Ale żenada! Poseł PO chciał skompromitować Jakiego. Posłużył się... fotomontażem

Jerzy Borowczak / By Platforma Obywatelska RP - 25.08.2011 Gdańsk, Jerzy Borowczak podczas rozmowy z wyborcami. Wolontariusze zbierają podpisy., CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40220411

  

Poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Borowczak postanowił wrzucić do sieci obrzydliwy fake news. Zaatakował nim Patryka Jakiego, sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości i kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Reakcja internautów jest jednoznaczna: parlamentarzyście nie wypada prowadzić tak żenującej walki politycznej.

Platforma Obywatelska nie ma najlepszej passy w Warszawie. Afera reprywatyzacyjna ujawniła mnóstwo nieprawidłowości w mieście, rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Do tego kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski raz po raz zalicza wpadki, co obniża jego notowania.

Być może dlatego poseł Jerzy Borowczak zdecydował się wrzucić takie zdjęcie:

W rozpaczliwym apelu do mieszkańców Warszawy zasugerował, że Patryk Jaki ma takich kolegów, jak na zdjęciu. Oczywiście zdjęcie jest fotomontażem, nad czym pewnie poseł Borowczak nie pomyślał. Internauci nie zostawiają suchej nitki na pośle PO.

Nie zabrakło także akcentów humorystycznych. Jeden z internautów tak przerobił wspomniane zdjęcie, że znalazł się na nim także... poseł Borowczak.

Fake news, wyprodukowany przez posła Borowczaka, może sprawić, że Platforma Obywatelska w Warszawie straci jeszcze bardziej. Nie wiadomo, jak do sprawy odniesie się minister Jaki. Jeżeli będzie oczekiwał przeprosin od posła PO, to nietrudno będzie mu udowodnić ten fotomontaż.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grabiec przerywa milczenie! Dlaczego nie zareagował na seksistowskie wypowiedzi?

Jan Grabiec / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Na początku października całą Polskę obiegły nagrania wideo, na których widać jak powiązany z PO prezydent Legionowa Roman Smogorzewski puszcza niewybredne żarty na miejskiej konwencji i w sposób seksistowski przedstawia kandydatki do rady miasta. Dziś z braku swojej reakcji na skandaliczne słowa tłumaczył, obecny na wspomnianej konwencji polityk Platformy Jan Grabiec. Jak tłumaczy swoje długie milczenie w tej sprawie?

Konwencja odbyła się pod koniec września, ale dopiero na początku października media rozpoczęły analizę przemówienia Romana Smogorzewskiego. Prezydent Legionowa, związany z PO, a kandydujący z Porozumienia Samorządowego, osobiście przedstawił kandydatów na radnych i być może był to jeden z jego największych błędów wizerunkowych. Polityk dał żenujący popis chamsko żartując, w szczególności z kandydatek własnego ugrupowania.

Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna i wiesz... masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta.
No i pani od seksu (śmiech). Przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy.
 Tutaj mamy chyba dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym, że napalone...

- to tylko niektóre z tekstów Smogorzewskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Seksistowskie i żenujące teksty, śmiech z sali... Tak wyglądała konwencja kandydata związanego z PO

Na konwencji był obecny Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej. Jego reakcji na słowa Smogorzewskiego nie były widać baaardzo długo... Przemawiając podczas samej konwencji tylko skwitował zachowanie Smogorzewskiego słowami „prowadź nas do boju” i wręczeniem kandydatowi prezentu - szabli.

CZYTAJ WIĘCEJ: Smogorzewski próbuje ratować twarz, a pogrąża się coraz bardziej. Opublikował w sieci film

Dziś jednak Grabiec przerwał milczenie… Co powiedział?

Byłem gościem na tej konwencji [w Legionowie]. Żałuję, że nie zachowałem się inaczej. Myślę, że dzisiaj, po tej sytuacji zareagowałbym inaczej, ale jak kilkadziesiąt osób obecnych na sali nie za bardzo wiedzieliśmy co zrobić

– stwierdził rozmowie z TOK FM.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl