Witaj rektorze, pozwolę sobie nie zgodzić się. Nie mycka jest problemem Polski. Problemem jest sowiecka agentura. A ta chętnie nam podpowiada, że to właśnie mycka.

ZOMO powraca do łask. Poperajcie POlszewików dalej rodacy, to będziemy wkrótce mieli stan wojenny i żarcie na kartki.

Panie Tomaszu, dla mnie jest pan pozytywnym bohaterem od zawsze i również teraz ,w czas mrocznej polityki aferzystów i zbrodniarzy mordujących wolne media,mordujących prawdę,a wynagradzających za kłamstwo najwyższymi urzędami państwa.
Policja jw. to odrodzone ZOMO płatnych siepaczy, inaczej nie da się ją określić.

Załączam najlepsze serdeczne życzenia wraz z Nadzieją na pana nieustającą determinację w działaniu na rzecz prawa i sprawiedliwości.

Przed chwilą oglądałem powt.,,kawa na ławę"kłoPOtek utwierdził mnie,że jest sprzedają q--wą PSL-owską.Tuż PO wyborach mówił,ż esą nieprawidłowości,dzisiaj ubliża nam Polakom.Dziwnym trafem większość Polaków ma problemy z pracą,utrzymaniem rodziny a te szumowiny PSL-owskie i z POmyj,którzy zawłaszczyli narodowy majątek kupują ziemie za grosze i dostając dotacje z naszych POdatow ,nie płacąc ZUS-u.PSL-owcy jak kłoPotek,sawicki,pawlak,bury,żelichowski,kalinowski,piechociński i kolesie z POmyj to komunistyczne sprzedawczyki na garnuszku sowieckim!!!będą bronić koryt jak i ojcowie z GL,ORMO,MO,SB,UB!!!!!W tamtych czasach mordowali z NKWD-zistami Polskich patriotów i żołnierzy z AK!!!

Panie Sakiewicz, a może trzeba było właśnie dołączyć do tego protestu i spróbowac pociągnąć ludzi za sobą, może z tego wyszłaby jakas druga Solidarność 80", zreguły mamy do czynienia z prowokacjami ale trzeba umięc zaryzykować i wykorzystac taką prowokację do walki z jej organizatorem jak wielokrotnie w przeszłości bywało. Czy będzie szybko taki drugi moment? Więcej odwagi - wielki szacunek dla Pani Stankiewicz i Pana Brauna, mniejszy dla Winnickiego i innych, którzy wyszli i zostawili protestujących.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl