TOTALNA obłuda! Stołeczna ławeczka Rafała Trzaskowskiego... tylko dla wybranych

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

O tym, że Rafał Trzaskowski jest człowiekiem-wpadką, przekonujemy się coraz częściej. Tym razem jednak kandydata PO nieco poniosło. Zamiast rozmawiać z niewygodnym oponentem postanowił... wyrzucić go ze swojej słynnej ławeczki.

Patryk Jaki przyzwyczaił nas do tego, że na swoich spotkaniach z mieszkańcami Warszawy odpowiada na pytania każdego zainteresowanego tematem, nawet jeśli sam zadający je odbiega od meritum, jest z innej opcji politycznej, czy zwyczajnie przyszedł robić zadymę.

Być może, w przeciwieństwie do Trzaskowskiego, nie boi się trudnych sytuacji i umie wyjść z nich obronną ręką. Tak było w przypadku, który opisywaliśmy niedawno na portalu niezalezna.pl, kiedy to podczas spotkania Patryka Jakiego z warszawiakami pojawił się pewien lewicowy dziennikarz.

Dwa miesiące temu Michał Pytlik, publicysta "Krytyki Politycznej" i jednocześnie aktywista partii Razem, opublikował na swoim profilu na Facebooku film, w którym ostro krytykuje Patryka Jakiego, przypominając, jak twierdził - "fakty" - dotyczące rzekomo szkodliwej działalności polityka. Pytlik twierdził m.in., że Jaki w Opolu "już dawno zbudował własny układ". Film lewackiego aktywisty udostępniali na swoich profilach politycy PO. Na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy, kandydat Zjednoczonej Prawicy "wywołał do tablicy" oszczercę i... koncertowo zdemaskował jego kłamstwa.

Tymczasem okazuje się, że kontrkandydat Jakiego - Rafał Trzaskowski - nie tylko nie umie stanąć twarzą w twarz ze swoimi oponentami, ale w dodatku nie przejawia podstawowych zasad kultury. Tym razem... wyrzucił ze swojej ławeczki jednego z zainteresowanych rozmową gości:

Internauci zareagowali ostro:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Przewodnicy zmysłów" – projekt Teatru Ludowego dla niedowidzących

/ Zygmunt Put Zetpe0202; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

"Przewodnicy zmysłów" to projekt Teatru Ludowego w Krakowie, realizowany z myślą o osobach niewidzących i niedowidzących. W wyniku codwutygodniowych warsztatów osoby z dysfunkcjami wzroku stworzą oryginalną instalację teatralną.

Projekt "Przewodnicy zmysłów" polega na codwutygodniowych (co dwa weekendy) warsztatach dla osób z dysfunkcjami wzroku. Osoby te, współpracując z artystami i uczonymi z Katedry Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, poznają tajniki teatru – dotkną kostiumów teatralnych, dowiedzą się więcej o scenografii i sami nauczą się ją tworzyć, posłuchają muzyki, podzielą się swoimi przemyśleniami o teatrze.

Zajęcia potrwają do końca 2019 r. W ich ramach powstanie instalacja teatralna. "Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać. Musimy najpierw zobaczyć, co przyniosą warsztaty. Wiele rzeczy jest jeszcze niewiadomych, wszystko wykrystalizuje się w czasie pracy" – powiedziałakoordynatorka projektu Magdalena Zarębska-Węgrzyn.

Instalacja stanie w 2020 r. Nie jest jeszcze sprecyzowane, w której placówce. Możliwe, że będzie to dzieło mobilne do zaprezentowania także w innych miastach. Realizatorzy wyobrażają sobie, że instalacja może mieć charakter np. dużego pomieszczenia. Publiczność, która do niego wejdzie, poczuje się jak widz teatralny lub bohater przedstawienia. Rekwizyty w tym pomieszczeniu prawdopodobnie wykonają uczestnicy.

Pierwsze warsztaty odbyły się w ostatni weekend. "Zajęcia pokazały, że oprócz czterech zmysłów mamy jeszcze piąty zmysł – wyobraźnię. U osób niewidzących i niedowidzących ten zmysł jest szczególnie mocno rozwinięty" – powiedziała jedna z artystek prowadząca warsztaty Justyna Łagowska. Podkreśliła, że dzięki warsztatom artyści nauczą się lepiej pracować z osobami z dysfunkcją wzroku, będą wiedzieć, jak lepiej przygotowywać dla nich spektakle.

Warsztaty odbywają się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Uczestniczy w nich około 20 osób, część z nich to stali bywalcy każdych warsztatów, część to nowe osoby. Organizatorzy są otwarci na współpracę i zapraszają osoby z dysfunkcjami wzroku do przyjścia na zajęcia.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl