Wąsik dla niezalezna.pl: Podpalenie tęczy jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju - mówi nam Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do dzisiejszego, czwartego już podpalenia instalacji na placu Zbawiciela.
 
Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza zapowiedziała dziś, że „tęcza” będzie naprawiona. - Mamy zapasowe kwiaty – powiedziała dla TVN24.
 
- Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju, od afer które się toczą i skupić uwagę mediów na takich rzeczach jak tęcza. Ta instalacja jest generalnie mało ważna mając na uwadze sytuację, w jakiej jest teraz Polska. Ja jestem przeciwnikiem „Tęczy”. Uważam, że nie powinna tu stać, ponieważ jest symbolem antykościelnym, który większości ludzi kojarzy się teraz z homoseksualną kulturą, ze środowiskiem LGBT i propagowaniem homoseksualizmu – mówi w rozmowie z niezalezna.pl Maciej Wąsik.
 
Przewodniczący Klubu Radnych PiS podkreśla, że jest przeciwny podpalaniu „Tęczy”.
 
- Każde podpalenie tęczy sprawia, że opinia publiczna będzie dyskutowała jacy to jesteśmy nietolerancyjni, jaką ważną rolę odgrywa ta instalacja. A ta „tęcza” jest tak naprawdę jak miś z filmu Barei. Oczywiście nie powinno jej tam być. Ja natomiast jestem przeciwnikiem podpalania jej. To jest temat poboczny i odsuwa ważne dla kraju sprawy na boczny tor, chociażby fatalnego funkcjonowania autostrad w okresie wakacyjnym – mówi nam radny PiS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Polska była, jest i będzie w Europie”. Jasne słowa ministra po konwencji Zjednoczonej Prawicy

/ twitter.com/pisorgpl

  

- Z jednej strony to było podsumowanie trzech lat, z drugiej strony zapowiedź ciężkiej pracy na najbliższy rok. To będzie trudny rok politycznie - dlatego, że są wybory do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu. Z trzeciej strony też pewne pokazanie kierunków naszych działań, które są odpowiedzią na europejskie aspiracje Polaków - powiedział podsumowując dzisiejszą konwencję szef KPRM, Michał Dworczyk.

Dzisiejsza konwencja Zjednoczonej Prawicy w Szeligach pod Warszawą odbyła się pod hasłem "Polska sercem Europy". 

Polska była, jest i będzie w Europie. Politycy PiS zawsze to podkreślali i podkreślamy to nadal. Natomiast jedno jest bardzo istotne - chcemy w tej Europie być traktowani podmiotowo, dlatego że chcemy też podmiotowo traktować naszych partnerów. Myślę, że byliśmy dużo częściej poklepywani po plecach i chwaleni, natomiast na pewno naszych narodowych celów nie osiągnęliśmy, tak jak to się dzieje teraz

- podkreślił w TVN24 minister Michał Dworczyk.

[polecam:http://niezalezna.pl/250427-premier-mateusz-morawiecki-na-konwencji-pis-jestesmy-bijacym-sercem-europy]

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że konwencja "z jednej strony to było podsumowanie trzech lat, z drugiej strony zapowiedź ciężkiej pracy na najbliższy rok".

To będzie trudny rok politycznie - dlatego, że są wybory do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu. Z trzeciej strony też pewne pokazanie kierunków naszych działań, które są odpowiedzią na europejskie aspiracje Polaków

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl