niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Grzegorz Braun aresztowany

Dodano: 29.07.2014 [12:15]
Grzegorz Braun aresztowany - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Reżyser Grzegorz Braun został dziś rano aresztowany - dowiedział się portal niezalezna.pl. Został zatrzymany o godz. 8 we wrocławskim mieszkaniu na Krzykach. Wcześniej o godzinie 6 w mieszkaniu reżysera przeprowadzono rewizje w momencie kiedy go nie było na miejscu.

Jak informowaliśmy wcześniej został on skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Był to jego protest wobec postępowania prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego.

Jeszcze wczoraj „Gazeta Polska Codziennie” informowała, że reżyser zgłosił się do aresztu, ale nie został w nim zatrzymany. Tydzień temu Braun również udał się do więzienia przy ul. Świebodzkiej, aby odbyć zasądzoną karę, ale tam zdziwieni funkcjonariusze stwierdzili, że nie figuruje w wykazie. Zdezorientowany filmowiec poszedł do przewodniczącego pobliskiego sądu odwoławczego, który poinformował go, że ma czekać na kolejne wezwanie.

– Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka (...) Gdyby Grzegorz Braun pozwał sprawę do Strasburga, Polska musiałaby zapłacić mu wysokie odszkodowanie, ponieważ kilkakrotnie zostały złamane jego podstawowe prawa wynikające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – komentuje sprawę Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Jest to kolejny proces w sprawie, która ciągnie się od 6 lat: Grzegorz Braun jest oskarżony o pobicie sześciu policjantów. Reżyser twierdzi, że było wręcz przeciwnie i przekonuje, iż ma na to dowody.

O niedawno zasądzonej karze aresztu Grzegorz Braun dowiedział się telefonicznie – poinformował go o tym jego prawnik. I chociaż reżyser się nie ukrywał, był także poszukiwany przez policję. Kara dotyczyła incydentu, który miał miejsce 13 marca tego roku. Reżyser wyszedł z sali rozpraw, gdy sędzia uniemożliwił przesłuchanie jednego z kluczowych świadków. Był nim policjant, którego sąd zwolnił z zeznawania po tym jak funkcjonariusz na sali stwierdził, że musi wyjść ponieważ… „musi właśnie podpisać ważną umowę opiewającą na 2 mln złotych”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ciekawe czy w tym więzieniu jest internet? Jeśli tak to może pan Braun coś napisze?

Dziwne.., niezrozumiałe...
Pan Grzegorz Braun....sam z własnej -nieprzymuszonej woli
wyraża chęć do odbycia kary..a dla władzy / jak za PRL-u/
to nie wystarczy..
Celem "władzy"...jest POkazać -"władzę"
Za tą przyczyną, POkazywacze... POkazują..władzę
i dokonuje ARESZTOWANIA..
My mamy WŁADZĘ..MY MAMY WŁADZĘ..
Zatem chodziło o MANIERĘ..O, MANIFESTACJĘ SIŁY..
Władza jest POtężna..władza - może..
bo - ma władzę..
Co jest szczególnie ciekawe:
podstawa prawna do PRZESZUKANIA MIESZKANIA!!!!
Na jakiej podstawie , KTO wydał nakaz przeszukania , Na czyj wniosek?
Przybywa man POLITYCZNYCH ..za Tuska..
A Kiszczak i inni ..są "ludźmi honoru"
Macie w całej krasie , "zwycięstwo solidarności"..!!!!

Państwo Tuska jest bez żadnego zarzutu. Widać to coraz bardziej. Facet chciał pójść do więzienia zgodnie z wyrokiem dobrowolnie. Zgłosił się, ale go nie przyjęli bo coś w papierkach się nie zgadzało. A teraz go aresztują, bo co? Bo się nie zgłosił i trzeba go było ścigać?
Tuskmenistan jakiś...

Po co sie ganiać po sądach z bolszewicką swołoczą?
Lać po mordach to może coś do nich dotrze.
Od lat stosuje wychowanie patriotyczne poprzez wp..ol i to sie sprawdza.

Kochani Rodacy to juz nie przelewki. Trzeba przyjść z pomoca panu Braunowi. Ta sprawa powinna znależć sie w Strasburgu. Wine za to ponosi prezydent Komorowski, straznik Konstytucji Polski. Tusk, od niego nie ma co wymagać, wiadomo TW "Oscar" jak podaja Blogerzy.

No wsio w paradkie, tu je POlsza ruskaja. Polski teoretycznie jak widac już nie ma a ten 'sendzia' to Polak czy też ruski Palak. Zajrzeć w jego metryki dziadków i wszystkiego się dowiemy. Za nic człowieka się aresztuje pod rzadami Tuska i Komorowskiego. Masakra. Wina trzeba obarczyć to bydło 'bydło glosować' na Komorowskiego takimi słowami Bartoszewski POganiał do głosowania na Komorowskiego. Fajnie co? Lejzora Bartmana vel ksywa Bartoszewski za poniżanie Polaków nie wsadzą do ciupy, o nie. Do takiego stanu doprowadzili dzis Polske wyboercy Tuska i Komorowskiego.

Kiedy ta ryża kanalia wreszcie zdechnie? Jak pies pod płotem?
Zasłużyli sobie na to wraz z gajowym bigosowym jak nikt inny dotąd w 1000-letniej historii Polski, obrzydzenie bierze, rzygać się chce na widok tych 2-ch obcych agentów, kanalii, oprawców i katów Polaków.
Jak długo jeszcze Polacy pozwolą sobie na takie traktowanie do jasnej cholery?
Gdzie Polacy mają godność, honor, rozum, do tyłka im wszedł?
To Polacy są winni totalitaryzmowi jaki teraz ma miejsce w naszym kraju, to Polacy mają krew Smoleńską na rękach nie reagując na bezprawie, milcząc jak niewolnicy. Trzeba was jeszcze batem chłostać abyście zrozumieli powagę sytuacji, bez tego ani rusz?
Milczcie durnie bo na razie to was nie dotyczy, ale przyjdzie taki dzień, że jednego z drugim dotknie to bardzo boleśnie.
Każdego to dotyczy i jego rodzinę, powtarzam, każdego w obecnym systemie dyktatury.
Powstać i ruszyć tyłki na Warszawę odsunąć tych bezwzględnych łotrów od koryt i okupacji Polski!
Zniszczyć wszelkimi dostępnymi sposobami tą MAFIĘ!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl