To były "hity" z kampanii Komorowskiego! Japonia, "suflerka", ortografia... TOP 10

Bronisław Komorowski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Minęły trzy lata od wyborów prezydenckich i okazuje się, że nie tylko Adam Michnik z Tomaszem Lisem mają ból głowy, zadając sobie pytanie: "Dlaczego przegrał Komorowski?". Teraz padają absurdalne tezy o botach, które rzekomo "rozegrały" kampanię. A przecież całą robotę wykonywał Komorowski. Zobaczcie jego największe wpadki!

"Totalna opozycja" oskarża prezydenta Andrzeja Dudę, że jego sztab kupował... płatne komentarze w internecie i dlatego wygrał wybory prezydenckie w 2015 roku. Krzykom o rzekomych "botach" nie ma końca, choć to przecież nie w internecie odbywa się głosowanie. Prawdziwi ludzie poszli bowiem do wyborów.

Poza tym największym pomocnikiem Dudy był... Komorowski. Nawet chyba Ryszard Petru nie dałby rady dać takich popisów.

Subiektywnie wybrać dziesięć z nich.

1. Pomoc suflerki
CZYTAJ WIĘCEJ: ​Suflerka znów przy boku Komorowskiego. W czym doradza na powstańczych uroczystościach?

Nawet najlepszym zdarza się czasami zapomnieć, co chciało się powiedzieć. Nie każdy jednak może liczyć na pomoc suflerki, a taką Bronisław Komorowski miał zapewnioną. Gdy "zapomniało mu się" o ważnej sprawie, za plecami pojawiała się pewna pani.

2. Kompromitacja... na pogrzebie

Komorowski nie byłby sobą, gdyby nie zaliczał wpadek nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Nikt jednak nie spodziewał się, że prezydent przejdzie samego siebie i zrobi to... na pogrzebie Wisławy Szymborskiej.

3. Katastrofa w Nepalu... i na Twitterze
CZYTAJ WIĘCEJ: Litości! Komorowski współczuje „nepalczykom”

Sztab Bronisława Komorowskiego nie najlepiej radził sobie w mediach społecznościowych. Świadczy o tym m.in. ten wpis. Komorowski pod wrażeniem katastrofy? Oj, dało się to ująć zdecydowanie taktowniej!

4. Błędy ortograficzne

Przez pewien czas cała Polska żyła wpisem w tej księdze. Łączenie się w "bulu" i "nadzieji" było przedmiotem wielu żartów, ale co tu się dziwić, skoro nawet dzieci w szkole podstawowej nie mają problemów z tak prostymi wyrazami. Podpowiedź dla zwolenników pana Komorowskiego: zawsze można powiedzieć, że wpisał się bot. 

5. Dożynki na Jasnej Górze

Jeżeli nie wiedzieliście, skąd widać wszystko najlepiej, to teraz już wiecie. Prezydent opowiadał co widział, jak leciał, a wszyscy wokół mieli wrażenie, że on po prostu wciąż odlatuje. Podniebne fantazje Komorowskiego stały się obiektem żartów, a nagranie do dziś jest swego rodzaju symbolem - jak coś powiedzieć, by nic nie powiedzieć...

Co zrobić, gdy przyjeżdża prezydent, a nie ma się czym pochwalić? Zorganizujmy budowę - pomyśleli w Inowrocławiu. Rach, ciach i za prezydentem Komorowskim jeździły koparki, walce i inne maszyny. Prezydent odjechał, maszyny też. Porównać to można do słynnego żartu. - Kierowniku, taki nawał roboty, że nie ma kiedy załadować - mówi robotnik, biegnąc z pustą taczką. Tu również zanotowano pusty przebieg. 
 

7. "Chodź szogunie"
CZYTAJ WIĘCEJ: OBCIACH ROKU: Komorowski... wchodzi w butach na fotel w japońskim parlamencie

Wizyty zagraniczne Komorowskiego przechodziły do historii. Najwięcej rozgłosu miała ta w Japonii. Stanisław Koziej zyskał pseudonim "Szogun", a prezydent potwierdził talent do rozbawiania swojego narodu. Szkoda tylko, że przyglądało się temu wielu zagranicznych obserwatorów.

8. Pozdrowienia dla piłkarzy zamiast siatkarzy
CZYTAJ WIĘCEJ: Komorowski pozdrawia… piłkarzy. Czy prezydent wie, komu kibicował?

Historyczne złoto Mistrzostw Świata w siatkówce nie mogło przejść bez echa. Również dzięki prezydentowi Komorowskiemu, który po meczu pozdrowił... wspaniałych piłkarzy. Robertowi Lewandowskiemu musiało być miło, ale ciekawe co na to Ci, którzy w pocie czoła wywalczyli pierwsze złoto na MŚ po 40 latach?

9. Weź kredyt, zmień pracę...
CZYTAJ WIĘCEJ: Rada Komorowskiego: Nie ma za co kupić mieszkania? "Niech weźmie kredyt"

Prezydent Komorowski zawsze służył dobrą radą. Mogli na niego liczyć młodzi ludzie, o czym przekonał się ten chłopak. Kiedy zapytał, co ma zrobić, by móc pracować w Polsce i jak jego siostra ma kupić sobie mieszkanie, gdy zarabia 2 tysiące złotych miesięcznie, Komorowski doradził właśnie tak... Cóż, niedługo potem sam zmienił pracę. 

10. Woda ma to do siebie...

Okazuje się, że przez parę lat marnował się nam największy talent w dziedzinie gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. Prezydent Komorowski wyjaśnił wszystkim, co woda ma do siebie, a także, gdzie spływa. Dla leniwych - do głównej rzeki, czyli do Bałtyku. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Użyła nie swojej karty - stanie przed sądem

Karta płatnicza / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

W spore kłopoty wpędziła się 45 - letnia mieszkanka Skarżyska –Kamiennej. Kobieta użyła znalezionej karty bankomatowej i wypłaciła 100 złotych z nieswojego konta. Teraz odpowie za włamanie, za co grozi surowa kara - nawet do 10 lat za kratkami.

Na początku października do skarżyskiej komendy policji zgłosiła się 82 – letnia mieszkanka miasta i zawiadomiła policjantów, że ktoś dokonał transakcji jej kartą płatniczą, którą zagubiła razem z portfelem. W portfelu znajdował się także numer PIN do karty.

Z konta seniorki „zniknęło” wówczas 100 złotych. Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni. Ich skrupulatna praca pozwoliła na ustalenie sprawcy wypłaty nieswoich pieniędzy. Okazała się nim 45 – letnia skarżyszczanka, którą stróże prawa zatrzymali. Kobieta miała w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Za nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie zatrzymana odpowie przed sądem. Grozić jej może do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem w myśl obowiązującego prawa, swoim czynem wyczerpała znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl