niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Kim jest nowy idol mediów? Donatan, wielbiciel słowiańskich biustów i Armii Czerwonej

Dodano: 16.01.2014 [12:02]
Kim jest nowy idol mediów? Donatan, wielbiciel słowiańskich biustów i Armii Czerwonej - niezalezna.pl
foto: kadr z teledysku "My, Słowianie"
Przez osiem lat mieszkał w Rosji, czuje się w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem. Mówi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, a nasz Kościół katolicki to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury”. Lansowany przez niego panslawizm staje się w hip-hopie konkurencją dla utworów pokazujących polski patriotyzm czy tradycję Żołnierzy Wyklętych - czytam w "Gazecie Polskiej".
 
„My, Słowianki, wiemy jak użyć mowy ciała, wiemy, jak poruszać tym, co mama w genach dała” – w rytm utworu „My, Słowianie” podryguje już cała Polska. Wydekoltowane dziewczęta na tle swojskiej chaty, prosty tekst o wódce i łatwych kobietach okazał się receptą na sukces.

Profesjonalne, wysokobudżetowe teledyski, dziesiątki wywiadów, miliony wyświetleń kolejnych utworów. Wreszcie diamentowa płyta, niezaprzeczalny zdawałoby się sukces. Donatan, a właściwie Witold Czamara. Autor i producent „Równonocy”, płyty, która – jak pokazują wyniki sprzedaży – stała się płytą diamentową.

Jest jednak i druga strona sukcesu, o której nie ma pojęcia ponad 90 proc. wielbicieli wpadającej w ucho muzyki. Mało kto wie, że autor utworu kreujący się na największego piewcę panslawizmu, przekonuje, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, Kościół katolicki jest Polakom „kulturowo obcy”, a zbliżenie na linii Polska–Rosja jest koniecznością.

– Zawsze propagowanie Słowiańszczyzny jako rzekomej wartości wspólnej, jedności, miało realizować interesy rosyjskie – komentuje ideologię Donatana dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Rosyjskie korzenie piewcy panslawizmu

Czamara ma niemal 30 lat. Urodził się w Krakowie, jednak długi czas mieszkał w Taganrogu (Rosja, region rostowski), skąd pochodzi jego ojciec. Na temat tego okresu i kontaktów z Rosjanami wypowiada się niewiele. Jako producent nie wyróżniał się niczym szczególnym, nagrywając wraz z lokalnymi raperami. Sukces przyszedł, kiedy wydał płytę „Równonoc”, na którą udało mu się zaprosić czołówkę polskiej sceny hip-hop. Płyta w całości poświęcona jest słowiańskim mitom.

– Jestem w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem, czyli stuprocentowym Słowianinem – przekonywał w jednym z wywiadów. Na każdym kroku podkreśla, że jego zdaniem polska kultura ma korzenie na Wschodzie, w Słowiańszczyźnie, która została „wybita” przez krwiożerczych chrześcijan. O św. Wojciechu mówi np.: „Ten, który paląc ludzi, zmuszał ich do przejścia na wiarę niebędącą naszą wiarą narodową”. Katolicyzm jest dla niego „wiarą przyniesioną”, a sam Kościół w Polsce to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury” – przekonywał w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. – Polacy i Rosjanie nie różnią się między sobą. Podobnie zresztą jak Ukraińcy czy Białorusini. Jesteśmy tymi samymi ludźmi, z tej samej grupy etnicznej – jesteśmy Słowianami – zapewnia.

Co ciekawe, uwielbienie Donatana do Słowian splata się z jednoczesną gloryfikacją Armii Czerwonej i Związku Sowieckiego. W internecie łatwo można znaleźć fotografie, na których ubrany jest w odzież z emblematami sierpa i młota.

– Relacje historyczne między Polską i Rosją były i są skomplikowane. Dziś pamięta się to, co złego przyniosły najpierw rozbiory, a potem czasy powojenne, nikt nie wspomina pozytywnego działania Rosji – mówił Czamara w wywiadzie dla serwisu Hiphop.pl. Dopytywany, wskazuje, że chodzi o „chociażby ponad milion żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli, wypierając wojska niemieckie z Polski”. O samym okresie powojennym mówi jeszcze ciekawiej. – Komunizmu w Polsce nigdy nie było, komunizm to utopijny ustrój, w którym bez środków pieniężnych możesz nabywać rzeczy. (...) Tak nie było nigdzie oprócz wyobraźni Marksa i Engelsa – przekonuje. I dodaje: – Komunizm proponował ludziom równość i darmowy dostęp do wszystkiego, z założenia nie miało to racji bytu, ludzie zobaczyli, że to fikcja i zrezygnowali z tego.

Słowiańskie manewry

Początki tworzenia projektu „Równonoc. Słowiańska dusza” są niejasne. Najpierw Czamara zwrócił się do Sokoła, rapera z grupy Prosto, który jest znany z zamiłowania do kultury słowiańskiej. Na swoich płytach, produktach, odzieży wypromował hasło „Straight slavic flavour” (prosty słowiański smak). Jedną z ostatnich płyt („Sokół Pono Teraz Pieniądz W Cenie”) nagrał z udziałem raperów z niemal wszystkich krajów słowiańskich: Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Czech, Słowacji, Bośni, Macedonii, Słowenii, Serbii i Chorwacji. Hasło „Straight slavic flavour” jest już dziś niezwykle popularne w Czechach i Serbii.

Właśnie dlatego Donatan na początku skierował swoje kroki do Sokoła, którego kawałek „Z samym sobą” pojawił się na płycie „Równonoc”. Sokół miał nawet ją wydawać, jednak ich drogi szybko się rozeszły. Powodem miała być chęć Donatana, by na „słowiańskości” się wypromować i ostatecznie wejść na olbrzymi rynek rosyjski.

Nie jest jasne, skąd Czamara zdobył pieniądze na opłacenie artystów oraz nakręcenie wysokobudżetowych klipów. Ostatecznie raper Sokół nie odebrał nawet diamentowej płyty, która należała mu się jako artyście występującemu w projekcie. Podobnie postąpił raper Tede, który podczas uroczystości ostentacyjnie oddał płytę jednej ze znajdujących się na sali fanek.

Bo środowisko raperów ma jasne zdanie na temat wielkiego sukcesu sprzedażowego „Równonocy”. – Donatan wziął przykład z tych, którzy diamentowe płyty zdobywają, sprzedając znajomym spółkom setki tysięcy płyt z zapisanym w umowie prawem zwrotu, przedstawiają ZPAV-owi (Związek Producentów Audio-Video) paragon i mają nagrodę – mówi nam jeden z ważniejszych producentów hip-hopu w Polsce. – Teraz pół branży siedzi w jego kieszeni, drugie pół wie, że ściemnia – dodaje. To oczywiście trudne do sprawdzenia, a sam Czamara odmawia komentarza.

Również raper Sokół nie jest zbyt rozmowny. – Nie odebrałem płyty, bo nie uważam jej za swoje osiągnięcie. To nie jest nagroda, którą chciałbym mieć na ścianie. Ta szopka kręci się beze mnie i jak widać, nieźle jej to wychodzi – mówi. Pytany, jak postrzega promocję wartości słowiańskich, Sokół zwraca uwagę, że w swoich kawałkach, szanując inne kraje słowiańskie i zapraszając je do współpracy, podkreśla „polskość” i „warszawskość”.

Czołówka polskich raperów nie chce oficjalnie wypowiadać się na temat Czamary. – Opowiadał wielkie rzeczy o tym, jaką karierę zrobi w Rosji, że tam pieniądze są nieporównywalnie większe i że w Polsce musi szybko nabić sobie popularność, by tam zacząć nagrywać płyty – mówi jeden z raperów, pragnący zachować anonimowość. – Tam nikt nie zna Donatana, dlatego jego plan był prosty: tutaj wylansować jeden kawałek, nabić sobie kliknięcia na YouTubie i po prostu zacząć być w Rosji rozpoznawalny – dodaje nasz rozmówca.

Coś w tym jest. Po trzech miesiącach teledysk „My, Słowianie”, który jest singlem promującym kolejny, na razie najwyraźniej nieokreślony projekt, ma w serwisie YouTube 33 miliony wyświetleń, co wzbudza podejrzenia ludzi z branży.

W pierwszym tygodniu liczba odsłon wyniosła 10 milionów, później tempo wzrostu wyraźnie spadło. Smaczku sprawie dodaje fakt, że obecnie wykupienie 100 tys. odsłon dowolnego wideoklipu w serwisie YouTube kosztuje ok. 150 zł. Jest to usługa w pełni legalna. Pytany, czy tak właśnie zrobił w przypadku wideoklipu „My, Słowianie”, Czamara również nie odpowiedział.

Ulubieniec mainstreamu

Klip podoba się również na Zachodzie, czas antenowy poświęciła mu nawet telewizja BBC News czy francuski serwis Courrier International, wchodzący w skład grupy lewicowego „Le Monde”. Nic dziwnego. Wschodnia Europa od zawsze chętnie pokazywana jest jako połączenie skansenu z domem publicznym. Świadczy o tym choćby popularność „wieczorów kawalerskich”, organizowanych tu przez angielskich robotników.

W polskich mediach głównego nurtu, niezbyt chętnie promujących hip-hop, Donatan jest uwielbiany. Wraz ze zjawiskową wokalistką Cleo występującą w teledysku od kilku tygodni jest ulubieńcem mediów. Zdążył pojawić się już chyba we wszystkich programach śniadaniowych i kolacyjnych. – Ten klip jest taki... jak niepolski! – piała z zachwytu Agata Młynarska.

Co ciekawe, zwulgaryzowana wizja dostępnych od zaraz słowiańskich kobiet, jaką prezentuje w swoim utworze Donatan, nie wzbudziła tym razem oburzenia liderów politycznie poprawnej opinii publicznej. To o tyle zastanawiające, że w przypadku przedmiotowego traktowania choćby pracujących w naszym kraju ukraińskich sprzątaczek te same media zajmowały dość jednoznaczne stanowisko. Tym razem wyzywające kobiety podrygujące w takt słów: „W genach mamy to, czego nie ma nikt inny / Zjeżdżają do nas z wielu świata stron / Tu dobra wódka i dobre dziewczyny / Szukaj u nas idealnych żon” nie oburzają.

Cały tekst w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"

Słowiańskie mity. Wedy słowiańsko-aryjskie. Zainteresowanie Putina Wedami. Wizyty Putina w Arkaim. Rozpowszechnianie (akurat w teraz???) tłumaczonych Wed wraz z głoszeniem idei o Wielkim Rodzie Raszenów. LUDZIE, skoro jesteście w stanie uwierzyć w wilkołaki, zielone ludziki, kapitanów Ameryka, czy w Supermena, to nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić prawdziwość legend słowiańskich. Jak uczy historia Adolf Hitler również wykorzystywał mity i legendy do mamienia ludzi. Putin wykorzystuje każdy skrawek pojawiających się możliwości. A WEDY stanowią ŹRÓDŁO, czyli mitologiczny materiał wyjściowy. Żeby ludzie mogli go zaakceptować musi być przedstawiony w formie organoleptycznej - i to czynią !!!!

Sowianska krew sie buzuje gdy na koncu dysku
slowianke, do sprza,tania gos'c' wykorzystuje.
Janwid

Przeczytajcie jak Donatan promuje satanizm - oczywiście nie bezpośrednio, ale pod przykrywką swojej muzyki: http://www.pch24.pl/donatan-i-luxuria--poganstwo-i-satanizm-dla-tlumow,19780,i.html

ja od razu zauważyłam, ze te piosenki jakiegoś donatana są kretyńskie i prostackie, wręcz chamskie i nie oglądam ich, tak podobnie jak pseudozabawowego zespołu Enej, który swą nazwę wywodzi od ukraińskiego lokalnego przywódcy band UPA mordującego Polaków na Ukrainie!

Są może 3 utwory, które mi się podobają, natomiast tekstowo jest to promowanie tego co w narodzie najgorsze. Do tego gratis do tej płyty przy zamawianiu przez internet dostałem taka gdzie śpiewają o piciu, rzyganiu, kopulowaniu i tak w kółko. Głowa boli jak po obejrzeniu filmu o jakieś totalnej patologii społecznej. Poczułem się jakby ktoś chciał mnie zdegradować mentalnie do roli menela.

Tego donatana to podesłał putinek w sukurs donaldkowi. A tak a pro tych wspólnych korzeni słowiańskich to jak świat światem nigdy Ruski nie będzie dla Polaka bratem.

Jedyne co mamy do zaoferowania to cycki. Slave czyli niewolnik, słaby powod do dumy

Okropna ta piosenka. Poniżająca Polskie Kobiety. Takie jakieś prostackie zachwalanie cycków, jakieś seksistowskie podteksty. Co za tandetna szmira, jak takie coś w ogóle może być nadawane? Takie rzeczy puszcza się aby perfidnie zakpić z przeciwnika. Prostaki się cieszą nie rozumiejąc, że w gruncie rzeczy im ubliżają.

Ale czy nie ma racji w tym, ze chrzescijanstwo nie jest rdzenna religia Polski? Przeciez dopiero w 966 roku stalismy sie oficjalnie (pod grozba podboju przez Ottona) chrzescinajami. Nasi protoplasci Polanie wierzyli w Boga Slonca. Z punktu widzenia patriotyzmu nalezaloby do tego wrocic.

Gawiedzi bez właściwości to się podoba.Jest to wynik anty narodowych działań w dziedzinie wychowania młodzieży począwszy od 1945r.

Lata mi ten pajac i to co on bełkocze.

To wyraźnie trzeba tutaj powiedzieć. Dokonuje kłamstwa sowieckiej propagandy w skrajnie antypolskich wypowiedziach. To jest działanie z pozycji ideologii sowiecko imperialnej niszczącej pamięć milionów ofiar polskich pomordowanych przez sowietów.

Czytam wasze wpisy i myślę,ze trudno wielu z Was przyjmuje do wiadomości, że walka z Polakami i polskością toczona jest na wielu frontach. Kultura popularna to świetny obszar. Dlatego sukcesy odnoszą ci a nie inni. Jest przy tym wielu takich "twórców", którzy świadomie wpisują się w pożądany i nagradzany przez postkomunę klimat. Takie zespoły będą upowszechniane w usłużnych mediach bez końca. A ""kiczyki" są dla nas jak widać odpowiednie. Ogarnia mnie zwątpienie, gdy widzę byle czym uradowaną gawiedź. Wtedy niejednokrotnie myślę, że Tomasz Lis miał sporo racji pogardliwie nas oceniając. Poza tym, kolejna załamka. Tusk znów nabajerował, pojechał się zabawić i poparcie jego partii poszło w górę. Czy tego poparcia udzielają mądrzy i świadomi ludzie? Jeżeli tak dalej pójdzie to system niewolniczy będzie dla nas jak w sam raz. Mamy coraz więcej niezależnych, znakomitych ambitnych mediów a głupota ciągle kwitnie.

Trzeba pamiętać o fakcie, że Rosjanie to nie Słowianie. Zaś sprytnie udają Słowian, by pod tym szyldem nas zjednoczyć, pod ich prowadzeniem, rzecz jasna. I faktycznie, zamiast Unii Europejskiej, powinniśmy mieć Unię Słowiańską, jednolitą kulturowo - bez mongolskich kacapów spod Uralu, chyba że pod naszym POLSKIM przewodnictwem. Serce Słowian to przede wszystkim Polska, nie Rosja! Mit, że Rosjanie to Słowianie zaczęła rozpowszechniać Caryca Katarzyna. Nie była to prawda wtedy, nie jest to prawda teraz. Kultura i zwyczaje Słowiańskie to przede wszystkim otwartość, wspólnota, wolność i KULTURA, której kacapy w czasach naszej świetności mogły ze świeczką szukać! Dlatego, kto mądry niech czyta. Oczywiście, że Ruskie również mają domieszki naszego DNA, to normalne. Jednak Kultura Słowiańska nie powstała u nich, tylko u nas! Dlatego, mówienie że Słowiańskość ma coś wspólnego z Ruskimi kacapami, jest anty-słowiańskie! Antypolskie! My Polacy jesteśmy Słowianami i nie mamy się czego wstydzić. Należy również zrozumieć, że nasza naturalna tożsamość i rozumienie świata nie współgra, ani z kacapskim komunizmem, ani watykańskim faszyzmem. Obie strony są wrogie Polakom! Spójrzcie na nas jak wrogom Polski udał się nas podzielić. Część społeczeństwa zagarnął Watykan, drugą część Moskwa. Jesteśmy rozbici! Jedyną realną szansą na zjednoczenie Polaków i Polek, jest powrót do prawdziwej tożsamości zapisanej w duszy i w genach. Duch Słowian to My!

'The Russians (Russian: русские, russkiye) are an East Slavic ethnic group native to Russia,("Slav." Encyclopædia Britannica Online. 30 July 2011.)'
Rosjanie to ORYGINALNIE byli slowianie, teraz maja wieksza mieszanke kulturowa. Chcesz walczyc o swoja polskosc to walcz ale najpierw poczytaj jakies kziazki, naucz sie czegos...albo skoncz podstawowke...

konceptami z kalendarza? Fe:) (wiesz skąd ten tekst, o uczony miszczu??). I to jeszcze brytyjskie archiwalne(nieuaktualnione)-czyli nieaktualne. Zostaw książki, skontaktuj się z np eugenikami:)-najnowsze ustalenia kładą kres mrzonkom i stereotypom starożytnych encyklopedystów. A powiedz mi o MONDRY, dlaczego to ten "słowiański" język ruski taki prosty i nierozwinięty? Jako filolog chętnie zapoznam się z branżowymi konceptualizacjami. Nie wiem czy wiesz, ale z perspektywy filologicznej ruski jawi się jako "nabyty" niedawno. Wiesz-wszechświat to nie chaos-jakoś się systematyzuje -itp, itd...

TO TRZECIA FALA RUSYFIKACJI!!!! Strzezmy sie! Ze WSCHODU przyjda ruscy i stopniowo beda "ZASIEDLAC" nasze panstwo ziemie!!!! - a w rzeczywistosci WYPIERAC NAS terenow NASZEJ OJCOWIZNY!!!! A z ZACHODU przyjda NIEMCY i beda nas WYPIERAC Z NASZEJ OJCOWIZNY!!!!! A my, POLACY, bedziemy POSRODKU I .... MIAZDZENI, MIAZDZENI PRZEZ NASZYCH ODWIECZNYCH WROGOW!!!
TO JEST DOBRZE ZAPLANOWANY ROZBIOR I LIKWIDACJA NAS I NASZEGO PANSTWA!!!
Ludzie, OPAMIETAJMY SIE!!!
PiS musi dostac minimum 70%!!!!!!
P.S.
No i jeszcze ta "komisja do spraw trudnych", w ktorej siedza sami LAJDACY I ANTYPOLACY, a ich zadaniem jest UDOWODNIC NAM, ze to co nam zrobili NIEMCY i ROSJANIE, to byl ... GEST MILOSIERDZIA!
OPAMIETAJMY SIE!
Nigdy wiecej rzadu ANTYPOLAKOW!!!!

To autorytarny system zbrodni a nie żaden wzorzec kulturowy.

I "mało kto wie"....
Ma rację AC wyzwoliła Polskę. Co zrobili przy okazji nie ma znaczenia, ale bez Ruskich Polska by dziś mówiła po Niemiecku lub Amerykańsku.
Kościół - no jest chory, każdy o tym wie, poza zaślepionymi ludźmi. Bo dziś to nie wspólnota, a instytucja.
O co to halo?

robicie to samo co sowieci
jak chcecie do siebie przyciagnac mlodych skoro u Was, nie ma zadnej tolerancji na jakikolwiek blad ?
jestem ciekaw ilu z Was bylo na grobach radzieckich zolnierzy ??? widzieliscie moze jacy mlodzi chlopcy zgineli ?14-15 16 17 18 19 20 latkowie zostali wyrwani od matki rodziny na sile inaczej kula w leb (ide moze przezyje dlaczego ja mam zginac) potem NKWD ,wodka przed bitwa za plecami kula z przodu kula i co !!!??? wiekszosc z was miala by pory pelne
jaki mieli wybor??? JAKI ,zabic sie ???a potem na rodzine zeslac dla przykladu mord aby inni sie bali ....
Zamiast dla przykladu zaprosic dzieci na wakacjie z Rosji do Polski do Polskich dzieci to wszedzie widzice wroga
nie pamietacie juz co mowil JAN PAWEL 2 mial racjie sluchaliscie ale nie slyszeliscie
Pozdrawiam

Między USA a ZSRR. Kiedy było wiadomo że alianci wygrywają wojnę, Rosja i Stany postanowiły podzielić Europę na dwie strefy wpływów. Strefa amerykańska dostała ogromny zastrzyk pieniędzy z Planu Marshalla, mającego podnieść ekonomicznie zniszczone kraje. My w tym czasie dostaliśmy trochę kul i zawoalowaną, obcą dyktaturę, która na dodatek zabierała nam (np węgiel) zamiast dodawać. Kraje które trafiły pod Amerykańską strefę wpływów, bynajmniej nie mówią dziś po Amerykańsku. Kto wie, gdzie byłaby Polska gdyby Amerykanie byli szybsi w ofensywie od Rosjan. W międzywojniu, mieliśmy duży potencjał innowacji, który za komuny został zmarnowany.

chwali nasz kraj, nasze piękne kobiety tak młode jak i starsze ;) najlepszą na świecie wódkę, a na wstępie jest zapowiedź by tego nie traktować zbyt serio - uważam że niezależna przesadza ze straszeniem.

nie piszę że przesadzacie, że na pewno nie macie racji itd. - poprzyglądam się temu panu, co sączy w teledyskach, co mówi i kto go lansuje - kto wie może macie rację. Następne "uwolnić słonia" nie przejdzie!

Nie powinno zainteresowac zadnego Polaka.

To wszystko na ten temat !!

ENDE

Szkoda, że nie wspomnieliście o tym jak oszukał muzyków z którymi współpracował przy robieniu "Równonocy" żrąc się z nimi o pieniądze. Jakość produkcji jest bardzo dobra, nie słyszałem tak dobrze zrobionej płyty z rapem w Polsce jak "Równonoc", no ale ... coś za coś ;) Pozdro.

Całość na propsie, ale tekst typu BYŁ nie znany przed równonocą sobie darujcie. Bity od niego brali najlepsi na scenie i Ci którzy ze swoim rapem zjedli pół Polski. Nie piszcie bzdur.

ruski jesteś? To mądry artykuł, agentura ruskich to zagrożenie dla Polski.

Bo spotykam podobne oznaki trybu propagandy, jakie spotykam w moim kraju. Do napaści ZSRR na Czechosłowację 21.08.1968 na tle panslawizmu udowodniano "wyzwolenie Czechosłowacji" od złych Niemców. Propaganda nas karmiła, że katolicyzm, to broń ideologiczna złych niemieckich rewanszystów, i Austriaków,pragnących zdobyć z powrotem chyba Austro-Węgry. Nawet podobno Hitlera bronią był katolicyzm. Dopiero 21.08.1968 mit "braci Slowian" zlanały rosyjskie czolgi, a mit o katolicyzmie-broni wszystkiego zlego, co niemieckie, złamał Jan Paweł II, którego w kwietniu 1990 powitał w Pradze spontanicznie cały milion ludzi. Przybył do nas słowiański Papież, Papień mówiący po czesku jak i po słowacku, głoszący wiarę, która ocalała jego Ojczyznę.
A dzisiaj: Prawicowe i konzerwatywne weby "obciachowe" czyli "politycznie niepoprawne" w Czechach, krytykujące UE i jej zwyrodniałości, promują Rosję, to podobno "słowiańszczyzna nasza bratnia", Putin chyba lepszy niż UE. W Rosji podobno więcej demokracji, niż co głosi UE. To nowa taktyka, aktywizują się rosyjskie agencji wpływu, w CZechach na wszelką skalę, w Polsce próbują, na obszarze języka niemieckiego spotkać coś podobnego...Nawet z USA pisano o takiej taktyce propagandowej. Nie poddajmy się! Nie socjaliści i masoneria UE ni Rosjanie! Nam wszystkim tu narodom Europy Srodkowej koniecznie WSPOLNIE W SCISŁYM SOJUSZNICTWIE ocałać jak socjalistom i masonerii UE i Rosjanom!

z Rosjanami polega tylko na tym że podłączają się efektywnie pod różne często słuszne i prawdziwe nurty regulujące wewnętrzne trudności i słabości ościennych. Ludzie muszą zrozumieć że nie mogą oczekiwać skutecznej pomocy od tych którzy sami nie są w stanie sobie pomóc. Wizja Rosji jako sielankowej ostoi chrześcijaństwa i moralności to surrealistyczny fałsz. Propaganda rosyjska to tylko instrument dla rozszerzania i stabilizowania własnych wpływów. Polska nie posiada dobrego rządu bo spoleczeństwo jest zdezorientowane i zdemoralizowane zbyt długimi kolonialnymi porządkami. Muszą dostać mocniej w d? Nie, chyba zaczynają sobie uświadamiać że ten model jest do d.

To tak jakby was zazdrość wzięła . Nie słuchać i tyle. Tyle szajsu jest na rynku, jeden więcej jeden mniej.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl