niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

​Marsz Niepodległości 2014: Relacja na żywo

Dodano: 11.11.2014 [15:34]
​Marsz Niepodległości 2014: Relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Rafal_Gorski
„Armia Patriotów” – tak brzmi hasło Marszu Niepodległości 2014. W tym roku MN idzie inną trasą niż w latach ubiegłych. Policja ściągnęła do Warszawy kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy i żandarmerie wojskową, wprowadzono też nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

19.27
Nowe dane podane przez policję: zatrzymanych ponad 200 osób.

18.56
Marsz Niepodległości oficjalnie zakończony.

18.45
Policja, aby lepiej wyłapywać prowokatorów zamieszek, oblewała ich wodą barwioną.

18.35
Według policji ranne zostały cztery osoby: dwóch funkcjonariuszy i dwóch uczestników Marszu bądź zakłócających go chuliganów. Reporter Radia ZET twierdzi, że rannych jest znacznie więcej.

18.03
Policja podaje, że zatrzymano 160 osób, a jeden funkcjonariusz został ranny.

17.36
Ostatni uczestnicy Marszu Niepodległości dotarli na błonia stadionu. Na rondzie Waszyngtona trwają starcia chuliganów z policją.

17.28
- Nie mamy większych uwag do organizatora. Kiedy marsz wchodził na most, organizator odciął się od grupy chuliganów, którzy szli przed czołem marszu. Ogłoszono, że te osoby nie są częścią zgromadzenia -
powiedziała na antenie TVP Info Ewa Gawor z warszawskiego magistratu.

17:21

Marsz Niepodległości został zaatakowany przez zamaskowanych chuliganów. - Chciałbym żeby nie identyfikować chuliganów z uczestnikami Marszu - powiedział w telewizji Republika  Mariusz Mrozek, rzecznik komendy stołecznej policji. ZDJĘCIA


17.16
Jeden z organizatorów Artur Zawisza zdementował informację o zatrzymaniu Marszu. Poinformował, że dziesiątki tysięcy osób dotarły na błonia Stadionu Narodowego.

17.14
Przed stadionem policja zgromadziła ogromne siły.


(fot. Magdalena Piejko)

17.06
Marsz Niepodległości został wstrzymany

16.53
Użyte zostały armatki wodne. Policjanci strzelają z broni gładkolufowej

16.44

Internauci na bieżąco komentują wydarzenia w Warszawie16.36
Marsz stoi, kilkadziesiąt tysięcy osób śpiewa "Rotę"

16.34

Marsz stanął na moście, policja nie pozwala na dalsze przejście, dopóki nie uspokoi się sytuacja na rondzie Waszyngtona. Organizatorzy Marszu apelują, aby jego uczestnicy nie dawali się sprowokować do awantur.

16.29
I już po spokoju. Grupki zamaskowanych mężczyzn rozbijają płyty chodnikowe, rzucają kamieniami w kierunków policjantów. Interwencja na razie jest umiarkowana, ale pojawiły się przed stadionem armatki wodne.


(Tomasz Adamowicz)

16.24
Marsz dotarł do Ronda Waszyngtona, obok Stadionu Narodowego stoi kordon policji.

16.20
Organizatorzy Marszu Niepodległości podają, że bierze w nim udział około sto tysięcy osób - informuje nasza reporterka.

16.15
Mariusz Sokołowski, rzecznik policji na antenie TVN24: "Marsz w miarę spokojny".

16.12
Sytuacja wydaje się opanowana, Marsz idzie już spokojnie.

16.08
Reporter Telewizji Republika Bartłomiej Graczak na twitterze: "Co sie dzieje! Zostalismy obrzucani butelkami i kamieniami, mysleli ze jestesmy TVNem!!!"

16.05
Fotoreporter "Gościa Niedzielnego" ucierpiał podczas Marszu. "Dostałem ostro w twarz" - napisał na twitterze.

15.59

Dziesiątki tysięcy osób idzie w Marszu Niepodległości, a jego czoło weszło już na Most Poniatowskiego.

15.50
Doszło do awantury, są poszkodowani. Musiała interweniować karetka pogotowia ratunkowego.

15.39
Niespokojnie zaczęło się na Marszu Niepodległości15.31
Ruszył Marsz Niepodległość. "Bóg, Honor i Ojczyzna" - skandują maszerujący.

15.22
- Płonące tęczę są nadzieją dla Europy - powiedział jeden z przemawiających.

15.18

-Policjant zapytał się po co mi ta flaga - mówi 20-letni Michał z Inowrocławia. - To głupie pytanie, nie wie Pan jakie mamy dzisiaj święto - relacjonuje reporterka niezalezna.pl obecna na Marszu Niepodległości.


15.05
Marsz Niepodległości oficjalnie się rozpoczął. "Cześć i chwała bohaterom" - skandowali uczestnicy. Obecnie trwają przemówienia.

15.00
Marsz prowadzony przez Bronisława Komorowskiego dotarł do pomnika Paderewskiego, a TVN24 zrobił niedźwiedzią przysługę prezydentowi robiąc relację na żywo. W "szerokim planie" widać bowiem, że Polacy nie chcą z nim świętować. Ludzi bardzo mało...14.50
Marszowi Niepodległości 2014 przygląda się Rosja. Stacja telewizyjna Russia Today (RT) relacjonuje nawet wydarzenie na żywo, zapowiadając je jako „marsz nacjonalistów z okazji Dnia Niepodległości Polski”.

fot. twitter.com

14.40
Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Kruczej ustawiają się już członkowie straży marszu.
 
 

Już od rana na ulicach Warszawy zaroiło się od policjantów. Pod szczególna ochroną znalazła się np. „tęcza” na placu Zbawiciela, która spłonęła podczas poprzedniego marszu. Znaczne siły policji zgromadzono również w okolicach skłotu przy ul. Skorupki, gdzie podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości doszło do zamieszek. Sporo policjantów pojawiło się także przy Dworcu Centralnym.


fot. twitter.com


fot. twitter.com

Stołeczna policja poinformowała, że od rana do godz. 14.00 zatrzymano w Warszawie 40 osób, którym skonfiskowano kilkaset petard i rac.

Jak już informowaliśmy, w dniu Święta Niepodległości Komenda Główna Policji zapowiadała ściągnięcie do Warszawy nawet 15 tys. funkcjonariuszy oraz kilkuset żandarmów wojskowych.

Podjęto również inne, nadzwyczajne środki. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, na wniosek KGP, w dniach 8 i 11 listopada 2014 r. wprowadziła Rejony Ograniczeń Lotów nad Warszawą. Całkowity zakaz lotów – dotyczący także dronów – obejmuje teren ścisłego centrum Warszawy oraz rejon Stadionu Narodowego. Od godziny 14.00 do zmroku zamknięty zostanie także szlak żeglugowy na Wiśle, na odcinku od Mostu Łazienkowskiego do Mostu Świętokrzyskiego.

Tegoroczny Marsz Niepodległości przejdzie inną trasą, niż w latach poprzednich. Marsz rozpoczyna się o godz. 15.00. Rusza z Ronda Dmowskiego, alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego do ronda Waszyngtona w okolice Stadionu Narodowego. Tam skręci w al. Zieleniecką. Marsz Niepodległości 2014 zakończy się w okolicy Parku Skaryszewskiego – na Kamionku, gdzie urodził się Roman Dmowski.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , , Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tą wodą barwioną POlucja oblewała prowokatorów ale z ktorego komisariatu?

Uprzejmie proszę Narodowców, żeby w wyborach samorządowych zagłosowali przeciwko PO. Pokazaliście siłę, przywiązanie patriotyczne, dobrą wolę i względną dyscyplinę, okażcie więc teraz, proszę, maksimum rozsądku politycznego. Musimy wypchnąć PO za burtę; pomóżcie nam i sobie :)

Marsz "Dla Niepodległej",osobników z przypiętymi kotylionami,powinien odbywać się na Służewcu.Dlaczego ? Kotyliony przypina się koniom wyścigowym po wygranych zawodach.Ha,ha.Zresztą ten marsz przypominał mi,jako żywo,obchody 1 maja w stanie wojennym.Puste ulice,wokoło pełno tajniaków i policji,a środkiem idą decydenci.

Pozdro dla POLSATU - TAK BEZCZELNEJ RELACJI jak ta o 21.00 dawno nie słyszałem.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego służba porządkowa Marszu nie złapała jednego, dwóch zamaskowanych bandziorów i nie wzięła na badanie. Wszystko by wyśpiewali, łącznie z numerem legitymacji służbowej.
Aaa, bandzior jeden z drugim poszli by na skargę, że ich pozbawiono wolności osobistej.

Kochani rodacy to bardzo dla mnie bolesne, że Polak jest wrogiem Polaka. Czytam na http://niezalezna.pl/61307-marsz-niepodleglosci-2014-relacja-na-zywo co dzieje się na marszu niepodległości i proszę obie strony o zaprzestanie takiej ekspresji. Przecież ten, co strzela i ten, do którego strzelają maja swoje domy, matki lub mężów. Dlatego pytam się, – dlaczego Polak nie może dogadać się z Polakiem? Wybierzcie swojego przedstawiciela, który poszedłby z białą flagą do przeciwnej strony i porozmawiał jak rodak z rodakiem. Zapytałby się … O wszystko, co Was boli, jako naród. Jeśli my się nie dogadamy to zostaniemy wiecznie podzieleni. Strona narodowa tak naprawdę powinna stanąć z Polską Policją i wtedy czekać na łobuzów. Dlaczego Polak Policjant miał by strzelać do Polaka Piekarza, Murarza, elektryka, itd.? Dzisiaj tak jak obiecałem byłem pod pomnikiem Bolesława Chrobrego w Gnieźnie? Wybrałem się tam z moją córeczką by zobaczyć, jakimi jesteśmy Polakami. Słabo to wyszło widać było, że jesteśmy wszyscy rozdarci. Zdajemy sobie dobrze sprawę z wielu polskich problemów jednocześnie zakładamy maskę, „co ja mogę” „lepiej się nie wychylać” i tak oszukując samych siebie dochodzimy do pewności, że zawsze może być gorzej. Mimo to wszystkich ludzi do których zwróciłem się z zapytaniem chciałbym serdecznie pozdrowić w ten wieczór dnia niepodległości.

Polak mały

Ludzie .. ogarnijcie sie

http://www.youtube.com/watch?v=QOYWLC2WzPY&list=UUisf4fGw_o4DDhuemfB7HHQ&index=24

to wszystkie pochody i manifestacje to psu na bude.
Ta komuszo - zydowsko - esbecko - WSIowa mafia ma was i wasze pochody i protesty w d**pie.

To trzeba inaczej.

Trzeba wyjsc raz w sile kilkunastu tysiecy chlopa pokojowo, a jakze i powiedziec im,
a to sa nasze zadanie, tak zadania, a nie zadne prosby
i jako ostrzezenie spalic jedna suke i samochod cyngli z WSI24
(jakby ktos nie rozpoznal skrutu to jest TVN24)

I zaznaczyc, ze jak zadania nie zostana spelnione, to przyjdziemy tu po raz drugi,
ale bedzie nas 10 razy tyle i nie pokojowo. To czego zadamy wezniemy sobie sila.
Punkt .. kropka

Ludzie .. ogarnijcie sie

http://www.youtube.com/watch?v=QOYWLC2WzPY&list=UUisf4fGw_o4DDhuemfB7HHQ&index=24

Brawo dla TV Trwam za transmisję live tego wydarzenia.

Przy Stadionie Narodowym ludzie stoją spokojnie, przemawiają delegaci z innych krajów, a te bydlaki ZOMO i eSSemani atakują spokojnych ludzi petardami i gazem!
Co za podłość, bezczelność tych czerwonych gnoi!
Prowokują i prowokują bo im się przekaz nie uda w YVN24 reżimowej!
Teraz przemawia Robert Winnicki.
TO musi się skończyć, ta bezczelność czerwonych śmieci!
To co ci dranie robią z WSI i SB świadczy tylko o ICH strachu !!!! O ogromnym strachu tych czerwonych świń !!!!

Słuchałem, co Mrozek mówił w tv Republika. Nie powiedział nic o tym, że marsz został zaatakowany. Przeciwnie, powiedział, że bandyci wyskakiwali z kolumny pochodu i atakowali policję. A następnie dodał, żeby ich nie identyfikować z marszem. Dostrzegacie różnicę? Manipulanci...

Trwa nadal transmisja w TV TRWAM.

Teraz przełączyłam na kamerkę z ul. Grodzkiej w Krakowie, idzie Marsz Niepodległości, też duży ale nie taki jak w Warszawie, też sporo ludzi, ale to nie to. Idą spokojnie bez zakłóceń.
Niech Kraków świętuje!

No proszę, a jednak p.rezydent ma kotylion z lewej strony. BOR się nie chciał zgodzić żeby z lewej strony ze względów bezpieczeństwa, ale w końcu p.rezydentowa uprosiła.

Ta rzecz przypięta nie nazywa się kotyljonem, tylko to jest KOKARDA NARODOWA. Kotyliony przyczepia się na balach, oraz koniom na wyścigach. TO jest Kokarda Narodowa ma określony wymiar do 6 cm o białym środku, a czerwonym obrzeżu.

Nie wiem kto jest autorem nazwy " Armia patriotów "
natomiast zadymiarzy rzucających w kierunku policji , petardami . kamieniami , osoby zamaskowane , karać bardzo wysokimi grzywnami , bez względu na przynależność partyjną , lub sympatyzujących .

Bez sensu te zadymy potwierdza to moją opinie o Polakach. Ukraińcy też dymili ale miało to sens a to niema wcale, zabawa.

Te czerwone bydlaki prawdy nie zakłamią!
Obserwujemy Marsz Niepodległości w internecie na TV Trwam, Marsz od 15.00 pieknie szedł, zatrzymany został przez grupy anarchistów, które te bydlaki ściągnęły pod Stadion Narodowy wygaszony jak nigdy, i rozpoczęli bezczelny atak wraz z ZOMO na uczestników Marszu. Dlatego zamknęli przestrzeń powietrzną, latają tylko helikoptery bolszewickiej MO i TVN24 aby "sensację" przekazać Polakom.
Nieprawdą jest to zobaczycie w reżimowej telewizji bolszewickiej, ludzie pięknie w Warszawie świętowali gdyby nie kacapskie bolszewickie ścierwa sprowokowali które rozpoczęły celowo zadymę!
To są czerwone bolszewickie ścierwa i świnie, ONI muszą zostać odsunięci od koryt, czyli Sejmu i Senatu i rozliczeni przez Naród Polski !!!!
Jeżeli nie uda się nam ich wymieść kartkami wyborczymi, zorganizujemy się przez portale społecznościowe i odsuniemy to bydło wkraczając do Sejmu i Senatu, wywieziemy gnój na taczkach !!!!
To KONIEC tych bydlaków, tych czerwonych knurów!

Scenariusz taki sam jak w latach POprzednich.
Prowokacje, które mają obarczać uczestników Marszu za wszystko co złe.
Leming oglądający tvn,tvp etc znowu tak samo zagłosuje - czyli na PO , bo marsz bronkowy był spokojny, cool i ogólnie 3 POziomy wyżej...
;)

„SUKCESY” PLATFORMY”

9. Stoczniowcy w szczęściu nie mają umiaru
nie dla nich robić te statki wyporne
od tego można by dostać KATARU
rząd ich wybawił wspierając Platformę
10. Młodzi na SAKSY, kochani rodacy!
Zachęca nawet „Gazeta Wyborna”
by bezrobotnym dać tu miejsca pracy
kreuje przyszłość w ten sposób Platforma
Ref.: Z mediów „słusznych” ……..
11. AUTORYTETY tak zwane „moralne”
i celebryci mówią co dziś w normie
opluć każdego to dla nich banalne
kto nawet cicho wbrew piśnie Platformie
12. Przestańmy wątpić już w jedynie wierną
wersję o polskich pilotach bez formy
skrzydło złamali o „brzozę pancerną”
rosnącą w LASKU tak „wedle” Platformy
Ref.: Z mediów „słusznych”....................................
13. Polska to nie jest dziś KAMIENI KUPA
ni coś innego, co brzmi w rymu formie
w podsłuchy nie wierz! Zatruta to „zupa”
mająca szkodzić wyłącznie Platformie
14. Czy setki afer nas nie nauczyły
, że rząd je ściga lecz tylko pro forma
zwykłe marzenia by nam się spełniły
musi zatonąć na zawsze Platforma Końcowy Ref.: Z mediów „słusznych” dziennikarzom
nie wierzyć, co prawdą jest
a Polacy niech pokażą
im z Platformą „KOZAKA” gest!

Tak wygląda dzis Polska pod rzadami Tuska, Kopacz i KOmorowskiego. Polacy jak dawniej, za czasów okupacji sowietów, nie mogli świetować. Polska jest znów sowietyzowana. "Państwo to aparat ucisku i przemocy - ta leninowska definicja obowiązuje w całej pełni w III RP pod rzadami PO i KOmorowskiego". W świeto Polaków biją znów Polaków, tak sie dzieje dziś, a będzie jeszcze gorzej, jak ta władza POzostanie.

Towarzysz kaznodzieja z GRU.... budowniczy pomnika
najeźdźcy Armii Czerwonej w Ossowie, jako wdzięczność za
posadę prezydenta POsmoleńskiego..
nawołuje do spokoju .. spokojnie on nawołuje do tego spokoju..
Całkiem spokojnie ON nawołuje.. jak wcześniej do OBROŃCÓW KRZYŻA...
ON, przemawia spokojnie.. a PROWOKATORZY pod krzyżem.. zakatowali człowieka.. sikali na ludzi..ubliżali..
Tow kaznodzieja z GRU.. spokojnie nawołuje do JEDOSCI z mim..
..

jednym słowem
w tym roku ZROBIMY TAKĄ PROWOKACJĘ..POlicja zrobi .. taaaaka prowokację
na miarę naszych możliwości i potrzeb..
będzie to prowokacja !!!
na miarę naszych możliwości i potrzeb..

To "bydło".. ze mną .. towarzyszem kaznodzieją z GRU..
BULEM POSMOLEŃSKIM - ma chodzić..
i to BYDŁO z Polski .. MUSI, do MNIE, do towarzysza z GRU
przyjść .. najlepiej na kolanach..
Ja im dam Lecha Kaczyńskiego..
Ja im dam..!!!
Ja towarzysz kaznodzieja z GRU.. ja .. tu w BULU.. jako prezydent POsmoleński..
JA tu rządzę...

Pierwszy raz i szczerze dziękujemy TVNowi,że pokazał faktyczna prawde, że Polacy nigdy nie będa z Komorowskim szli w marszu - widać to dokładnie. DZIEKUJEMY. Obnażyliscie Komorowskiego i jego 'marszek' z komuchami i WSIokami.

bronek dej se pozur zeby cie zboki nie zadeptaly ,czymej sie kunia on cie ochroni-ponoc z brunkiem fetowalo 200osob z tymi z rodziny 100-a poparcia ma 180%-polaki glosujcie na tych co to wodki nie pija bolek olek i komoroski.

Właśnie przed chwilą Tamką zjechało grubo ponad 20 radiowozów policyjnych na sygnale + jakieś "limuzyny".

Będzie git, ten marsz i tak jest dla Brąka. Narodowcy to jego nadzieja, a póki co legendują się na dzielnych następców Niezłomnych. Jak już zawłaszczą tę legendę, to nastąpi bratanie z Brąkiem w celu jedności w celu niepodległości w celu prawdziwej polskości, czy tam polinskości.

A w odwodzie jeszcze Komik Mikke.

Kto to,lub co to jest "Brak" ?

Mroczne i nieczyste moce PRL-u czekają na kochających wolność. Nic się nie zmieniło przez 25 lat. Przekazuję te fotografie dziennikarzom prasy zachodniej, którzy dochodzą prawdy o Europie po upadku muru w Berlinie. Te zdjęcia odbierają wiarę w zwycięstwo Solidarności, po której pozostało bezprawie, korupcja, złodziejstwo i kpiny z narodu i państwa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl