Wąsik dla niezalezna.pl: Podpalenie tęczy jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju - mówi nam Maciej Wąsik, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do dzisiejszego, czwartego już podpalenia instalacji na placu Zbawiciela.
 
Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza zapowiedziała dziś, że „tęcza” będzie naprawiona. - Mamy zapasowe kwiaty – powiedziała dla TVN24.
 
- Takie podpalenie jest na rękę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona chciałaby – z resztą jak cała Platforma Obywatelska – odsunąć uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla kraju, od afer które się toczą i skupić uwagę mediów na takich rzeczach jak tęcza. Ta instalacja jest generalnie mało ważna mając na uwadze sytuację, w jakiej jest teraz Polska. Ja jestem przeciwnikiem „Tęczy”. Uważam, że nie powinna tu stać, ponieważ jest symbolem antykościelnym, który większości ludzi kojarzy się teraz z homoseksualną kulturą, ze środowiskiem LGBT i propagowaniem homoseksualizmu – mówi w rozmowie z niezalezna.pl Maciej Wąsik.
 
Przewodniczący Klubu Radnych PiS podkreśla, że jest przeciwny podpalaniu „Tęczy”.
 
- Każde podpalenie tęczy sprawia, że opinia publiczna będzie dyskutowała jacy to jesteśmy nietolerancyjni, jaką ważną rolę odgrywa ta instalacja. A ta „tęcza” jest tak naprawdę jak miś z filmu Barei. Oczywiście nie powinno jej tam być. Ja natomiast jestem przeciwnikiem podpalania jej. To jest temat poboczny i odsuwa ważne dla kraju sprawy na boczny tor, chociażby fatalnego funkcjonowania autostrad w okresie wakacyjnym – mówi nam radny PiS.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Mocne reakcje na decyzję USA. "Rozczarowująca", "godna pożałowania"

/ By Rama - Own work, CC BY-SA 2.0 fr, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=431643

  

Antonio Guterres sekretarz generalny ONZ powiedział w oświadczeniu w reakcji na wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka ONZ, że "znacznie bardziej wolałby”, aby USA pozostały członkiem Rady - podano na stronie internetowej organizacji.

W oświadczeniu podkreślono, że Rada Praw Człowieka odgrywa "bardzo ważną rolę w promowaniu i ochronie praw człowieka w całym świecie".

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra'ad al-Hussein na Twitterze określił decyzje Stanów Zjednoczonych jako "rozczarowującą". Ponadto dodał, że "zważywszy na stan praw człowieka w dzisiejszym świecie, USA powinny rozszerzać współpracę, a nie z niej rezygnować".

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley i sekretarz stanu Mike Pompeo ogłosili decyzję USA o wystąpieniu z Rady Praw Człowieka ONZ we wtorek. Obwinili Radę o uprzedzenia wobec Izraela, a jej działalność została poddana krytyce.

CZYTAJ WIĘCEJ: USA ogłoszą ważną decyzję

Rada Praw Człowieka ONZ, z siedzibą w Genewie, powstała w roku 2006 zastępując i przejmując większość funkcji dawnej Komisji Praw Człowieka ONZ.

Stany Zjednoczone w czasach administracji republikańskiego prezydenta USA George'a W. Busha (2001-2009) bojkotowały prace Rady z powodu jej krytycznej postawy wobec Izraela.

Następca George’a W. Busha, przedstawiciel Partii Demokratycznej w Białym Domu, prezydent Barack Obama włączył USA do prac Rady w 2009 roku w nadziei na poprawienie jej skuteczności.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl