"Masa" - słynny świadek koronny - zatrzymany przez policję. W tle poważne przekręty

/ policja.pl

  

Jarosław S., to chyba najbardziej medialny w Polsce świadek koronny, który w przeszłości zeznaniami pogrążył kompanów z mafii pruszkowskiej. Teraz sam ma problemy - został właśnie zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych, a śledztwo prowadzi specwydział Prokuratury Krajowej.

Jak podał portal tvp.info chodzi o:

wyłudzenie kredytów i pożyczek na łączną kwotę ponad 668 tys. zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Razem z "Masą" zatrzymani zostali inni podejrzani w śledztwie prowadzonym przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej

Według informacji tvp.info,

"świadek koronny oraz jego współpracownicy mieli wręczać i przyjmować łapówki np. urzędnikom 'w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań'”.

Podkreślono, że chodzi o nowe sprawy, a nie "stare" w śledztwach, w których Jarosław S. zeznawał jako świadek koronny.

Warto przypomnieć, że w ostatnich latach "Masa" robił "karierę literacką". Najpierw pojawiła się seria książek o kulisach gangsterskiego życia, a niedawno w księgarniach pojawiła się publikacja "To tylko mafia", której autorami są Jarosław S., Tomasz Budzyński i Wojciech Sumliński.

Będziemy uzupełniać informację o zatrzymaniu "Masy".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w krymskiej szkole - wiele ofiar

mapa Krymu / twitter.com/Richard Grune

  

Przynajmniej 10 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w eksplozji, do jakiej doszło w jednej ze szkół na Krymie - podają media.

Do wybuchu doszło w szkole w Kerch na Krymie. Jak podają media najprawdopodobniej był to wybuch gazu. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl