Ten wniosek może zakończyć ucieczki HGW przed komisją. Poseł proponuje przełomowe rozwiązanie

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziś prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie nie stawiła się na wezwanie przed Komisję Weryfikacyjną badającą sprawę warszawskiej reprywatyzacji. Z oficjalnego pisma wynika, że powodem niestawiennictwa ma być "zbyt ogólny charakter rozprawy". Tymczasem poseł Adam Andruszkiewicz przedstawił ewentualny scenariusz, gdy HGW przestanie być już prezydentem stolicy. Podkreślił, że konieczne jest w tej sytuacji sporządzenie konkretnego wniosku - o zakaz opuszczania kraju przez Gronkiewicz-Waltz.

Na dzisiejsze posiedzenie ogólne Komisji Weryfikacyjnej wezwane zostały dwie osoby - przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska oraz prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przed komisją pod przewodnictwem Patryka Jakiego stawiła się jednak tylko pierwsza z pań. HGW - co jest już niemal tradycją - postanowiła nie pojawić się na posiedzeniu.

Powodem - "zbyt ogólny charakter rozprawy".

- (...) Dotychczas nie mogła się stawić, bo konkretna sprawa, teraz przeszkadza ogólny charakter przesłuchania w związku z wykonywanym nadzorem nad urzędnikami

- zauważył wiceprzewodniczący komisji, Sebastian Kaleta. 

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW znów nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Tłumaczenie – kuriozalne

Poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz, zamieścił na Twitterze wpis, w którym prognozuje, jak sytuacja może wyglądać, gdy po jesiennych wyborach samorządowych HGW straci stanowisko prezydenta Warszawy.

Czy taki wniosek się pojawi? Hanna Gronkiewicz-Waltz dziś pokazała, że nie obawia się zwiększonych kar za niestawiennictwo, które ustalono w nowelizacji ustawy o komisji weryfikacyjnej. Nie jest zatem wykluczone, że unikanie komisji zajmującej się warszawską reprywatyzacją przez HGW będzie się w przyszłości powtarzać. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja wciąż bez premiera. Na horyzoncie przedterminowe wybory

Stefan Loefven / By EU2017EE Estonian Presidency - Stefan Löfven and Jüri Ratas, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72954655

  

Szwedzki parlament odrzucił dziś kandydaturę Stefana Loefvena na premiera. W Szwecji, gdzie nie udaje się sformować rządu od wyborów parlamentarnych z 9 września, oznacza to kolejny krok do rozpisania przedterminowych wyborów.

Kandydatura Loefvena, dotychczasowego premiera i kandydata na szefa nowego gabinetu, otrzymała 116 głosów Partii Robotniczej - Socjaldemokraci oraz Partii Ochrony Środowiska - Zieloni. Przeciwko było 200 posłów centroprawicowej opozycji oraz ugrupowania Szwedzcy Demokraci.

W listopadzie parlament nie zaakceptował kandydatury Ulfa Kristerssona na premiera.

"Wygląda na to, że zmierzamy w kierunku przedterminowych wyborów. Przygotowuję taką ewentualność"

- oświadczył po dzisiejszym głosowaniu przewodniczący parlamentu Andreas Norlen, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie utworzenia rządu.

Szwecję czekają dodatkowe wybory, jeżeli rządu nie uda się stworzyć jeszcze w wyniku dwóch kolejnych głosowań. Według sondaży niewiele zmieniają się jednak preferencje wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl