Patryk Jaki obnażył kłamstwa aktywisty partii Razem. Awanturnik długo tego nie zapomni!

/ facebook.com/screenshot

  

Dwa miesiące temu Michał Pytlik, publicysta "Krytyki Politycznej" i jednocześnie aktywista partii Razem, opublikował na swoim profilu na Facebooku film, w którym ostro krytykuje Patryka Jakiego, przypominając, jak twierdził - "fakty" - dotyczące rzekomo szkodliwej działalności polityka. Pytlik twierdził m.in., że Jaki w Opolu "już dawno zbudował własny układ". Film lewackiego aktywisty udostępniali na swoich profilach politycy PO. Na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy,kandydat Zjednoczonej Prawicy "wywołał do tablicy" oszczercę i... koncertowo zdemaskował jego kłamstwa.

Podczas spotkania Patryka Jakiego z warszawiakami pojawił się lewicowy dziennikarz i działacz partii Razem Jacek Pytlik, który zajmuję się "namiętnie" tworzeniem "fake newsów" na temat ministra. Jaki poprosił, aby Pytlik odniósł się publicznie do sprawy i zadał kilka pytań. Ten zapytał m.in. o rzekome "wprowadzanie" przez Jakiego swoich ludzi, w tym Mirosława Borzyma. Jaki stwierdził, że nie zna człowieka i zapytał:

Ja nie znam tego człowieka. Czy ma pan jakiś dowód, że ja wprowadziłem  gdzieś tego człowieka?

Pytlik zaczął wymieniać jakieś nazwiska, lecz Jaki nalegał, aby aktywista Razem odniósł się do zarzutu, który stawiał w swojej publikacji.

- Tego konkretnego nie - odpowiedział. przyparty do muru Pytlik

Sala zareagował gromkim śmiechem i brawami.

Jaki pytał dalej.

Mam więcej pytań do tego pana, bo pan dużo tworzy w internecie.

- ciągnął minister i zacytował kolejne oszczerstw Pytlika.

Pisał pan: (...) "Nie mam również wątpliwości, że podczas protestów (chodzi o protest głodowy części mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, który odbył się w 2016 roku - red) część z nas była podsłuchiwana."  Jakie pan ma na to dowody?

- pytał Jaki.

Pytlik dowodów nie przedstawił i zaczął gorączkowo zmieniać temat rozmowy.

Widzicie państwo, że ten oto młody człowiek, konkurent z partii Razem, wypisuje sobie, co mu się żywnie podoba, ale nie ma żadnych dowodów. (...) Problem tych ludzi polega na tym, że stanąć sobie tam gdzieś i wykrzykiwać "demokracja", "konstytucja", to każdy potrafi, ale jak się weźmie takiego człowieka na środek i się zapyta, "a który to punkt konstytucji? - a to już nie wiem" 

- podsumował Jaki.

Obejrzyjcie państwo sami! Kliknij poniżej, by przejść do filmu:

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjska gazeta: pani premier, odejdź

Theresa May / / By Jim Mattis - 170511-D-GY869-0152, Közkincs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58793190

  

Dziennik "Times" wezwał brytyjską premier Theresę May do ustąpienia ze stanowiska w razie niepowodzenia w głosowaniu nad umową wyjścia z UE. Gazeta zaapelowała o powołanie technicznego szefa rządu, "który wyprowadzi kraj na bezpieczniejsze wody".

Na koniec tego przełomowego tygodnia, nie da się uciec od jednego wniosku: Theresa May nie tylko nie ma rozwiązania dla kryzysu politycznego, który trawi Wielką Brytanię, ale nawet stała się przeszkodą w znalezieniu jakiegoś wyjścia 

- oceniono w komentarzu redakcyjnym.

Jak wskazano, premier "straciła kontrolę nad swoim rządem, który od tygodni pogrążony jest w otwartej wojnie, a także nad parlamentem, który dwukrotnie zagłosował przeciwko jej projektowi porozumienia w sprawie brexitu".

Jej polityczne braki, które uwidoczniły się podczas katastrofalnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2017 roku, postawiły kraj na krawędzi przepaści: jej upór, jej brak słuchu, wyobraźni i empatii oraz niezdolność do oczarowania, przymilania się czy przekonania do swoich racji 

- dodano.

"Times" zaznaczył, że problemy May są w szczególności "pogłębione przez katastrofalną utratę zaufania", wskazując na środowe ostre przemówienie premier wobec parlamentarzystów. Kosztowało ono ją poparcie nie tylko niektórych wahających się posłów, ale nawet własnego rzecznika dyscypliny partyjnej, który ocenił, że "jej komentarze zniweczyły jego wysiłki, aby przekonać deputowanych Partii Pracy do poparcia porozumienia".

Dziennik podkreślił także, że jedynie dzięki decyzji unijnych liderów o przedłużeniu o dwa tygodnie procesu wyjścia z UE "uda się uniknąć konsekwencji lekkomyślności" premier. "Kluczowe, aby parlament wykorzystał ten dodatkowy czas na wyciągnięcie kraju z kryzysu" - napisano.

Wciąż najlepszym sposobem, aby to zrobić byłoby przegłosowanie przez parlament porozumienia wynegocjowanego przez May, ale za sprawą porażki jej przywództwa to wydaje się być ekstremalnie mało prawdopodobne. (...) O ile rząd nie przyjmie jakiejś nowej strategii, posłowie mają duże szanse na to, że uda im się w tym tygodniu przejąć kontrolę nad parlamentarnym porządkiem obrad 

- oceniono.

Gazeta skonkludowała, że "May nie może być jednak tą osobą, która stanie na czele takiej nowej strategii".

"Parlament musi znaleźć drogę naprzód, która może liczyć na ponadpartyjne poparcie (...). Celem powinno być zrealizowanie brexitu bez konieczności dłuższego przeciągania procesu" - argumentowała redakcja "Timesa", zaznaczając, że "tak długo jak ona (May) zostaje na stanowisku to ryzyko bezumownego wyjścia pozostaje wysokie".

Aby znaleźć wyjście z tej sytuacji, May powinna ustąpić. Nie ma teraz czasu na wybory lidera (Partii Konserwatywnej) lub wybory parlamentarne. To, czego potrzebujemy, to techniczny premier, idealnie z ponadpartyjnym poparciem, który może poprowadzić kraj w tych kluczowych tygodniach na bezpieczniejsze wody 

- skończono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl