niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Adam Michnik poucza: mówienie "prezydent Komoruski" to ogromny grzech

Dodano: 25.05.2013 [16:48]
Adam Michnik poucza: mówienie "prezydent Komoruski" to ogromny grzech - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", przeszedł sam siebie. Na debacie o rzekomym zagrożeniu faszystowskim stwierdził, że szczególnie niepokoi go, iż 36 proc. Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Ogłosił też, że publicznie nazywanie Bronisława Komorowskiego "prezydentem Komoruskim" jest... ogromnym grzechem.

Debatę o faszyzmie, zorganizowaną przez "Gazetę Wyborczą", transmituje telewizja TVN24. W rozmowie biorą udział Adam Michnik, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, historyk prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Magdalena Środa i prof. Antoni Dudek.

Oś dyskusji - jak można było się spodziewać - wyznaczona została według słów z dzisiejszego felietonu Adama Michnika. Naczelny "GW", pisząc w nim o faszyzmie, zapytał: Czy słowa nienawiści wobec demokratycznych władz dobiegające od polityków i publicystów prawicy, z Radia Maryja, z ust lidera "Solidarności" Dudy nie zwiastują Polski autorytarnej i nietolerancyjnej?

Podczas debaty Adam Michnik poszedł jednak jeszcze dalej. Powiedział, że szczególnie niepokoi go, iż 36 proc. Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Zdaniem Michnika poziom tego "irracjonalizmu" jest zagrożeniem dla demokracji.

I kolejne kuriozum: Michnik stwierdził, że Kościół katolicki powinien walczyć z grzechami w sferze duchowej, po czym dodał, że "ogromnym grzechem" jest publiczne nazywanie Bronisława Komorowskiego "prezydentem Komoruskim".

"PiS jest masą, która daje przyzwolenie na język skrajnie radykalny" - powiedział też Michnik, zaznaczając, że to PiS zaprosił do koalicji Ligę Polskich Rodzin i Samoobronę. Wówczas prof. Dudek przerwał słowotok naczelnego "GW", przytomnie zauważając, że właśnie dzięki PiS partie te całkowicie straciły na znaczeniu. 

"Demokrata" Adam Michnik - przypomnijmy - nazwał jakiś czas temu "człowiekiem honoru" gen. Czesława Kiszczaka, jednego z liderów komunistycznej dyktatury w Polsce. Znany jest też z masowego pozywania do sądu osób, naruszających - według niego - dobra osobiste Michnika.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl