Wąsik dla niezalezna.pl: Podpalenie tęczy jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju - mówi nam Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do dzisiejszego, czwartego już podpalenia instalacji na placu Zbawiciela.
 
Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza zapowiedziała dziś, że „tęcza” będzie naprawiona. - Mamy zapasowe kwiaty – powiedziała dla TVN24.
 
- Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju, od afer które się toczą i skupić uwagę mediów na takich rzeczach jak tęcza. Ta instalacja jest generalnie mało ważna mając na uwadze sytuację, w jakiej jest teraz Polska. Ja jestem przeciwnikiem „Tęczy”. Uważam, że nie powinna tu stać, ponieważ jest symbolem antykościelnym, który większości ludzi kojarzy się teraz z homoseksualną kulturą, ze środowiskiem LGBT i propagowaniem homoseksualizmu – mówi w rozmowie z niezalezna.pl Maciej Wąsik.
 
Przewodniczący Klubu Radnych PiS podkreśla, że jest przeciwny podpalaniu „Tęczy”.
 
- Każde podpalenie tęczy sprawia, że opinia publiczna będzie dyskutowała jacy to jesteśmy nietolerancyjni, jaką ważną rolę odgrywa ta instalacja. A ta „tęcza” jest tak naprawdę jak miś z filmu Barei. Oczywiście nie powinno jej tam być. Ja natomiast jestem przeciwnikiem podpalania jej. To jest temat poboczny i odsuwa ważne dla kraju sprawy na boczny tor, chociażby fatalnego funkcjonowania autostrad w okresie wakacyjnym – mówi nam radny PiS.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Ponad 200 tys. uciekinierów z syryjskiego miasta

Miasto Afrin przed wybuchem wojny w Syrii / By Bertramz - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8402499

Ponad 200 tys. osób, które uciekły z miasta Afrin w położonej na północy Syrii enklawie o tej samej nazwie, nie ma dachu nad głową, ani dostępu do żywności i wody - poinformował dziś przedstawiciel dotychczasowej administracji Afrinu, Hewi Mustafa.

Według niego, osoby z dziećmi, które uciekły z miasta śpią pod drzewami lub w samochodach.

Dziś Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) zaapelował o umożliwienie organizacjom humanitarnym większego dostępu do ludności cywilnej w Afrinie podkreślając, że "wiarygodność Tureckiego Czerwonego Półksiężyca (...) jest bliska zeru" po tureckiej operacji wojskowej w tym mieście.

W niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował o zajęciu przez wojska tureckie i sprzymierzone z nim syryjskie milicje miasta Afrin, które do tej pory było w rękach Kurdów.

Władze Turcji argumentują, że ofensywa, której nadano kryptonim "Gałązka oliwna", ma na celu ochronę granic Turcji, "zneutralizowanie" kurdyjskich bojowników w Afrinie i uwolnienie tamtejszej ludności od "ucisku i opresji". Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) odpierają zarzuty o terroryzm i oskarżają Turcję o ataki na cywilów.

CZYTAJ TEŻ: Turcja rozpoczęła operację przeciwko siłom kurdyjskim

Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną, która należy do zdelegalizowanej w Turcji separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl