„Najważniejsza okładka w polskiej prasie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza”. To Jan Rokita o „Gazecie Polskiej”!

/ niezalezna.pl

  

Polska medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka, historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz, a także liczni Czytelnicy nie szczędzili w ostatnich dniach pochwał pod adresem okładki tygodnika „Gazeta Polska” na której ukazano Jana Pawła II, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, księdza Jerzego Popiełuszkę i Maksymiliana Kolbe. Niezwykle ciepły mail w tej sprawie redakcja otrzymała od Jana Rokity.

W ubiegłym tygodniu na okładce tygodnika „Gazeta Polska” opublikowano przeróbkę plakatu filmu „Kler”. Zamiast przebierańców na czele ze znanym z wypowiedzi kipiących nienawiścią do PiS Januszem Gajosem, na plakacie pokazani są prawdziwi duchowni – Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński, ksiądz Jerzy Popiełuszko i Maksymilian Kolbe. „Kler. Nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami” – głosi tytuł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocna okładka „Gazety Polskiej” niszczy kampanię przeciw księżom! Gazeta.pl i „Fakt” oburzone

Pomysł „Gazety Polskiej” pochwaliła Zofia Klepacka – polska windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Udostępniła ona naszą okładkę na Facebooku i napisała - „Dobro ze złem zawsze zwycięży”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Medalistka olimpijska pochwaliła okładkę „Gazety Polskiej”! Wylała się na nią fala hejtu

O wydaniu wspomniał również znany historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz.

Ale to nie wszystko… na mail sekretariatu redakcji przyszedł list pt. "gratulacje dla Redaktora". Jego autorem jest Jan Rokita. Pozwolimy go sobie zacytować.

„Panie Tomaszu,

to jest nie tylko najinteligentniejsza, ale zarazem najważniejsza okładka w polskiej prasie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Nie mogłem powstrzymać się przed pogratulowaniem Panu. Dobrze by było gdyby znalazł się ktoś, kto by zrobił z niej plakat i oplakatował nim kraj” - napisał Jan Rokita.

Faktycznie, jak pisaliśmy – otrzymaliśmy liczne maila i telefony od czytelników „GP” i portalu niezalezna.pl i w odpowiedzi na Wasze prośby - redakcja „Gazety Polskiej” przygotowała niespodziankę! W dostępnym od środy najnowszym numerze tygodnika znajdzie się specjalny PLAKAT!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS w górę, KO - bez zmian, PSL - pikuje. Nowy sondaż, ale lider ten sam

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) otrzymałaby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną), a PSL balansuje na skraju progu wyborczego. To wnioski z listopadowego sondażu Kantar Public.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z 9 proc. poparciem; w następnej kolejności SLD - 7 proc. głosów.

Zjednoczona Prawica, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, otrzymała poparcie wyższe o 3 punkty procentowe - podkreśla Kantar Public.

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie takie samo, jak przed miesiącem. Wzrost o 1 punkt procentowy odnotował Kukiz’15; Polskie Stronnictwo Ludowe – spadek o 3 punkty procentowe. SLD utrzymało wynik na poziomie sprzed miesiąca.

[polecam:http://niezalezna.pl/245966-zjednoczona-prawica-rzadzi-a-platformie-nowoczesna-juz-niewiele-pomoze]

W listopadzie poniżej progu wyborczego ponownie znalazły się: partia Wolność (2 proc.), Partia Razem (2 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Od października odsetek ten nie uległ zmianie.

68 proc. Polaków zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach, przy czym 40 proc. raczej zagłosowałoby, a 28 proc. zdecydowanie przystąpiłoby do głosowania.

Przeciwne stanowisko zadeklarowało 23 proc. ankietowanych: 11 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 12 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 9 proc. Polaków jeszcze nie zdecydowało, czy oddadzą swój głos w wyborach.

W listopadzie odnotowano nieznaczny wzrost odsetka osób, które wybierają się na wybory (o 2 punkty procentowe względem października), znacząco jednak zmieniła się relacja osób zdecydowanych na udział w głosowaniu i tych, którzy raczej oddadzą swój głos - odsetek zdecydowanych respondentów zmalał o 5 punktów procentowych, natomiast odsetek osób deklarujących, że raczej zagłosują, wzrósł o 7 punktów procentowych. Odsetek osób niezdecydowanych zmalał o dwa punkty procentowe

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 9–15 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=697 – osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach). Badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl