niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Morderca sądowy "Inki" chowany z honorami. Tomasz Siemioniak przyznaje: wstyd

Dodano: 13.10.2014 [15:27]
Morderca sądowy "Inki" chowany z honorami. Tomasz Siemioniak przyznaje: wstyd - niezalezna.pl
foto: Anna Tertel; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en
Pochowany dziś z honorami wojskowymi Wacław Krzyżanowski to nie tylko stalinowski prokurator, który żądał kary śmierci dla słynnej "Inki". Jak dowiedział się portal niezalezna.pl - w latach 1945-1946 Krzyżanowski był też funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, czyli komunistycznej bezpieki.

W Koszalinie zmarł prokurator Wacław Krzyżanowski – morderca sądowy Danuty Siedzikówny „Inki”. Dziś ma się odbyć jego pogrzeb z honorami wojskowymi, kompanią WP i orderami na poduszkach - ujawnił dziś Tadeusz Płużański na portalu wpolityce.pl.

To właśnie Krzyżanowski żądał tuż po II wojnie światowej kary śmierci dla 17-letniej Danuty Siedzikówny „Inki”. Bohaterska sanitariuszka 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej Brygady AK została rozstrzelana 28 sierpnia 1946 r. Według relacji przymusowego świadka egzekucji, ks. Mariana Prusaka, ostatnimi słowami „Inki” było: Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko”!

Stalinowski prokurator, który oskarżał "Inkę", zmarł kilka dni temu. Niestety jego pogrzeb odbył się dziś - jak ujawnił Tadeusz Płużański - "z honorami wojskowymi, kompanią WP i orderami na poduszkach".

Minister obrony Tomasz Siemioniak, zapytany przez internautów o ten skandal, napisał: "Wstyd. Zażądałem wyjaśnień od dowódcy garnizonu Koszalin, który podjął taką decyzję". 

Nie da się jednak ukryć, że państwo znów zawiodło, a ewentualne wyjaśnienia dowódcy garnizonu nic nie zmienią. Od wielu lat w tzw. wolnej Polsce byli funkcjonariusze komunistycznego aparatu przemocy, oficerowie milicji, esbecy bądź powiązani z komunistami wojskowi chowani są z honorami. Mowa tu choćby o Wojciechu Jaruzelskim czy Florianie Siwickim. Miesiąc temu informowaliśmy o pogrzebie gen. Bronisława Moczkowskiego - wieloletniego komendanta wojewódzkiego Milicji Obywatelskiej w Olsztynie, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim oraz szefa Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Łodzi. Po jego śmierci hołd oddał mu... obecny Komendant Wojewódzki Policji z Łodzi insp. Dariusz Banachowicz.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl