niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Ten raport wywołał panikę lobby homoseksualnego. Zobacz przełomowe badania

Dodano: 28.01.2014 [11:51]
Ten raport wywołał panikę lobby homoseksualnego. Zobacz przełomowe badania - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Artykuł Marka Regnerusa dotyczący dorosłych dzieci wychowywanych przez rodziców żyjących z związkach homoseksualnych wywołał lawinę komentarzy i jest najczęściej pobieranym tekstem z dziedziny nauk społecznych na platformie ScienceDirect. Pełna treść przełomowego raportu w języku polskim opublikowana została w Kwartalniku Naukowym Fides et Ratio, wydawanym przy UKSW. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl, udostępniamy treść raportu Regnerusa.

Latem 2012 roku w 41 numerze prestiżowego czasopisma socjologicznego Social Science Research ukazał się raport Marka Regnerusa (2012a) zatytułowany „How different are the adult childr en of parents who have same – sex relationships?  Findings from the New Family Structures Study”. Artykuł wywołał lawinę komentarzy, jest najczęściej pobieranym tekstem z dziedziny nauk społecznych na platformie ScienceDirect. Badania przeprowadzone przez Regnerusa, socjologa, profesora Uniwersytetu w Austin, były skoncentrowane tylko na charakterystyce dorosłych dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne, jednak poruszały wzbudzające sporo kontrowersji kwestie homoseksualizmu i statusu homoseksualistów we współczesnym świecie.
 
Raport Regnerusa wywołał prawdziwą panikę lobby homoseksualnego, ponieważ uzyskane przez amerykańskiego naukowca wyniki okazały się sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami dotyczącym homoseksualnego rodzicielstwa, promowanymi przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.
 

Pracę nad raportem Regnerus rozpoczął od opracowania rozbudowanej ankiety badawczej, a do prac nad jej powstaniem zaprosił szereg współpracowników i specjalistów od badania rodziny. Ankieta była skierowana ogólnie do osób dorosłych, dotyczyła ich doświadczeń w okresie wzrastania w domu rodzinnym, ale także różnych aspektów ich obecnego funkcjonowania w dorosłości. Za przeprowadzenie badań odpowiadała wyspecjalizowana w tym zakresie firma Knowledge Network, z której usług często korzystają amerykańscy badacze społeczni. Ankieta została skierowana do 15 058 respondentów, w rezultacie zebrano reprezentatywną pulę 2 988 pełnych ankiet Amerykanów w przedziale wieku od 18 do 39 lat, które następnie zostały poddane procedurom przesiewowym.

Jak wyjaśnia tłumacz raportu na język polski, dr Andrzej Margasiński z Akademii im. Jana Długosza  w Częstochowie, opracowując raport, Mark Regnerus wyodrębnił 8 grup różniących się rodzinnymi strukturami/doświadczeniami: młodych dorosłych pochodzących z nienaruszonych biologicznie rodzin z heteroseksualnymi rodzicami (przy wykonywanych porównaniach stanowiła ona punkt odniesienia dla pozostałych kategorii, dalej będzie ona tutaj określana jako grupa kontrolna),respondentów wychowywanych przez lesbijskie matki, przez homoseksualnych ojców, pochodzących z rodzin adopcyjnych (heteroseksualnych), rozwiedzionych w trakcie wzrastania respondenta (lub żyjących w konkubinatach bez formalnego związku), z rodzin połączonych, wychowywanych przez pojedynczego rodzica. Ostatni rodzaj stanowiła grupa pozostałych zróżnicowanych przypadków (np. jeden z rodziców zmarł w trakcie dorastania respondenta). Zostały one poddane analizie pod kątem badania 40 wybranych zmiennych.

Co ciekawe, okazało się, że pomiędzy grupą kontrolną a respondentami deklarującymi wychowywanie przez lesbijskie matki różnice wystąpiły w 28 zmiennych, zaś pomiędzy grupą kontrolną a młodymi dorosłymi deklarującymi wychowywanie przez ojców - gejów różnic było 19.

Przeprowadzone analizy wskazują także na różnice pomiędzy grupą wzrastającą w nienaruszonych biologicznie rodzinach a pozostałymi, np. na tym tle także niekorzystnie wygląda porównanie młodych dorosłych wzrastających w rodzinach połączonych czy wychowywanych przez pojedynczych rodziców. Z raportu Regnerusa wynika, że dorosłe dzieci deklarujące posiadanie homoseksualnych rodziców różnią się od grupy kontrolnej m.in. pod względem myśli samobójczych, problemów z prawem, częstotliwości sięgania po narkotyki, kłopotami w trwałości związków emocjonalnych, ilością zdrad w związkach, częstotliwości korzystania z pomocy psychologicznej.  
 
- Muszą szokować kwestie związane z doświadczeniami seksualnymi: 31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 % wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli. Największe wrażenie robią jednak dane o tożsamości seksualnej badanych - 61% respondentów wychowywanych przez matki - lesbijki, a 71% przez ojców – gejów określa siebie jako „ całkowicie heteroseksualnych”, innymi słowy w przypadku matek - lesbijek blisko 40%, a przypadku ojców - gejów blisko 30% wychowywanych przez nich dzieci to homo- lub biseksualiści. A jeszcze inaczej: średnio co trzecie dziecko wychowywane przez pary homoseksualne wyrosło na homo- lub biseksualistę – pisze we wprowadzeniu do polskiej wersji raportu Regnerusa dr Andrzej Margasiński.

PRZECZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ RAPORTU TUTAJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety praca Regenerusa została skrytykowana przez główne instytucje naukowe i stowarzyszenia jak również przez innych socjologów z jego własnego Uniwersytetu w Teksasie. We wniosku do Amerykańskiego Sądu Najwyższego Amerykańskie Stowarzyszenie Socjologów okreśłiło pracę Regenerusa jako nieważną i nienaukową. Socjolog z Uniwersytetu Południowego Illinois, członek redakcji prestiżowego Social Science Research stwierdził, że praca Regenerusa nie powinna być opublikowana ponieważ jest "głęboko, metodologicznie wadliwa a proces recenzji akademickiej nie potrafił skupić się na tych kwestiach. Poza tym wg niego ta praca usiana jest błędami technicznymi a Regenerus zhańbił się wyciąganiem marnych wniosków z kiepskich badań. Tak więc mimo iż mam mieszane odczucia co do rodzicielstwa osób homoseksualnych to Mark Regenerus nie jest tutaj autorytetem. Poza tym w rodzinach hetero dzieją się takie rzeczy jak trzymanie zwłok dzieci w wersalkach, beczkach, zamrażarkach, jest wykorzystywanie i przemoc, jednak nikt w tych przypadkach nie rozciąga odpowiedzialności na wszystkie rodziny hetero?

czyli w rozkroku,bo dzieci lepiej się mają u dewiantów,
aniżeli w wersalkach, beczkach, zamrażarkach.
Brak alternatywy.Proste jak drut!

Glupota glupote Glupota pogania. Odnosi sie Pan do przestepcow skazanych przez prawo i normy moralne i twierdzi ,ze wszelkie dewiacje seksualne sa lepsze niz przestepcy. Wie Pan/i co jest jeszcze lepsze niz przestepcy czy dewianci? Normalna rodzina. Skoro stosuje Pan tu stopniowanie postaw to dlaczego zatrzymal sie Pan w pol drogi? Czyzby tylko tyle inteligencji czy wynik koncowy nie bylby wlasciwy?

to, że na świecie są mordercy - także dzieciobójcy - o niczym nie świadczy w kontekście rodziny biologicznej! Dziecko oczywiście powinno podlegać szczególnej ochronie, ale jak wiadomo podobnie jak dewiant - morderca nie myśli w sposób normalny, co nie znaczy, że jest chory psychicznie. Jednak jest znaczna różnica między mózgiem mordercy, a mózgiem osoby, która dobrze innym życzy. Nie zlinkuję teraz wyników badań na ten temat, bo nie mam pod ręką, ale jak ktoś chce, może sobie znaleźć.
Zawsze ale to zawsze należy popierać wyłącznie normalną rodzinę, w pierwszym rzędzie biologiczną. Mama plus tato plus dzieci. (czytaj: kobieta plus mężczyzna plus dzieci). Popieranie innych opcji tzw. niby rodziny jest po prostu świadectwem pomieszania wartości i pojęć, a także jakimś chyba piętnem odciśniętym na duszy człowieka przez jego osobiste życie, zatem może zamiast popierać powinien pójść po pomoc.

Mieszane odczucia ze względu na fakt iż wiele osób homoseksualnych nie nadaje się na bycie rodzicami jednak tak samo jest po stronie osób hetero! Chodzi o to by osoby odpowiedzialne za adopcję bardzo dokładnie badały każdą rodzinę starającą się o adopcję, niezależnie czy jest to osoba hetero czy homo. Poza tym przypominam wszystkim żę zgodnie z polskim prawem samotna osoba homoseksualna MOŻE adoptować ale nie może tego zrobić para homoseksualna, gdzie tu sens?? PS: Rozumiem że dla ciebie kazda rodzina hetero jest ok, nawet jesli trzyma dzieci w beczkach a rodzina homo jest "be" od tak z definicji?

http://www.lifesitenews.com/news/children-from-same-sex-households-much-less-likely-to-graduate-high-school
Tym razem z Kanady i do tego oparty na wynikach spisu ludności. Nie do podważenia.

Jeszcze sprawy nie zaszły zbyt daleko i jest szansa na uleczenie. Wystarczy ukierunkować wszelkie działania - wzmóc siły i przeznaczyć środki - zapobiegać przede wszystkim, także.

Ciekawam jaka jest opinia Moniki Olejnik na ten raport? Zuchwa jej opadla? A Morozowskiego?-to oni jako glownego wroga i zboczenca widza ksiedza Oko, ktory wyraza poglady zawarte w raporcie Regnerusa.

ideologia gender to najbardziej totalitarna ideologia wobec społeczeństwa, ponieważ niszczy całkowicie twoja psychikę, jesteś zagubionym tylko pionkiem w społeczeństwie, nie masz wykrystalizowanej swojej tożsamości.
Jest ona pcałkowicie zaprzeczeniem człowieczeństwa, na pierwszy plan wysuwa seks , do którego jak widać z badań zmuszane są dzieci przez gejów i lesbijki!!! to oznacza , jak chore są to osoby homoseksualne
W obronie dobra dla dzieci nie można dopuścić do adopcji dzieci przez takie osoby!!!!!!!!!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl