Istny cyrk w Sądzie Najwyższym. Gersdorf ściągnęła media bo... przeczytała pewien artykuł

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Redakcje informacyjne otrzymały w trybie pilnym wiadomość o zaplanowanym na godzinę 9:30 wystąpieniu Małgorzaty Gersdorf i przygotowanym przez nią oświadczeniu. Sensacyjny wydźwięk całej sytuacji szybko zmienił się w tragifarsę, gdy Gersdorf pojawiła się na konferencji, powiedziała raptem kilka zdań i... sobie poszła.

Jak już informowaliśmy, premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prof. Małgorzatą Gersdorf. Informację na temat spotkania potwierdził rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski, jednak nie chciał on mówić o szczegółach spotkania. Wiadomo było jedynie, że rozmowa trwała ok. pół godziny i odbyła się w siedzibie Sądu Najwyższego. Teraz rąbka tajemnicy uchyla rzecznik rządu Joanna Kopcińska.
 
Z relacji rzecznik rządu wynika, że rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z profesor Małgorzatą Gersdorf dotyczyła reformy sądownictwa. Jak podkreśliła Joanna Kopcińska, zmiany w systemie sądownictwa są zgodne z konstytucją i standardami europejskimi, a rząd jest otwarty na dialog z KE.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Wiemy, o czym premier rozmawiał z Gersdorf! Kopcińska uchyla rąbka tajemnicy

Do sprawy odniósł się również sam premier.

- Rozmowa z prof. Małgorzatą Gersdorf była dobra, jednak nie zapadły żadne ustalenia – poinformował premier Mateusz Morawiecki  


CZYTAJ WIĘCEJ: Premier zabrał głos po spotkaniu z Gersdorf. O czym rozmawiał z byłą I prezes SN?
 

Dziś rano redakcja portalu niezalezna.pl, a także inne redakcje informacyjne otrzymały zaproszenie na briefing prasowy Małgorzaty Gersdorf. Mail rozsyłany był jako „pilny”.

„Uprzejmie informuję że w dniu dzisiejszym (21.09) o godz. 9.30 prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego wygłosi oświadczenie.  [...]W imieniu Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego serdecznie zapraszam” - czytamy w komunikacie.

Wielu dziennikarzy zapewne zastanawiało się, co zamierza ogłosić Małgorzata Gersdorf. Wszystko szybko przerodziło się jednak w jedną wielką hucpę.

- Dzisiaj rano ukazały się dość wnikliwe sprawozdania z tego, co działo się podczas spotkania z premierem. Wobec tego czuję się zwolniona z tego, że nie będę komentowała naszych rozmów. [...] Przedstawiłam premierowi swoje stanowisko, co do warunków brzegowych - sędziowie zwolnieni z uwagi na 65. r. życia będą powracać na swoje stanowiska, ja pozostaję I Prezesem SN. Należy przywrócić konstytucyjny charakter procedowania w KRS – oznajmiła Gersdorf i... wyszła.

Okazuje się, że Małgorzata Gersdorf wywołała całe zamieszanie, bo przeczytała artykuł portalu Onet.pl opisujący rzekome kulisy jej spotkania z premierem Morawieckim.

Dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz twierdzi, że premier Morawiecki jest w stanie dążyć do kompromisu ws. Sądu Najwyższego, nawet jeśli miałby on zakładać pozostanie Gersdorf na stanowisku. Propozycja ma polegać na zmianie obowiązującego obecnie przepisu przyznającego prezydentowi prawo decyzji ws. przejścia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Kompetencje w tym zakresie miałyby zostać przekazane Sądowi Najwyższemu lub któremuś z jego organów.

„Jeśli decyzję o dalszej pracy lub emeryturze sędziego po 65 roku życia podejmować będą inni sędziowie z Sądu Najwyższego, to Gersdorf ma gwarancję, że pozostanie na stanowisku” - sugeruje Onet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, Onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Juncker wywrócił się na schodach. Komisja Europejska tłumaczy: To przez wypadek z 1989 roku

/ European People's Party [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker znów ma problemy. Choć wciąż jest głośno o jego niedawnych wyczynach, m.in. potarganiu włosów witającej się z nim uczestniczki szczytu UE, luksemburski polityk zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem potknął się i wywrócił na schodach. Tłumaczenie Komisji Europejskiej jest zadziwiające!

Służby prasowe Komisji Europejskiej odrzuciły dzisiaj sugestie, że szef tej instytucji Jean-Claude Juncker był w poniedziałek w nie najlepszym stanie zdrowia, po tym gdy opublikowano zdjęcia, które mogą wskazywać, że potknął się on podczas przyjęcia w Wiedniu.

"Fotografie czasami kłamią, tak było w tym przypadku (...) Przewodniczący jest w dobrym stanie zdrowia i działa na pełnych obrotach od wczorajszego wieczora" - powiedziała na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreewa. Ale filmik pokazujący stan Junckera przed upadkiem wskazuje raczej na inną przyczynę...

W austriackiej stolicy Juncker bierze udział w spotkaniu unijnych krajów z przedstawicielami państw afrykańskich. Andreewa zaznaczyła, że dopiero co miała z nim kontakt i wszystko jest z nim w porządku. Przyznała, że Juncker czasami doznaje bólów podczas chodzenia w związku z... poważnym wypadkiem samochodowym w 1989 r. Mówiła, by mieć to na uwadze. [polecam:https://niezalezna.pl/250776-tak-ich-nagrodzili-za-brexit-tusk-i-juncker-dostana-podwyzki-ich-pensje-moga-zwalic-z-nog]

Pytania dotyczące stanu zdrowia szefa Komisji pojawiają się dość regularnie, gdy kamery rejestrują jego nietypowe zachowanie w czasie wydarzeń publicznych. Ostatnim razem miało to miejsce podczas kolacji w czasie lipcowego szczytu NATO, gdy Juncker, idąc, zataczał się, a inne osoby podtrzymywały go, by nie upadł. Materiał ten rozpowszechniły liczne media, wyrażając w niektórych przypadkach przypuszczenie, że szef KE był pod wpływem alkoholu.

On sam zaprzeczał, a jego służby prasowe przekonywały, że cierpiał z powodu "bardzo bolesnego ataku" rwy kulszowej. Ocenić można to samemu: 

Niedawno byliśmy świadkami równie dziwnego zachowania szefa Komisji Europejskiej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl