niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Prezes PiS liczył na zmianę polityki rządu Tuska. "I znów się zawiodłem" - mówi J. Kaczyński

Dodano: 16.04.2014 [09:19]
Prezes PiS liczył na zmianę polityki rządu Tuska. "I znów się zawiodłem" - mówi J. Kaczyński - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dzisiaj, że liczył na to, iż kryzys na Ukrainie wpłynie na zmianę polityki polskich władz, w tym premiera Donalda Tuska, wobec Rosji. - Liczyłem na zmianę i znów się zawiodłem - podkreślił.

Kaczyński pytany był w TVN24 dlaczego obecnie ostro krytykuje premiera i rząd za ich działania wobec Ukrainy, choć na początku ukraińskiego kryzysu popierał je, m.in. uczestnicząc w spotkaniu w kancelarii premiera.

- Wybrałem interesy nie partykularne, ale interes wspólny, Polski, bo liczyłem na to, że rzeczywiście nastąpi zmiana, że po latach udawanej przyjaźni z Władimirem Putinem i zgodzie na to, że dzieje się źle, a my udajemy, że dzieje się dobrze, nastąpi zmiana - powiedział prezes PiS.

Według niego obecnie widać, że "ta zmiana to jest sfera, jak zwykle u Donalda Tuska, PR, czyli propagandy, słów, niczego więcej".
- Muszę to krytykować, bo chodzi o interes Polski - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. - Gdyby mi nie zależało na Polsce, to bym nie klaskał (w trakcie debaty sejmowej na temat sytuacji na Ukrainie - PAP), nie poszedłbym na spotkanie. Liczyłem na zmianę i znów się zawiodłem - dodał Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS "Donald Tusk nie uczynił w ciągu tych lat niczego, żeby zabezpieczyć Polskę, pod żadnym względem - militarnym czy jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne lub konsolidację Polaków". Według niego Tusk "poza słowami nie czyni niczego". Zwrócił m.in. uwagę na porozumienie między Polską a Rosją, podpisane przez ministrów spraw zagranicznych w grudniu ub.r. i organizację Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce.

- Nie można by było czegoś w tej sprawie zrobić, dać sygnał, że to nie tylko słowa, nie tylko demonstracje, ale fakty? - pytał prezes PiS.

Kaczyński dopytywany był także, jakie podjąłby działania wobec Rosji, gdyby to on był obecnie premierem.
- Wycofałbym się ze wszystkich przedsięwzięć, które ostatnio były podjęte, zakładając, że to byłby stan zastany. Przez całe sześć i pół roku rządów Donalda Tuska działałbym zupełnie inaczej i mogłoby to przynieść poważne zmiany - deklarował prezes PiS.

- Byłbym w pierwszej linii krajów, które chcą powstrzymać ekspansjonizm rosyjski, bo to grozi Ukrainie, ale grozi także Polsce. Niezatrzymanie tego ekspansjonizmu będzie oznaczało bezpośrednie zagrożenie dla Polski - powiedział Kaczyński. - Taki typ monachijskiego tchórzostwa zawsze prowadzi do nieszczęścia, a był uprawiany przez lata - ocenił.

W trakcie rozmowy z Bogdanem Rymanowski na antenie TVN24 poruszono również temat nadchodzących wyborów. Prezes Kaczyński podkreślił, że "wszystkie instytucje demokratyczne, wszystkie instytucje związane z praworządnością opierają się na zasadzie ograniczonego zaufania".
- Mieliśmy tego rodzaju dziwne wydarzenia, jak wizyty przedstawicieli Państwowej Komisji Wyborczej w Moskwie - przypomniał Kaczyński. - Zwykła współpraca? W jakiej sprawie? Czy w Rosji są wybory, o których można powiedzieć, że są uczciwe? - zastanawiał się polityk.

Według lidera Prawa i Sprawiedliwości, "najwyraźniej Donald Tusk boi się niezależnego liczenia głosów w trakcie wyborów".
- Strzeżonego pan Bóg strzeże. Po co są ci wszyscy, którzy w ramach normalnego mechanizmu wyborczego kontrolują wybory - mężowie zaufania, członkowie komisji wyborczych z różnych partii? - dociekał Kaczyński.

Jak dodał, jego partia chce zorganizować alternatywny system liczenia głosów, bo ma "różnego rodzaju zastrzeżenia".
- Ci, którzy boją się kontroli, sami dają sobie świadectwo i to jest niedobre świadectwo - uważa Kaczyński. Jak podkreślił, zaczyna "obawiać się o polską demokrację".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński. Bardzo udana wypowiedż. Proszę tylko przejrzeć forum pod artykułem, ileż to mamy dzisiaj" mundurowych w cywilu " .....Zostali trafieni własną bronią . Szacunek Panie Jarosławie.!

J.Kaczyński był naiwny, wierzył w nawrócenie Tuska ,że ten nie będzie działał na szkodę Polski ? Przecież Tusk od zawsze działał na szkodę Polski i Polaków i prowadził politykę osłabiania Polski na polecenie Niemiec .

Nigdy nie pomyślałbym że Kaczyński jest taki naiwny!

Polska potrzebuje zmiany. Ja Ty Oni wszyscy tego potrzebujemy. Bede o tym pisal do znudzenia.
Polska potrzebuje:

1) demokracji
2) dekomunizacji
3) prawa precedensowego
4) legalizacji posiadania broni
5) konstytucji a'la USA (a najlepiej kopii razem z poprawkami i tyle i jestesmy w domu)
6) kapitalizmu
7) JOW-ow.
I to sa zmiany ktore IDA W PAKIECIE - tylko razem, nic z osobna.

Komunisci do konca beda Wam sciemniac, ze pisze glupoty,
ale na samym koncu bedziecie wiedziec,
ze mialem racje.

I jeszcze raz zapytam Pana Prezesa - Czemu Pan o tym nie mowi? Co?

Ludzie zacznijcie myslec.

Caly burdel wynika stad, ze rzadzacy tak steruja ludzmi, zeby nikt nie widzial CALEGO obrazu sprawy, im bardziej sie rozdrabniacie na szczegoly bez ich laczenia - tym bardziej Polska upada.
Niektore rzeczy trzeba laczyc, bo same na wlasna reka po prostu nie moga istniec.

Blagam Was zacznijcie myslec. Tylko tyle potrzeba. Rozmawiajcie o tym ze znajomymi, z rodzina, piszcie o tym w internecie. NIE PODDAWAJCIE SIE!!!

PRECZ Z KOMUNA!!!

Brawo Panie Prezesie. Nareszcie zaczął Pan zdecydowanie mówić o postępowaniu i filozofii życia tego zera moralnego i politycznego. Nie można w tej sprawie milczeć, zło należy demaskować, obnażać i napiętnować. Obojętność, brak reakcji, to jak wszyscy wiemy, przyzwolenie na dalsze kanty , oszustwa, zdrady. Tak trzymać Panie Prezesie, będziemy Pana wspierać.

"D.Tusk własna twarz stracił już w czasie słynnej 'nocy teczek', gdy jako dość antypatyczny młodzian z kręconymi loczkami, knuł wraz z Wałęsą jak najszybciej obalić rzad Jana Olszewskiego i zabetonować archiwa SB".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl