Środa wpadła w taką furię, że zwyzywała nawet posłów Platformy. Poszło o „Kler” i okładkę „GP”

Magdalena Środa / Fotomag/Gazeta Polska

  

Okładka poprzedniego numeru tygodnika Gazeta Polska była przeróbką plakatu filmu „Kler”. Zamiast przebierańców na czele ze znanym z wypowiedzi kipiących nienawiścią do PiS Januszem Gajosem, na plakacie pokazani są prawdziwi duchowni – Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński, ksiądz Jerzy Popiełuszko i Maksymilian Kolbe. Wczoraj sejm zdecydował o ustanowieniu 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych. W środowiskach feministycznych zawrzało. Profesor Magdalena Środa nie wytrzymała. W swoim wpisie na Facebooku zaatakowała nie tylko inicjatywę upamiętniania Kapłanów Niezłomnych, lecz ostro skrytykowała nawet posłów Platformy Obywatelskiej.

„Gdy Europa upada niszczona przez polityczną poprawność i gender z jednej, a islamskie hordy z drugiej strony, powstał plan wywołania buntu Polaków przeciwko księżom. Taki plan mógł rodzić się tylko w głowach wrogów Polski, podobnie jak wszystkie poprzednie próby zniszczenia polskiego Kościoła instytucjonalnego. A zaakceptowany może zostać przez skończonych idiotów podcinających gałąź, na której siedzą” – pisze w najnowszym numerze tygodnika Gazeta Polska Piotr Lisiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocna okładka „Gazety Polskiej” niszczy kampanię przeciw księżom! Gazeta.pl i „Fakt” oburzone

Wczoraj sejm przyjął projekt ustawy mówiący o upamiętnieniu Duchownych Niezłomnych. Za przyjęciem ustawy - której projekt zgłosiło PiS - głosowało 356 posłów, przeciw było 39, a 21 posłów wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm przyjął cztery poprawki, autorstwa PSL-UED, polegające na zastąpieniu w tytule i treści ustawy wyrazów "Kapłanów Niezłomnych" - jak było w projekcie - słowami "Duchownych Niezłomnych".

Według projektodawców ustawy, ustanowienie 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych "jest wyrazem hołdu" dla duchownych, którzy swoją postawą "dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej".

Tego dla Magdaleny Środy było już najwyraźniej za dużo. W emocjonalnym wpisie na Facebooku zwyzywała Platformę, nazywając ugrupowanie kierowane przez Grzegorza Schetynę „idiotyczną partią”.

Dziewczyny i chłopaki z PO wycofajcie się z polityki! Jesteście budowniczymi fundamentalizmu religijnego w naszym państwie

– pisze „profesora”, która zawiodła się na opozycji.

Przywołując ks. Jerzego Popiełuszkę Magdalena Środa ewidentnie nawiązuje do niedawnej okładki tygodnika "Gazeta Polska", na której zostali przedstawieni wielcy polscy duchowni - św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. ks. Jerzy Popiełuszko i kard. Stefan Wyszyński.

Okładka ta - stała się tematem wielu maili i telefonów od czytelników "GP" i portalu niezalezna.pl. W odpowiedzi na te prośby - redakcja "Gazety Polskiej" przygotowała niespodziankę!

W aktualnym numerze tygodnika "Gazeta Polska", (dostępnym od 3 października) - prezent – PLAKAT.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl