niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/04/2015
-
1 % SWS)

Kim jest nowy idol mediów? Donatan, wielbiciel słowiańskich biustów i Armii Czerwonej

Dodano: 16.01.2014 [13:02]
Kim jest nowy idol mediów? Donatan, wielbiciel słowiańskich biustów i Armii Czerwonej - niezalezna.pl
foto: kadr z teledysku "My, Słowianie"
Przez osiem lat mieszkał w Rosji, czuje się w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem. Mówi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, a nasz Kościół katolicki to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury”. Lansowany przez niego panslawizm staje się w hip-hopie konkurencją dla utworów pokazujących polski patriotyzm czy tradycję Żołnierzy Wyklętych - czytam w "Gazecie Polskiej".
 
„My, Słowianki, wiemy jak użyć mowy ciała, wiemy, jak poruszać tym, co mama w genach dała” – w rytm utworu „My, Słowianie” podryguje już cała Polska. Wydekoltowane dziewczęta na tle swojskiej chaty, prosty tekst o wódce i łatwych kobietach okazał się receptą na sukces.

Profesjonalne, wysokobudżetowe teledyski, dziesiątki wywiadów, miliony wyświetleń kolejnych utworów. Wreszcie diamentowa płyta, niezaprzeczalny zdawałoby się sukces. Donatan, a właściwie Witold Czamara. Autor i producent „Równonocy”, płyty, która – jak pokazują wyniki sprzedaży – stała się płytą diamentową.

Jest jednak i druga strona sukcesu, o której nie ma pojęcia ponad 90 proc. wielbicieli wpadającej w ucho muzyki. Mało kto wie, że autor utworu kreujący się na największego piewcę panslawizmu, przekonuje, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, Kościół katolicki jest Polakom „kulturowo obcy”, a zbliżenie na linii Polska–Rosja jest koniecznością.

– Zawsze propagowanie Słowiańszczyzny jako rzekomej wartości wspólnej, jedności, miało realizować interesy rosyjskie – komentuje ideologię Donatana dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Rosyjskie korzenie piewcy panslawizmu

Czamara ma niemal 30 lat. Urodził się w Krakowie, jednak długi czas mieszkał w Taganrogu (Rosja, region rostowski), skąd pochodzi jego ojciec. Na temat tego okresu i kontaktów z Rosjanami wypowiada się niewiele. Jako producent nie wyróżniał się niczym szczególnym, nagrywając wraz z lokalnymi raperami. Sukces przyszedł, kiedy wydał płytę „Równonoc”, na którą udało mu się zaprosić czołówkę polskiej sceny hip-hop. Płyta w całości poświęcona jest słowiańskim mitom.

– Jestem w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem, czyli stuprocentowym Słowianinem – przekonywał w jednym z wywiadów. Na każdym kroku podkreśla, że jego zdaniem polska kultura ma korzenie na Wschodzie, w Słowiańszczyźnie, która została „wybita” przez krwiożerczych chrześcijan. O św. Wojciechu mówi np.: „Ten, który paląc ludzi, zmuszał ich do przejścia na wiarę niebędącą naszą wiarą narodową”. Katolicyzm jest dla niego „wiarą przyniesioną”, a sam Kościół w Polsce to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury” – przekonywał w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. – Polacy i Rosjanie nie różnią się między sobą. Podobnie zresztą jak Ukraińcy czy Białorusini. Jesteśmy tymi samymi ludźmi, z tej samej grupy etnicznej – jesteśmy Słowianami – zapewnia.

Co ciekawe, uwielbienie Donatana do Słowian splata się z jednoczesną gloryfikacją Armii Czerwonej i Związku Sowieckiego. W internecie łatwo można znaleźć fotografie, na których ubrany jest w odzież z emblematami sierpa i młota.

– Relacje historyczne między Polską i Rosją były i są skomplikowane. Dziś pamięta się to, co złego przyniosły najpierw rozbiory, a potem czasy powojenne, nikt nie wspomina pozytywnego działania Rosji – mówił Czamara w wywiadzie dla serwisu Hiphop.pl. Dopytywany, wskazuje, że chodzi o „chociażby ponad milion żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli, wypierając wojska niemieckie z Polski”. O samym okresie powojennym mówi jeszcze ciekawiej. – Komunizmu w Polsce nigdy nie było, komunizm to utopijny ustrój, w którym bez środków pieniężnych możesz nabywać rzeczy. (...) Tak nie było nigdzie oprócz wyobraźni Marksa i Engelsa – przekonuje. I dodaje: – Komunizm proponował ludziom równość i darmowy dostęp do wszystkiego, z założenia nie miało to racji bytu, ludzie zobaczyli, że to fikcja i zrezygnowali z tego.

Słowiańskie manewry

Początki tworzenia projektu „Równonoc. Słowiańska dusza” są niejasne. Najpierw Czamara zwrócił się do Sokoła, rapera z grupy Prosto, który jest znany z zamiłowania do kultury słowiańskiej. Na swoich płytach, produktach, odzieży wypromował hasło „Straight slavic flavour” (prosty słowiański smak). Jedną z ostatnich płyt („Sokół Pono Teraz Pieniądz W Cenie”) nagrał z udziałem raperów z niemal wszystkich krajów słowiańskich: Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Czech, Słowacji, Bośni, Macedonii, Słowenii, Serbii i Chorwacji. Hasło „Straight slavic flavour” jest już dziś niezwykle popularne w Czechach i Serbii.

Właśnie dlatego Donatan na początku skierował swoje kroki do Sokoła, którego kawałek „Z samym sobą” pojawił się na płycie „Równonoc”. Sokół miał nawet ją wydawać, jednak ich drogi szybko się rozeszły. Powodem miała być chęć Donatana, by na „słowiańskości” się wypromować i ostatecznie wejść na olbrzymi rynek rosyjski.

Nie jest jasne, skąd Czamara zdobył pieniądze na opłacenie artystów oraz nakręcenie wysokobudżetowych klipów. Ostatecznie raper Sokół nie odebrał nawet diamentowej płyty, która należała mu się jako artyście występującemu w projekcie. Podobnie postąpił raper Tede, który podczas uroczystości ostentacyjnie oddał płytę jednej ze znajdujących się na sali fanek.

Bo środowisko raperów ma jasne zdanie na temat wielkiego sukcesu sprzedażowego „Równonocy”. – Donatan wziął przykład z tych, którzy diamentowe płyty zdobywają, sprzedając znajomym spółkom setki tysięcy płyt z zapisanym w umowie prawem zwrotu, przedstawiają ZPAV-owi (Związek Producentów Audio-Video) paragon i mają nagrodę – mówi nam jeden z ważniejszych producentów hip-hopu w Polsce. – Teraz pół branży siedzi w jego kieszeni, drugie pół wie, że ściemnia – dodaje. To oczywiście trudne do sprawdzenia, a sam Czamara odmawia komentarza.

Również raper Sokół nie jest zbyt rozmowny. – Nie odebrałem płyty, bo nie uważam jej za swoje osiągnięcie. To nie jest nagroda, którą chciałbym mieć na ścianie. Ta szopka kręci się beze mnie i jak widać, nieźle jej to wychodzi – mówi. Pytany, jak postrzega promocję wartości słowiańskich, Sokół zwraca uwagę, że w swoich kawałkach, szanując inne kraje słowiańskie i zapraszając je do współpracy, podkreśla „polskość” i „warszawskość”.

Czołówka polskich raperów nie chce oficjalnie wypowiadać się na temat Czamary. – Opowiadał wielkie rzeczy o tym, jaką karierę zrobi w Rosji, że tam pieniądze są nieporównywalnie większe i że w Polsce musi szybko nabić sobie popularność, by tam zacząć nagrywać płyty – mówi jeden z raperów, pragnący zachować anonimowość. – Tam nikt nie zna Donatana, dlatego jego plan był prosty: tutaj wylansować jeden kawałek, nabić sobie kliknięcia na YouTubie i po prostu zacząć być w Rosji rozpoznawalny – dodaje nasz rozmówca.

Coś w tym jest. Po trzech miesiącach teledysk „My, Słowianie”, który jest singlem promującym kolejny, na razie najwyraźniej nieokreślony projekt, ma w serwisie YouTube 33 miliony wyświetleń, co wzbudza podejrzenia ludzi z branży.

W pierwszym tygodniu liczba odsłon wyniosła 10 milionów, później tempo wzrostu wyraźnie spadło. Smaczku sprawie dodaje fakt, że obecnie wykupienie 100 tys. odsłon dowolnego wideoklipu w serwisie YouTube kosztuje ok. 150 zł. Jest to usługa w pełni legalna. Pytany, czy tak właśnie zrobił w przypadku wideoklipu „My, Słowianie”, Czamara również nie odpowiedział.

Ulubieniec mainstreamu

Klip podoba się również na Zachodzie, czas antenowy poświęciła mu nawet telewizja BBC News czy francuski serwis Courrier International, wchodzący w skład grupy lewicowego „Le Monde”. Nic dziwnego. Wschodnia Europa od zawsze chętnie pokazywana jest jako połączenie skansenu z domem publicznym. Świadczy o tym choćby popularność „wieczorów kawalerskich”, organizowanych tu przez angielskich robotników.

W polskich mediach głównego nurtu, niezbyt chętnie promujących hip-hop, Donatan jest uwielbiany. Wraz ze zjawiskową wokalistką Cleo występującą w teledysku od kilku tygodni jest ulubieńcem mediów. Zdążył pojawić się już chyba we wszystkich programach śniadaniowych i kolacyjnych. – Ten klip jest taki... jak niepolski! – piała z zachwytu Agata Młynarska.

Co ciekawe, zwulgaryzowana wizja dostępnych od zaraz słowiańskich kobiet, jaką prezentuje w swoim utworze Donatan, nie wzbudziła tym razem oburzenia liderów politycznie poprawnej opinii publicznej. To o tyle zastanawiające, że w przypadku przedmiotowego traktowania choćby pracujących w naszym kraju ukraińskich sprzątaczek te same media zajmowały dość jednoznaczne stanowisko. Tym razem wyzywające kobiety podrygujące w takt słów: „W genach mamy to, czego nie ma nikt inny / Zjeżdżają do nas z wielu świata stron / Tu dobra wódka i dobre dziewczyny / Szukaj u nas idealnych żon” nie oburzają.

Cały tekst w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Słowiańskie mity. Wedy słowiańsko-aryjskie. Zainteresowanie Putina Wedami. Wizyty Putina w Arkaim. Rozpowszechnianie (akurat w teraz???) tłumaczonych Wed wraz z głoszeniem idei o Wielkim Rodzie Raszenów. LUDZIE, skoro jesteście w stanie uwierzyć w wilkołaki, zielone ludziki, kapitanów Ameryka, czy w Supermena, to nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić prawdziwość legend słowiańskich. Jak uczy historia Adolf Hitler również wykorzystywał mity i legendy do mamienia ludzi. Putin wykorzystuje każdy skrawek pojawiających się możliwości. A WEDY stanowią ŹRÓDŁO, czyli mitologiczny materiał wyjściowy. Żeby ludzie mogli go zaakceptować musi być przedstawiony w formie organoleptycznej - i to czynią !!!!

Sowianska krew sie buzuje gdy na koncu dysku
slowianke, do sprza,tania gos'c' wykorzystuje.
Janwid

W artykule można przeczytać:
W internecie łatwo można znaleźć fotografie, na których ubrany jest w odzież z emblematami sierpa i młota.

Czy ktoś może mi znaleźć w internecie choćby jedno takie zdjęcie? W pisałem w googlach (zdjęcia) "Donatan", "Donatan rosja", "donatan sierp i młot", przejrzałem (przeskrolowałem) kilkaset zdjęć i nie znalazłem ani jednego.
Cytowane stwierdzenie jest dosyć mocno opiniotwórcze, aczkolwiek nieprawdziwe. Znalazłem w innych artykułach (np o owsiaku) więcej takich smaczków, które odbiegają od prawdy (albo są naciągane), przez co stwierdzam, że artykuły tu zamieszczane są mało rzetelne, a przynajmniej mało obiektywne.

Aż poświęciłem chwilę czasu na sprawdzenie. Masz racje :) zdjęć już nie ma, ale pamiętam że były takie jedyne co znalazłem to tylko z czapą z gwiazdą ;) http://www.tekstowo.pl/zdjecie_wykonawcy,donatan,ZG9uYXRhbl8yXzdlNmNmZjgwXzQ0NTg2NQ.._800_600_.jpg. A zdjęcia były tak samo jak wywiad w którego ten czerwony karzeł udzielił o sobie a pózniej usunął.

Przeczytajcie jak Donatan promuje satanizm - oczywiście nie bezpośrednio, ale pod przykrywką swojej muzyki: http://www.pch24.pl/donatan-i-luxuria--poganstwo-i-satanizm-dla-tlumow,19780,i.html

ja od razu zauważyłam, ze te piosenki jakiegoś donatana są kretyńskie i prostackie, wręcz chamskie i nie oglądam ich, tak podobnie jak pseudozabawowego zespołu Enej, który swą nazwę wywodzi od ukraińskiego lokalnego przywódcy band UPA mordującego Polaków na Ukrainie!

Są może 3 utwory, które mi się podobają, natomiast tekstowo jest to promowanie tego co w narodzie najgorsze. Do tego gratis do tej płyty przy zamawianiu przez internet dostałem taka gdzie śpiewają o piciu, rzyganiu, kopulowaniu i tak w kółko. Głowa boli jak po obejrzeniu filmu o jakieś totalnej patologii społecznej. Poczułem się jakby ktoś chciał mnie zdegradować mentalnie do roli menela.

Tego donatana to podesłał putinek w sukurs donaldkowi. A tak a pro tych wspólnych korzeni słowiańskich to jak świat światem nigdy Ruski nie będzie dla Polaka bratem.

Jedyne co mamy do zaoferowania to cycki. Slave czyli niewolnik, słaby powod do dumy

I jak o tym pomyślę, to NATYCHMIAST przypomina mi się bardzo polska stara pieśń: "Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas - Lechitów, temu pierwszy w łeb wypalę pod kościołem karmelitów. Oto jest wolności śpiew, my za nią przelejem krew."

Azjatycka dzicz chce znów okupować Polskę.

nie wiem czemu, ale ta szmira kojarzy mi się jakoś z bałkaniką

Okropna ta piosenka. Poniżająca Polskie Kobiety. Takie jakieś prostackie zachwalanie cycków, jakieś seksistowskie podteksty. Co za tandetna szmira, jak takie coś w ogóle może być nadawane? Takie rzeczy puszcza się aby perfidnie zakpić z przeciwnika. Prostaki się cieszą nie rozumiejąc, że w gruncie rzeczy im ubliżają.

Ale czy nie ma racji w tym, ze chrzescijanstwo nie jest rdzenna religia Polski? Przeciez dopiero w 966 roku stalismy sie oficjalnie (pod grozba podboju przez Ottona) chrzescinajami. Nasi protoplasci Polanie wierzyli w Boga Slonca. Z punktu widzenia patriotyzmu nalezaloby do tego wrocic.

Po pierwsze, co to jest rdzenna religia? Pewnie masz na myśli pogańską religię Polan, Wiślań, Ślężan itd., a nie Polaków!).
Po drugie - Polska narodziła się wraz z chrześcijaństwem, wcześniej istniało plemienne państwo Piastów (znasz jego nazwę, bo ja nie).
Po trzecie, tożsamość polska budowana jest od ponad tysiąca lat na chrześcijaństwie (to ono miało przemożny wpływ na ukształtowanie się chociażby języka polskiego).
Po czwarte - zwróć uwagę, że tzw. reakcja pogańska z XI wieku miała charakter antypaństwowy, a więc nie służyła budowaniu ze słowiańskich plemion narodu polskiego.
Wniosek (i odpowiedź na Twoje pytanie) - nie, nie należy do tego wracać, tym bardziej, że praktycznie nic nie wiemy o tej religii (poganie nie znali pisma!)
PS. Zajrzyj do "Rozmów polskich latem 1983" J.M. Rymkiewicza i odszukaj wątek o Jaćwingach (ciekawe analogie przeprowadza autor).

Gawiedzi bez właściwości to się podoba.Jest to wynik anty narodowych działań w dziedzinie wychowania młodzieży począwszy od 1945r.

na Rusi,Rosjanie różnią się od Polaków i etnicznie i kulturowo, co widać, słychać i czuć; 2) Armia Czerwona musiała pobić Niemców i zdobyć Berlin zanim zrobią to alianci, co nie dało się zrobić nie "wyzwalając" przedtem leżącej po drodze do Berlina Polski (na następnych 50 lat). Sam teledysk jest okropny, to kwintesencja kiczu.

Lata mi ten pajac i to co on bełkocze.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nikt nie zwraca uwagi na obraźliwy dla Polek tekst piosenki z tego teledysku.

To wyraźnie trzeba tutaj powiedzieć. Dokonuje kłamstwa sowieckiej propagandy w skrajnie antypolskich wypowiedziach. To jest działanie z pozycji ideologii sowiecko imperialnej niszczącej pamięć milionów ofiar polskich pomordowanych przez sowietów.

To grilujący, sowiecki grajdoł wytresowany według ruskiej opriczniny.

taki krytyczny wobec siebie.Gryl to z USA przybył.

a Adam Mickiewicz to Litwin?
A Rosjanie po stronie europejskiej to w 100% mongolowie, tam tez juz nie ma Slowian ?jak nozem odciac i basta)))
A KROLESTWO POLSKIE bylo wielkosci orzeszka laskowego ahaaaa

ale zaraz ,to znaczy za chlopina ma zakaz spiewania!!! jest rozwiazanie LOL
ja lubie sluchac jego muzyki ALE tez znam prawde o systemie moze od tej strony zaczac a nie od strony jeza
jak Wy chcecie do siebie MODYCH LUDZI PRZYCIAGNAC jestescie skostnile stare pryki NIEZALEZNA.PL, nie tedy droga!!))

Chyba dobrze że chłopak promuje nasza słowiańską kulture! Nawet w brytyjskiej BBC było o tym kilipie,bo ich dziwiło że jakiś klip jest tak popularny,pobił rekord polskiego internetu. Wy jak zwykle jakieś spiski,Rosja itp. ech...

co promuje?? Polskie kobiety to nie są i nie będą jakieś wulgarne transportery biustów ku uciesze gawiedzi.

Czytam wasze wpisy i myślę,ze trudno wielu z Was przyjmuje do wiadomości, że walka z Polakami i polskością toczona jest na wielu frontach. Kultura popularna to świetny obszar. Dlatego sukcesy odnoszą ci a nie inni. Jest przy tym wielu takich "twórców", którzy świadomie wpisują się w pożądany i nagradzany przez postkomunę klimat. Takie zespoły będą upowszechniane w usłużnych mediach bez końca. A ""kiczyki" są dla nas jak widać odpowiednie. Ogarnia mnie zwątpienie, gdy widzę byle czym uradowaną gawiedź. Wtedy niejednokrotnie myślę, że Tomasz Lis miał sporo racji pogardliwie nas oceniając. Poza tym, kolejna załamka. Tusk znów nabajerował, pojechał się zabawić i poparcie jego partii poszło w górę. Czy tego poparcia udzielają mądrzy i świadomi ludzie? Jeżeli tak dalej pójdzie to system niewolniczy będzie dla nas jak w sam raz. Mamy coraz więcej niezależnych, znakomitych ambitnych mediów a głupota ciągle kwitnie.

Trzeba pamiętać o fakcie, że Rosjanie to nie Słowianie. Zaś sprytnie udają Słowian, by pod tym szyldem nas zjednoczyć, pod ich prowadzeniem, rzecz jasna. I faktycznie, zamiast Unii Europejskiej, powinniśmy mieć Unię Słowiańską, jednolitą kulturowo - bez mongolskich kacapów spod Uralu, chyba że pod naszym POLSKIM przewodnictwem. Serce Słowian to przede wszystkim Polska, nie Rosja! Mit, że Rosjanie to Słowianie zaczęła rozpowszechniać Caryca Katarzyna. Nie była to prawda wtedy, nie jest to prawda teraz. Kultura i zwyczaje Słowiańskie to przede wszystkim otwartość, wspólnota, wolność i KULTURA, której kacapy w czasach naszej świetności mogły ze świeczką szukać! Dlatego, kto mądry niech czyta. Oczywiście, że Ruskie również mają domieszki naszego DNA, to normalne. Jednak Kultura Słowiańska nie powstała u nich, tylko u nas! Dlatego, mówienie że Słowiańskość ma coś wspólnego z Ruskimi kacapami, jest anty-słowiańskie! Antypolskie! My Polacy jesteśmy Słowianami i nie mamy się czego wstydzić. Należy również zrozumieć, że nasza naturalna tożsamość i rozumienie świata nie współgra, ani z kacapskim komunizmem, ani watykańskim faszyzmem. Obie strony są wrogie Polakom! Spójrzcie na nas jak wrogom Polski udał się nas podzielić. Część społeczeństwa zagarnął Watykan, drugą część Moskwa. Jesteśmy rozbici! Jedyną realną szansą na zjednoczenie Polaków i Polek, jest powrót do prawdziwej tożsamości zapisanej w duszy i w genach. Duch Słowian to My!

'The Russians (Russian: русские, russkiye) are an East Slavic ethnic group native to Russia,("Slav." Encyclopædia Britannica Online. 30 July 2011.)'
Rosjanie to ORYGINALNIE byli slowianie, teraz maja wieksza mieszanke kulturowa. Chcesz walczyc o swoja polskosc to walcz ale najpierw poczytaj jakies kziazki, naucz sie czegos...albo skoncz podstawowke...

konceptami z kalendarza? Fe:) (wiesz skąd ten tekst, o uczony miszczu??). I to jeszcze brytyjskie archiwalne(nieuaktualnione)-czyli nieaktualne. Zostaw książki, skontaktuj się z np eugenikami:)-najnowsze ustalenia kładą kres mrzonkom i stereotypom starożytnych encyklopedystów. A powiedz mi o MONDRY, dlaczego to ten "słowiański" język ruski taki prosty i nierozwinięty? Jako filolog chętnie zapoznam się z branżowymi konceptualizacjami. Nie wiem czy wiesz, ale z perspektywy filologicznej ruski jawi się jako "nabyty" niedawno. Wiesz-wszechświat to nie chaos-jakoś się systematyzuje -itp, itd...

Inną sprawą jest ,że Ruski wymordowali parę milionów Polaków już od początku pierwszych zaborów XVIII wieku okupację do dnia dzisiejszego , wartościowy element Polskiego Społeczeństwa inteligencje patriotów urzędników, nauczycieli ,naukowców itd zlikwidowano ,kto ma te geny dalej przekazać przecież , pozostały tylko plewy i Plebs mało wartościowy którzy łykają takie badziewie Resztę dokończyła Żydo -Komuna po 1944 roku .Więc skąd mamy tę wartości odbudować skoro nikomu na tym nie zależy ,zresztą propaganda sukcesu po 1944 zrobiła do dziś straszne spustoszenia w Polskich mózgach .Fakty są nie odwracalne Dlatego w dzisiejszym społeczeństwie takie seriale o Kargulach , Kiepskich czy tym Donatana tańcu są popularne ludzie się sami z siebie śmieją ale taka jest RZECZYWISTOŚĆ Polski

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl